הכרת המחשב << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

הכרת המחשב

קורסים למנהלי רשת שלב 1 - טכנאי מחשבים - Help Desk שלב 2 - מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט שלב 3 -מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו שלב 4 - מומחה לינוקס ו-DevOps התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בסייבר האקינג ואבטחת מידע קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות שלב 1 - יסודות התכנות שלב 2 - בניית אתרים צד שרת - Back End שלב 3 - בניית אתרים צד לקוח - Front End שלב 4 - פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
מבנה בסיסי של מחשב הבדלים בין דפדפנים - Chrome, Explorer, Firefox חיפוש חכם בגוגל - טיפים וטריקים חשובים הסבר על תיקיות במחשב שולחן עבודה - Desktop הסבר נוסף על שולחן עבודה ותיקיות תפריט התחל - Windows 7 תפריט התחל - Windows XP ניהול תיקיות וקבצים הוספה והסרה של רכיבי Windows הוספה והסרה של תוכנות במחשב יסודות התקשורת - מתחילים ניהול דיסקים ומחיצות RAID יצירת מכונה וירטואלית חדשה מדידת ביצועים של המחשב שכפול מחשב - תוכנת Acronis אבטחה כללית במחשב - GPO הבדל בין Switch ל-Router גירסאות של Windows 7 שיתוף - HomeGroup דיסקים - הבדל בין SAS, SATA מעבר למצב Administrator או UAC שיתוף תיקיות בין המחשבים - Share גיבוי ושיחזור - חלק 1 שדרוג מ-VISTA ל-Win 7 הגירה מ-XP ל-Windows 7 מה זה בעצם לפרמט מחשב? הסבר על Subnet Mask שכפול מחשב עם ImageX - חלק 1 גיבוי ושיחזור - חלק 2 פתרון תקלות - בשיתוף תיקיות מה זה Proxy ? הצפנת דיסק עם BitLocker שכפול מחשב עם ImageX - חלק 2 התקנה של Windows 7 הסבר על דרייברים - התקנת Driver פקודות NETSH והסבר על APIPA הרשאות NTFS על תיקיות וקבצים יצירת קובץ תשובות עם SIM גיבוי מרוחק לשרת FTP יצירת WinPE הקפאת מחשב עם Deepfreeze תאימות תוכנות ל-XP שליטה מרחוק - RDP הבדלים בין SIM לבין DISM לבין MDT MDT - התקנה Win7 דרך הרשת אבטחה בדפדפן אינטרנט פתיחת פורטים בנתב (Router) עריכת Image עם DISM התקנת Windows XP

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס NetApp

על מנת לעבור מסביבת עבודה אחת לכזו הכוללת בתוכה את כל היתרונות של וירטואליזציה לרבות יעילות, זמינות טובה יותר וחיסכון בעלויות יש להתמקד בוירטואליזציה של כל השכבות בתשתית הנוכחית הכוללות בין השאר תוכנות, שרתים, רשתות ומערכות אחסון.

ארכיטקטורה גמישה ומתקדמת

על מנת ליצור פיתרון מקיף וכולל לוירטואליזציה של יישומי מייקרוסופט הצטרפה NetApp ל- Cisco ו- VMware. הארכיטקטורה הזו היא שילוב של כמה מהיתרונות הטמונים בתשתית הווירטואלית של VMware® vSphere 4, של המארג המאוחד של Cisco Nexus ורכיבי החומרה והתוכנה המאוחדים של ®NetApp למטרות אחסון. מדובר בארכיטקטורה גמישה לביצוע וירטואליזציה של עומסים מעורבים מסביבת היישומים של מייקרוסופט על מנת לתת את כל היתרונות של וירטואליזציית השרת, מערכות האחסון והרשת.

שדרוג יישומים

כדי לשדרג את יישומי השרת ליישומים חדשים יותר של מייקרוסופט מבלי וירטואליזציה יש צורך ברכיבי חומרה נוספים של השרת לתמיכה ביישום, שהפעלתו בלאו הכי כרוכה בלא מעט הוצאות כלכליות. וירטואליזציה באמצעות VMware מאפשרת ניצול מרבי של עוצמת רכיבי החומרה הנוכחיים על ידי הפעלת עומסים רבים במערכת כולה. ניצול משופר משמעו הפחתה ניכרת ברכיבי חומרה ובהוצאות הכלליות על ניהול ורכישות.

