טל' למכללה: 03-9418941 סרטים חדשים רשימת הסרטים המלאה כניסה לאתר לתלמיד קיים מחירון / הרשמה לאתר לתלמיד חדש
קורסים מקצועיים אונליין
מנהל רשת MCSE | תכנות דוט-נט #C
עברית Русский Srbija العربية English

קורס מנהלי רשת MCSE 2012/ MCSA/ MCITP

קורסים למנהלי רשת קורסים בסיסיים התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בלינוקס - linux קורסים בתקשורת ואבטחת מידע
קורסי תכנות יסודות התכנות פרויקטים מעשיים קורס בניית אתרים קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון קורסים מתקדמים התמחות במסדי נתונים – SQL בדיקות תוכנה - QA שפות תכנות לינוקס - Linux
ראיון עבודה אמיתי - מנהל רשת - חלק 1 ראיון עבודה אמיתי - מנהל רשת - חלק 2 סיכום ב-3 דקות - התקנת Windows הסבר על מבחני מיקרוסופט - MCSE מה חדש בשרת 2012 ? מה נלמד בקורס שרתי 2012 הכנה לבחינה חיצונית של מיקרוסופט סיכום ב-3 דקות - יסודות התקשורת סיכום ב-3 דקות - חוקים ב-Firewall התקנת שרת 2012 Server התקנת שרת גם בתצורת CORE וגם GUI סיכום ב-3 דקות - פתיחת Port בנתב סיכום ב-3 דקות - שיתוף תיקיות - Share כלי ניהול בשרת Server Manager 2012 Network Teaming סיכום ב-3 דקות - הרשאות NTFS סיכום ב-3 דקות - ניהול דיסקים - RAID הקמת דומיין - DCPromo בשרת 2012 Data Deduplication חלק 1 סיכום ב-3 דקות - שכפול מחשב - ImageX סיכום ב-3 דקות - GPO - Group Policy Data Deduplication חלק 2 הוספת ממשק גרפי לשרת CORE 2012 סיכום ב-3 דקות - Application Locker סיכום ב-3 דקות - הצפנת דיסק Bitlocker סיכום ב-3 דקות - גיבוי ושחזור - Backup סיכום ב-3 דקות - קובץ תשובות - AIK סיכום ב-3 דקות - התקנה אוטומטית MDT סיכום ב-3 דקות - יסודות התקשורת - OSI סיכום ב-3 דקות - הקמת דומיין - DCPromo סיכום ב-3 דקות - כלי ניהול לשרת - RSAT סיכום ב-3 דקות - ניהול קבוצות בארגון גדול סיכום ב-3 דקות - חשבון מחשב סיכום ב-3 דקות - חשבון משתמש סיכום ב-3 דקות - ניהול GPO בדומיין סיכום ב-3 דקות - חמישה תפקידים - FSMO סיכום ב-3 דקות - שרתי DNS סיכום ב-3 דקות - Site and Services סיכום ב-3 דקות - Trust בין דומיינים סיכום ב-3 דקות - תעודות דיגיטליות - CA סיכום ב-3 דקות - הגדרת SSL סיכום ב-3 דקות - שרת DHCP סיכום ב-3 דקות - שרת VPN סיכום ב-3 דקות - שרת Radius סיכום ב-3 דקות - שרת WSUS סיכום ב-3 דקות - שרת DFS סיכום ב-3 דקות - שרת WDS סיכום ב-3 דקות - Cluster NLB + Failover סיכום ב-3 דקות - שרת Terminal Server סיכום ב-3 דקות - שרתי IIS ואתרי אינטרנט
שיטת לימוד
שאלה: איך זה עובד?

תשובה: פשוט מאוד, צילמנו בווידאו את המרצים הטובים ביותר המלמדים כל יום את הקורסים במכללות רגילות מול כיתה ובמקום לשלם יותר מ-15 אלף ₪ על לימודים בכיתה, אפשר לראות הכל בסרטונים ב-350 ₪.

בסוף כל התלמידים, גם אלו שלמדו בכיתה ושילמו יותר מ-15 אלף וגם אלו שלמדו בבית לבד, כולם ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט וסיסקו ומקבלים אותה תעודה. את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה. יש מבחן אחד לכולם, המתבצע במרכז בחינות מורשה, מי שעובר בחינה מקבל תעודה, מי שלא עובר מנסה את מזלו שוב אחרי כמה חודשים. ככה זה עובד בכל העולם גם עם סיסקו גם עם לינוקס וגם עם קורסי תכנות.


האם מבחינת איכות הלימודים זה כמו ללמוד בכיתה?

האמת, שזה הרבה יותר טוב, כי אנחנו מצלמים לקורס את המרצה הטוב ביותר וגם הוא משתדל מאוד, כי הוא יודע שמצלמים אותו, מפרסמים אותו וזה המוניטין שלו כמרצה. אם ההרצאה עדיין לא יוצאת מספיק טוב, אז מצלמים שוב. הדבר הכי הכי חשוב, זה שאלפי תלמידים כבר ראו את הקורסים ואם היה משהו לא מספיק ברור, הם התקשרו אלינו לבקש עוד הסבר, עוד סרטון והיום אחרי שנים רבות של שיפורים ועדכונים ולאחר שמלכתחילה צילמנו מרצים מעולים יצא קורס מאוד איכותי, קצר ולעניין. קורס ללא הפרעות של כיתה עם 20 איש מסביב וכל זה רק ב-350 ₪.


האם באמת אפשר ללמוד רק חודש אחד ב-350 ₪ בלבד וזהו

כן בטח, המנוי באתר מאפשר לך כל החודש לראות את כל סרטונים עם כל ההרצאות, כמה שרוצים ללא מגבלות, אפשר גם ביום וגם בלילה, אפשר ללמוד גם בלי לאכול ובלי לישון. אם אחרי זה כל זה, עדיין לא הספקת בחודש אחד, אז משלמים על חודש נוסף עוד 350 ₪. בקיצור, כל חודש עולה זה 350 ₪. מנוי באתר המכללה הוא מנוי חודשי וכל תלמיד בוחר: האם לחדש אותו בחודש הבא או לא. ברירת מחדל היא חידוש אוטומטי והתשלום מתבצע דרך פייפאל בלבד. חשוב לציין שלא ניתן לבטל את המנוי על החודש הנוכחי שכבר התחיל ושילמת עליו. אפשר רק לא לחדש לחודש הבא. זה כמובן על פי חוק, הסבר משפטי נמצא ברישיון שימוש בדף ההרשמה באתר המכללה.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם מרצה. אפשר גם לכתובת מייל, אפשר גם לקבוע שיעור פרטי. בשנתיים אחרונות כבר לא היה צורך בשיעורים פרטיים, כי אם שאלה שלך מעניינת את כולם, אז אנחנו מצלמים הרצאה בנושא ומצרפים אותה למאגר הסרטים הכללי באתר וזה ללא תשלום. בכל מקרה, אם יש צורך אפשר לקבוע שיעור פרטי, אבל היום כל השאלות מקבלות מענה בטלפון ואם זה הרבה חומר להסביר אז המרצה מפנה לסרט הרלוונטי.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 15 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד

אצלינו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד (אפילו קצת יותר) + מקבלים אותה תעודה (כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט וסיסקו) וגם המרצים אצלינו הם הכי טובים בארץ שמלמדים כל יום במכללות רגילות בכיתות - רק המחיר אצלינו הוא 350 ש"ח לקורס


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
1. מסלול לימוד חופשי להעשרת ידע כללי (מתאים בעיקר למי שעובד בתחום ובעל תעודה)
2. מסלול לימודי תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע.

בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודת בוגר קורס של המכללה - מותנה בהגשת עבודות וביצוע פרוייקט גמר

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע במכללה)

MCT MCTip AD2008

נקודות חשובות לתלמידי מסלול "לימודי תעודה":
1. חובה להכין עבודות הגשה במטרה לתרגל את החומר הנלמד ולצורך קבלת תעודה
2. נדרש מפגש מסכם עם מרצה לאחר הגשת הפרויקט
3. ניתן במידת הצורך להזמין שיעור פרטי עם מרצה
4. ניתן ומומלץ להזמין שיעור פרטי להכנה לקראת המבחן החיצוני של מיקרוסופט.

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט מקבל גישה מלאה לכל מאגר הסרטים בשלמותו
3. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד בקורסים שלנו וכן חומרי לימוד נוספים
לרבות ספרים של מיקרוסופט, סיסקו וחברות אחרות (ללא תוספת תשלום).
4. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, cisco וכו


לפרטים ולהרשמה חייג : 03-9418941
מנגנון הזהות והגישה IDA
בס"דמאמר בנושא IDA
במאמר זה נדבר על מנגנון ה- IDA , מנגנון זה הוא מנגון הזהות והגישה הנועד בעיקרו לצורך אבטחת משאבי הארגון, כגון קבצים, דואר אלקטרוני, יישומים ומסדי נתונים.

מבנהו של ה- IDA נועד לבצע את הפעולות הבאות:

לאחסן מידע אודות המשתמשים, קבוצות, מחשבים, וזהויות אחרות זהות, בארגון שלנו ונתינת הרשאות לביצוע פעולות על אובייקטים אלו. לדוגמה, משתמש יפתח מסמכים מתיקיה משותפת בשרת ובד בבד המסמך יהיה מאובטח עם הרשאות ברשימת בקרת הגישה (ACL) כך שפעולות מסיומות שיפעיל המשתמש על אותו הקובץ יידחו באם הוגדר כך ב-ACL . חשוב לציין שאם השרת לא יכול לאמת את זהות המשתמש לא תוענק לאותו המשתמש הרשאת גישה למשאב או לקובץ שאליו רצה לפנות. עוד תכונה מאוד חשובה הינה תכונת התיעוד, בדרך כלל כל חברה תרצה לפקח ולתעד כל דבר אשר מתרחש ולכן ישנו מנגנון התיעוד " auditing" המובנה בתוך מנגון ה-IDA.

אז לפני שנקפוץ למים העמוקים בואו ונעשה הכרות כללית עם ניהול הגישה למשאבים בכלל:

גישה למסמך או לכל משאב אחר מנוהלת על ידי מערכת האבטחה המשנית של השרת, אשר משווה את זהותו של המשתמש לזהויות הרשומות ב- ACL בכדי לקבוע אם בקשתו של המשתמש לגישה או לכל פעולה אחרת (שינוי, קריאה, מחיקה) תאושר או תדחה. מחשבים, קבוצות, שירותים, ואובייקטים אחרים גם הם מבצעים פעולות ברשת, והם חייבים להיות מיוצגים על ידי זהויות. בין כלל המידע המאוחסן על כל זהות וזהות קיימים גם מאפיינים יחודיים הנועדו לזהות את האובייקט, כגון שם משתמש או מזהה האבטחה (SID) וכמובן הסיסמה עבור הזהות.

ישנן חמש טכנולוגיות עיקריות המספקות פתרונות ברמת IDA, חלקן אף מקלות על יכולת הניהול בצורה משמעותית מאוד:

ACTIVE DIRECTORY DS

טכנולוגיה זו מאפשרת ניהול מרכזי של כל האובייקטים ברשת שלנו, בין אם מדובר במחשבים, משתמשים, קבוצות, יחידות אירגוניות, מדפסות וכל מה שתוכלו להעלות על דעתכם ובמילה אחת ניהולן של כל הזהויות ממקום אחד טכנולוגיה זו גם מרכזת בתוכה את כל סיסמאות האבטחה של הארגון שלנו ולכן יש לנהוג במשנה זהירות, לא אגזים אם אומר שזהו בעצם ליבה הפועם של החברה, מנגנון זה כאשר מותקן על שרת בתצורת (FULL) מגיע עם ממשק גרפי נוח ואפשרויות מתקדמות שפשוט עושות למנהלי הרשת את החיים הרבה יותר קלים, כמו כן תוכלו לצפות בניהול שיתופים והרשאות גישה לכל אובייקט ואובייקט, אחת התכונות הנוספות לכלי זה הוא ניהול אובייקטים לפי "מדיניות" (POLICY) כך שתוכלו להכתיב ולכפות מדיניות אבטחה מסויימת מרמת אובייקט בודד ועד לקבוצות גדולות של אלפי משתמשים בהגדרה אחת בלבד.

Active Directory L D S

מנגון זה הוא בעצם אחיו הקטן והלא מפותח של מנגון ה-DS וכשאני אומר לא מפותח אין הכוונה שמנגנון זה לוקה בחסר מבחינת בנייה, מנגון זה תוכנן למטרה מסויימת ומבצע אותה בצורה מושלמת. אז מהו ולמה הוא נועד – ישנן מצבים שתוכנות מסויימת הנחוצות לארגון שבו אתם עובדים ידרשו מנוע של ACTIVE DIRECTORY על מנת לפעול, כמו תוכנות צד שלישי למינהן (נפוץ ביותר) אך אבוי לא תמיד נרצה לסכן את כל המידע הרגיש של הארגון שלנו בכך שניתן הרשאה לתוכנת צד שלישי לגשת אליו. אכן בעיה... אז זהו שלא, בדיוק למטרה זו פותח המנגנון של AD DS בגירסת ה"לייט" שלו מה שאומר מנוע של AD DS אבל ללא כל המידע הרגיש שלנו, כך שהתוכנות יעבדו בצורה חלקה ללא כל סיכון למידע הרגיש שלנו והדבר היחיד שמאוחסן ועובר רפליקציה הוא מידע הקשור לאותן התוכנות.

Active Directory CS

אירגונים רבים עושים שימוש בכלי זה בכדי ליצור רשות מאובטחת שביכולתה לבצע הנפקה של תעודות דיגיטליות שיעזרו לנו בביצוע אימות זהותם של משתמשים, ניתן לחשוב על זה בצורה דיי פשוטה ובסיסית כמו "חוגר צבאי" כך שרק מי שמחזיק בחוגר עם רמת הסיווג המתאימה יוכל לקבל הרשאת גישה למקום כזה או אחר, כמובן שבמציאות ישנם הרבה רבדים ושימושים רבים ונרחבים ביותר אך רק לטובת ההבנה של הרעיון נתתי דוגמה פשוטה יחסית. כחלק ממסגרת העבודה על תשתית מבוססת מפתחות ציבוריים (PKI) שתפקידה הוא לבצע חיבור בין זהותו של האדם, המכשיר, או אפילו השירות להגיב למפתח הפרטי המתאים לו והייחודי לו נוכל להיות בטוחים שאכן לא מדובר בנסיון זיוף של זהות. בתעודות ניתן להשתמש בכדי לאמת משתמשים מחשבים, לספק אימות מבוסס אינטרנט (כמו כן כרטיס חכם תומך גם הוא באימות), תמיכה ביישומים, כולל רשתות אלחוטית מאובטחת, רשתות וירטואליות פרטיות(VPNs) פרוטוקול אבטחת אינטרנט (IPSEC) ,ביצוע הצפנת קבצים EFS- וכמובן חתימות דיגיטליות. מנגון זה מעניק לנו את היכולות להנפיק ולנהל בצורה מאובטחת תעודות דיגטליות כמו כן ניתן להשתמש ב- AD CS בכדי לספק שירותים אלה לארגונים חיצוניים כמובן שאם נרצה לבצע זאת יחוייב שהשרת שלנו יחובר ל- CA חיצוני, בסופו של דבר שם המשחק הוא להוכיח בצורה חד משמעית ובלתי ניתנת לערעור שאכן אתה מי שאת טוען שאתה (אימות) וכאן נכנסות התעודות הדיגיטליות לתמונה.

Active Directory Federation Services

מנגון זה מאפשר לנו ליצור ולעבוד עם מנגון ה-IDA בקנה מידה רחב בהרבה בין ארגונים שונים ואף עם מערכות הפעלה שונות בין אם מדובר בסביבת "חלונות" ובין אם מדובר במערכת הפעלה אחרת, הרעיון מאחורי מנגון זה הוא בעצם היכולת ליצור שיתוף עבודה בין חברות שנות מבלי לפגוע ברמת האבטחה של אף אחת מהן, כלומר, משתמשים מחברה X יוכלו לעבור אימות על מערכת בחברה Y מבלי שהחברות יצטרכו לחלוק את זהויות העובדים הרשומות במערכותיהן אחת עם השניה לא רק זאת אלא משתמשים שעברו אימות תחת מערכת אחת יוכלו בצורה מיידית לגשת למערכת האחרת מבלי לעבור אימות נוסף, למרות שהדבר נשמע טריוואלי דעו לכם שכשמדובר בקנה מידה רחב הדבר חוסך המון פעילות אדמיניסטרטיבית.

Active Directory RMS

עד כה דיברנו על אימות אימות ואימות אבל מה קורה כשאובייקט מסויים כבר עבר את שלב האימות והגיע לשלב הגישה?! אז בטח ובטח שתחשבו לעצמכם אין שום בעיה, הרי אין סיבה לדאגה המשתמש (לדוגמה) הוא אדם שאנו סומכים עליו הלא כן?! אז איך אומרים ברוב המקרים זה ממש לא נכון, עצם העובדה שהמשתמש אומת לא בהכרח אומרת שאתם רוצים להעניק לו גישה מלאה והרשאות מלאות, תארו לכם מצב שבו פקיד/ה יוכלו לגשת לקבצים המסווגים ביותר בחברה ולעשות בהם ככל העולה על רוחם... אני מניח שהבנתם את התמונה הכללית, אז נכון ישנם שיבואו ויגידו בשביל זה קיימת מערכת ה- ACL שכל תפקידה הוא בעצם לקבוע לאיזה משתמש תהיה זכות גישה לקובץ כזה או אחר והאם יוכל רק לקרוא אותו או לבצע פעולות נוספות, אבל מה אם תרצו לבצע הגדרות הרבה יותר נקודתיות... כמו לדוגמה משתמש יוכל לקורא קובץ מסויים אך לא יוכל להדפיסו וכאן בדיוק נכנסת לתמונה מערכת ה- RMS שלנו מערכת ניהול ההרשאות, המאפשרת לנו בצורה פשוטה לאשר רק את מה שאנו רוצים לאשר ולא לתת הרשאות גורפות העלולות לפגוע בבטחון המידע היקר שלנו.

אז כמו שראיתם ה- IDA הינו מנגון חכם ובעצם מעורב כמעט בכל אספקט של עבודה עם שרתי מיקרוסופט ובכלל.

כמובן שקצרה היריעה מלהסביר ולפרט לעומקם של דברים אך את המושג הכללי בהחלט קיבלתם והכל בסופו של דבר מתחיל מהבנת הרעיון הבסיסי .

מאמר זה נכתב על ידי מר. עידו שדדי, מרצה בכללת PRACTICU.
;
שאלות, הערות ומחמאות למדריך
השאר תגובה
CAPTCHA
טבלת השוואת מחירים בין המכללות
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
קורסים של מיקרוסופט, איפה לומדים?

מעוניינים לנסוק מעלה? להשתלב בענף ההיי טק ולהיות מהמובילים והטובים ביותר? ההזדמנות פתוחה בפניכם. כל שעליכם לעשות זה למצוא קורסים של מיקרוסופט לצורך קבלת הסמכה. כאשר עם תום הלימודים יהיו בידכם הכלים המקצועיים בשביל לעשות את העבודה היטב.

איפה ללמוד?

עליכם ללמוד במכללות או בבתי ספר מוסמכים. כאלו שיש להם קורסים ייעודיים המכינים אתכם לקראת מבחני ההסמכה של מיקרוסופט. כאשר אתם לומדים מהטובים ביותר אתם יוצאים עם ידע עדכני ומותאם ועם מיומנות אותה רכשתם בשעות התרגול במהלך קורסים של מיקרוסופט. בעת הבחירה עליכם לאתר את מקום הלימודים המוכר והרשמי. שמעביר קורסים של מיקרוסופט. שם אכן תוכלו להעמיק ולרכוש את המקצוע המבוקש לכם. וקדימה, להשתלב בשוק העבודה.

מה חשוב לברר לפני הכול?

לפני שמתחילים ללמוד חובה לברר ולוודא כי אכן הקורס מתאים לכישורים שלכם. שיש לכם יכולות לוגיות לצורך רכישת המקצוע. בחינת התאמה מקצועית תוכל לתת לכם אור ירוק בבחירת הקורס המתאים לכם. כמו כן עליכם לברר מהם תנאי הקבלה לקורסים השונים. וזאת כדי לדעת מהו הקורס אליו תוכלו להתקבל. תחום זה יוכל להיות מתאים לכם ובו תוכלו גם לעסוק בהמשך.

שוחחו עם בוגרים

בשביל להחליט בצורה נבונה ואחראית, כך שההחלטה תבוא מתוך יישוב הדעת מומלץ לשוחח עם בוגרי הקורסים. תוכלו לקבל מהם מידע רב. ראשית לגבי התנהלות הקורס. כיצד מתנהלים השיעורים, מהי הרמה שלהם ומיהם המרצים המעבירים את החומר. כמו כן תוכלו לקבל מידע ביחס לנתינת מענה מקצועי לשאלות שונות שמתעוררות במהלך הקורס. כאשר תשמעו מבוגרים שהיו מרוצים מההתנהלות של הקורס ושהשיעורים היו מצוינים. תוכלו להחליט אם גם לכם מתאים הקורס.

ומה לגבי השמה?

