טל' למכללה: 03-9418941 כניסה לאתר לתלמיד קיים רשימת הסרטים המלאה הרשמה לאתר לתלמיד חדש
קורסים מקצועיים אונליין
תכנות, ניהול רשתות, טכנאי מחשבים ועוד...
Hebrew Русский Srbija

קורס מנהלי רשת MCSE 2012/ MCSA/ MCITP

קורסים למנהלי רשת
קורסי תכנות
שרת Core ביצוע Forward בתוך DNS ניהול OU Sites and Services הגדרת NAP - שרת בריאות Federation Services פקודת Foreach Enrollment Agent הגדרות של IIS - קובץ web.config שרת DHCP על XP הכרות עם Sharepoint התקנת Sharepoint סוגי קבוצות יצירת משתמשים ב-AD אבטחה בשרת IIS חידושים ב-AD 2008 שרת CA בתצורת Standalone הגבלת זיכרון ומעבד לתוכנה - WSRM התקנת שרת 2012 Server ארונות וסוגי שרתים מה זה Application pool ? רכישת תעודה אמיתית מ-GoDaddy הגדרת Failover Cluster + ISCSI איך פועלת חתימה דיגיטלית? TS Remote Application התקנת שרת TS - Terminal Server Netbios שרת CA בתצורת Enterprise מי מנצח Admin של הדומיין או של המחשב ? הגדרת Online Responder תיעוד של NTFS בתוך GPO התקנת AD ביצוע DCPROMO הגדרת שרת 2008 כ-Router יצירת Trust בין דומיינים הקמת דומיין - DCPromo בשרת 2012 איך לפרוץ סיסמה לשרת שרתי DNS באינטרנט חמשת התפקידים של FSMO כלי ניהול MMC - חלק 2 חידושים ב-AD 2008 חלק 2 מבוא לקבוצות - AD Groups חלוקה לתתי-רשתות - Subnetting - חלק 1 סוגי רשומות DNS באינטרנט וב-AD הקמת IIS על שרת 2003 הקמת אתר בשרת 2003 - IIS 6 זכויות של משתשמש - User Rights התקנת שרת 2003 ה-SCRIPT הראשון שלי שילוב של DNS בתוך AD קבצי BAT
מאות סרטונים נוספים - בתפריט בצד ימין
שיטת לימוד
קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
1. מסלול לימוד חופשי להעשרת ידע כללי (מתאים בעיקר למי שעובד בתחום ובעל תעודה)
2. מסלול לימודי תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע.

בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודת בוגר קורס של המכללה - מותנה בהגשת עבודות וביצוע פרוייקט גמר

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע במכללה)

MCT MCTip AD2008

נקודות חשובות לתלמידי מסלול "לימודי תעודה":
1. חובה להכין עבודות הגשה במטרה לתרגל את החומר הנלמד ולצורך קבלת תעודה
2. נדרש מפגש מסכם עם מרצה לאחר הגשת הפרויקט
3. ניתן במידת הצורך להזמין שיעור פרטי עם מרצה
4. ניתן ומומלץ להזמין שיעור פרטי להכנה לקראת המבחן החיצוני של מיקרוסופט.

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט מקבל גישה מלאה לכל מאגר הסרטים בשלמותו
3. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו (ftp).
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד בקורסים שלנו וכן חומרי לימוד נוספים
לרבות ספרים של מיקרוסופט, סיסקו וחברות אחרות (ללא תוספת תשלום).
4. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, cisco וכו
5. המכללה הינה מרכז בחינות מורשה מיקרוסופט.

לפרטים ולהרשמה חייג : 03-9418941
Active Directory - סיכום ראשוני וחזרההסרט המלא פורסם ב-Youtube ואין לינק נפרד לתלמידי המכללה

הסרטון המלא - 05:12 דקות

;
מנגנון הזהות והגישה IDA
בס"דמאמר בנושא IDA
במאמר זה נדבר על מנגנון ה- IDA , מנגנון זה הוא מנגון הזהות והגישה הנועד בעיקרו לצורך אבטחת משאבי הארגון, כגון קבצים, דואר אלקטרוני, יישומים ומסדי נתונים.

מבנהו של ה- IDA נועד לבצע את הפעולות הבאות:

לאחסן מידע אודות המשתמשים, קבוצות, מחשבים, וזהויות אחרות זהות, בארגון שלנו ונתינת הרשאות לביצוע פעולות על אובייקטים אלו. לדוגמה, משתמש יפתח מסמכים מתיקיה משותפת בשרת ובד בבד המסמך יהיה מאובטח עם הרשאות ברשימת בקרת הגישה (ACL) כך שפעולות מסיומות שיפעיל המשתמש על אותו הקובץ יידחו באם הוגדר כך ב-ACL . חשוב לציין שאם השרת לא יכול לאמת את זהות המשתמש לא תוענק לאותו המשתמש הרשאת גישה למשאב או לקובץ שאליו רצה לפנות. עוד תכונה מאוד חשובה הינה תכונת התיעוד, בדרך כלל כל חברה תרצה לפקח ולתעד כל דבר אשר מתרחש ולכן ישנו מנגנון התיעוד " auditing" המובנה בתוך מנגון ה-IDA.