מה לומדים בקורס?

במסגרת קורס NetApp נלמד כיצד אפשר לפרוס את  Microsoft Exchange, ,SQL Server ואת  SharePointבמערכות האחסון של NetApp על גבי פרוטוקול אחסון לרבות FC, iSCSI, NFS. מערכי האחסון של     NetApp FAS ו V-Series- קיבלו אישור לשימוש בסביבות VMware מבוססות FC ו-IP לאחר שנבדקו בצורה מלאה וכוללת. דרך שימוש במערכות האחסון האפקטיביות וביכולות האחסון המתקדם בזיכרון המטמן של NetApp, ישנה אפשרות ליהנות מחיסכון רב בעלויות האחסון.

תצורות אחסון מתקדמות

קורס NetApp מתמקד בין השאר באופן בו NetApp עורכת וירטואליזציה של האחסון באמצעות אגירה של IOPS זמינים ויכולת לעבודה בהתאם לדרישה דרך יישומים רבים בצורה המזכירה את האופן שבו VMware מבצע וירטואליזציה עבור משאבי שרת. תצורות האחסון active-active של NetApp מאפשרות יכולות דומות לאלו של VMware ברמת האחסון, כלומר מספקות לכל מחשב וירטואלי עמידות לבעיות חומרת השרת ורמה גבוהה יותר של זמינות.

קורס טכנאי מחשבים לא קשור בכלל לחומרה של המחשב

טעות נפוצה לחשוב שבקורס טכנאי מחשבים רוב הזמן מפרקים ומרכיבים מחשבים עושים הלחמות ומחליפים חלקים בלוח אם. זה היה פעם לפני שנות האלפיים כאשר מחשבים היו יקרים ולא היו קפיצות טכנולוגיות כל שלוש שנים (אין טעם לתקן משהו שגם ככה זורקים עוד מעט).

היום כל שלוש שנים מחליפים מחשב, לא בכלל שהוא לא עובד אלא בגלל התוכנות החדשות שיצאו לשוק ודורשות מחשב חזק יותר. הרי על מחשב DUAL CORE שהיה לפני עשר שנים אתה לא יכול להתקין משחק חדש עם גרפיקה מדהימה.

אם מי שלא משחק במשחקי מחשב עדיין רוצה וונדוס חדש 8.1 כמו שיש לחבר שלו וכמובן שוונדוס חדש עם חלונות שקופים דורש חומרה חזקה ומחשבים מלפני 10 שנים לא חזקים מספיק (ברובם).

לסיכום קצב הפיתוח הטכנולוגי כל כך גבוהה, כל שלוש שנים קוראת מהפכה טכנולוגית שמכפילה את יכולות המחשוב או הגרפיקה או האחסון או התקשורת ומאפשרת למפתחי התוכנות החדשות לעשות אותן יפות יותר, חכמות יותר, מהירות יותר והמחשבים הישנים פשוט לא חזקים מספיק ולכן מחליפים אותם במקום לתקן פיזית.

כמובן, שגם המחיר משחק תפקיד. היום מחשב חדש עולה סביב 500 דולר וזמן טכנאי עולה 100 דולר ועוד החלקים והסיכוי שזה לא יעבוד ובסוף תשלם 200 דולר ותקבל מחשב ישן שלא מצליח להריץ תוכנות חדשות וגם עוד שנה תהיה חייב להחליף אותו. ממש לא כדאי.

בגלל זה בשוק המחשבים כמעט ולא עושים תיקונים אלא פשוט מחליפים חלק בשלמותו ולרוב אפילו את המחשב כולו. בקורס טכנאי מחשבים נעשתה התאמה לנעשה בשוק וכבר לא מלמדים על הלחמות, קבלים וחלקים אחרים.

בקורס חלק קטן יחסית של הזמן לומדים על חלקי מחשב ואז מדברים על איך להחליף אותם בשלמותם וזהו.

בוגרי קורס טכנאי מחשבים, הם לא בוגרי קורס אלקטרוניקה ואין להם בפועל שום צורך  בכך.