עוד עליכם לבדוק מראש מה המצב בשוק. למה יש דרישה בשוק, איזה מקצוע יהיה מבוקש ביותר כאשר תסיימו את הלימודים. זכרו כי עולם היי טק הוא דינמי ומשתנה ביותר. בררו מה המצב כרגע ועוד נסו לתשאל יודעי דבר לגבי הצפי בעתיד הקרוב. כך תוכלו להחליט בתבונה לגבי הקורסים המתאימים שיפתחו לכם שערים.

המגוון החשוב שמדגישים קורסים של מיקרוסופט

את חברת מיקרוסופט כנראה שאין צורך להכיר לאיש על פני הגלובוס שלנו. אנו משתמשים בתוכנת ההפעלה המוכרת של החברה שייסד ביל גייטס, ואנו עושים שימוש בלא מעט תוכנות אחרות של החברה בין אם זו בצורה ישירה דרך המחשב שלנו ובין אם דרך מערכות אחרות במקום העבודה שלנו או בארגונים שונים.

 

לכן חשוב מאוד לדבר על הקורסים השונים שמציעה החברה תחת פיקוחה בלא מעט בתי ספר שנמצאים בלא מעט מדינות ברחבי העולם. מאחר וישראל היא בהחלט מדינה שמובילה את תחום התוכנות והמחשבים בעולם, הרי שקורסים שונים של החברה מוצעים גם כאן כדי ליצור אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר.

 

מוצרי תוכנה הזוכים לשימוש בעולם כולו

אם ניכנס לעובי הקורה בכל מה שקשור לתוכנות של חברת מיקרוסופט, הרי שנראה כיצד איש מקצוע שיודע לטפל בתוכנות מסוימות תוך התקנתן, הסרתן, החלפתן וכיו', הוא אדם שכל בעל מחשב ישמח להיעזר בו. זאת בין אם מדובר על שירות פרטי בבית מסוים ובין אם מדובר על שירות מקצועי עבור עסקים וחברות בישראל.

 

בזכות קורסים של מיקרוסופט אנו יכולים למצוא היום אנשים שיודעים כיצד להתקין את תוכנת אופיס, לפתח פיתוחים וירטואליים עם שפת תכנות כמו C למשל, לעבוד בסביבת דוט-נט, לנהל שרתי מידע עם SQL SERVER, ולהיות אלו שיתאימו לביצוע פעולות מתקדמות עם שלל מוצרים אחרים של החברה המוכרת.

 

פתח אמיתי לעולם המחשבים

נראה כי לא נטענה כלל וכלל אם נגיד שבזכות מגוון רחב של קורסים של מיקרוסופט יכול כל אדם רציני לראות כיצד ההכשרה שקיבל יכולה לשרת אותו בכניסה מרשימה לתחום המחשבים. בל נשכח כי תחום זה דורש אנשי מקצוע שעברו הכשרה איכותית, ולכן אם מדובר על הכשרה מטעם מיקרוסופט, הדבר בעל ערך רב.

 

מאחר ואף אחד לא רוצה לבזבז את זמנו בלימודי סרק, אם נקרא לזה כך, אלא להצליח בדרכו המקצועית כבר מהרגע הראשון שהוא מסיים את הלימודים, אנו יכולים לזהות את החשיבות של קורסים אלו של חברה מפורסמת שרבים בכל רחבי העולם עושים שימוש יומיומי במוצריה.

 

אילו קורסים של מיקרוסופט קיימים?
זה יכול לקרות לכל אחד. עובדים שנים רבות בעבודה מסוימת, תחום מסוים אותו למדנו לפני שנים רבות, אך אין תשוקה לעבודה, אין את הכיף הזה והרצון לקום בכל בוקר ובוקר לעשות את זה. ואז, ככה באמצע החיים, מחליטים לעשות שינוי דרמטי בקריירה, שינוי שיאפשר למצוא מקום עבודה חדש וכמובן גם להתחיל פרק חדש בחיים, שינוי שיביא עימו רוח רעננה בתחום הקרייריסטי. היום לא חייבים ללכת וללמוד לתואר בשביל לעשות שינוי כזה, אפשר גם לעשות קורסים של מיקרוסופט כמו גם קורסים אחרים קצרים יחסית ולמצוא עבודה בהם.

למה דווקא מייקרוסופט?

אז למה כדאי לעשות קורסים של מיקרוסופט על פני קורסים אחרים? איפה בכלל יש את הקורסים הללו? פשוט מאוד... מייקרוסופט כידוע היא אחת החברות הגדולות בעולם בתחום התוכנה, חברה שחתומה על מותגים כמו וורד, אקסל, פאוור פוינט, ועוד, תוכנות שכמעט כולנו עושים בהם שימוש יום יומי. אך חברת מייקרוסופט לא רק עוסקת בתוכנות הללו אלא היא גם אחראית על מערכות ניהול שונות, מערכות תקשורת, תיכנות ומה לא.. בשביל לעסוק בדברים שקשורים אליה צריך לעשות קורסים שמקבלים בסיומם תעודה של החברה ואיתה מחפשים עבודה.

איפה לומדים?

מי שמחפש לעשות קורסים של מיקרוסופט יכול למצוא את הלימודים הללו במכללות שונות. כפי שציינו צריך לעשות הסמכה של החברה בכל אחד מהמקומות הללו, וזה משהו שחייבים לברר לפני שמתחילים ללמוד או נרשמים ללימודים. מי שמחפש עבודה בתחום זה חייב למצוא מכללה שמלמדת את כל מה שהחברה רוצה, וכמובן מכללה שמכינה למבחני ההסמכה.

יש אם כן מכללות שונות שמאפשרות ללמוד את הקורסים הללו, אך יש עוד אופציה והיא האופציה של און ליין. יש מכללות שמאפשרות ללמוד מהבית כשהכול מתבצע בווידאו או בדרכים וירטואלית שונות, ורק את ההסמכה צריך להגיע ולעשות. אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם זמן וגם לא מעט כסף בגלל חנייה, דלק, זמן עבודה וכדומה, תבדקו גם את האופציה הזו של לימודים און ליין, ויכול להיות שזה מה שאתם בדיוק צריכים בשביל להתחיל וללמוד.

 

 

למה כדאי לכם ללמוד קורסים של מיקרוסופט

התשובה לשאלה הגדולה הזו היא קצת קטנונית, אז במילה אחת התשובה היא: ככה. או במילים רבות יותר, מיקרוסופט היא אחת החברות החזקות, המובילות והחשובות ביותר בעולם. למעשה מיקרוסופט מובילה את השוק בנדבכים רבים ומשמשת ספינת דגל טכנולוגית עבור מיליונים ברחבי העולם. תוכנת החלונות המפורסמת בה פועלים רוב מחשבי העולם נוצרה, פותחה ונכתבה במיקרוסופט, מה שהופך אותה ללא ספק למובילה בלעדית שעוזרת לנו להתמודד עם כל פעולה כמעט הנעשית במחשב האישי שלנו. מיקרוסופט חייב לציין היא גם חברה יוצאת דופן בחדשנותה, וזה בדיוק הגורם המרכזי שיגרום לכולנו להמשיך ולקחת קורסים של מיקרוסופט להנאתנו, וגם למען התמקצעותנו.

היכן לומדים קורסים של מיקרוסופט?

ובכן, לא באמת צריך לנסוע לחברת מיקרוסופט בכדי להיות תלמיד בבית הספר המוביל בעולם. אפשר בהחלט לשבת בכיתת לימוד בחדרה, תל אביב, ירושלים או באר שבע וללמוד קורס מקצועי ומדהים של חברת מיקרוסופט העולמית. כיצד? בעזרת הרשת המופלאה המכונה האינטרנט ובזכות העובדה שהחברה מאפשרת למקומות לימוד שונים את ללמד את הקורסים ולהגיש את הסטודנטים לבחינות הגמר מול מחשב של החברה המנתח את התוצאות ומעניק הסמכות לבוגרי הקורס בהצלחה.

הבחירה הטובה ביותר שתעשו היא בחירה בקורס מקצועי ואיכותי הנלמד במקום מסודר ובעל ניסיון. עליכם לוודא לפני ואחרי הכל שיש למקום הלימוד הזה את ההרשאות הנדרשות, את התעודות ואת הזיכיון של חברת מיקרוסופט לתת תעודות מטעמה. אל תפלו בפח, קורסים רבים מוצגים בתור קורסים של מיקרוסופט, מלמדים אתכם את החומר המתאים אך למעשה אינם מעניקים לכם הסמכה רשמית. ללא הסמכה שכזו לא תוכלו לעבוד בשטח בתחום מיקרוסופט בשום חברה שמכבדת את עצמה, אל תשקיעו זמן וכסף מבלי לקבל הסמכה, נקודה.

מה לומדים בקורסים?

בכל קורס נלמד תחום אחר, באופן כללי הקורסים מעבירים חומר וידע שמפתחת חברת מיקרוסופט ומתאים למוצרים שלה, בין היתר גם לדברים אחרים אך בעיקר למוצרי החברה. מכיוון שהם בשימו בין לאומי יומי בחברות, בהיי טק וגם בשימוש אישי הרי הסמכות אלו הן תעודות יוקרה מקצועיות מעולות עבור כל מי שעוסק בתחום.

קורסים של מייקרוסופט

אם גם אתם חושבים או תוהים מה יהיה האפיק התעסוקתי העתידי שלכם, קורסים של מייקרוסופט פותחים לכם צוהר לעולם תעסוקתי נרחב, יציב ובטוח. הקורסים, אשר חלקם עוסקים בחומרה, חלקם בתוכנה וחלקם משלבים בין שני האלמנטים. מציעים ידע מקיף בכל נושאי המחשוב האישי והרשתי, מה שיאפשר בקלות לכל אחד ואחת מכם לממש את עצמו בקלות במקומות עבודה שונים ורלוונטיים מאד לעתידכם התעסוקתי.

קורסי וירטואליזציה

קורסים המלמדים תפעול מחשב או רשת מחשבים בוירטואליזציה, כלומר תוך שימוש במכונות וירטואליות. מתקינים תוכנה שנראית בדיוק כמו מערכת ההפעלה אלא שהתוצרים שתעשו שם לא באמת יישמרו במקום בהארד דרייב ויהיו קיימים רק כאשר תפעילו את המכונה הוירטואלית. בחברות ההייטק העוסקות בתקשורת בין מחשבים אנשי וירטואליזציה נדרשים בכל עת, ולכן מדובר בקורס מייקרוסופט מהכדאיים שישנם.

קורסי פיתוח אתרים

קורסים הסוקרים את כל הנושא של פיתוח אתרי אינטרנט – מפיתוח HTML ועד שימוש בפונקציות הדומות בפורמט שלהן לפונקציות ג'אווה ו- C#, אך משמשות כפונקציות אתר בלבד, ללא שרת, בשפת JAVASCRIPT. קורסים אלה יאפשרו לכם לפתח אתרים, ובניגוד למה שחושבים עידן הוורדפרס לא מוציא את הרלוונטיות של המקצוע. להיפך, אם יש לכם לקוח שאומר לכם שהוא מעדיף ללכת לוורדפרס אתם יכולים לפתח לו מבחינה תכנותית את התבנית שהוא רכש ולהפוך אותה להרבה יותר אטרקטיבית. בעלי עסק שמחליטים להשקיע באתרי הוורדפרס שלהם פונים מיוזמתם למתכנתים כמוכם שישפרו להם את התבנית.

קורסי חומרה ותיקון

קורסים של מייקרוסופט קיימים גם בתחום החומרה והתיקון. במסגרתם – לומד התלמיד כיצד לפרק משחב, לזהות תקלה בחומרה או בתוכנה, ולפעול לתיקונה. קורס זה אשר מכשיר את תלמידיו להיות מתקני PC נחשב לאחד הקורסים הרווחיים משום שהוא מבין היחידים שאפשר להצליח עם תוצריו מבחינה כלכלית גם בלי לעבוד בחברה כשכיר.

קורסי ניהול רשת

קורסים בהם לומדים כיצד להיות מנהל רשת, לעבוד עם הרשאות ולנהל סשנים ואפליקציות האחראיים על הקשר בין המחשב/רשת המחשבים לבין עולם האינטרנט. קורסים של מייקרוסופט מעין אלה נחשבים למורכבים במיוחד אך בסיומם, עם תעודה רשמית, ניתן בקלות למצוא את מקומכם בשוק העבודה.

קורסים של מיקרוסופט

וודאי גם אתם מכירים חלק מהמוצרים של חברת מייקרוסופט. מערכת ההפעלה המרכזית בשוק היא תוכנת החלונות לרבות התוכנה הפופולארית ביותר בעולם: תוכנת אופיס, שניתן להבחין בה כמעט בכל משרד ובית. מלבד הצלחות אלו, מייקרוסופט גם אחראית למבחר אדיר של תוכנות ושרתים דוגמת דפדפן אקספלורר, תוכנת סקייפ לשיחות ווידאו ושפת התכנות C. קורסים של מיקרוסופט מעניקים למשתתפים הזדמנות ללמוד את תוכנות אופיס על בורין ולרכוש בנוסף סמכות מטעם החברה בתשתיות ובפיתוח.

קהל היעד של הקורסים

ישנו מגוון רחב של קורסים המוצעים כיום בשוק ומסלולי הלימוד מכוונים אל קהלי יעד משתנים. ישנם קורסי יסוד בסיסיים הפונים לאנשים ללא רקע קודם בתחום המחשבים ובעולם הטכנולוגיה וישנם מנגד קורסים יותר מתקדמים הפונים אל אנשים מקצוענים שמעוניינים לקבל הסמכה רשמית ולהתעדכן במגוון הגרסאות החדשות של התוכנות השונות. להלן סקירה נרחבת אודות קורסים של מיקרוסופט הנחשבים לפופולאריים ולחשובים ביותר. קורס Word עוסק במעבד התמלילים של אופיס ונחשב ליישום השכיח ביותר בתחום של עריכת מסמכים.

פירוט הקורסים הנפוצים של מייקרוסופט

קורס Excel עוסק בתוכנה שמהווה גיליון נתונים שמספק למשתמשים אפשרות בנייה של טבלאות ובסיסי נתונים לרבות יצירת תרשימים וביצועי חישובים שונים. קורס Outlook נועד להקנות למשתתפים מיומנות בתוכנת ניהול המשרד של אופיס לרבות טיפול בדואר אלקטרוני, ארגון משימות ואנשי קשר וניהול יומן. קורס Power Point פונה אל מנהלים, אנשי תוכן ואנשים אחרים שברצונם להכיר את תוכנת המצגות של חבילת אופיס. במהלך הקורס ילמדו המשתתפים את כלי התוכנה השונים ואתר עקרונות הבנייה הנכונה של מצגות למגוון צרכים.

קורסים פחות נפוצים 

ולבסוף, קורס OneNote מתמקד בתוכנה הלא כל כך מוכרת בהשוואה לאחיותיה במסגרת חבילת האופיס, אולם השימוש בה יכול להקל משמעותית על העבודה השוטפת במשרד. התוכנה מספקת למשתמשים אפשרות לארגן את כל המידע שנשמר על גבי המחשב במחברת דיגיטאלית., בין אם מדובר בפתקים, בתכתובות דואר, בדפי אינטרנט, כרטיסי ביקור וכן הלאה. בקורס זה לומדים המשתתפים כיצד ליצור הערות ולתייק אותם, לאסוף מידע בצורה יעילה וליצור סביבות עבודה למטרות קידום עבודת צוות.

 

 

הכירו מבחר קורסים של מיקרוסופט

רבים מכירים מגוון תוכנות של מיקרוסופט. יש את התוכנה המרכזית והידועה לכל העונה לשם "חלונות", אך לצידה יש לא מעט תוכנות נוספות, כאשר כמעט בכל מקום עסקי אליו פונים ניתן למצוא מגוון חבילות שכוללות בין היתר תוכנות מבית החברה. כך למשל אם ניגע על קצה המזלג, נמצא את תוכנות אופיס, אקספלורר, סקייפ, מגוון שפות תכנות C ועוד. על כן מי שמבקש לעבוד בתחום, צריך כשלב ראשון להכיר את מגוון האופציות ועל כן טוב להכיר את מגוון הקורסים המקצועיים בתחום.

היצע

 אדם שמבקש לרכוש הסמכה מבית החברה וללמוד לעומק את התוכנות השונות, יימצא שעליו לעבור מגוון קורסים. כיוון שסה"כ מדובר על קורסים קצרים, ניתן למצוא שלא צריך להשקיע שנים על מנת להתמצא בכול, ויחסית תוך זמן קצר ניתן לסמל וי על הכשרה חשובה שכזו ואף להתעדכן לגבי מגוון  הגרסאות החדשות שיוצאות בקצב מסחרר.

קורסים לדוגמה

בין היתר ניתן לבחור בקורס Word שמהווה את היישום היותר נפוץ עבור עריכת מסמכים. אין להסיק שכיוון שמדובר על תוכנה ידידותית למשתמש אין צורך להעמיק בה באופן מקצועי, וזאת כיוון שהיא  גם מכילה נדבכים מורכבים שעשויים להקל את השימוש ואף להכיל מסמכים יותר מורכבים שבין היתר גם כוללים עיצובים. קורס נוסף הנו קורס אקסל. שוב מדובר על תוכנה שרבים מכירים, אך יחד עם זאת גם מדובר על תוכנה שתמיד ניתן להעמיק בה על מנת לייצר חישובים, לייצר תרשימים ואפילו על מנת להרכיב דוחות מורכבים ולהציג מגוון נתונים מתקדמים.

התמקצעות

אם נמשיך לבחון את רשימת הקורסים, קורסים של מיקרוסופט, נמצא שגם ניתן לבחור בקורס Outlook כך שניתן יהיה  להתעמק בניהול חבילת האופיס. כך ניתן לארגן משימות, לטפל בדואר אלקטרוני, לתאם פגישות ועוד. עוד קורס חשוב אך פחות מוכר הנו קורס OneNote שמי שמכיר אותו זוכה להקל באופן משמעותי את העבודה במשרד, על ידי ארגון ותיוק של מגוון הערות תוך יצירת סביבת עבודה תומכת ומסודרת. לסיכום יש מגוון קורסים של מיקרוסופט, וניתן לגשת אליהם אם לטובת ניהול צרכים אישיים ואם על מנת להתמקצע כטכנאי מחשבים. 

קורסים של מיקרוסופט – למי הם נועדו?

מיקרוסופט היא לא רק מותג בינלאומי בעל אין ספור מוצרים המוצעים לרוחב כל עולם המחשבים, אלא גוף מרכזי שגם מכשיר אנשי מחשוב, ומגדיר סטנדרטים של ידע להם מחוייב כל איש מחשוב המעוניין לפעול בעולם זה ולהתקדם בו. היכולת של מיקרוסופט לקבוע את הסטנדרטים הללו, נובעת מהשליטה המוחלטת שלה במוצרים בהם נעשה שימוש הן במערכות מחשוב פרטיות והן במערכות ארגוניות וגלובליות. אחרי שאמרנו את זה, מיקרוסופט בדרך כלל אינה מבצעת את ההכשרה בעצמה, אלא מאצילה את הסמכות על בתי ספר ללימודי מחשוב, ומעניקה להם את היכולת להסמיך אנשים כמורשי מיקרוסופט.

דרישה למקצועות מיקרוסופט בשוק המחשוב

קורסים של מיקרוסופט הם קורסים בהם לומדים על המוצרים השונים והמערכות השונות המבוססות על מוצרי מיקרוסופט. המדובר על מערכות שרתים, רשתות מחשוב, רשתות תקשורת, תוכנות ועוד שורה של תחומים והאחרון שבהם הוא הענן של מיקרוסופט. ארגונים רבים וגופים רבים עושים שימוש במוצרים והמערכות השונות של מיקרוסופט, וכדי להעניק לאותם ארגונים שירותי תחזוקה ותיקון של מערכות המחשוב שלהם, עליכם להיות בעלי הסמכה של מיקרוסופט.

הסמכה כמורשה מיקרוסופט

הסמכה של מיקרוסופט אינה קשה להשגה, ואינה מוגבלת. כל שאתם צריכים לעשות הוא לעבור קורסים של מיקרוסופט בנושאים בהם אתם רוצים להתמחות ולהתמקצע, ולאחר שתעברו את תהליך הלימודים ואת המבחנים הנדרשים, תוכלו לקבל הסמכה של מיקרוסופט ולהציג את עצמכם ככאלה. אחרי שאמרנו את זה, ישנם כמובן תחומים רבים וקורסים רבים שמהם תוכלו לבחור את התחום המתאים לכם ביותר, המעניין אתכם ביותר, ואולי זה שאתם רוצים לעסוק בו בגלל אפשרויות התעסוקה סביבו.

בניית תכנית לימודים סביב מוצרי מיקרוסופט

הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לפנות לגורם מקצועי המתמחה בהכשרת אנשי מקצוע באמצעות קורסים של מיקרוסופט, בדרך כלל בבתי ספר ומוסדות השכלה המציעים את הלימודים הללו, ולהתייעץ, לברר ולשאול את כל השאלות המטרידות אתכם בנושא זה. אותם אנשי מקצוע יוכלו לבנות עבורכם תכנית לימודים מקיפה החל מהבסיס הנדרש לכל מי שנכנס לעולם המחשבים, וכלה בתחומים הספציפיים שבהם מתאים לכם יותר להתמחות.