טכנאי מחשבים עוסקים בעיקר בתיקון בעיות תוכנה, וונדוס, תקשורת, אבטחת מידע. הם עוסקים בבעיות תוכנה ולא בבעיות חומרה. שעת טכנאי מומחה (מנהל רשת) עולה בין 50 דולר לבין 100 דולר וזה מה שהוא מוכר.

פעם זה לא היה כך, פעם טכנאי מחשבים היה כמו טכנאי מכונות כביסה – מחליף חלקים. היום רוב הזמן הטכנאי נדרש לפתור בעיות תקשורת או בעיות תוכנה אחרות. זאת המציאות שלנו בקורס טכנאי מחשבים.

כיצד מערכות מידע מסייעות להצלחה של חברות?

באמצעות מערכות מידע ממוקדות לצד מערכת דוחות דינאמיים יכולה כל חברה להעפיל למקומות מובילים במישור התפעולי. מיקוד הפעילות העסקית סביב שאלות מסוימות הרלוונטיות לכל לקוח מסוים, הינה פועל יוצא בין השאר של מערכת באמצעותה ניתן לקבל מידע מקיף וממוקד בזמנים קצרים מאד אודות הלקוחות. מערכת זו מעניקה ללקוח אפשרות לקבל אישור מיידי בכל הנוגע למצבו, לבצע מעקב אחר הפעילות של בחברה, להציע לו מגוון תוכניות רלוונטיות ואטרקטיביות עבור צרכיו.

כיצד באה לידי ביטוי התרומה ללקוח?

באמצעות כל אלו יכול הלקוח ליהנות מתחושה של מקצועיות גבוהה ורלוונטיות. בצורה זו ניתנת ההזדמנות לבצע ניהול יעיל של מאגר המידע הכולל עשרות אלפי לקוחות מבלי שהדבר היה כרוך באבדן היחס האישי. מערכות מיידע ממוקדות ומקיפות מסייעת לחברות להפוך לקוחות ארעיים לקבועים ועל ידי כך להרחיב בצורה משמעותית את הכנסות החברה. באמצעות דוחות דינאמיים ניתנת האפשרות למקד את חיפוש האוכלוסייה הרלוונטית עבור מבצעי מכירה חדשים.

מיקוד המידע

על ידי מיקוד המידע ניתן להעניק טיפול בצורה הרבה יותר מדויקת לתהליכים פנימיים דרך צמצום טעויות ואי דיוקים עקב ניהול משאבים מרובים. חברות שנוהגות להתנהל מול כמות מרובה של ספקים חיצוניים ונדרשות להעניק דיווח למכלול רחב של גורמים, נזקקות ליכולת גמישות הדוחות ולמיקוד מידע המהווים שניהם גורם מכריע ומשמעותי עבור הצלחתה של החברה. מערכות מידע מסייעות ליצירת דינאמיות בתחום של הדיווח והעברת המידע לגורמים פנימיים וחיצוניים, מה שמצמצם בצורה ניכרת את העבודה הכרוכה בריכוז והכנת מידע חיוני, ותורם בנוסף לרמת דיוק גבוהה.

יתרונות לחברות

עובדה זו נכונה הן לגבי דוחות ההנהלה שמסוגלות להשפיע על האסטרטגיה לטווח ארוך וקצר, והן לגבי ההתנהלות התקינה מול גופים חיצוניים לרבות משווקים, ספקים, לקוחות וביקורת. מערכות מידע נושאות בחשיבות עליונה מעצם היותן מרכזות את מכלול הנתונים הכספיים והניהוליים להפיכתן של משימות הדיווח לפשוטות, נוחות ומהירות הרבה יותר. ישנם יתרונות רבים במיקוד המידע בתוך מערכת מרכזית אחת כמה מהם באים לידי ביטוי ביכולתה של החברה לפתח ממשקי משתמש באזור מסוים ולחסוך על ידי כך את הזמן הכרוך במעבר ממערכת אחת לשנייה. 