 

אודות קורסים של מיקרוסופט

אין זה סוד שחברת מיקרוסופט שולטת כיום במגוון תחומים ומוטמעת אצל מיטב החברות המובילות. על כן אם תחום ההייטק מושך אתכם ואתם רואים בו את עתידכם, מומלץ לשקול בחיוב לעבור קורסים של מיקרוסופט, ולו על מנת ליישר קו ולהעניק לעצמכם דריסת רגל מוצלחת בטריטוריה יוקרתית שכזו. יש להבין שחברת מיקרוסופט אינה אחראית אך ורק על מבחר תוכנות אופיס, אלא גם על פיתוח של שפת תכנות C שארפ, המערכת המפורסמת של ניהול נתונים SQL SERVER וגם על פיתוח הדוט נט ומגוון תחומי מחשב נוספים מוכרים ומוערכים.

מבחר

לאור כל זאת חברת מיקרוסופט טורחת להוציא מגוון גדול של קורסים שמובילים לקבל הסמכות חשובות בתחום, כאשר ניתן למצוא קורסים של מיקרוסופט שמיועדים עבור אנשים שרק עושים את צעדיהם הראשונים בתחום לצד קורסים של מיקרוסופט שמיועדים עבור אנשים שכבר בקיאים בתחום אך מעדיפים להתקדם וללמוד דברים חדשים ולהירשם למבחר קורסים מתקדמים. יש להבין שתחת הכותרת "קורסים מיקרוסופט" מסתתרות לא מעט אפשרויות. כך למשל ניתן למצוא קורס תכנות בסיסי, קורס תכנות דוט נט, קורס ניהול רשת מוסמך- MCSE, קורס מיקרוסופט SQL Server, קורסי פיתוח אפליקציות וכאמור עוד מגוון נרחב של קורסים שמתאימים עבור מגוון מטרות.

קהל יעד

ניתן למצוא מגוון קורסים מבית מיקרוסופט בכול רחבי הארץ ועל כן כל שנותר זה לבחון את ההבדלים שבין הקורסים השונים ולנווט אל עבר הקורס המתאים ביותר. מבחינת קהל יעד מדובר על קהל יעד מאוד נרחב. כך למשל גם אנשים חסרי כל ניסיון או ידע בתחום מוזמנים ליהנות מהקורס ולצדם גם מגוון אנשים שמחפשים אחר קורסים מתקדמים עשויים למצוא מגוון קורסים חשובים וכל זאת על מנת שניתן יהיה להשתלב כיאות בתחום ההייטק והמחשבים. מבחינת תנאי קבלה יש לדעת שלכל מקום קיימות הדרישות שלו, וכמובן שבהתאם לאופי הקורס יש דרישות שונות, כאשר ככול שהקורס מציג ידע יותר מתקדם, יש צורך בשליטה בשפה האנגלית ולהכיר טוב יותר את עולם האינטרנט והמחשבים ואף יש לעבור מגוון מבחני קבלה לצד ראיונות אישיים.

 

 

 

קורסים של מיקרוסופט- סקירה כללית

אחת מהחברות המצליחות והגדולות ביותר בעולם המחשבים וההיי טק היא מייקרוסופט ומוצריה שולטים כיום בתחום. מייקרוסופט מלבד היותה יצרנית של מערכת ההפעלה חלונות ותוכנות האופיס גם נחשבת לשחקן מרכזי בזירת התכנות ורשתות התקשורת. ישנם לא מעט קורסי מייקרוסופט שנועדו להעניק הכשרה לבוגריהם לעבוד בשטח עם תשתיות החברה לרבות התוכנות שלה.

פירוט הקורסים וקהלי יעד

להלן כמה קורסים של מיקרוסופט שנחשבים כיום למבוקשים במיוחד: קורס טכנאי PC ורשתות תקשורת מוסמך מייקרוסופט MCSA, קורס Windows, קורס Excel, קורס Powerpoint, קורס Office, קורס תכנות בסביבת דוט נט MCSD, קורס MCTS, קורס מייקרוסופט SQL Server, קורס ניהול רשת מוסמך מייקרוסופט MCSE, קורס MCSM, קורס פיתוח אפליקציות WEB ב- HTML5 וכן הלאה. קהל היעד של קורסים אלו הוא רחב היקף ופונה הן לאנשים ללא רקע במחשבים והן למתכנתים, מנהלי רשתות תקשורת ומפתחים.

משך הקורס

קורסים של מיקרוסופט נפרשים על פרק זמן מסוים המשתנה בהתאם לסוג הקורס הנלמד. קיימים קורסי יסוד בסיסיים שלרוב נמשכים מספר חודשים בודדים, בעוד שישנם קורסים להכשרה מקצועית שנחשבים למעמיקים יותר ונפרשים על גבי חודשים ארוכים. משך הלימודים משתנה בנוסף בהתאם לרמת ההכשרה וההיכרות של התלמידים עם התחום. כך למשל קורס MCSA מתאים הן לאנשים שתחום רשתות התקשורת איננו מוכר להם מקרוב והן לבעלי ניסיון וידע עשיר בתחום שיכולים לבחור במסלולי לימוד יותר קצרים.

אפשרויות לימוד שונות

אם ברצונכם להירשם אל קורסים של מיקרוסופט אולם חוששים כי שגרת החיים העמוסה תקשה על הלמידה אנו שמחים לבשר לכם כי כיום ישנן לא מעט מכללות המציעות מסלולי לימוד ערב או אחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, כך שניתן לשלב את הלמידה עם חיי העבודה או הלימודים הנוספים. ישנם לא מעט קורסי מייקרוסופט כאמור ונושאי הלימוד של הקורס משתנים על פי מטרותיו. כך למשל נושאי הלימוד בקורס MCSA שונים לגמרי מאלו שנלמדים במסגרת קורס Word.

המכנה המשותף לכל הקורסים של מייקרוסופט הוא שכולם משלבים לימודים עיוניים עם תרגולים והתנסויות מעשיות בשטח המעניקות לבוגרים את הכלים הטובים ביותר והידע המעמיק בתחום.

קורסים של מיקרוסופט- על מה ולמה?

רקע

יגידו מה שיגידו על מיקרוסופט, אין ספק שזוהי אחת מחברות המחשבים הטובות והמכובדות ביותר בעולם. מערכות הפעלה מסוג ווינדוס ועורכי מסמכים מסוג אופיס הם נפוצים ביותר לשימוש, הן בבתים פרטיים והן בחברות וארגונים. אי ידיעה כיצד לתפעל את מערכת ההפעלה עצמה או את התוכנות הנפוצות של מיקרוסופט, עלולה להוריד משמעותית את היכולת להסתדר בעבודה מכל סוג. במקרה זה, קורסים של מיקרוסופט הינם מומלצים, ואפילו חיוניים.

יש לציין כי קורסים כאלה יכולים להתאים גם למי שכבר יש לו בסיס בעולם המחשבים, ואף למי שכבר התמקצע בתחום, אך מעוניין להתמקצע אפילו יותר ולהכיר גם פונקציות נוספות של מערכת ההפעלה ושל התוכנות האחרות. הכלים של מיקרוסופט יכולים להיות משוכללים מאוד, ושימוש נכון בהם עשוי לייעל רבות כל עבודה שתרצו לעשות. מעבר לקורסים הבסיסיים אודות ווינדוס ואופיס, ניתן ללמוד גם קורסים מתקדמים יותר, כגון קורסי רשתות וקורסי תכנות בשפות המזוהות עם מיקרוסופט.

תוכניות הלימודים משתנות מאוד מקורס לקורס. המכנה המשותף היחיד הוא מבנה הלימוד בקורסים- כמעט כל קורס מיקרוסופט מתחיל בהרצאה פרונטלית, וממשיך לתרגול מעשי. חשוב מאוד לוודא שבקורס שאתם בוחרים אכן יש תרגול מעשי, שכן תרגול כזה הינו חלק אינטגרלי מכל לימוד אפקטיבי.

משך הלימודים בקורסי מיקרוסופט

כאמור, קיים מגוון מאוד רחב של קורסים אשר נכללים תחת ההגדרה "קורסים של מיקרוסופט". לכן, קשה לציין משך זמן אחיד עבור קורסים אלה. ניתן ללמוד קורסים בסיסיים, שהם לרוב קצרים באופן יחסי. לעומת זאת, קורסים מתקדמים ומקיפים יותר, כגון אלה העוסקים בנושאים של תכנות, עשויים להגיע לאורך של מספר חודשים ועד חצי שנה.

המכללות ומוסדות הלימוד השונים מודעים לכך שמי שלומד קורסים מסוג זה הם לרוב אנשים עובדים או לומדים, ולכן מסלולי הלימוד בנויים בהתאם. ניתן ללמוד את הקורסים הללו מספר פעמים בשבוע בשעות הערב בלבד, כך שהם יכולים להתאים גם לאנשים שסדר היום שלהם עמוס.

בסיום הלימודים, מקבלים תלמידי הקורסים השונים תעודות גמר, שמעידות על כך שהם סיימו בהצלחה את הקורס. 

קורסים של מייקרוסופט- לומדים המומחים של פרקטיקיו.

כדי ללמוד קורסים של מייקרוסופט בצורה הכי מקצועית שיש, הכי קרוב לבית ובמחיר הכי משתלם ולקבל תעודת הסמכה של מייקרוסופט לא צריך ללכת רחוק- מכללת פרקטיקיו עכשיו בהישג ידך עם מגוון ענק של קורסים של מייקרוסופט המועברים ישירות אליך ובקצב הלימוד הספציפי שלך דרך האתר- אתה צופה בשיעורי הוידאו המקצועיים של פרקטיקיו, מתרגל לאחר השיעור, ממשיך לשיעור הבא ומתקדם עד לסיום סדרת שיעורי הקורס שבחרת. לאחר מעבר של בחינה במכללה עצמה אתה מקבל תעודת הסמכה רשמית של ממיקרוסופט ויכול להתחיל לעבוד מיידית בתחום אותו בחרת ללמוד.

פרקטיקיו- המקום הנכון בזמן הנכון לך.

ישנם מוסדות אקדמאיים רבים ושונים, ציבוריים ופרטיים המציעים גם הם מגוון קורסים של מייקרוסופט ללמידה, המעלה המיוחדת והיתרון הגדול מכללת פרקטיקיו על פניהם היא העובדה שהינך יכול לשלב את הלימודים עם כל פעילות אחרת ביומיום שלך- אינך צריך לוותר על שעות עבודה, ליסוע למקומות מרוחקים, להיות תלוי בתאריכי שיעורים קבועים מראש ובמספר תלמידים מינימלי המאפשר פתיחה של קורס. כאן אתה בוחר את הזמן הכי נוח לך ויושב בבית מול המחשב לשעת לימוד מרתקת ומעשירה. במקרי הצורך תוכל לצפות שוב באותו שיעור או בקטעים מסויימים ממנו ולהפנים יותר את המידע על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך במבחן הסופי.

כיצד נרשמים לפרקטיקיו?

תהליך ההרשמה למכללה הינו קל ופשוט מאין כמוהו- הרשמה נוחה דרך האתר או דרך הטלפון על ידי אחד מנציגי השירות שלנו שישמחו לסייע לך בכל שאלה על ההרשמה או על הלימודים, התשלום נעשה בכרטיס אשראי.

האם יש צורך לרכוש ספרי לימוד לצורך הקורסים?

לא. וזהו עוד יתרון גדול ומשמעותי של פרקטיקיו- אנחנו מספקים לך ספרייה עיונית אונליין ובה מרוכזים כל החומרים שאתה נזקק להם לצורך הקורסים, אתה יכול לעיין בחומר ככל שתרצה ללא תשלום נוסף. כמו כן בפרקטי קיו מספקים לך סביבות תרגול מתאימות עם כל התוכנות שצריך להתקין וחוסכים לך זמן יקר ופרוצדורה טכנית סבוכה- אתה גולש לסביבה המתאימה לך, מתרגל ונהנה משירו מושלם הכולל הכל במכללת פרקטיקיו.

הטיפים לבחירתו של קורס MCSE

אם החלטתם לעשות קורס של MCSE כדי להצליח טוב יותר בבחינת ההסמכה של מייקרוסופט, הרי שכדאי לכם לקרוא את הטיפים המובאים במאמר זה. הם יוכלו לעזור לכם לבחור איפה לעשות את הקורס ומתי ולכן חשוב שתקראו אותם בעיון.

להחליט על ההכנה למבחן

הטיפ הראשון הוא לבחור איך אתם רוצים להכין את עצמכם למבחן. העניין הוא שכל אחד, על ידי תשלום, יכול לגשת ולעשות את מבחן ההסמכה של החברה, אפילו ללא קורס. מה שכן, רוב האנשים לומדים טוב יותר בקורס, כך שגם לכם כדאי לבדוק את האופציה הזאת.

לבדוק את הנושאים

יש נושאים רבים מאוד בקורס MCSE והם משתנים מעט בין הקורסים ובין מוסדות הלימוד השונים. הטיפ השני הוא לבדוק בדיוק איזה נושאים אתם צריכים ללמוד בקורס שמעניין אתכם לעשות, כי אתם צריכים לוודא שזה אכן רלוונטי עבורכם.

בדיקה של דרישות הקבלה

עוד טיפ הוא לבדוק מהן דרישות הקבלה שאתם צריכים לעמוד בהן כדי להתקבל ללימודים מוסד מסוים. האם אתם אכן יכולים לעמוד בדרישות האלה? במידה ולא, תוכלו לחפש מוסדות לימוד אחרים שבדרישות הקבלה שלהם כן תוכלו לעמוד ללא כל קושי.

התאמת שעות הלימוד

כל קורס MCSE שמתחרש במקום אחר יכול להימשך מספר אחר של חודשים והוא כולל מספר אחר של שעות פעילות. אם אתם רוצים להיות בטוחים שתוכלו להגיע למרבית השיעורים, הרי שכדאי לבדוק את כל הנושא הזה מראש ולבחור את הקורס שתוכלו להגיע אליו בצורה רצופה.

המחיר הנוח עבורכם

הטיפ האחרון קשור למחיר שאותו יהיה עליכם לשלם. כל קורס שהמטרה שלו היא להכין אתכם למבחן יכול לעלות לכם מחיר אחר, ולכן כדאי מאוד לוודא שאתם משלמים מחיר שהוא גם הוגן וגם נוח לכם. את השוואת המחירים אפשר לעשות גם על ידי יצירה של קשר ישירות עם מוסדות הלימוד הרלוונטיים וגם על ידי אתרי האינטרנט שעוסקים בתחום.

לסיכום, אם תפעלו על פי הטיפים הללו יהיה לכם יותר קל לבחור את המקום המתאים ביותר ללימוד קורס חשוב שפותח לכם דלתות לעתיד.


מספר טיפים שיעזרו לכם להחליט איך ללמוד את הנושא של MCSE

אתם מתלבטים ביניכם ובין עצמכם מהי הדרך הכי טובה שבעזרתה תוכלו להגיע לבחינת ההסמכה של מייקרוסופט בנושא של ניהול מערכות תקשורת? אם כך, הטיפים שמופיעים במאמר זה הם בדיוק בשבילכם! רגע לפני שאתם מחליטים להיכנס לאתגר של למידה עצמאית בואו להכיר את היתרונות הרבים של קורס MCSE בתור קורס שיכין אתכם בצורה מושלמת ומקצועית לבחינת ההסמכה.

חשיבות התעודה

טיפ מספר אחד הוא הטיפ שמדבר על היכרות בחשיבות התעודה. תעודת הסמכה של חברת מייקרוסופט זה משהו שהרבה פעמים יכול לעזור לכם להיכנס לעוד ועוד חברות הייטק מוצלחות וחשובות, ולכן כדאי לכם ללמוד ולקבל תעודה כזאת.

לימוד בהתאמה לאופי

טיפ מספר שתיים הוא הטיפ שעוסק בהתאמת דרך הלימוד לאופי שלכם. אין טעם להחליט שאתם חוסכים על קורס MCSE מתוך המחשבה שאתם יכולים ללמוד לבד, כי אם מעולם לא ניסיתם ללמוד שום דבר לבד, כנראה שתגלו שזה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה לכם.

בוחרים איפה לעשות את הקורס

מוסדות לימוד רבים מציעים לעשות קורס של MCSE, ואם גם אתם החלטתם שזו הדרך המתאימה לכם, הרי שעליכם לעשות קצת השוואה בין מוסדות לימוד שונים. לאיפה הכי קל לכם להגיע מבחינה פיזית? איזה בית ספר הוא בעל רזומה יותר טוב? מה אומרת הסטטיסטיקה ואיפה יותר סטודנטים עוברים כבר בפעם הראשונה את מבחן ההסמכה?

התייעצות עם הבוגרים

טיפ מספר ארבע מדבר על כך שמאוד כדאי לכם ליצור קשר עם הבוגרים שעשו את הקורס הזה במקום שבו אתם בעצמכם חושבים להירשם. תוכלו לקרוא את חוות הדעת שלהם בכל מיני פורומים ואתרים באינטרנט, וחשוב שתעשו את זה כי תכלו ללמוד מתוך כך לא מעט.

הכוונת הקורס למבחן

הטיפ האחרון שיעזור לכם להחליט איפה בדיוק אתם רוצים ללמוד, כולל את השאלה עד כמה הקורס מוכוון מטרה ועד כמה הוא יוכל להכין אתכם באופן ספציפי לבחינה שבסופו של דבר אתם רוצים לעבור. מומלץ ללמוד רק במקומות שבהם יש הרבה סימולציות למבחן ושבהם הקורס כולו שואף להצלחת הסטודנטים במבחן.


הטיפים שעוזרים לכולם לבחור קורס MCSE

אם החלטתם לפלס את דרכם אל עולם מערכות התקשורות על ידי כך שתהיו בעליה של תעודת הסמכה מחברת מייקרוסופט בנושא של MCSE, הרי שכדאי לכם לבחור איך אתם רוצים להתכונן למבחן ההסמכה. לפניכם מספר טיפים שיוכלו לסייע לכם לבחור את הדרך שנכונה לכם, כך שמומלץ לעיין במאמר זה.

לומדים בדרך הנכונה

אין שיטה אחת שיכולה לקבוע מה נכון ואיך נכון ללמוד, כי לא לכולם מתאימה אותה השיטה. אנשים רבים בוחרים ללמוד באופן עצמאי וגם עומדים בכך, אך אנשים אחרים כלל לא יכולים לחשוב על אופציה כזאת. לכן הטיפ הראשון מדבר על ההחלטה על אופן הלימוד שמתאים לכם, מתוך ההיכרות שלכם עם עצמכם.

ללמוד במקום טוב

הטיפ השני כולל את ההיגיון הפשוט שאומר שאם כבר בחרתם לעשות קורס MCSE מקצועי ומרוכז שיכין אתכם למבחן, הרי שכדאי מאוד לא להתפשר על פחות מהטוב ביותר. כדאי שתלמדו במקום שיש לו שם טוב ובמקום שבו רוב התלמידים מצליחים לעבור את מבחן ההסמכה כבר בפעם הראשונה, כי ההצלחה הזאת מעידה על מוסד הלימודים ועל הרמה שלהם.

לומדים בשילוב עם החיים

הטיפ השלישי הוא הטיפ שכולל את שילוב הקורס בחיים השגרתיים שלכם. חבל לקחת קורס תובעני מידי שלא תוכלו לעמוד בקצב שלו, ולעיתים עדיף לבחור קורס MCSE שנמשך יותר זמן אך שיכול להתאים לכם יותר בשילוב שלו בחיים השגרתיים.

סימולציות של מבחן

הטיפ הבא הוא הטיפ שמציע לכם לבדוק האם בקורס שאתם מתעניינים בו יש מספיק סימולציות למבחן. הרעיון הוא לעשות קורס ולהגיע כמה שיותר מוכנים ליום המבחן, מבלי שתהיינה הפתעות לא נעימות, כך שהרבה סימולציות והכנות בקורס הן חשובות.

דרישות מוסד הלימודים

הטיפ האחרון שאתם צריכים לעבוד על פיו, הוא הטיפ של בדיקת דרישות הלימוד של מוסד הלימודים. האם אתם יודעים אנגלית? האם יש לכם ניסיון או גישה לעבודה בסביבה ממוחשבת? האם תוכלו לעבור ראיון אישי קצר בנושא? אלה הן לרוב דרישות הקבלה וכדאי שתבדקו האם הן מתאימות לכם והאם אתם יכולים לעמוד בהן בהצלחה.


מספר טיפים לבחירתו של קורס מוצלח בתחום של MCSE

ללמוד לקראת מבחן ההסמכה של מייקרוסופט כדי לקבל את התעודה שאתם יודעים לנהל ולתקן מערכת תקשורת, זה לא עניין פשוט. עליכם להתכונן בצורה רצינית ביותר למבחן, והדרך הנכונה לעשות את זה היא על ידי כך שתירשמו לקורס MCSE. אם אתם זקוקים לטיפים כדי לבחור את מוסד הלימודים המתאים לכם ביותר, הרי שתמצאו אותם במאמר שלפניכם.

יתרונות ההשתתפות בקורס

הטיפ הראשון שלנו אליכם הוא הטיפ שכולל את ההכרה ביתרונות ההשתתפות בקורס מקצועי. תוכלו גם ללמוד לבד למבחן, אך העובדות מדברות בעד עצמן, והן מראות שרוב האנשים לא מסוגלים ללמוד לבד. לעומת זאת, קורס מקצועי של MCSE ייתן לכם את כל החומר שאתם צריכים וגם את ההדרכה ברגעים הקשים, כך שזה חיובי ועוזר.