קורס Checkpoint- קורס אבטחת מידע

 

CheckPoint הינה חברה, אחת המובילות והגדולות ביותר בעולם בתחום של ה- Firewall לארגונים. מרבית החברות הגדולות בשוק עושות שימוש בשרתי ה- Firewall של החברה אשר נחשבים כיום לאבן יסוד ברוב מערכות האבטחה של ארגונים. קורס Checkpoint כולל כמה נושאים מרכזיים דוגמת: VPN, Encryption, Upgrading VPN-1 and Upgrading Licenses, SmartUpdate וכיוצא באלו. הקרס עצמו נמשך כמספר חודשים בדרך כלל ומוצע כיום על ידי מבחר מאד גדול של מכללות ומוסדות לימוד הפזורים ברחבי הארץ כולה.

שרתי FireWall  של חברת CheckPoint

כאמור שרתי ה- FireWall של חברת CheckPoint נחשבים כיום לתשתית יסודית ובסיסית מאד בקרב ארגונים וחברות גדולות. החיבור של החברה לעולם החיצון כלומר לרשת האינטרנט, נעשה באמצעות אותם השרתים. החוקים לגבי הגורמים הרשאים להיכנס למידע הנאגר בשרתים הפנימיים של החברה, נכתבים בתוך השרתים עצמם. בנוסף, בשרתי החברה נערכות בדיקות לגבי זהות המתחברים מה שהופך אותם למעין חומה אותה האקרים ורובוטים מנסים לפרוץ על ידי סריקת הרשת.

מבחני הסמכה מטעם CheckPoint

כדי לנהל את שרתי ה- FireWall של החברה ישנו צורך בידע מעמיק באבטחת מידע, בתקשורת, בתפעול התוכנה ובהבנה יסודית ומקיפה של הלוגים המתקבלים. המורכבות הכרוכה בניהול שרתי החברה, הובילה אותה להקמה של קורס Checkpoint בסופו התלמידים נדרשים לעבור מבחני הסמכה במסגרתם נבחנת רמת ידיעותיו של התלמיד. כל מי שעובר בהצלחה את הבחינה רשאי לקבל תעודה בינלאומית של חברת CheckPoint. שם ההסמכה הוא CCSA: Check Point Security Administration.

הסמכה יוקרתית ונחשבת

הסמכת CCSA נחשבת ליוקרתית מאד בעולם אבטחת המידע. קורס Checkpoint עוסק במגוון נושאים כמו למשל: יצירת חוקים, אימות משתמשים לרבות LDAP מול Active Directory, VPN, NAT ועוד נושאי לימוד רבים ונוספים. מועמדים מתאימים לקורס הינם כאלו שצברו ידע בסיסי בתקשורת ברמה של קורס CCNA או CISCO. חברת CheckPoint מחזיקה כיום למעלה ממיליארד דולר במזומן, ויש לציין שגם בעתות של משבר בכלכלה העולמית, החברה לא פיטרה עובדים.

המוניטין הגבוה של החברה לרבות המוצרים שפיתחה והפטנטים אשר רשומים על שמה, מציב אותה במקום הראשון בתחום של Firewall. כתוצאה ההסמכה של CheckPoint הינה אחת מההסמכות המקצועיות והנחשבות ביותר שרבים עדיין מתקשים לקבל אותה. 

קורס MCITP- המדריך המלא

כל ארגון או חברה אשר מחזיקים רשתות תקשורת מסועפות, נדרשים לבעלי מקצוע מוסמכים בתחומם בעלי ידע רב ומעמיק בנושא של התקנה, תחזוקה וטיפול ברשתות התקשורת. קורס MCITP נועד להכשיר את בוגריו לקראת אחד המקצועות הנחשקים והמבוקשים ביותר בתעשייה של היום. הקורס עצמו מתמקד למעשה בלימודי הנדסת רשתות ונחשב לקורס מתקדם ומקצועי מאד בתחום המשמש כיום כאלטרנטיבה חדשנית לקורס שקדם לו,  קורס MCSE

יתרונות של הקורס

קורס MCITP כאמור נועד להכשיר את בוגריו בצורה המקצועית והגבוהה ביותר לקראת רכישת מיומנות ומומחיות בסביבת העבודה עם רשתות. שמו של הקורס הוא ראשי התיבות של: Enterprise Administrator 2008 ומטרתו העיקרית מתמקדת העבודה עם השרת המתקדם ביותר מבית מייקרוסופט הבינלאומי: Windows Server 2008. מכיוון שמדובר באחד מהקורסים היוקרתיים ביותר בתחום, בוגריו נהנים כיום ממגוון רחב של אפשרויות תעסוקה מובילות ומיכולת השתלבות מהירה ביותר בשוק העבודה.