משך הקורס שמתאים לכם

ישנם קורסים רבים של MCSE, ואחד מהדברים שיוכלו לקבוע האם באמת תצליחו בלימודים האלה ובבחינה הסופית או לא, זו השאלה האם תצליחו להתמיד בקורס. מומלץ לקחת קורס שאפשר לשלב אותו בחיי השגרה, העבודה והמשפחה, כי אחרת זה יהיה לכם קשה מידי. לכן צריך לבחור קורס שנמשך מספיק זמן כך שתוכלו תוך כדי לא לשנות את חיי השגרה שלכם ולעמוד גם בשאר המשימות.

דעות הבוגרים

עוד טיפ שחשוב לא פחות, הוא לדבר עם הבוגרים או לפחות לקרוא את חוות הדעת שלהם אונליין. מה הם חושבים, איך הייתה החוויה שלהם והאם תעודת ההסמכה באמת עזרה להם או לא. כל אלה הם פרטים שמאוד כדאי לכם לברר לפני שאתם בוחרים את מוסד הלימודים שמתאים לכם.

קרבה לבית

בחרו קורס שיהיה לכם נוח להגיע אליו, בין אם תגיעו אליו מהבית ובין אם מהעבודה.הנגישות לקורס והנוחות להגיע אליו תשפיע מאוד על כמות השיעורים שבהם תוכלו להיות נוכחים, כך שכדאי לשים לב גם לנושא הזה.

המחיר שיגבו מכם

בכל מוסד לימוד יש מספר קורסים שונים ועבור כל קורס נגבה מחיר אחר. זו לא בושה לעשות השוואת מחירים וזו לא בושה לרצות לשלם מחיר הוגן, כך שכדאי שתעשו השוואת לפני שאתם נרשמים.מה לומדים במסגרת לימודי MCSE?

לימודי MCSE הם לימודים המעניקים לסטודנט את כלל היסודות הדרושים לו במסגרת מערכות המיחשוב והתקשורת מבוססות מיקרוסופט, וזה בערך מכסה את כל המערכות שבהן נעשה שימוש בין אם מדובר במערכות ביתיות קטנות, ובין אם מדובר במערכות גדולות של ארגונים. במסגרת זו שאלתם אותנו קצת על לימודי הקורס, והנה התשובות שלנו:

מה נלמד בקורס?

קורס MCSE הוא קורס יסודי מאוד המכסה שורה ארוכה של מערכות מיחשוב ותקשורת של מיקרוסופט ברמה בסיסית. הקורס מיועד למעשה לתת את הנגיעה הראשונית של הטכנאי עם עולם המיחשוב והתקשורת, ומבוסס בעיקר על מבואות.

האם אלו הם לימודים מספיקים?

לימודים אלה הם לימודי יסוד בלבד. למעשה ללא לימודים אלה קשה בכלל להיכנס לעולם המיחשוב והתקשורת, ובמקביל אין הלימודים הללו מעניקים את כל שכבות הידע הנדרשות לטכנאי על מנת להפוך למומחה. לימודי MCSE מעניקים את הבסיס הנדרש, ועל גבי בסיס זה צריך כל טכנאי להרחיב את מעגלי הידע שלו סביב נושאים ספציפיים שבהם הוא מעוניין להתמחות.

מה הם דוגמאות לנושאים הנלמדים?

במסגרת הקורס נלמדים נושאים כדוגמת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט כמו windows xp, windows vista וכדומה. כמו כן נלמדים כל היסודות של רשתות תקשורת של מיקרוסופט, תקשורת מחשבים, תשתיות רשת מחשבים וכדומה. תכנון והקמה של רשתות תקשורת, עיצוב רשת ותחזוקת רשת, חומרה ותוכנה, ניהול משתמשים ברשת, ניהול משאבי רשת ועוד.

היכן ניתן להתרשם מכל מכלול רכיבי הקורס?

על מנת להכיר את כל מכלול הרכיבים הנלמדים בקורס, מומלץ להיכנס לאינטרנט ולבצע חיפוש פשוט ומהיר סביב הנושא. במסגרת החיפוש תוכלו להיכנס לאתרי מכללות ובתי ספר למיחשוב, בהם תקבלו פירוט מקיף של כל נושאי הקורס הנלמדים במהלכו. פירוט זה מופיע גם באתר מיקרוסופט בעברית ובאנגלית.

לימודי MCSE מיועדים לכל אדם בעל רקע בסיסי מאוד במחשבים, ומעניקים לו את כל המידע הבסיסי אודות מערכות המחשוב והתקשורת של מיקרוסופט. הקורס אינו מיועד להתמחות בתחומים ספציפיים, ועל מנת לייצר התמחות מקצועית יש לקחת קורסים מרוכזים סביב נושאים ספציפיים. קורס זה מיועד בעיקר לחשיפה הראשונית לעולם המיחשוב והתקשורת, משם ניתן להתקדם הלאה.


מדריך שמכין אתכם לבחור איזה קורס MCSE כדאי לכם לעשות

ההצלחה שלכם בהשתלבות בעבודה תלויה רק בכם ובתעודות שאתם יכולים להציג למעסיקים, כך שאם גם אתם חולמים על עבודה בתור מנהלי מערכות תקשורת, אתם בוודאי רוצים את תעודת ההסמכה של מייקרוסופט. חולמים על קורס MCSE ולא באמת יודעים איפה לעשות אותו ומאיפה להתחיל? להלן המדריך שיעזור לכם בכל השלבים לבחירת מוסד הלימודים הטוב והמתאים לכם ביותר!

קורס מכוון מטרה

ראשית כדאי לכם להבין האם כדאי לכם לעשות קורס MCSE. חשוב לדעת שלמבחן ההסמכה של מייקרוסופט אתם יכולים לגשת גם ללא קורס, כי החשוב הוא לעבור את המבחן, אך רוב האנשים לא באמת לומדים אם אין להם מסגרת, וזוהי הסיבה הראשונה שבגללה כדאי לעשות קורס.

הנושאים הנלמדים

בשלב שני כדאי לכם לקרוא מהם הנושאים הנלמדים בקורס MCSE, כיוון שלמרות שהם קצת שונים בין מוסד לימודים אחד לאחר, הם דומים וקרובים ברוב מוסדות הלימודים. בין הנושאים העיקריים ניתן לציין שיעורים בתחומים כמו: מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ,תשתיות רשת מחשבים, סדנאות של רשתות ניהול וכדומה.

הקבלה לקורסים

בדרך כלל כאשר מדובר על קורסים שמיועדים לסייע לסטודנטים לעבור מבחני הסמכה כאלה ואחרים הדרישות אינן כוללות תעודות של לימודים קודים. מה שלרוב דורשים ממי שרוצה להיות סטודנט בקורסים כאלה הוא לדעת אנגלית ולעבור ראיון כללי, כך בשלב זה כדאי שתבדקו האם אתם יכולים לעמוד בדרישות כאלה.

הלימודים בקורס

השלב הבא הוא לראות שאתם יכולים להתחייב למשך הלימודים בקורס הן מבחינת שעות הלימוד, הן מבחינת הימים והן מבחינת שיעורי הבית שתצטרכו לעשות מרחוק. אם לא תוכלו להתחייב לכל אלה אז יכול להיות שכדאי לכם לשקול שוב את ההשתתפות שלכם בקורס, כי לא בטוח שזה כדאי אם לא תוכלו להתמיד.

המחיר של הקורס

השלב האחרון לפני ההרשמה הוא כמובן לבדוק כמה זה עולה. חשוב מאוד להיות מודעים לכך שיש מחירים משתנים וכי בכל מוסד לימוד יכולים לדרוש מכם מחירים אחרים על הקורסים האלה. השוואת המחירים זה לא עניין מורכב כי את המידע תמצאו באתרי האינטרנט שעוסקים בתחום.


מדריך מלא לבחירת קורס MCSE

אם אתם נמצאים עכשיו בשלב הזה בחיים שבו הייתם רוצים לבחור מקצוע טוב שאותו אתם רוצים ללמוד, הרי שכדאי לחשוב על האופציה של לעשות קורס MCSE. אם כבר חשבתם על כך ואתם רוצים קצת מידע ומדריך שיעזור לכם לבחור את מוסד הלימודים המתאים, הרי שהמאמר שלפניכם יוכל לסייע לכם בכך.

ההחלטה ללמוד

שלב ראשון הוא להחליט שרוצים ללמוד. זה אולי נראה לכם שלב בנאלי ורגיל, אך קבלת ההחלטה הזאת זה אחד מהדברים החשובים שעליהם מתבסס כל היתר, ולכן אי אפשר לוותר על כך.

ההיכרות עם החומר הנלמד

רגע לפני שאתם הולכים ונרשמים למוסד הלימודים הקרוב לביתכם כדי לעשות קורס MCSE, כדאי שכן תשקיעו קצת כן לדעת מה כוללים הלימודים. האם מבוא לרשתות זה משהו שיכול לעניין אתכם? האם תמיד חלמתם ללמוד על התשתיות של רשת המחשבים?

בדקו את הדרישות ואת משך הקורס

עוד שלב שאתם צריכים לעבור לפני שאתם מכריזים על עצמכם כעל סטודנטים בקורס MCSE, הוא השלב שבו אתם בודקים אם אתם עומדים בדרישות הקבלה והאם משך הקורס נראה לכם הגיוני ומתאים להשקעה. בנושאים אלה ניתן לראות שלרוב הדרישות הן בעיקר ידיעת אנגלית והיכרות עם סביבת עבודה ממוחשבת, ואילו לגבי משך הלימודים ניתן לראות שהוא משתנה בין 4 חודשים ועד שנה וחודשיים.

השוו בין מחירי הקורסים

בכל מוסד לימוד יכולים לדרוש מכם מחירים שונים על קורס הסמכה כזה, ולכן מאוד כדאי לכם לבדוק איפה אתם מעדיפים ללמוד. זה נכון שהקורס יכין אתכם בצורה מדויקת מאוד למבחן ההסמכה של מייקרוסופט, אך האם בגלל זה אתם צריכים לשלם מחירים גבוהים במיוחד? מובן שלא, ומובן שתוכלו להימנע מכך אם תעשו השוואה של מחירים.

קראו חוות דעת

אם כבר הגעתם לשלב שבו אתם מתלבטים בין שני מוסדות לימוד, זה ברור כשמש שכל מה שחסר לכם זה רק לקרוא את חוות הדעת של הבוגרים. חשוב לקרוא דעות של בוגרים לא רק במובן של איך היו להם הלימודים, אלא גם במובן של ההשתלבות שלהם בעבודה.


מדריך בחמישה שלבים לבחירת קורס MCSE

ההחלטה מה רוצים ללמוד זו לא החלטה שהיא תמיד כל כך קלה, ולכן זה טבעי שאם אתם רוצים לבחור לעצמכם לימודים שהם אינם תואר אך הם לימודים מועילים, הרי שתרגישו קצת מבולבלים. אם תמיד הייתה לכם משיכה למחשבים ואם תמיד רציתם לדעת איך עובדות מערכות תקשורת, אז כדאי שתקראו את המדריך המובא כאן, כי הוא יעזור לכם לבחור קורס MCSE שיתאים לכם.

הקורס מתאים לכם

שלב ראשון במדריך זה השלב שבו אתם עוצרים הכול ובודקים האם קורס כזה של MCSE יכול להתאים לכם. אומנם זה נכון שכולם היו רוצים להחזיק בתעודת ההסמכה שמקבלים מטעם חברת מייקרוסופט אחרי שעושים את מבחן ההסמכה, אך השאלה הנשאלת היא האם חומר הלימוד מעניין אתכם.

התכנים של הקורס

שלב שני הוא בדיקת התכנים של הקורס. אתם באמת רוצים ללמוד על רשתות תקשורת? באמת מעניין אתכם ללמוד על האצלת סמכויות באמצעות AD? תכני הקורס אומנם משתנים בין מוסד לימודים אחד לאחר, אך יש בהם דברים מקבילים בין המוסדות השונים ולכן כדאי לבדוק שזה אכן מדבר אליכם.

הזמינות שלכם ללימודים

כולנו יודעים שלא בכל שלב בחיים קל ללמוד, ואין ספק שהרישום לקורס אינו מספיק. אתם תידרשו להשקיע זמן מעבר לשיעורים שבהם תהיו, כך שכדאי לכם לברר עם עצמכם האם אתם פנויים לכך מבחינת פיזית ומבחינה רגשית.

עמידתכם בדרישות

עוד שלב במדריך שיעזור לכם לבחור קורס MCSE הינו השלב שבו אתם בודקים, עוד לפני שאתם מפתחים את החלום, האם אתם עומדים בדרישות הקבלה. לרוב צריך רק לדעת אנגלית ולהכיר את סביבת העבודה הממוחשבת, כך שאם יש לכם זיקה לעניין סביר להניח שאתם כן עומדים בדרישות.

הבנת כדאיות הקורס

השלב האחרון שיש לעבור לפני שאתם בוחרים להירשם לקורס, הוא להבין למה אתם עושים את זה ולמה זה כדאי. אם תעשו קורס כזה ותעמדו במבחן ההסמכה של מייקרוסופט אתם תצליחו לקבל את תעודת ההסמכה הנחשקת כל כך, וזו בדיוק התעודה שתעזור לכם להשתלב ביותר עבודות בתחום של המחשבים וזה נפלא.


כל השאלות והתשובות על קורס MCSE

מי מאיתנו לא שמע על מקצוע מרתק שנקרא מנהל מערכות תקשורת? כולנו מכירים את המקצוע הזה וכולנו יודעים גם שזה מקצוע מאוד מבוקש בימינו, שכן בימינו בכל חברה יש מערכת תקשורת שצריך לנהל. רוצים גם אתם להשתלב בתפקידים כאלה? אם כך, קורס MCSE זו הדרך שמתאימה לכם, ואם יש לכם שאלות בנושא, הינה לפניכם התשובות החשובות.

למה מומלץ לעשות את הקורס?

קורס MCSE הוא למעשה הקורס שייתן לכם את כל הכלים להבין כיצד עובדת מערכת תקשורת, איך מנהלים אותה ואיך מתקנים אותה, ולכן זה חשוב. בנוסף, מעבר לכך שקורס כזה יהיה משמעותי מבחינת העזרה שהוא יעניק לכם בעבודה, הוא גם מהווה את הדרך הנכונה לעבור את בחינת ההסמכה של מייקרוסופט.

מדוע כדאי לעבור את בחינת ההסמכה?

רק מי שעובר את בחינת ההסמכה של החברה מקבל בסופו של דבר את התעודה הנחשקת, ואין כל צל של ספק שהתעודה הזאת חשובה. תעודה כזאת יכולה לפתוח לא מעט אפשרויות תעסוקה בתחום התקשורת ואין כל סיבה שתוותרו עליה. חשוב לציין שאכן יש אנשים שנכנסו לעבודה בתחום הזה גם ללא תעודת ההסמכה, אך אין ספק שמי שמחזיק בתעודות האלה הוא בעל יתרון עצום.

מהן דרישות הקבלה?

לכל קורס MCSE יש דרישות קבלה אחרות, כך שאת הנושא הזה יהיה עליכם לברר ישירות מול בית הספר שבו אתם מעוניינים ללמוד. בגדול ניתן לראות שקורסים כאלה דורשים מהסטודנטים בהם לדעת אנגלית ברמה טובה וגם להיות מורגלים בעבודה בסביבה ממוחשבת. מעבר לכך לעיתים יש גם ראיון אישי קצר שצריך לעבור, כך שבגדול ניתן לומר שדרישות הקבלה אינן מורכבות מידי.

האם להתייעץ עם מי שכבר עשה את הקורס?

התייעצות עם בוגרי הקורס זה תמיד צעד חכם, ואם אתם כבר עושים את זה, הרי שכדאי להתייעץ עם מי שלמד איפה אתם בעצמכם חושבים ללמוד. חוות הדעת של הבוגרים תעזור לכם להבין האם הקורס אכן יעיל עבורכם, ומעבר לכך, הם יידעו לספר לכם האם תעודת ההסמכה שהם קיבלו אכן עזרה להם בעבודה.


מדריך לבחירתו של קורס MCSE שתרצו לעשות

להחליט שאתם רוצים לעשות קורס של MCSE זו אחת מההחלטות הטובות ביותר שתוכלו לקבל כדי לקדם את הקריירה שלכם בתחום מערכות התקשורת. אם אתם מתלבטים איפה ללמוד ואיזה קורס בדיוק לעשות, אז כדאי שתקראו את המדריך המובא כאן, כיוון שהוא עוזר בדיוק בבחירת הקורס המתאים.

לומדים לבחינה בעזרת קורס

שלב א' הוא קבלת ההחלטה שאתם רוצים להכין את עצמכם לקראת מבחן ההסמכה של מייקרוסופט בעזרת קורס ולא על ידי לימוד עצמי. אפשר רק להירשם לבחינה, לשלם עליה ולעשות אותה, אך רוב האנשים מעדיפים, ובצדק, לעשות קורס של MCSE.

בדיקת עניין

שלב שני כולל את קריאת החומר הנלמד בכמה מוסדות לימוד, כי לפני שאתם הולכים ונרשמים כדאי לכם לוודא שאתם אכן מתעניינים בכל התחום של מערכות התקשורת. לרוב נלמדים נושאים רבים בקורסים הללו, בין אם זה מבוא למערכות תקשורת ובין אם זה נושאים כמו  ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPOכך שאתם צריכים לוודא שזה אכן מרתק אתכם.

הדרישות לקבלה לקורס

הדרישות של רוב מוסדות הלימוד לקורסים מקצועיים כמו קורס MCSE הן דרישות של ידע באנגלית ושל היכרות עם סביבת עבודה שכוללת מחשבים, כך שסביר להניח שאם יש לכם משיכה לתחום הזה, הרי שאתם עומדים בדרישות מסוג זה.

מחירי הקורסים

שלב נוסף הוא לבדוק כמה זה יעלה לכם, וכאן אתם צריכים לעשות עבודת מחקר לא קטנה. יש הרבה מוסדות לימוד שבהם תוכלו להירשם לקורסים בתחום זה, ולמרות שיש הרבה מוסדות לימוד טובים, זה לא אומר שאתם חייבים לשלם כל סכום שידרשו מכם. עשו השוואה בעזרת האינטרנט, כי היום כל מה שצריך כדי להשוות הוא רק להיכנס לאתרי האינטרנט של מוסדות הלימוד השונים, כך שזה משתלם.

שימו לב להכנה למבחן

השלב האחרון שכדאי לכם לעבור כדי לבחור את המקום בו תלמדו, זו הנושא של ההכנה למבחן. אסור לשכוח שמטרת הקורס היא לעזור לכם לעבור את מבחן ההסמכה, ולכן אתם צריכים לבדוק באופן פרטני האם הקורס שמעניין אתכם מציע סימולציות של המבחן והאם הוא מקצועי.


השאלות והתשובות המעניינות ביותר בנוגע לקורס MCSE

אם תמיד אהבתם מחשבים ומערכות תקשורת, עכשיו זה הזמן שבו אתם יכולים לקחת את האהבה הזאת צעד אחד קדימה ולהפוך אותה למקצוע שלכם. כל מה שאתם צריכים זה לקבל את תעודת הסמכה של חברת מייקרוסופט בתחום מערכות התקשורת, ולשם כך תוכלו לעשות קורס MCSE. יש לכם שאלות לגבי ההליך? רוצים לדעת איפה הכי כדאי ללמוד? הינה לפניכם כל התשובות החשובות לגבי הנושא.

למה כדאי להחזיק בתעודת ההסמכה?

תעודת הסמכה מדגישה ומאשרת את העובדה שאתם יודעים לעבוד ולנהל מערכות תקשורת, ומעבר לכך, היא גם מדגישה את העובדה שאתם יודעים לתקן תקלות במערכות תקשורת שונות. אין ספק שיש גם אנשים שהצליחו להתברג לעמדות מפתח בתחום מבלי שתהייה להם תעודת הסמכה, אך מי שמחזיק בתעודה כזאת נהנה מסיכויים יותר גדולים להשתלבות בעבודה.

מי יוכל להשתתף בקורס?

כדי לעשות קורס MCSE אתם צריכים להוכיח שאתם עומדים בדרישות הקבלה, והן משתנות מעט בין מוסד לימודים אחד לבין מוסד לימודים אחר. לרוב צריך לעבור ראיון אישי וצריך להיות בעלי ידע בשפה האנגלית, כי אחרי הכול, הרוב מתנהל באנגלית.

למה עדיף לעשות קורס ולא ללמוד לבד?

ראשית, חשוב מאוד לציין שלא לכל האנשים עדיף לעשות קורס MCSE, ויש לא מעט אנשים שבוחרים כן ללמוד לבד ורק להגיע לבחינה. יחד עם זאת, בסופו של דבר רוב האנשים מעידים על עצמם שמאוד קשה להם ללמוד לבד וכי על ידי הקורס הם מצליחים להגיע להישגים טובים יותר. הקורסים האלה הם בפירוש קורסים מכווני מטרה והם עוסקים בעיקר במתן כל העצות והעזרה להצלחה בבחינת ההסמכה.

האם הקורסים עולים הרבה?