סיכויי השתלבות בתחום לאחר הקורס

סיכויי ההשתלבות בשוק העבודה בקרב בוגרי קורס MCITP הינם גבוהים ומהירים עד מאד בשל הידע המקצועי הרב המועבר במסגרת המתכונת הלימודית. מסלול הלימוד של הקורס מעניק לכל סטודנט/ית כלים תיאורטיים ומעשיים אשר מהווים הכרח עבור כל מי שמעוניין להתמקצע בסביבת העבודה של ניהול רשתות תקשורת במסגרת חברות וארגונים שונים. הקורס עצמו נועד להכין את בוגריו לקראת בחינות ההסמכה המורכבות של חברת מייקרוסופט העולמית וכולל נושאי לימוד רבים ומגוונים. 

תכני לימוד מרכזיים

תכני הלימוד במסגרת קורס MCITP כוללים שורה ארוכה של תחומים וביניהם: מבוא להתקנה וניהול Microsoft Exchange Server 2007, עקרונות הרשת והמחשב, הגדרה וניהול בסיסים של רשת מחשבים בארגונים, מערכת הפעלה מסוג ויסטה- Windows Server 2008, ניהול תשתית רשת מתקדם, מבוא לתקשורת Network Essentials, אבטחת תשתית הרשת באמצעות אפליקציות אינטרנטיות, תכנון, עיצוב וניהול מתקדם של שרתי 2008 ותשתית רשתות.

מסלול הלימודים

מסלול הלימודים של הקורס נקבע בהתאם לדרישות הלימוד המציבה חברת מייקרוסופט הבינלאומית ומשלב במסגרתו חומרי לימוד תיאורטיים, הרצאות לימוד, תרגולים בפועל בסביבת לימוד מתקדמת. עם סיום הלימודים יוכלו הבוגרים לגשת לבחינות ההסמכה של מייקרוסופט מצויידים בכל הידע והכלים הנדרשים למעבר בהצלחה. 

קהלי יעד של קורס SCCM

בשנים האחרונות ניתן להבחין בהתפתחות מדהימה בעולם ה- IT. מגמה זו מאפיינת לא רק את ארצנו הקטנטונת אלא גם מדינות רבות ונוספות ברחבי העולם כולו, בהן צומחות חברות היי טק מדי יום ביומו אשר עסוקות בפיתוח מתקדם של מגוון חידושים טכנולוגיים, אפליקציות מובייל ואינטרנט ועוד מוצרים מגוונים אחרים מכל תחומי החיים. קצב ההתפתחות המהיר של מכלול החידושים הטכנולוגיים בתחום מחייב את הצורך באנשי מקצוע דוגמת טכנאי מחשבים, מנהלי רשת ואנשי תמיכה לשם טיפול שוטף ורציף במערכות ובמוצרים השונים.

טיפול שוטף ובקרה קפדנית

קיימים לא מעט נושאים בתחום ההיי טק המחייבים רמת ערנות וריכוז מקסימאלית ובקרה שוטפת וקפדנית. נושאים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי בצורך לבצע עדכוני אבטחה, ניהול קונפיגורציה של תחנות, שרתים ועוד רבים. היעדר טיפול ובקרה שוטפת יוביל עם הזמן לכשלים ותקלות אפשריות, איתם המערכת תיאלץ להתמודד. הבקרות הנ"ל עשויות לגזול זמן רב ויקר כמו כן יכולות להיות מנוהלות בצורה בלתי מקצועית וללא מיומנות כלל. קורס SCCM , ניהול שליטה ובקרה, נועד להכשיר מנהלי רשת ואנשי מערכות.

למי מתאים מסלול הלמידה של ניהול שליטה ובקרה?