קשה לקבוע לגבי השאלה הזאת, כי מחירי הקורסים הם שונים. יש מקומות שבהם הקורסים מאוד יקרים ומקומות אחרים שבהם הקורסים עולים פחות. זה תלוי ברזומה של בית הספר, במשך הקורס, בחומר הנלמדים, במספר השיעורים ובעוד גורמים אחרים. את השוואת המחירים בנושא הזה תוכלו לעשות מאוד בקלות, כי הרי בימינו כל המידע הזה זמין עבורכם באתרי האינטרנט השונים כך שכדאי לכם לבדוק זאת.


לימודי מחשבים- ניהול רשתות תקשורת MCSA

מעוניין להשתלב בעולם היי-טק דרך התמקצעות בתחום מתקדם ומבוקש? כנראה שעליך לשקול בכובד ראש מסלול לימודי מחשבים בתחום של ניהול רשתות, MCSE. קורס זה פתוח לציבור הרחב ואיננו מחייב תנאי קבלה גבוהים במיוחד, כך שגם אם אתם בעלי ידע בסיסי בלבד בתחום, תוכלו תוך פרק זמן קצר להשיג לעצמכם מקצוע נחשק. חלק הארי בקורס יעסוק ב- Windows Server 2008 R2, שמהווה כיום את השרת המתקדם ביותר של חברת מייקרוסופט.

מערכות הפעלה מבית מייקרוסופט

כיום ארגונים רבים, קטנים כגדולים, עושים שימוש נרחב במערכת ההפעלה רבת השימושים של מייקרוסופט, Windows Server. לשרת זה ישנם כמה תפקידים ובכללם, שרת אינטרנט, קבצים, הדפסה ועוד. קבוצת השרתים החדשה מבית מייקרוסופט מעניקה פתרונות הרבה יותר יעילים בכל הנוגע לנושא של אבטחת מידע. יישומי התשתית הזו טומנים בחובם חשיבות ומשמעות רבה ביחס להתנהלות של הארגון, ומאפשרים בין השאר חיסכון ב-TCO כלומר בעלויות הכוללות על בעלות התוכנה.

דגש על הפן המעשי

לאחר השלב הזה, הקורס יתמקד לשרת חדש יותר של חברת מייקרוסופט הנקרא, Windows Server 2012. ברמת הלקוחות, יעסוק הקורס ברזי מערכת ההפעלה החדשה של מייקרוסופט, Windows 8, דרך דיונים בדבר ההקשרים שבין אפשרויות שונות לניהול וחיבורי רשת לבין המערכת הנ"ל. דגש מרכזי מושם על ההיבט הפרקטי במהלך הקורס, ולפיכך כל הקורס יעשה דרך פרויקטים מעשיים על ידי הסטודנטים שיוכלו ליישם את הידע העיוני אותו רכשו במסגרת הקורס.

שרתי דואר מבית מייקרוסופט

לימודי מחשבים באופן כללי, מחייבים את הסטודנטים בביצוע שוטף של משימות העוסקות במנהל תשתיות בסביבה ארגונית, דרך הפגנת הידע הנרכש במהלך הקורס. לאחר שלבים אלו, הקורס יתמקד בחומרי לימוד נוספים דוגמת ניהול התקנות וטיפול במערכות דואר אלקטרוני אשר מבוססות על הקבוצה הטובה ביותר של שרתי הדואר, Exchange Server 2010. שרתים אלו משמשים כיום מגוון רחב של ארגונים בתחום של שיתוף ידע, יומנים, אנשי קשר ועוד.

ענף ההיי-טק נתון כיום לתמורות רבות כאשר אחת מהמרכזיות והבולטות ביותר קשורה לכל הנושא של Mobility. במהלך הקורס ילמדו התלמידים גם כיצד לתכנן ולנהל תשתיות עבור מכשירי סלולר בארגונים שונים.המדריך שמבהיר מדוע כדאי לעשות קורס MCSE

הידיעה שאתם רוצים לעשות קורס שיפתח לכם דלתות ויעניק לכם אפשרויות להשתלבות בעבודה בעולם המחשבים ורשת התקשורת היא ידיעה חשובה. יחד עם זאת, זו לא ידיעה מספיקה, כי אתם צריכים לבחור איזה קורס לעשות ואיפה ללמוד אותו, כך שהמדריך המובא כאן לפניכם הוא בדיוק מה שאתם צריכים לקרוא.

בחירת הקורס המתאים

יש הרבה מאוד קורסים שאפשר לעשות בתחומי המחשבים, רשתות המידע וההפעלה שלהן, כך שהשלב הראשון שצריך לעשות הוא להחליט איזה קורס אתם רוצים ללמוד. אחד מהקורסים הנפוצים ביותר הוא קורס MCSE, ולמען האמת, הקורס הזה יכול להתאים לכם מאוד אם אתם רוצים לעבור בניהול של תקשורת מחשבים.

היכרות יתרונות הקורס

שלב שני הוא להבין את היתרונות בקורס שאותו אתם עתידים לעשות. מי שעושה קורס MCSE למעשה מכין את עצמו בדרך הטובה ביותר שאפשר לקראת בחינת ההסמכה של חברת מייקרוסופט, ומי שעובר בחינה כזאת מקבלת את תעודת ההסמכה הנחשקת. תעודה זו פותחת הרבה אופציות בעולם התעסוקה ולכן קורס כזה הוא אפשרות מוצלחת עבורכם.

בדיקת הנתונים

בשלב הזה כדאי לראות האם מה שדורשים מכם הקורסים זה משהו שאתם יכולים לעמוד בו. לרוב הדרישות כוללות ראיון אישי וידע באנגלית, ומבחינת ההשקעה שלכם בלימודים זה עניין שמשתנה. יש מקומות לימודים בהם הקורסים הם רק ארבעה חודשים ויש מקומות שבהם הקורסים הם הרבה יותר ארוכים, כך שאתם צריכים לבדוק את הנושא.

התכנים שתלמדו בקורסים

השלב הנוסף הוא לראות שהקורס אכן מתאים לכם ומעניין אתכם. לרוב נלמדים נושאים כמו Windows XP Professional, עיצוב ותחזוקת רשתות 2003 מרחביות וכדומה, כך שאתם צריכים לעבור על רשימת הנושאים ולראות שזה אכן מעניין אתכם ושאתם אכן רוצים להעמיק את הידיעות שלכם בתחומים הנלמדים.

בחרו מוסד לימוד

השלב האחרון הוא השלב שבו בוחרים איפה לעשות קורס MCSE . צריך לקחת בחשבון גם את המחיר, גם את הנוחיות שלכם להגיע למוסד הלימודים וגם את חוות הדעת של הבוגרים. בדקו כמה מהם עברו את בחינת ההסמכה וכמה מהם הצליחו באמת להשתלב בעבודה.


המדריך שכדאי לקרוא לפני שנרשמים לקורס MCSE

אנשים שרוצים לעסוק בתחום של ניהול מערכות תקשורת צריכים ללמוד את הנושא בצורה מעמיקה, ואם גם אתם שייכים לאותם האנשים, הרי שקורס MCSE זה בדיוק מה שכדאי לכם לעשות. להלן המדריך השלם שיעזור לכם לבחור את הקרוס שהכי מתאים לכם, כך שעיון במאמר הקרוב מומלץ עבורכם.

הבנת חשיבות הקורס

השלב הראשון במדריך הוא להכיר בחשיבות של השתתפות בקורס כמו MCSE. מטרתו של קורס כזה היא להכין אתכם למבחן הסופי, כלומר למבחן ההסמכה של חברת מייקרוסופט. תעודת ההסמכה של מייקרוסופט תעזור לכם להשתלב בהרבה מקומות עבודה ולכן כדאי לכם להחזיק בה.

הנכונות שלכם ללמוד

עוד שלב שכדאי להתמקד בו עוד לפני שאתם בוחרים איפה ללמוד, זה השלב שבו אתם בודקים האם יש לכם זמן ופנאי ללימודים הללו. חבל להירשם לקורסים כאלה אם אין לכם זמן לכך או שאתם לא פנויים לכך מספיק, כי מעבר לשיעורים הפרונטאליים יהיה עליכם לעשות גם לא מעט מאמץ בנוגע ללימודים מהבית.

דרישות הקבלה ומשכי הקורסים

כל מוסד לימודים שבו אפשר לעשות קורס MCSE יכול לדרוש דברים אחרים מהמועמדים לקורסים, כך שמה שאתם צריכים זה לבדוק שאתם עומדים בדרישות. השלב השלישי הוא לוודא גם שמשך הקורס במוסד הלימודים שנראה לכם רלוונטי הוא אכן משך קורס שתוכלו לעמוד בו.

קריאת חוות הדעת של הבוגרים

שלב רביעי במדריך הוא השלב שאליו תיגשו אחרי שתהיינה לכם שתיים או שלוש אופציות למוסדות לימודים. בשלב זה כדאי לעשות השואה מבחינת חוות הדעת של הבוגרים, גם לגבי הלימודים עצמם וגם לגבי הקלות שבה הם השתלבו בעבודה אחרי הלימודים. אלה הם שני נתונים חשובים ביותר שיוכלו לעזור לכם לבחור איפה אתם רוצים ללמוד.

המחירים השונים

בשלב החמישי כדאי לכם להשוות בין מחירי הקורסים בכל מיני מקומות שבהם אתם יכולים ללמוד. יש מקומות שבהם ללא כל צל של ספק שכר הלימוד גבוה מידי, ולא בטוח שזה מתאים לכם לשלם כאלה סכומים. השוואת המחירים אינה גוזלת זמן יקר, כי לרוב היא מתבצעת אונליין, כך שכדאי לבצעה.


המדריך למי שרוצה לעשות קורס MCSE

אם אתם אוהבים את כל התחומים השונים של ניהול מערכות מידע, אז אין ספק שלעשות קורס כמו MCSE זה בדיוק מה שאתם צריכים לחשוב עליו, כי הוא יכול לפתוח לכם לא מעט דלתות לתעסוקה מעניינת. להלן המדריך שיעזור לכם לבחור איפה ללמוד את הקורס הזה, כך שכדאי לכם לעיין בו.

החליטו ללמוד ברצינות

שלב א' של המדריך הוא לקבל החלטה רצינית. אי אפשר להחליט שרוצים ללמוד, להתחיל את הקורס ולא לעמוד בו ובכל הדרישות שלו, ולכן הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה לוודא שאתם אכן נמצאים בסיטואציה בחיים שבה תוכלו להשקיע בלימודים הללו.

הכירו את הנושאים מקרוב

שלב ב' של המדריך שלכם לקורס MCSE כולל את הכרת הנושאים שבכלל נלמדים בקורס. זה לא מספיק להגיד שניהול מערכות תקשורת יכול לעניין אתכם, וכדאי מאוד שתדעו איזה נושאים עיקריים יהווה חלק מהחיים שלכם בחודשים הקרובים. בדרך כלל בקורסים כאלה לומדים נושאים כמו: Windows XP Professional, מבוא לרשתות, מבוא לתקשורת מחשבים ועוד.

בדקו שאתם עומדים בתנאי הקבלה

לכל מוסד לימודים יש בדרך כלל תנאי קבלה אחרים לכל הקורסים שאפשר ללמוד בו, ואם אתם רוצים לעשות קורס של MCSE, הרי שכדאי לכם לוודא שהוא באמת מתאים לכם. קורס כזה דורש לרוב היכרות עם סביבת עבודה ממוחשבת וגם ידיעה בשפה האנגלית, שכן ללא אנגלית זה כמעט בלתי אפשרי לעשות קורס כזה בהצלחה.

החליטו מה היקף הלימודים שמתאים לכם

שלב ד' במדריך הוא להחליט לכמה זמן אתם מוכנים להתחייב ללימודים. יש מקומות לימוד שבהם הלימודים נמשכים ארבעה חודשים בלבד ויש מקומות שבהם הלימודים נמשכים יותר משנה, כך שאתם צריכים לבדוק את האופציות ולהחליט מה הכי מתאים לכם.

בחרו איפה ללמוד

השלב האחרון שאת צריכים לעבור לפני שאתם מתחילים את הלימודים, הוא השלב שבו עליכם לבחור איפה ללמוד. תוכלו לבחור על פי שיקולים כמו מיקום, קרבה למקום העבודה או לבית, אך תוכלו גם להכניס לשיקולים שלכם את שמו של בית הספר ואת חוות הדעת שכותבים עליו הבוגרים.


קורס מנהלי רשתות

כיום, עורק התקשורת המרכזי ביותר בכל ארגון, חברה מסחרית או מוסד הינו רשת תקשורת מבוססת מחשבים. מדובר ברכיב אינטגראלי שבלעדיו לא ניתן כלל לדמיין כיצד הארגון או החברה היו מתנהלים. מנהלי רשת ותקשורת הם אלו שאחראים על ניהול ותחזוקתה של הרשת. תפקיד זה יכול להיות מבוצע כיום אך ורק על ידי בוגרי הסמכה כמנהלי רשתות תקשורת של חברת מייקרוסופט. במסגרת תפקידם של מנהלי רשתות בארגונים, עליהם להיות אמונים על כל נושא התקשורת של הארגון כך שהיא תפעל בצורה יעילה ומובטחת, ברמה הפנים ארגונים וברמה החוץ ארגונית.

קורס ניהול רשתות תקשורת- רקע כללי

תקשורת יעילה ומאובטח בין המחשבים בתוך הארגון וביניהם לגורמים חיצוניים, נעשית דרך מידור פנימי, במידת הצורך, אבטחה חיצונית וארגון המידע על השרתים השונים. קורס מנהלי רשת בדרך כלל מעניק לבוגריו תעודת הסמכה מטעם מייקרוסופט, אשר כיום נחשבת לאחראית המרכזית של מרבית רשתות התקשורת של חברות וארגונים שונים. במהלך הקורס ניתנת הכנה יסודית לתלמידים לקראת בחינת ההסמכה של MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional).

קורס מנהלי רשתות תקשורת- מטרות ויעדים

הקורס עצמו אמור להעניק לבוגריו כלי ניהול ויישום של מערך השרתים המוביל, Windows 2008, כמו גם מידע כללי אודות ענף התקשורת הממוחשבת. כיום ישנן מספר מכללות המציעות לקהל הפתוח קורסים לניהול רשתות תקשורת. מכללות אלו נמנות עם מכללות ללימודי מקצועות המחשב כמו למשל, מכללת רמת גן, בית הספר למחשבים של האוניברסיטה הפתוחה, טכניון, מכללת פרקטיקיו, מכללת מנהל טק, מכללת קולינס ועוד. משך הלימודים נע בין שישה חודשים לשנה שלמה, תלוי בקצב הלמידה וברמת האינטנסיביות.

תכני לימוד

קורס לניהול רשתות תקשורת כולל בין 130 ל- 300 שעות הוראה ובמהלכו מועברים תכני לימוד עיוניים לצד תרגולים מעשיים במעבדות מחשב. בין נושאי הלימוד המרכזיים של הקורס ניתן למנות מושגי יסוד ברשת, הכרת ציוד טכני, הקמת רשת תקשורת, טיפולוגיה של רשתות תקשורת, חלוקת כתובות ברשת האינטרנט, פרוטוקולים ואבטחת מידע ארגונית. בוגרי הקורס יכולים להשתלב בשוק העבודה בצורה מהירה מכיוון שכל חברה כיום נדרשת ל מנהל רשת מוסמך.כמה עולים לימודי MCSE?

אחד מהשיקולים המרכזיים של אנשים המעוניינים ללמוד, הוא נושא העלות. לא כל אחד יכול לממן לימודים של קורסים מקצועיים הנמשכים רק מספר חודשים אך עלותם דומה לעלות שנה שלמה באוניברסיטה. כמה עולים לימודי MCSE, מה הוא טווח המחירים שאתם יכולים לצפות לו, וכיצד תוכלו להשיג את המחיר הטוב ביותר עבורכם? אתם שאלתם, אנחנו עונים.

כמה עולה ללמוד MCSE?

התשובה היא שהעלות יכולה לנוע בין אפס שקלים, ובין אלפי שקלים רבים, תלוי באיזה פורמט אתם בוחרים ללמוד. אם אתם בוחרים ללמוד במסגרת מוסד לימודי תוכלו ללמוד בלימודי ערב הנמשכים לאורך שנה ויותר, או בלימודים מרוכזים במהלך מספר חודשים בודדים. אם אתם בוחרים בערוץ של לימודי און ליין זה יכול לעלות לכם הרבה פחות (מכללת פרקטיקיו בארץ), ואם אתם יכולים ורוצים ללמוד באופן עצמאי לחלוטין, תוכלו לעשות זאת ללא עלות כלל.

האם זה ריאלי ללמוד לבד בחינם?

התשובה היא שבהחלט כן. לימודי MCSE הם לימודים שבסיומם מקבל הסטודנט את ההסמכה מידי מיקרוסופט. כאשר הלימודים מתקיימים במסגרת מוסד לימודי, אותו מוסד הוא זה שמנהל את כל תהליך הבחינה וההסכמה. כאשר הסטודנט לומד לבדו הוא מבצע את הבחינה וההסכמה ישירות מול מיקרוסופט, אך תהליך הלימוד עצמו אינו עולה לו דבר.

כיצד ניתן לברר את מחירי הקורס?

פשוט מאוד בדיוק כפי שאנו מבררים מחיר של כל מוצר אחר. יש להתקשר למוסד הלימוד ולברר מה הם מסלולי הלימוד המוצעים על ידו, ומה המחיר של כל מסלול לימוד. בצורה זו תוכלו להיחשף להצעות המחיר של מגוון מוסדות, ולאפשרויות הלימוד במסגרת מגוון מסלולי לימוד שאחד מהם יכול להתאים לכם יותר מהאחרים.

היכן ניתן לקבל מידע נוסף?

תוכלו להיכנס לאינטרנט ולערוך חיפוש בנושא.  תבררו על גון ברייס, פרקטיקיו ותוכלו להתרשם מתגובות ופוסטים של אנשים פרטיים שעברו את הלימודים ויכולים לתת לכם מושג לגבי רמת המחיר המקובלת, ולגבי נושאים נוספים בקורס.

השאלה כמה עולים לימודי MCSE, היא שאלה לגיטימית לחלוטין שמעסיקה סטודנטים פוטנציאליים רבים. יחד עם זאת, התשובה יכולה להיות מגוונת ומשתנה בהתאם למגוון פרמטרים אותם יהיה עליכם לבדוק במהלך תהליך בחירת מוסד ושיטת הלימוד שלכם.


הכול על קורס ניהול רשתות

 על מנת לעבוד בתחום רשת ולהבין כיצד הדברים באמת עובדים עליכם לעבור קורס מנהלי רשת על מנת שתעבדו בתחום במקצועיות רבה. תחום שרתי הדואר הוא תחום נפוץ ויש לו ביקוש רב וזו הסיבה שאני רבים רוצים ללמוד אותו.

טיפים לבחירת קורס מנהלי רשת

מקום לימודים מוכר- חשוב שתבחרו מקום לימודים שמעביר קורס מנהלי רשת  בעל שם מוכר, מקום לימודים בעל שם מוכר, יחזיק מורים טובים, וידע כיצד להעביר את הידע לו אתם זקוקים בצורה הטובה ביותר. אם הוא מוכר, כנראה שיש לכך סיבה.

תעודת מקצוע- חשוב לבחור במקום לימודים שמחזיק במורים ומרצים בעלי תעודת מקצוע. מקום שלא מחזיק בעובדים מוסמכים מראה על רמת ה"אמינות" שלו, ולא ניתן לסמוך על מקום כזה ולהפקיד בידיו כסף רב, או לצפות ממנו ללמד ברמה גבוה. ראו הוזהרתם.

אין חכם כבעל ניסיון- על מנת לבחור מקום טוב ולהיות בטוחים שתרכשו ידע בצורה הטובה ביותר יש לבחור מקום לימודים שממתחה שנים רבות בהעברת קורס מנהלי רשת. מקום שמעביר את הקורס שנים רבות ידע כיצד להעביר את החומר בצורה חכמה יותר ולכן כדאי לבחור מקום לימודים בעל ניסיון.

יחס אישי- חשוב שתבחרו מקום לימודים שנותן לכם יחס אישי, ושמתנהג אליכם בצורה ראויה. מקום שלא נותן לכם את היחס האישי לו אתם זקוקים, אל תלכו אליו, וחפשו מקום אחר טוב יותר שתואם את הציפיות שלכם.

סקר שוק- על מנת לבחור מקום לימודים בצורה הטובה ביותר אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק בין מקומות הלימוד השונים שמעבירים את הקורס. למשל ג'ון ברייס, או מכללת פרקטיקיו www.practicu.com. דרך סקר שוק תאספו את המידע לגבי קורסים שונים, תערכו ביניהם השוואת מחירים ותחליטו לאיזה קורס ללכת בצורה טובה יותר.

לסיכום, על מנת לעבור את קורס מנהלי רשת בצורה מקצועית וטובה כל שעליכם לעשות הוא לפנות למקום לימודים מוסמך בעל ניסיון ושם מוכר בתחום מנהל רשת . מקום מוכר יספק לכם את הידע לו אתם זקוקים בצורה הטובה ביותר, לפני שתתחילו לעבוד בתחום.כל האמת על לימודי ניהול רשתות

בס"ד

שלום כולם, בטח כולם אומרים לכם תמיד: "בואו ל-לימודי ניהול רשתות", נכון? אני מכיר את ההרגשה! גם לי כולם הציקו כל הזמן עם לימודי ניהול רשתות והאמת, זה די נמאס לי! אז החלטתי לבדוק מה זה בדיוק לימודי ניהול רשתות שכולם מדברים עליהם.. יש כמה סוגים של לימודי ניהול רשתות.

סוג אחד של לימודי ניהול רשתות הוא לימוד בכיתה, המרצה ל-לימודי ניהול רשתות מרצה ואתם כותבים ושאלים שאלות. אחר כך כולם מתרגלים את החומר הנלמד. סוג שני של לימודי ניהול רשתות הוא לימודי ניהול רשתות באמצעות הרצאות בווידאו כמו CBTNuggets או Train Signal. הסוד השלישי של לימודי ניהול רשתות הוא לימודי ניהול רשתות משולבים, זאת אומרת - גם הרצאות בכיתה עם מרצה מוסמך וגם הרצאות בווידאו!

חברים, אני לא פראייר - אני הולך רק על לימודי ניהול רשתות מהסוג השלישי! למה לי להסתפק רק ב-לימודי ניהול רשתות בכיתה או רק ב-לימודי ניהול רשתות בווידאו אם אני יכול לקבל לימודי ניהול רשתות שמשלבים את שניהם? לא ככה?

ברגע שהבנתי את הדבר הזה אמרתי לכולם שיפסיקו להציק לי עם לימודי ניהול רשתות! עכשיו אני יודע בדיוק מה זה לימודי ניהול רשתות ואני יודע גם בדיוק איזה סוג של לימודי ניהול רשתות אני מחפש! ואני אלך רק על מה שטוב לי הכי הרבה. נקודה!

אני ממליץ גם לכם לעשות כמוני וללכת על לימודי ניהול רשתות מהסוג שמשלב הרצאות ווידאו יחדיו! זה נשמע לי הכי טוב!

 


קורס ניהול רשתות במכללת פרקטיקיו

שיחה עם סטודנט בקורס ניהול רשתות במכללת פרקטיקיו

מראיין  : שלום , מדוע הגעת ללמוד בקורס ניהול רשתות ?

סטודנט : שלום , זה כבר הקורס השני שלי כאן במכללת פרקטיקיו , למדתי קודם קורס מחשבים רגיל – זאת אומרת קורס טכנאי PC. למען האמת בהתחלה הלכתי למכללה אחרת שלא נעים לי להגיד את שמה. החומר היה קשה ואפילו המרצה שהיה לנו הסתבך איתו.

במהלך הקורס במקום שהמרצה יענה לנו על שאלות הוא שלח אותנו לגוגל. אז הכנסתי שאלות מהחומר ובחיפוש הגעתי למכללת פרקטיקיו, ראיתי שם סרטים מדהימים שמסבירים בצורה פשוטה וברורה את כל מה שהייתי צריך לקורס ניהול רשתות. בהמשך הקורס כבר הפסקתי להקשיב אלא רק לראות את הסרטים ולמדתי מהם המון !!!. אח"כ כבר בקושי הגעתי כבר לכתה אלא רק ראיתי סרטים בקורס ניהול רשתות וחוץ מזה לא היה צריך שום דבר.

מראיין : אז מה שאתה בעצם אומר שבזבזת הון תועפות על קורס ניהול רשתות במכללה מסוימת אבל למעשה למדת במכללה אחרת – מכללת פרקטיקיו באמצעות סרטים שלהם שמיועדים לקורס ניהול רשתות.

סטודנט : נכון מאוד, הסרטים האלו הם מצוינים ופרקטיקיו מפרסמים כמה דקות מכל סרט ואפילו סרטים שלמים בחינם כדי שהציבור יוכל להתרשם.

מראיין : רגע ואם אתה רוצה לראות את כל הסרטים של קורס ניהול רשתות , אז מה צריך לעשות ?

סטודנט : פשוט מאוד !! צריך להירשם אליהם, יש להם כמה מסלולים , צריך רק לבחור את המסלול המתאים ממגוון המסלולים שלהם , לשלם לפי הקורס לקחת מחשב נייד שהם מספקים וזהו !! אתה בפנים בתוך קורס ניהול רשתות.

מראיין : מה כל כך מיוחד בסרטים האלה ?

סטודנט : הדבר הכי חשוב שהם בעברית ובשפה מאוד ברורה ומובנת . ההסברים מאוד ממוקדים ומלווים בהרבה דוגמאות . המרצים ממש תותחים , רואים פעם פעמיים סרט בכל נושא שצריך ומבינים ישר. בקורס רגיל זה בחיים לא קרה לי.

תגיד ! אם בכתה לא הבנת את המרצה אתה יכול לעצור אותו ושיתחיל הכל מהתחלה וכמה פעמים שאני רוצה ??!!!  ממש לא .. כאן עד שאני לא מבין אני לא מתקדם , אני גם מתרגל את כל מה שמלמדים בסרט במחשב אמיתי ואין סיכוי שאני לא אבין ככה.

בכל מקרה בפרקטיקיו יש מסלול חופשי שאתה רק לוקח סרטים כדי לעבור את קורס ניהול רשתות הכי טוב שאפשר ואם זה לא מספיק יש להם במכללה קורס מתוגבר שבנוסף לסרטים אתה גם נפגש עם עוד תלמידים והמרצה של קורס ניהול רשתות בשיחות וידאו באינטרנט וגם במכללה, אתה מגיש עבודות ,עושה מבחנים ומקבל תעודה של מנהל רשתות מוסמך מטעם מכללת פרקטיקיו.

מראיין : נשמע מאוד מעניין , אני הולך ללמוד שם גם !!

סטודנט: בכיף , אני אשמח ללמוד איתך.

מראיין : תודה על הזמן שהקדשת לנו.

סטודנט : אין בעד מה,  היה לי לעונג.לימודי ניהול רשתות

בס"ד

שלום כולם, היום אנחנו נדבר על לימודי ניהול רשתות. אני מקורב מאוד לתחום הזה מסביבה פשוטה, אני בעצמי מרצה ל- לימודי ניהול רשתות. ובכן, תודה על הפרגון לא צריך מחיאות כפיים. תודה. זאת העבודה שלי כבר שנים רבות, וב"ה היא מספקת לי פרנסה טובה. אבל היום בתוקף תפקידי דווקא ככותב מאמרים אני אספר לעם על העבודה שלי.

אני לא עובד הרבה פעמים בשבוע, האמת שכרגע רק פעמיים. אני יכול יותר אם אני ארצה, אבל מסיבותיי שלי – מספיק לי פעמיים. השכר הוא די גבוה (בלי להיכנס לפרטים), וגם העבודה היא די מהנה. בסך הכול זה נחמד לשחק בלהיות מרצה ל- לימודי ניהול רשתות. זה לא בדיוק משחק, אני באמת המרצה. אבל אתם יודעים איך זה (או שאולי אתם לא יודעים). בשביל כולם אני המרצה הדגול, אבל לי זה מוזר כל ההמולה מסביבי, אני חושב שאני בסך הכול איתמר ולא יותר מזה. בכל אופן, נמשיך.

לימודי ניהול רשתות הינם לימודים אינטנסיביים ביותר, יותר ממה שאתם מתארים לעצמכם. האינטנסיביות היא כל כך גדולה – כד שלפעמים נדמה שאי אפשר לעולם לסיים ללמוד את כל החומר. עד כדי כך. אבל זה כל הכיף. החומר גם משתנה ומתלחף כל כמה שנים – וזה גם מוסיף הן לאתגר והן לתענוג שבמקצוע. אתם יודעים מה זה לחדש כמעט את כל גוף הידע כל ארבע שנים? טירוף של ממש! וזה העולם של לימודי ניהול רשתות!!

ובכן, התענוג שבדבר הוא אפילו יותר מזה - לימודי ניהול רשתות נותנים לך את ההרגשה האמיתית שאתה שולט בחומר, שאתה יודע מה אתה עושה – וזה לא הולך ברגל. זה כמובן בתנאי שאתה באמת עובד ולומד ומשנן ומתרגל עד שאתה מגיע למצב של שליטה בחומר. אבל ברגע שאתה שולט, אין אפס, המחשב נשמע לכל דבריך כמו כלב נאמן. פשוט תענוג!

השכר של מסיימי לימודי ניהול רשתות הוא לא רע בכלל. אולי הוא לא מדהים בשנה הראשונה אבל אחר כך צפוי זינוק משמעותי אם לא נסיקה של ממש. חברים, מדובר בתחום עתיר ידע ולכן הוא גם עתיר ממון אז תהנו מזה. והכול פתוח למקצוענים שזה עתה סיימו לימודי ניהול רשתות.

אבל זה לא תמיד כך. תעודת מייקרוסופט אינה ערובה לשום דבר! רק הידע המקצועי יבטיח לכם (כמעט תמיד) שתוכלו להיכנס לשוק באופן חלק. חברים, אל תסתפקו בבינוניות לעולם, כי היא אם כל הרעות החולות בעולם. תשאפו הכי גבוה שאפשר.

יש כאלה שחושבים שהם באים לקורס של לימודי ניהול רשתות וברגע שהקורס מסתיים הם בעולם אחר. כמה שהם טועים! אין להם שום סיכוי להתקדם ככה לשום מקום! חברים, תהיו קיצוניים ופנאטיים. תשקיעו את הנשמה בדבר הזה, ואז תראו תוצאות בחזרה. אין דרך אחרת בעולם הזה. תזכרו טוב את מה שאני אומר, אין דרך אחרת כלל וכלל!!

אני מאחל לכולם הצלחה ב-לימודי ניהול רשתות, מי ייתן וה' יפתח את דרככם ויאיר את עיניכם וינחה אתכם בדרך ישרה למחוז חפצכם הטוב לכם. זכרו, תשאפו גבוה לעולם, ואל תסתפקו בפחות אף פעם!


לימודי ניהול רשתות

בס"ד

שלום כולם, אני חוכך בדעתי מה אכתוב היום על לימודי ניהול רשתות. יש הרבה אפשרויות על מה לכתוב, ובפרט שאני המרצה בתחום. אבל כרגע, בשעת בוקר מוקדמת, עוד לא החלטתי לגמרי על מה אכתוב. ובכן, נשאיר את הדברים כרגע באופן פתוח ונראה לאן הדברים יזרמו.

יש לי כרגע חופש רציני ממתן הרצאות ב-לימודי ניהול רשתות עקב החגים שבאו עלינו לטובה, ולכן אני קצת מחוץ לפוקוס. ובכל זאת, בואו נגיד משהו קטן. תגידו, חשבתם פעם להירשם ל-לימודי ניהול רשתות? זה עבר לכם בראש? סתם בצחוק, או שהייתם רציניים? רוצים בשיחה ככה בארבע עיניים שאני אומר לכם מה דעתי? יאללה!

אז קודם כל חברים, אתם צריכים לדעת שאני ממש משוחד. הרי אני מרצה ל- לימודי ניהול רשתות, אל תשכחו! אבל בכל זאת. זה קורס מדהים ובאמת שאתם ממש תהנו. ואם לא הייתי חושב ככה לא הייתי אומר. אתם צריכים מרצה טוב, וגם סביבה נחמדה. וזה לא תמיד בנמצא – אבל אם מצאתם את שני אלה – אתם הולכים להיכנס לקורס באמת מדהים!

חברים, תחשבו על זה ככה, אם זה לא היה המצב הייתי מוכן להפוך למרצה של התחום הזה? נכון שזה כסף, אבל המוח שלי היה מתפוצץ אם לא הייתי סובל את זה. הבנתם את הנקודה? אני לא יודע אם זה משכנע אתכם, אבל יש בזה מן האמת. אמנם כסף זה דבר מושך, אבל כידוע –כסף זה ממש לא הכול בחיים!

ראיתי כבר את כל סוגי הסטודנטים בקורס של לימודי ניהול רשתות. החל מהסטודנטים המתחכמים וכלה בביישנים שלעולם לא פותחים את הפה. ראיתי עילויים אמיתיים שעוד נשמע עליהם בעתיד וראיתי כאלה שזה ברור אפילו להם שהם מבזבזים את הזמן. בין כל המצליחנים יש מכנה משותף אחד קבוע, ובין כל אלו שאין להם סיכוי יש שני מכנים משותפים.

המכנה המשותף שבין המצליחנים הוא הרצינות שמובילה מן הסתם להשקעה. שני המכנים המשותפים בין הלוזרים שבקורסי לימודי ניהול רשתות הם: האחד, חוסר מוכנות טוטאלי להשקיע אפילו שניה מחוץ לקורס והמכנה המשותף השני – ליצנות טפשית במיוחד שברוב מוחם הקטן הם עוד חושבים שהיא משעשעת מישהו. ובכן, תחליטו לאיזה סוג להשתייך, כי זה לא מולד – אלא זו החלטה אישית של כל סטודנט וסטודנט.

מיותר לציין למי אני מציע לכם להצטרף נכון? חבל שסתם תבזבזו את הזמן והכסף בקורס לימודי ניהול רשתות אם אתם לא מתכוונים לקחת אותו ברצינות, אתם לא חושבים? בכל אופן, מי שכן לוקח את קורס לימודי ניהול רשתות ברצינות עומד להיכנס לקריירה מדהימה ומעניינת ביותר, שלא נדבר על מתגמלת כספית! לא הרבה זוכים לקבל קריירה שכזאת, וזה באמת תענוג.

אני תמיד אמרתי שההשקעה משתלמת, ובקורסים של לימודי ניהול רשתות רואי את זה מאוד בבירור. מי שנותן מקבל ומי שלא יכול לחפש את עצמו עד סוף חייו בראיונות עבודה ולא למצוא. וחבל.

חברים, אם אתם הולכים ל-לימודי ניהול רשתות אז יישר כוח, אבל תעשו את זה ברצינות וכמו שצריך. זה תחום יותר מדי יוקרתי בשביל לזלזל בו.

בהצלחה!

 

 ראיון נוסף עם תלמיד בלימודי ניהול רשתות

שלום לכולם !!

היום נביא בפניכם ראיון עם תלמיד שמעוניין בלימודי ניהול רשתות.

מראיין : תוכל בבקשה לספר לנו מה הם לפי דעתך לימודי ניהול רשתות?

תלמיד : לפני שאני מתחיל לדבר על לימודי ניהול רשתות הייתי רוצה בכלל לספר על  איך בחרתי את המכללה שאני אלמד בה ניהול רשתות וגם על איזה מכללה מדובר.

מראיין : מצוין , לא יודע איך לא חשבתי לשאול אותך בעצמי את השאלה הזו.

תלמיד : אז ככה, ראיתי סרט מתח בקולנוע על ריגול בעזרת מומחי מחשוב שמצליחים לעשות עבודה ממש פנטסטית בחסימת פריצות לחברה גדולה ואח"כ הם תוקפים את מי שתקף ראשון. זה היה סרט מדהים ואז החלטתי שאני רוצה ללמוד לימודי ניהול רשתות שזהו עבודה עם הרבה כוח והרבה אנשים צריכים לעבוד לפי מה שאתה מחליט. אני מאוד אוהב את השליטה הזו במחשבים ומה עוד שאתה מרגיש בעננים לדוגמא אתה מחליט שאסור לעבוד על המדפסת בשעות מסוימות ומוציא בשליטה מרכזית פקודה ואז אף אחד לא יכול בשעות האלו להדפיס . זה מדהים ונותן לך תחושה של הרבה כוח.

מראיין : באמת נשמע שיש לך ככה הרבה סמכות. ותגיד לי בבקשה איך בחרת את המכללה ?

תלמיד : קודם כל  עשיתי בירור בכל המכללות שבאזור שלי איפה הכי כדאי ללמוד , אחר כך חפשתי המלצות וניסיתי למצוא אנשים שלמדו במכללה מסויימת והם ממליצים לאחרים גם ללמוד שם לימודי ניהול רשתות .  שמעתי מלא המלצות על מכללת פרקטיקיו , ושתי אותם בעדיפות ראשונה. אח"כ קבעתי פגישה עם האיש שיווק שלהם שהיה לי ממש כיף לדבר איתו ואח"כ הייתה לי גם פגישה עם המנכ"ל של המכללה - שמאוד נהנתי בה וכבר למדתי המון ממנה . פגישות ויחס כזה אין בשום מכללה. הרגשתי שמאוד חשובה להם ההצלחה שלי ושהם לא רק מנסים למכור לי קורס.

מראיין : יפה באמת שיש כאלו דברים.

תלמיד : נכון, אבל הדבר שהכי הדהים אותי שהמחירים של הקורסים שלהם לא בשמיים  כמו במכללות האחרות , ולא רק זה הם גם נותנים מחשב נייד שאיתו לומדים באמצעות סרטים. ראיתי כמה סרטים שלהם והבנתי דברים בלימודי מנהל רשת שלא האמנתי שאי פעם אני אדע.

מראיין : ממש מדהים אז בהזדמנות זו אני אאחל לך הצלחה ואני גם אמליץ לכל מי שאני מכיר ללמוד בשיטה הזו אצל מכללת פרקטיקיו.

תלמיד : גם אני המלצתי לכל מי שאני מכיר ללמוד בפרקטיקיו כי באמת זו הדרך הטובה ביותר.

מראיין : תודה רבה על הזמן שהקדשת לנו.

תלמיד : בכיף

 


לימודי ניהול רשתות

שלום לכולם !!

לימודי ניהול רשתות הם לימודים מאוד חשובים בימינו . כל מי שרוצה להשתלב בתחום המחשוב ובתפקיד משמעותי ולא סתם באיזה תפקיד שולי - כדאי מאוד שילמד בלימודי ניהול רשתות. אבל חשוב מאוד להבין שגם אחרי שלומדים את המקצוע הזה שום דבר עדיין לא מובטח וגם אם הייתם תלמידים בקורס והייתם הכי טובים בכתה בהפרש ניכר וקבלתם מאיות בכל המבחנים ואחר כך כמובן שעשיתם את כל מבחניי MICROSOFT ויש לכם את כל התעודות הנדרשות - אז גם אז שום דבר עדין לא מובטח. למה שום דבר לא מובטח ? זה פשוט למען האמת זה יותר פשוט מפשוט. קודם כל התשובה לא מתאימה רק למקצוע הזה אלא על רוב המקצועות בעולם. סיימתם את לימודיכם בהצטינות - נכון . יש לכם את כל התעודות - נכון. אבל האם זה אומר שתגיעו לראיון עבודה ותענו על המצופה - לא בטוח.

אז מה כן יכול להצעיד אתכם קדימה לאחר לימוד ניהול רשתות?  אז קודם כל צריך בטחון עצמי שנובע מההשקעה הרבה שעשיתם עד כה. צריך לקחת בחשבון שלא תתחילו עם קבלתכם למקום עבודה בג'וב הכי נחשק בחברה או במפעל. רוב הסיכויים שתתחילו מתפקיד נמוך ביותר בסולם ההיררכי של החברה אן המפעל או מה שזה לא יהיה . וגם במקום זה רוב הסיכויים שלא תכירו בתחילה את כל אשר נדרש מכם למרות שכישוריכם הרבה מעבר לנדרש.

אבל אתם תצטרכו לעבור את כל השרשרת בהתקדמות שלכם כלפי מעלה, לימודי ניהול רשתות לא מספיקים  ותוך כדי זה שאתם מצטיידים באורך רוח , אמונה בצדקת הדרך ומקצוענות לבצע את כל אשר יוטל עליכם על הצד הטוב ביותר.

אחרי תקופה מסוימת בתפקיד פשוט יחסית ככל הנראה שאם באמת תעשו את עבודתכם נאמנה , מישהו מלמעלה בתפקיד ניהולי כבר יבחין בכם וימליץ על קידומכם במעלה התפקידים.

לצורך כך תזכרו תמיד שעליכם לעשות מהרגע הראשון ועד ההזמנות לקידום את מה שאתם אמורים לעשות במלוא ההשקעה מצדכם ובכל זמן נתון שאחרת יהיה כאן פספוס.

התמדה זו תביא אתכם בדרךכלל למקום גבוה יותר שיתן הערכה רבה ליכולות שלכם. ככל שתשקיעו יותר וברמה כך יגדל הסיכוי שלכם להצלחה.

תודה רבה


מה הם לימודי MCSE?

אתם שומעים לא מעט את הביטוי, ואתם יודעים שזה קשור לעולם המחשוב והתקשורת, ואתם גם יודעים שזה קורס חשוב מאוד שאתם צריכים לעבור, אבל אתם לא יודעים בדיוק מה זה אומר ומה זה כולל. אז הנה כמה תשובות שלנו לשאלות הנפוצות ביותר הנשאלות סביב נושא זה.

מה זה MCSE?

המדובר בראשי תיבות  Microsoft Certified Solutions Expert שמשמעותם, מומחה מורשה של פתרונות מיקרוסופט, ואכן הסמכה זו ניתנת על ידי מיקרוסופט הן באופן ישיר והן באמצעות מוסדות לימוד רבים ומגוונים בכל רחבי העולם המעבירים את קורסי MCSE.

מה הם נושאי הלימוד הנלמדים במסגרת הקורס?

קורס MCSE כולל את כל התשתית, היסודות והמבואות אודות מערכות המחשוב והתקשורת של  מיקרוסופט לרבות מערכות ההפעלה של מיקרוסופט, יישומי אופיס, עיצוב, תכנון ובניה של רשתות מחשבים, תחזוקת רשתות, תוכנה וחומרה ועוד שורה של נושאי לימוד הן בעולם המחשוב והתקשורת בכלל, והן סביב פתרונות ייעודיים של מיקרוסופט.