מסלולי לימוד בתחום של ניהול שליטה ובקרה או במילים אחרות קורס SCCM מקנה לבוגרים ידע בהגדרה, התקנה וניהול שוטף עבור מערכות שו"ב ארוניות מבוזרות אשר מתבססות על הרשת:  System Center Configuration Manager. מסלול לימודים זה יכול להתאים לאנשי מקצוע בתחום של ניהול רשתות ואנשי סיסטם בעלי ניסיון של מספר שנים בניהול מערכות משולבות- Active Directory ושרתי Windows Server 2003 וכן הלאה. חשוב לציין שמדובר בקורס מתקדם המיועד לאנשים בעלי רקע וניסיון קודם בתחום.

יתרונות הקורס

מועמדים מתאימים למסלול הלימודים במסגרת קורס SCCM מזוהים עם מנהלי רשתות בעלי אמביציה גבוהה להעשיר את ידיעותיהם בתחומם ולהרחיב אופקים על ידי השתלמויות. הקורס מאפשר לתלמידים ללמוד כיצד ניתן לנצל את מלוא היתרונות שטומנים בחובם מוצרי הניהול והשליטה של הדור הבא מבית מייקרוסופט. במסגרת הלימודים בקורס יועברו תכנים שונים ובכללם לימודי תכנון, הגדרה, התקנה וניהול שוטף של מערכות השליטה SCCM

לימודי ניהול רשתות

תקשורת מחשבים תקינה היא מרכיב חיוני בעבודתה של כל חברה. ללא רשת מחשבים שעובדת ומתפקדת כפי שצריך תפוקתה של החברה תרד באחוזים ניכרים. על מנת שרשת המחשבים תעבוד פי שצריך, נדרש בעל מקצוע מיומן שיהיה אמון על כל הקשור ברשת המחשבים. בעל מקצוע זה הוא מנהל הרשתות אשר עבר לימודי ניהול רשתות והוא מומחה בכל הקשור ברשת מרגע הקמתה ועד לגיבויים של המידע השמור בה.

 

תפקידיו של מנהל הרשתות

מנהל רשת אמור לדאוג לתקינותה של רשת המחשבים ולכך שהמידע יזרום לכל הגורמים הרלוונטים ורק אליהם. בפועל הדבר אומר: הקמת רשת המחשבים מאפס, הקמת שרת חדש, ביצוע אחסון מידע וגיבויים, אבטחת מידע, ניהול משתמשים ומתן הרשאות, וכמובן אחזקה שוטפת של הרשת וטיפול בכל בעיה או תקלה.

 

קורסים לניהול רשתות

לימודי ניהול רשתות על כל הקורסים שהם כוללים הם לימודים מבוקשים מאוד היום בשל הביקוש לכוח אדם מומחה ומיומן בתחום. ישנם לא מעט קורסים אשר נעשים בחסותן ומטעמן של חברות מרכזיות העוסקות בתחום זה כמו מיקרוסופט וסיסקו. מטעם מיקרוסופט מוצעים הקורסים MCITP, MCSE ו- MCSA. מטעם חברת סיסקו ישנו הקורס CCNA. בכל הקורסים לומד הסטודנט על כל הנושא של ניהול רשתות תוך שימת דגש על הכרתן של המערכות אותן פיתחה אותה חברה. בסופם של לימודי ניהול רשתות בחסות אחת החברות ניגש הסטודנט לבחינת הסמכה ומקבל תעודת הסמכה כמנהל או מהנדס רשתות מטעם החברה.

 

משך הקורסים ותוכנם

משך הקורסים ואף תוכנם משתנה מעט על פי מוסד הלימוד וסוג הקורס. הקורסים נמשכים בין ארבעה חודשים לשנה וחודשיים וכוללים כ- 300 שעות אקדמיות. עם תוכן הקורסים נמנים הנושאים: מהי רשת תקשורת, הקמתה של רשת תקשורת, הכרת מערכות הפעלה, כולל החדישות ביותר, חומרה והתקני חומרה, ישום, התקנה והגדרת תצורה, השרת, אחסון מידע וגיבויים, אבטחת מידע ועוד. לימודי ניהול רשתות כוללים לימודים עיונים ומעשיים ותרגול אשר חייבים להיות חלק ניכר מהקורס. לפני הרשמה מומלץ לוודא עד כמה דבק מוסד הלימוד בחומרים המקוריים שהוציאה החברה ועד כמה הלימודים נעשים על פי דרישות בחינת ההסמכה מטעמה.