היכן לומדים את הקורס?

ניתן ללמוד את הקורס במגוון רחב של מוסדות לימוד בכל רחבי הארץ, ולמעשה בכל רחבי העולם. על מנת לברר היכן בדיוק תוכלו ללמוד את הקורס, תוכלו להיכנס לאינטרנט ולערוך חיפוש סביב הנושא. בחיפוש זה תוכלו להיכנס לאתרי האינטרנט של כל מוסדות הלימוד הרלוונטיים, להתעניין במשך הקורס, נושאי הלימוד, המקום בו נערכים הלימודים וכמובן מחיר הקורס. כמו כן תוכלו להתרשם מהמרצים בקורס, ואף לקרוא תגובות ופוסטים של אנשים אחרים שיכולים להמליץ לכם על מקום זה או אחר, ולהזהיר אתכם מפני מוסדות לימוד שאינם מתאימים ללימודים מקצועיים באמת.

היכן ניתן לקבל מידע נוסף אודות הקורס?

את כל המידע שאתם צריכים לגבי הקורס תוכלו למצוא בחיפוש פשוט באינטרנט, או באתר מיקרוסופט ישראל. כמו כן, תוכלו לפנות למוסדות הלימוד עצמם ולקבל מידע פרטני ואישי יותר כרצונכם.

לימודי MCSE  הם לימודים המעניקים לכל אדם הרוצה להיכנס לעולם המחשוב והתקשורת את הבסיס והיסודות סביב מערכות המחשב הפופולאריות ביותר בעולם, מערכות המחשב של מיקרוסופט. קורס זה מהווה מעין תנאי הכרחי להתפתחות וקידום קריירה בעולם המחשבים והתקשורת.

 

 


המדריך לבחירת קורס לניהול רשתות

 

ניהול רשתות זה תפקיד אחראי מאוד מכוון שמנהל רשת עומד מאחורי כל מערכות המחשב המורכבות. התפקיד הוא בעצם "מאחורי הקלעים", אבל ללא ספק מהווה גם את התפקיד הראשי. מכוון שאתם האחראים על האמצעים שמרכיבים את הרשת של ארגון מסוים, וגלגל ההצלה במקרה של תקלות. על מנת לזכות בתפקיד עליכם ללמוד קורס מנהל רשת . אז איך בוחרים קורס בצורה נכונה? להלן המדריך שיסביר לכם כיצד לעשות את הבחירה הנכונה.

  1. הגדרת סכום- על מנת לחסוך כמה שיותר (במיוחד אם אתם מוגבלים כלכלית), הגדירו סכום שאתם מוכנים לשלם עבור קורס ניהול רשתות. המחיר בין קורס לקורס משתנה וכדאי שתתאימו קורס שתואם את היכולות שלכם מבחינה כלכלית.
  2. ניסיון- חשוב שתבחרו חברה שמנהלת קורס ניהול רשתות שנים רבות, ושבנתה לעצמה שם מוכר בתחום. ניסיון זה דבר חשוב וחשוב ללכת לחברה מנוסה מכיוון שסביר להניח שהיא תדע להתנהל בצורה טובה ותעסיק את במורים הטובים ביותר בתחום.
  3. בקשו המלצות- בקשו המלצות מאנשים שיש להם ניסיון שרכשו בעבר ידע בקורס לניהול רשתות והיו מרוצים מהשירות שניתן להם, מהידע ומהקורס באופן כללי. המלצות יכוונו אתכם לקורסים שהוכיחו את עצמכם בתחום תוך כדי התעלמות מקורסים פחות טובים.
  4. סקרי שוק- על מנת לבחור קורס ניהול רשתות בצורה נכונה, כדאי שתערכו סקרי שוק לגבי קורסים שונים שהומלצו לכם, תוך כדי השוואת מחירים, ואסיפת מידע, וכך תבחרו את הקורס שהכי מתאים לכם מבחינה כלכלית וכמובן אישית.
  5. חתימה- בסופו שם דבר, לאחר שתבחרו קורס ניהול רשתות מוכר וטוב יהיה עליכם לחתום על חוזה. חשוב שתחתמו על חוזה רק לאחר שקראתם אותו בקפידה, וזאת על מנת למנוע אי הבנות. לא פעם מתגלים סעיפים כספיים שאף אחד לא הודיע לנו עליהם ולכן חשוב לקרוא את החוזה.

לסיכום, חשוב שתבחרו קורס מנהלי רשת טוב על מנת שתעברו את התהליך בצורה מקצועית ותרכשו ידע מהמקום הנכון שבו נמצאים מיטב המורים הטובים בתחום. קורס מוכר וטוב ישתלם לכם בעתיד, לכן כדאי שתבחרו אחד כזה.קורס מנהלי רשת לפיתוח קריירה במחשבים

מחשבים נמצאים היום בכל מקום, בכל בית, בכל עסק, בכל ארגון. במרבית המקומות יש אפילו יותר ממחשב אחד, וככל שזה נוגע למגזר העסקי ולמגזר הציבורי, אפשר למצוא ארגונים שבהם פועלים עשרות ומאות מחשבים בו זמנית, וכל המחשבים הללו צריכים לתקשר זה עם זה, ולהיות מחוברים לאותו מוח מרכזי. בכל ארגון כזה, בין שמדובר בעסק קטן המפעיל חמישה מחשבים, ובין שמדובר בארגון גדול עם עשרות ומאות מחשבים, ישנו מנהל רשת שאחראי על פעילותה התקינה של הרשת בכל עת. בארגונים קטנים, שירות זה מסופק על ידי חברות מתמחות במודל מיקור חוץ, ובארגונים גדולים, ישנה פונקציה ארגונית ייעודית שאחראית על רשת הארגון בלבד.

ביקוש גבוה לאנשי מקצוע בתחום ניהול הרשתות

רק מן הדברים הללו אפשר להעריך די בקלות, שהביקוש למקצוע של מנהל רשת הוא ביקוש גבוה וקבוע. כל אדם המסיים קורס מנהלי רשת ומגיע לשוק, יכול ליהנות מביקוש גבוה וממגוון רחב של הצעות עבודה בארגונים שונים בכל מגזר במשק. קריירה בעולם המחשבים יכולה להתבסס על מגוון ערוצים כמו למשל תכנות, בניית אתרים, בניית מחשבים וכדומה. לעומת ערוצים אלה, ניהול רשתות הוא גם תחום מקצועי מאוד, וגם תחום גנרי שמתאים למעשה לכל ארגון, ולכן לבעלי ההשכלה בתחום אין מגבלה לגבי סוג הארגון שבו הם יוכלו לעבוד.

מסלול כמעט ודאי של קידום והתפתחות

פיתוח קריירה בעולם המחשבים לאחר לימוד קורס מנהלי רשת הוא תהליך די טבעי שמאפיין את כל העוסקים בתחום. מן הסתם, בשלבים הראשונים, בוגר הקורס לא נכנס להיות מנהל רשת בארגון גדול, ועליו לצבור ניסיון בהתמודדות עם אתגרי התפקיד, במסגרות קטנות ופשוטות יותר. אך משנצבר הניסיון, יכול איש המקצוע להתקדם ולהתפתח בשוק עד לרמות של אחראי רשתות מחשבים בארגוני ענק, ואף בארגונים ציבוריים. אנשים הפונים ללימודים בעולם המחשבים, עושים זאת גם מאהבה לתחום וגם לאור הביקוש הגבוה למגוון אנשי המקצוע בתחום זה. מנהל רשת הוא אחד מהתפקידים המבוקשים ביותר והנדרשים ביותר, והוא גם משקף את כל הידע הטכנולוגי והחידושים הטכנולוגיים הקיימים בעולם המחשבים.


הטיפים לבחירת הדרך הנכונה עבורכם ללימוד MCSE

אנשים רבים שרוצים להשתלב בעבודות שכוללות עמדות מפתח בתחום של ניהול מערכות תקשורת רוצים לקבל את תעודת ההסמכה של חברת מייקרוסופט, והאמת היא, שיש בכך היגיון. אם גם אתם מעוניינים בתעודה הזאת ורוצים לבחור איך להכין עצמכם למבחן, הרי לכם כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

המשמעת העצמית

אחד מהטיפים הראשונים שיכולים לעזור לכם להחליט האם ללמוד באופן עצמאי או לעשות קורס של MCSE שיכין אתכם למבחן, זו השאלה האם יש לכם יכולת לימוד עצמי. לאנשים שאין להם מספיק משמעת כדי ללמוד לבד מומלץ בחום להירשם לקורס מקצועי שיכין אותם למבחן.

היכולת שלכם להתקבל לקורס

עוד טיפ שיעזור לכם להחליט האם אתם רוצים להירשם לקורס MCSE או לא, זה הנושא של תנאי הקבלה. השאלה שצריכה להישאל היא האם אתם יכולים לעמוד בדרישות קבלה כמו ידיעת השפה האנגלית או היכרות עם סביבת עבודה ממוחשבת.

בדיקת עלויות

עוד טיפ שיעזור לכם להחליט האם אתם מכינים את עצמכם לבחינת ההסמכה על ידי קורס  MCSE או שאתם לומדים לבד, זה הנושא של העלויות. מצד אחד זה ברור שהרבה יותר זול ללמוד לבד, אך מצד שני, כמו שכבר הוזכר, זה לא מתאים לכולם. עשו השוואה של מחירים בין מספר קורסים וכך תוכלו לדעת האם זה מתאים לכם מבחינת ההשקעה הכלכלית או לא.

הזמינות שלכם

עוד טיפ שכדאי לחשוב עליו, זו הזמינות שלכם להגיע לכל שיעורי הקורס או לפחות לחלק הארי שלהם. חבל להירשם לקורס שלא באמת תוכלו לקחת בו חלק ולכן כדאי מאוד לוודא שלוח הזמנים של הקורס מתאים לכם ושאתם יכולים לשלב אותו כל הדברים האחרים שאתם עסוקים בהם.

הבנת חשיבות התעודה

הטיפ האחרון, אשר לו חשיבות עליונה, זה הטיפ שכולל את הבנת חשיבותה של תעודה מטעם חברת מייקרוסופט בנושא של הפעלת מערכות תקשורת. תעודה כזאת היא תעודה מאוד מבוקשת כי היא מראה על היכולת שלכם לתקן, לתפעל ולנהל מערכות תקשורת, ועם תעודה כזאת תוכלו למצוא לא מעט מקומות עבודה.


כל השאלות והתשובות בנוגע לקורס MCSE

ההחלטה להשתלב בעבודות בתחום של מערכות תקשורת זו החלטה מבורכת שהרבה אנשים מקבלים, והשאלה הגדולה ביותר היא איך בדיוק לעשות את זה. אם גם אתם רוצים להשיג את תעודת ההסמכה בנושא מטעם חברת מייקרוסופט ויש לכם תהיות לגבי הדרך לשם, לפניכם מופיעות התשובות לשאלות שבוודאי יש לכם בנושא.

לימודים עצמאיים או קורס מקצועי?

השאלה הראשונה היא האם לעשות קורס מקצועי של MCSE או שעדיף לנסות את השיטה של לימוד עצמי. למרות שיש אנשים שכן יכולים ללמוד לבד, הרוב הגדול הוא לא כזה, ולכן רוב האנשים כן בוחרים להשתתף בקורס מקצועי.

מהם היתרונות של הקורס המקצועי?

קורס מקצועי של MCSE מציג לא מעט יתרונות, כאשר העיקרי שבהם הוא העובדה שלא צריך לחפש את החומר לבד. המדריכים בקורס גם יתנו לכם את כל החומר וגם יוכלו לעזור לכם במידה ותיתקלו בכל מיני בעיות וקשיים. כמו כן, מי שעושה קורס מקצועי למעשה מכין את עצמו בדרך הטובה ביותר למבחן ההסמכה, כי בקורס אפשר לעשות סימולציות רבות של המבחן כך שברגע האמת זה בפירוש עוזר.

באיזה קורס עדיף לבחור?

ישנם סוגים לא מעטים של קורסים בתחום של MCSE וההבדלים ביניהם הם רבים. יש קורסים יותר ארוכים ויש כאלה שהם יותר קצרים, ומעבר לכך, יש קורסים שבנויים על בסיס מעשי יותר ועל יותר תרגולים לעומת קורסים אחרים. אתם צריכים לראות מה מתאים לכם והאם הקורס מבחינתכם הוא רק הכנה למבחן או שהוא גם מסגרת שבה אתם רוצים ללמוד ולקבל כלים שיעזרו לכם אחר כך בעבודה.

האם תעודת ההסמכה עוזרת להשתלב בעבודה?

ברוב המקרים ניתן לומר שכן. בהרבה מאוד מהמקרים המנהלים שרוצים למצוא עובדים בתחום של מערכות תקשורת כן רוצים לראות את התעודות של המועמדים, כך שבמקרים שבהם יש תחרות על המשרה פעמים רבות מי שיש לו תעודת הסמכה יוכל לנצח. התעודה חשובה כי היא מראה שאתם יודעים לתקן ולתפעל מערכות תקשורת, וזה עניין שהוא חשוב ביותר בכל אחת מהחברות המודרניות שיש בה מערכת תקשורת משוכללת.


לימודי MCSE בישראל, מה זה בדיוק?

על מנת להיכנס לעולם המחשוב ורשתות המחשבים, צריך לגבש בסיס ידע רחב מאוד בכל הקשור למערכות המחשב של חברת מיקרוסופט, בהן נעשה שימוש נרחב בכל ארגון, החל בארגונים קטנים ואפילו ביתיים פרטיים, וכלה בארגוני ענק. הערוץ הטוב ביותר לגיבוש הידע הנדרש הוא לימוד קורס MCSE של חברת מיקרוסופט.

מה זה MCSE?

המדובר בקורס המלמד את כל נושאי הלימוד סביב מערכות המחשוב והרשתות של מיקרוסופט. לימודים אלה כוללים נושאים כמו מערכות ההפעלה של מיקרוסופט, יישומי אופיס, בניית רשתות מחשבים ותחזוקתן, אמצעי חומרה ותוכנה ועוד שורה של נושאים בתחום.

היכן לומדים MCSE?

לימודי הקורס מתקיימים במגוון רחב של מוסדות לימוד העוסקים בלימוד קורסים בתחום המחשוב והתקשורת. בחיפוש פשוט באינטרנט ניתן למצוא את כל מוסדות הלימוד המעבירים את הקורס, להתרשם מהיכולות שלהם באתרי האינטרנט שלהם, ואף ליצור עימם קשר לקבלת ייעוץ פרטני ואישי יותר.

האם זה הכרחי ללמוד את הקורס?

ובכן, המדובר בקורס הכולל את כל הבסיס והיסודות של מערכות המחשוב והתקשורת הקיימות. בהתאם לכך, אם אתם אכן רוצים להיכנס לתחום זה ולפתח קריירה מצליחה, אין ספק שמדובר בשלב הכרחי שיתן לכם את המפתח לדלת הכניסה לתחום. לאחר שתיכנסו לתחום ותרכשו ניסיון תוכלו גם לייצר התמחות בנושאים ספציפיים שיעניינו אתכם יותר מאחרים.

כמה עולה הקורס?

עלות הקורס משתנה בין המוסדות השונים בהתאם למוניטין של המוסד, למשך הלימודים, לאיכות המרצים, לפורמט הלימוד וכדומה. טווח המחירים יכול לנוע בין אלפי שקלים בודדים ועד אלפי שקלים רבים על פי הפרמטרים הנ"ל. כדאי לזכור שאנחנו רוצים למצוא את המחיר הטוב ביותר עבורנו, אבל גם רוצים את תעודת ההסכמה המוערכת ביותר על ידי המעסיקים בשוק. זה הוא בדיוק תפקידכם, למצוא את המוסד הלימודי שיעניק לכם את השילוב הזה בצורה הטובה ביותר.

לימודי MCSE הם לימודים שכל מי שנכנס לעולם המחשבים והתקשורת צריך לעבור, בין שהוא עושה זאת באמצעות לימוד עצמי, לימוד און ליין או לימוד במוסדות לימוד רגילים. את הבחירה איך והיכן יהיה עליכם לעשות בעצמכם על סמך מידע שתוכלו למצוא בחיפוש פשוט באינטרנט.הטיפים שיעזרו לכם להחליט איזה קורס MCSE לעשות

החלטתם שאתם רוצים להשקיע בעתיד שלכם ושאתם מעוניינים לקבל את תעודת ההסמכה של חברת מייקרוסופט? אם כך, השתתפות בקורס כמו MCSE יכולה לעזור לכם בהשגת מטרה זו. אם אתם מוצאים את עמכם מתלבטים איפה מתאים לכם יותר ללמוד, כדאי שתעיינו בטיפים המובאים כאן לפניכם, כי הם יעזרו לכם לבחור את הקורס שמתאים לכם.

קבלו החלטה לגבי הלימודים

הטיפ הראשון הוא פשוט להחליט איך אתם מכינים את עצמכם למבחן. לא לכל האנשים מתאים להשתתף בקורסים שונים ולא לכל האנשים מתאים ללמוד באופן עצמאי, כך שכל אחד צריך לבדוק מה הכי מתאים לו ומהי הדרך הנכונה עבורו להכין עצמו למבחן.

הבנת חשיבות התעודה

אם אתם עוד נמצאים בשלב שבו אתם לא בטוחים שתעודת ההסמכה של מייקרוסופט היא כל כך חשובה, הרי שהטיפ השני שלנו עבורכם הוא פשוט לדבר עם אנשים שיש להם תעודה כזאת. רוב האנשים שעשו קורס MCSE ועברו את מבחן ההסמכה כן הצליחו למצוא עבודה בתחום ולכן זה בהחלט יעיל ואפקטיבי לעשות קורס כזה.

בחירת מוסד הלימוד

יש הרבה מקומות שבהם יציעו לכם לעשות קורס כמו MCSE, אך זה לא אומר שבכל המקומות הללו תרצו ללמוד. הטיפ הבא הוא לבדוק מה הרזומה של בית הספר שמעניין אתכם, מה דעתם של הבוגרים ומה אומרת הסטטיסטיקה מבחינת ההצלחה במבחן ההסמכה של מייקרוסופט אחרי ההשתתפות בקורס הספציפי שאתם שוקלים לעשות.

המחיר עוזר לקבל החלטה

עוד טיפ שלא כדאי לכם להתעלם ממנו, זה הטיפ של השוואת המחיר. ממתי אתם בוחרים לעשות משהו או לקנות משהו מבלי להשוות מחירים? ממש כפי שזה נכון לגבי כל דבר שאתם חושבים לקנות, כך זה גם נכון לגבי הקורס שבו אתם רוצים להשתתף, וכדאי לכם לבדוק את המחירים כי חבל לשלם יותר מידי.

העניין בקורס

הטיפ האחרון קשור לעניין שאתם יכולים למצוא בשיעורים השונים. מומלץ מאוד לקרוא את כל הסילבוס של הקורס ולראות שאלה הם אכן דברים שגם רלוונטיים לבחינת ההסכמה ושהם גם מעניינים אתכם מבחינת חומר שצריך ללמוד.


ניהול רשתות - הבחירה שלי

לאחר התלבטות ארוכה מה ללמוד ובאיזה תחום להתמקצע החלטתי שאני רוצה משהו שקשור למחשבים. ערכתי חיפוש באינטרנט, נעזרתי בחברים בפייסבוק והגעתי בסוף לתחום של ניהול רשתות.

למרות שלא היה לי שום מושג מזה אומר הרגשתי שניהול רשתות מתאים לי והתחלתי להתעניין בפרטים. הבנתי שזה נקרא MCITP  שזה ראשי תיבות של מומחה מטעם מייקרוסופט  לניהול רשתות.

ראיתי גם שיש עשרות מכללות שמציעות קורס ניהול רשתות במחירים שונים ובתכניות שונות והמגוון רחב ומבלבל, במיוחד למישהו כמוני שאין לו מושג בניהול רשתות ולא יכול להבין את המשמעות של ההצעות השונות.

בסופו של דבר בכדי שאוכל להגיע להחלטה נבונה ולבחור קורס ניהול רשתות שהמחיר, היקף השעות, והסילבוס שלו הם המשתלמים ביותר, חיפשתי מישהו שלמד ניהול רשתות או לפחות משהו דומה כדי שיוכל להסביר לי "מי נגד מי".

היום אני יודע שיש ניהול רשתות של מייקרוסופט ויש ניהול רשתות של לינוקס. חוץ מזה ישנם קורסים לניהול רשתות הכוללים את שניהם ועוד קורסים קטנים בנוסף, כמו CCNA של סיסקו לדוגמה.

הדיל המשתלם ביותר שראיתי היה במכללה מסוימת בראשון לציון שהציעה קורס ניהול רשתות בהיקף של אלף שעות לימוד כולל התחייבות לתעודת ניהול רשתות מטעם מייקרוסופט, סיסקו, וצ'ק פוינט. כמובן שהיום אני לומד שם ואני יותר ממרוצה. בנוסף לתנאים המעולים שהזכרתי קודם, המרצים שם מומחים בניהול רשתות, ההנהלה זמינה תמיד לפניות התלמידים והיחס אדיב מאוד.ניהול רשתות - התנסות אישית

ניהול רשתות מתחלק להרבה רמות. יש ניהול רשתות בסיסי שזה בעצם ניהול רשתות קטנות של קליינטים בודדים ושרת אחד. ויש ניהול רשתות גדולות יותר אך עדיין מאותו סוג ושל מערכות הפעלה וציוד סטנדרטי. ניהול רשתות ברמה הגבוהה זה ניהול רשתות גדולות מאוד בעלי שרתים רבים ואין ספור משתמשים ותחנות קצה.

ניהול רשתות מסוג כזה מצריך ידע במספר מערכות הפעלה ומערכות קבצים וידע רב בסוגים רבים של נתבים ואמצעי אבטחה. אנשים בעלי ניסיון בניהול רשתות מהסוג הזה בדרך כלל משתכרים במשכורות גבוהות ונהנים מתנאי תעסוקה נוחים. כל אחד שעוסק בניהול רשתות מן הסתם שואף להתמקצע ולהגיע לרמת שליטה מלאה. על מנת להגיע לרמה כזו של ניהול רשתות יש להתחיל מהבסיס ולהשתלם בקורסים מקיפים וכמובן להתנסות בצורה אישית.

ניהול רשתות אינו מקצוע קל כמו שאנשים נוטים לחשוב. לעיתים "באג" קטן במערכת של מוכר ע"י הצוות שאחראי על ניהול רשתות יכול לעכב עבודה של חברה שלמה ולגרום הפסד רב עבור זמן ההשבתה. לכן חברות מעדיפות לא להסתכן בהשבתה יקרה ולשלם סכום נאה לאדם המנוסה שנים רבות בניהול רשתות וכבר התמודד בעבר עם תקלות דומות ויודע לפתור אותם במהירות האפשרית.

ניהול רשתות הוא תחום ההולך ומתפתח בארץ וכבר עכשיו ניתן לראות כי הביקוש עולה בחיפוש פשוט "דרושים ניהול רשתות"  באינטרנט.

בהצלחה בניהול רשתות שלכם!

 


ניהול רשתות - מבט לעתיד

בס"ד

תחום ה-ניהול רשתות הוא תחום די עתיק כשחושבים על זה, כבר עשרים שנה ש-ניהול רשתות מככב ברשימת הקצועות הטכנולוגיים הנדרשים ביותר. דרך אגב, עשרים שנה זה הרבה מאוד זמן, בקיצור - ניהול רשתות כבוד! (בנימה צבאית מעט.. :))

מאז תחילתו, תחום ה-ניהול רשתות התפתח מאוד בכל הרמות, הן מבחינת השרתים והן מבחינת ה-Clients. אם פעם ניהול רשתות היה כולל עבודה עם שרתי NT מיושנים, היום ניהול רשתות עובד באופן שונה לחלוטין - Server 2008 R2, VMWare ESX ועוד.

לנחש כיצד ייראה תחום ה-ניהול רשתות בעתיד זו משימה לא פשוטה בכלל, אבל אני אנסה לנחש מספר דברים מתוך מה שחקרתי ובדקתי. למשל, ייתכן מאוד ששרתים בעתיד יהפכו את התחום של ניהול רשתות למשהו הרבה יותר אינטראקטיבי מהיום - כדוגמת הפעלת השרת באמצעות תנועות גוף במקום לחיצות עכבר (בדומה לסרט דו"ח מיוחד).. ייתכן ואינטרנט יהיה כל כך מהיר שכבר תחום ה-Sites יושמט מתוך ה-ניהול רשתות. ואפילו ייתכן שמיזוגים בעתיד יאפשרו לשרתים משולבי חברות שונות (למשל, checkpoint ו-Microsoft) להופיע בשוק ולשנות את תחום ה-ניהול רשתות לתמיד.

באם צדקתי או לא, ימים יגידו - מה שבטוח, יהיה מעניין :)

נ.ב. תודו שהדבר הכי מגניב יהיה עם עובדים של ניהול רשתות מהעתיד יחזרו לעכשיו ויסתכלו על הבלוג הזה!! מה לדעתכם הם יגידו? האם ה-ניהול רשתות בעתיד באמת יהיה כמו שחשבנו שיהיה?

באמת ימים יגידו!


ניהול רשתות – מה זה אימג'?

עכשיו אני בדרך לקורס ניהול רשתות, בקורס ניהול רשתות אנו לומדים כעת כיצד ליצור אימג' שזה בעצם "תמונה" או אב טיפוס של דיסק קשיח עם מערכת הפעלה ותוכנות המותאמות לפי הצורך.
אימג' זה דבר חיוני בניהול רשתות מכיוון שמנהל רשת אינו מתעסק עם מחשבים בודדים אלא עם עשרות או לפעמים גם מאות מחשבים הנקראים "קליינטים" ועליו להכינם לשימוש המתאים.
ניהול רשתות נכון נעשה ע"י פעולות בודדות המשכפלות את עצמן כמידת הצורך -
אם במחשב האישי לוקח לנו זמן רב לפרמט ולהתקין תוכנות תחשבו כמה זמן זה ייקח בניהול רשתות ובדיוק לשם כך את יוצרים את האימג'.
המרצה שלנו לניהול רשתות הדגים לנו את התהליך על גבי מחשבים וירטואליים, שהם בעצם תוכנות המדמות את התגובה של מחשב אמיתי ועוזרות מאוד בתהליך הלמידה של ניהול רשתות – מחשב אחד שימש בתור השרת המרכזי לניהול רשתות ואילו שאר המחשבים שימשו כקליינטים.

בניהול רשתות אנו מקבלים כלים שיתנו לנו את האפשרות להקים רשת מחשבים כך שיהיה ניתן לשתף מידע פנימי וחיצוני ובו בעת יהיה ניתן להטיל מגבלות על רמת השיתוף.
בניהול רשתות נתקלים הרבה במושג "הרשאות" – הרשאות אלו הם המגבלות של שיתוף המידע ברמת הקובץ או ברמת המשתמש ואת ההרשאות האלו נלמד להגדיר בשיעור הבא שיתקיים שבוע הבא.
תמשיכו לעקוב אחרי העדכונים שלי ותלמדו  עוד טיפים על ניהול רשתות.


ניהול רשתות - ביקור בחברה

בס"ד

אחד הדברים המגניבים ב-ניהול רשתות זה לראות את החברה עובדת מבפנים. מכיוון שאני מומחה ב-ניהול רשתות (טוב, יותר נכון מנהל רשתות מתחיל ששואף להיות מומחה!) זכיתי להיות בביקור בחברה ולראות ניהול רשתות בפעולה! זה היה מדהים לראות עד כמה התחום הוא רחב! ניהול רשתות, ממה שראיתי, לא נוגע רק בשרתים. יש גם בצורך ב-ניהול רשתות התקשורת, ב-ניהול רשתות המידע ועוד.

ככל שהביקור שלי התארך הייתי יותר ויותר מרותק. בהתחלה ביקרנו בחדר שרתים. ניהול רשתות נעשה לרוב מרחוק במימד הזה - וזאת מכיוון שהשרתים נמצאים בחדר ממוזג (קר מאוד!) שרוב הזמן הוא נעול. הדרך היחידה ל-ניהול רשתות במצב שכזה הוא דרך הממשק המרוחק, RDP. לאחר מכן ביקרנו בחדר התקשורת. ניהול רשתות במימד הזה הוא שונה לגמרי. בחדר הזה מבקרים לעתים תכופות ואין צורך ב-ניהול רשתות מרחוק. אחר כך אכלנו צהריים ובסוף לקחו אותי לחדר בקרה ענק!! ניהול רשתות טומן בחובו, כידוע, גם ניטור של כל המערכת - וזה בדיוק מה שנעשה בחדר הבקרה.

הביקור בחברה ארך כ-4 שעות, ואפילו שזה נראה הרבה זמן - ניהול רשתות הוא תחום שאני כל כך מתעניין בו שבשבילי זה ארך דקה! בסוף הביקור נתנו לי במתנה גלוייה של החברה ותעודת מבקר. אני חושב שממש התמזל מזלי לראות מקרוב את כל התהליך של ניהול רשתות על כל גווניו. מומלץ!


שיר על ניהול רשתות

בס"ד

שלום חברים, זה שיר קצר שחיברתי על ניהול רשתות. כתבתי אותו ביום שהחלטתי שאני הולך ללמוד ניהול רשתות. ככה אני, רגשי כזה! השיר הולך ככה:

ניהול רשתות זה מקצוע מגניב. ניהול רשתות זה מקצוע עשיר. ניהול רשתות, חומרה או תוכנה. ניהול רשתות, אתה תמיד שמח כל כך!!

התפקיד שלי זה ניהול רשתות, התפקיד שלי זה ניהול רשתות תקשורת.

ניהול רשתות בחורף או בקיץ. ניהול רשתות בסתיו או באביב. ניהול רשתות בחום ובקור. ניהול רשתות תמיד עושה לי טוב!!

התפקיד שלי זה ניהול רשתות, התפקיד שלי זה ניהול רשתות תקשורת.

בתוך הבית יש ניהול רשתות, וגם בחברה יש ניהול רשתות. עצמאי או שכיר צריך ניהול רשתות. וזהו תפקיד - ניהול רשתות.

התפקיד שלי זה ניהול רשתות, התפקיד שלי זה ניהול רשתות תקשורת.

זהו, זה היה השיר שלי על ניהול רשתות. אני ממש מקווה שאתם לא חושבים שאני מוזר או משהו שכתבתי שיר. לפעמים זה יוצא לי באופן טבעי. את השיר הזה כתבתי ממש בכמה דקות. יש אפילו לחן! סתם סתם אין עדיין. אבל אני כל כך אוהב את התחום של ניהול רשתות שנדמה לי שאני אלחין את השיר. אולי אני אשלח אותו לצביקה פיק שילחין.

התפקיד שלי זה ניהול רשתות, התפקיד שלי זה ניהול רשתות תקשורת!!!


ניהול רשתות - הדור הבא

בס"ד

תמיד כשמדברים על ניהול רשתות חשוב לזכור שבאמת התחום כל הזמן מתחדש. ניהול רשתות בתקופה שלפני עשור לא דומה בכלל ל-ניהול רשתות בתקופה הנוכחית. הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק, בריצה ממש, ואנחנו צריכים להדביק את הקצב. נכון לזמן זה, השם החם התחום ניהול רשתות הוא שרת מבית מייקרוסופט ששמו Server 2008 R2. אבל בעוד כמה שנים, הרת הזה כבר ייחשב למיושן! ידעתם שמייקרוסופט משתדלת, לפי המדיניות שלה, לשדרג את השרתים כל 4 שנים לערך? מצד אחד זה הופך את התחום של ניהול רשתות לקשה הרבה יותר - כי תמיד הכול מתחדש. מצד שני, אף פעם לא משעמם! אני חושב שזה ייתרון אדיר ב-ניהול רשתות - תמיד יש עניין! ובמקום שיש עניין, שמה אפשר לצמוח להיות מקצוען אמיתי!

אפילו תחנות הקצה מתקדמות. היום השם החם הוא Windows 7, אבל עוד מעט זה הכול ישתנה ל-windows 8 והנה - גם מהפן הזה ניהול רשתות עומד לספק לנו שפע של עניין חדש!

אז נכון שזה קצת קשה, אבל זה די מגניב שהדור הבא של ניהול רשתות מגיע כמעט כל 4 שנים! מישהו מוכן להמר איך ייראה ניהול רשתות עוד 10 שנים? עוד 20 שנה? לדעתי יכול להיות ש-ניהול רשתות ייעשה על ידי המחשבה הוא משהו הזוי כזה! עם ההתפתחות המטורפת שיש היום, אנחנו לא צריכים להיות כל כך מופתעים!

כבוד ל-ניהול רשתות!!


ניהול רשתות - מעשה מחתול

בס"ד

היה היה פעם, בארץ רחוקה רחוקה חתול קטן שידע ניהול רשתות. החתול אמנם היה מקצוען ב-ניהול רשתות - אבל הוא היה אכזר ורשע מאוד! יום אחד החתול ראה עכבר קטן וחסר ישע מסתובב לו ברחוב בשעת לילה מאוחרת. מיד קפץ החתול לפניו וחסם לו את הדרך! "אתה יודע ניהול רשתות?" שאל החתול. "לא" ענה העכבר. "מה זה ניהול רשתות"? החתול הרשע ראה שהעכבר לא יודע שום דבר מהחיים שלו ומיד טרף אותו! יום אחרי קרה אותו הסיפור עם עכבר אחר.. "אתה יודע ניהול רשתות?".. "לא! מה זה ניהול רשתות?" מיד קפץ עליו החתול וטרף אותו חי, לא השאיר ממנו זכר!

ביום השלישי עבר עכבר חכמולוג. ושוב שאל אותו החתול: "אתה יודע ניהול רשתות?".. "בוודאי שאני יודע ניהול רשתות!", ענה העכבר.."באמת? מה זה ניהול רשתות??". העכבר החכמולוג זיהה את המבט המופתע בעייני החתול וענה לו - "אם אספר לך אתה מבטיח לא לאכול אותי?".. החתול חשב מעט וענה: "מוסכם!".. הסתכל עליו העכבר ואמר בפה מלא - "ניהול רשתות זה אברא קדאברא!!" החתול הכועס קפץ עליו וכיסח לו את הצורה. אבל מה, לעכבר היה קלקול קיבה ויום אחרי החתול התפגר!

מוסר השכל, אל תלמד ניהול רשתות אם אתה חתול ואל תחשוב שאתה יודע ניהול רשתות אם אתה עכבר!! אבל אם אתה בן אדם אז זה כדאי!


ניהול רשתות - אני בצום

בס"ד

שלום חברים, היום אני בצום וקשה לי עם ניהול רשתות. זה לא שהמקצוע של ניהול רשתות הוא כל כך קשה, ממש לא! פשוט אני בצום וכשאני בצום כל דבר הוא קשה. אפילו לכתוב את המאמר הזה קשה!

אני לא מהמתבכיינים, בכלל לא! להיפך!! תשאלו את כל מי שעוסק ב-ניהול רשתות בארץ והוא יגיד לכם שאני משהו מיוחד שלא מתלונן! מה הסוד שלי? אני אוהב ניהול רשתות! זה בדם שלי כנראה.. אבל עכשיו כשאני בצום זה קשה לי..

הצום שלי לא קשור ל-ניהול רשתות, אין דבר כזה יום הצום הבינלאומי של ניהול רשתות, למרות שיש תקלות שאם לא ידעת לפתור מגיע לך לצום! אלא זה צום שלקחתי על עצמי מסיבות אחרות! אני לא רוצה לפרט עכשיו את הסיבות, אני מעדיף לכתוב על ניהול רשתות!

אתם יודעים שהרבה פעמים תוך כדי עבודה על ניהול רשתות אני יוצא לסיגריה ועכשיו אני ממש לא בקטע? אני חושב שזה גם בגלל הצום שלי. ולמרות שזה קטע של אנשי ניהול רשתות לעשן סיגריות Camel אני דווקא מעשן L&M light. טוב זה לא ממש קשור ל-ניהול רשתות. אני לרוב מעשן Camel, אבל כרגע באמת שאין לי אז אני מעשן משהו אחר, לא היה בקיוסק! קורה!

למזלי בתוך הצום, יש לי גם את ניהול רשתות!

 


ניהול רשתות

בס"ד

שלום כולם. אני יודע שאתם מתעניינים ב-ניהול רשתות, ולכן הגיע הזמן לדבר על הנושא בתורה רצינית. אתם אולי שואלים את עצמכם מה זה בכלל ניהול רשתות, נכון? הייתה לי הרגשה כזאת. אני מאוד רותה לעזור לכם להגיע למסקנות נכונות ולהוליך אתכם צעד צעד עד לתשובה. וכדי לעזור לכם בדבר הזה הכנתי לכם מאמר בנוי לתלפיות אשר ישתדל להסביר את כל העניין לאשורו באופן התמציתי והברור ביותר.

ראשית כל, עניינו של ניהול רשתות הוא כמובן בניית מערך מחשבים שיודעים לתפקד באופו יעיל ביחד כמכונה אחת. זוהי הגדרה מעניינת ביותר, לא כן? ומכיוון שכך, העבודה ב-ניהול רשתות היא עבודה עתירת ידע וניסיון. שכן להפוך חבורת מחשבים בודדים לגורם יחיד שפועל בסנכרון מושלפ זוהי עבודה קשה, לא נגיד על הגבול הבלתי אפשרית! חברים, כשבני אדם בונים משהו תמיד יש תקלות, אבל אנחנו משתדלים לפחות להוריד את התקלות למינימום האפשרי. צריך להבין שבעזרת מעט תכנון נכון ומחשבה אמיתית זה אפשרי.

ובכן, עבודת ה-ניהול רשתות מתחילה מהרגע בו מתכננים את הקמת החברה הטכנולוגית וכלה בתחזוק היומיומי השותף של המערך. איש המקצוע צריך להיות בקיא בכל כדי לתפעל את הדברים באופן יעיל ומהיר. זהו האתגר העיקרי של איש המקצוע או המהנדס ולכך הוא מכוון את רוב משאביו השכליים והיצירתיים!!

האם איש המקצוע העוסק ב-ניהול רשתות צריך להיות חכם מאוד? התשובה היא כן - אבל יותר מזה הוא צריך להיות מיומן. חכמה היא דבר שנקנה ולא דבר שמולד והמיומנות היא היא זו שבונה את החכמה כשהבנת הפרטים הקטנים של המקצוע מוטמעת לאחר חזרה רבה על מרכיבי העבודה - וכל זאת בתנאי שאיש המקצוע שם לב לפעולותיו ומנסה להבין את העקרונות השכליים היוצאים מהם. כל עוד איש ה-ניהול רשתות פועל כך, מצבו טוב והוא על דרך המלך. ברגע שאיש המקצוע לא נוהג כך סופו שייכנס לבטגנצייה ויפול. וחבל.

ניהול רשתות זה מקצוע שדורש את מלוא תשומת הלב של האדם ומכיוון שכך איש המקצוע צריך להשתדל לתת את כולו בעבור הדבר. לא שזה מאוד מסובך! בוודאי שהדבר הוא אפשרי ביותר, אבל צריך שתהיה מוכנות לדבר ורצון להשקיע. כדאי שתדעו שבלי השקעה שום דבר לא יעבוד. אין מה לעשות. זהו המצב וכך זה עובד. ומי שלא מתאים לו כל העניין הזה, עדיף שייבחר מקצוע אחר ולא יהיה איש ניהול רשתות.

ובכן, אני מקווה שנתתי לכם רקע מספיק טוב ושהחכמתם מהמאמר שלי. אם זה לא קרה אז כנראה שאין לכם את מה שנדרש בשביל המקצוע עדיין. קודם כל זככו את השכל שלכם ורק אחר כך תחשבו אולי על להיכנס לתחום. זה לא מתאים לכל אחד, ובוודאי שזה לא מתאים למי שלא מבין אפילו מאמר כזה פשוט! בכל אופן, אם תשקיעו יש לכם עוד תקווה.

המלצה אחרונה. אל תהיו מקובעים! תשתדלו ללמוד יותר ויותר וכמה שרק אפשר. אם תתמידו אז בוודאי שתצליחו. בקיצור, אני רוצה להאחל לכם המון הצלחה בדרככם להיות אנשי ניהול רשתות. מי ייתן ותקחו את כל הרעיונות שכתבתי לכם כאן ותשתמשו בהם לטובה. בהצלחה!

 


ניהול רשתות

בס"ד

שלום לכם, זה קצת קשה לכתוב על ניהול רשתות כשיש מלחמה כל כך קרובה בפתח. אולי נכתוב קצת על המלחמה הקרובה. נכון שזה לא לגמרי קשור לכל התחום הזה של ניהול רשתות, זאת האמת - אבל מה לעשות? הרי זה משפיע על כולם וגם עליי. אני אישית חושב שהמלחמה ממש ממש קרובה. מדוע?

בואו נפרק כמה וכמה סיבות. ראשית כל איראן כבר מזמן מתקרבת בצעגי ענק לקראת פצצה, וזה לגמרי לא אהוד בעייני הישראלים. צריך גם להוסיף ולומר שכל החבלים מתהדקים על ישראל - כולל זה של חיזבאללה וחמאס וסוריה ומצרים ועזה וכו'. בקיצור, המצב חברים לא טוב.

ומילא אם כולם היו חוזרים בתשובה אז לא היה איכפת לנו מכל זה, ואז גם אנשי ניהול רשתות היו יכולים לישון בשקט, אבל לא - אנשים מעדיפים להמשיך בשלהם. הייתי עכשיו בבית כנסת וה' ישמור מה הלך שם. פשוט לא יאומן כי יסופר! אנשים מדברים תוך כדי קדיש, ולא מפסיקים גם כשאומרים להם. אנשים פשוט מזלזלים בכל דבר אפשרי. זה לא שהם רשעים, הם פשוט לא מבינים את המשמעות של כל זה. והאמת, זה לא מפתיע. מי שמחזיק ספרי מינות והשקפה פסולה בתוך בית הכנסת אז שלא יתפלא שזה מה שקורה.

חברים, מכל זה כנראה שתהיה מלחמה בקרוב, ואין מה לעשות - זה ישפיע גם על תחום ה-ניהול רשתות. אני מניח שרצינו שאנשי ניהול רשתות היו מנותקים מכל זה, אבל זה לא המצב וצריך להתרגל לזה!

בכל אופן, איך תסתיים