אז לפני שנקפוץ למים העמוקים בואו ונעשה הכרות כללית עם ניהול הגישה למשאבים בכלל:

גישה למסמך או לכל משאב אחר מנוהלת על ידי מערכת האבטחה המשנית של השרת, אשר משווה את זהותו של המשתמש לזהויות הרשומות ב- ACL בכדי לקבוע אם בקשתו של המשתמש לגישה או לכל פעולה אחרת (שינוי, קריאה, מחיקה) תאושר או תדחה. מחשבים, קבוצות, שירותים, ואובייקטים אחרים גם הם מבצעים פעולות ברשת, והם חייבים להיות מיוצגים על ידי זהויות. בין כלל המידע המאוחסן על כל זהות וזהות קיימים גם מאפיינים יחודיים הנועדו לזהות את האובייקט, כגון שם משתמש או מזהה האבטחה (SID) וכמובן הסיסמה עבור הזהות.

ישנן חמש טכנולוגיות עיקריות המספקות פתרונות ברמת IDA, חלקן אף מקלות על יכולת הניהול בצורה משמעותית מאוד:

ACTIVE DIRECTORY DS

טכנולוגיה זו מאפשרת ניהול מרכזי של כל האובייקטים ברשת שלנו, בין אם מדובר במחשבים, משתמשים, קבוצות, יחידות אירגוניות, מדפסות וכל מה שתוכלו להעלות על דעתכם ובמילה אחת ניהולן של כל הזהויות ממקום אחד טכנולוגיה זו גם מרכזת בתוכה את כל סיסמאות האבטחה של הארגון שלנו ולכן יש לנהוג במשנה זהירות, לא אגזים אם אומר שזהו בעצם ליבה הפועם של החברה, מנגנון זה כאשר מותקן על שרת בתצורת (FULL) מגיע עם ממשק גרפי נוח ואפשרויות מתקדמות שפשוט עושות למנהלי הרשת את החיים הרבה יותר קלים, כמו כן תוכלו לצפות בניהול שיתופים והרשאות גישה לכל אובייקט ואובייקט, אחת התכונות הנוספות לכלי זה הוא ניהול אובייקטים לפי "מדיניות" (POLICY) כך שתוכלו להכתיב ולכפות מדיניות אבטחה מסויימת מרמת אובייקט בודד ועד לקבוצות גדולות של אלפי משתמשים בהגדרה אחת בלבד.

Active Directory L D S

מנגון זה הוא בעצם אחיו הקטן והלא מפותח של מנגון ה-DS וכשאני אומר לא מפותח אין הכוונה שמנגנון זה לוקה בחסר מבחינת בנייה, מנגון זה תוכנן למטרה מסויימת ומבצע אותה בצורה מושלמת. אז מהו ולמה הוא נועד – ישנן מצבים שתוכנות מסויימת הנחוצות לארגון שבו אתם עובדים ידרשו מנוע של ACTIVE DIRECTORY על מנת לפעול, כמו תוכנות צד שלישי למינהן (נפוץ ביותר) אך אבוי לא תמיד נרצה לסכן את כל המידע הרגיש של הארגון שלנו בכך שניתן הרשאה לתוכנת צד שלישי לגשת אליו. אכן בעיה... אז זהו שלא, בדיוק למטרה זו פותח המנגנון של AD DS בגירסת ה"לייט" שלו מה שאומר מנוע של AD DS אבל ללא כל המידע הרגיש שלנו, כך שהתוכנות יעבדו בצורה חלקה ללא כל סיכון למידע הרגיש שלנו והדבר היחיד שמאוחסן ועובר רפליקציה הוא מידע הקשור לאותן התוכנות.

Active Directory CS

אירגונים רבים עושים שימוש בכלי זה בכדי ליצור רשות מאובטחת שביכולתה לבצע הנפקה של תעודות דיגיטליות שיעזרו לנו בביצוע אימות זהותם של משתמשים, ניתן לחשוב על זה בצורה דיי פשוטה ובסיסית כמו "חוגר צבאי" כך שרק מי שמחזיק בחוגר עם רמת הסיווג המתאימה יוכל לקבל הרשאת גישה למקום כזה או אחר, כמובן שבמציאות ישנם הרבה רבדים ושימושים רבים ונרחבים ביותר אך רק לטובת ההבנה של הרעיון נתתי דוגמה פשוטה יחסית. כחלק ממסגרת העבודה על תשתית מבוססת מפתחות ציבוריים (PKI) שתפקידה הוא לבצע חיבור בין זהותו של האדם, המכשיר, או אפילו השירות להגיב למפתח הפרטי המתאים לו והייחודי לו נוכל להיות בטוחים שאכן לא מדובר בנסיון זיוף של זהות. בתעודות ניתן להשתמש בכדי לאמת משתמשים מחשבים, לספק אימות מבוסס אינטרנט (כמו כן כרטיס חכם תומך גם הוא באימות), תמיכה ביישומים, כולל רשתות אלחוטית מאובטחת, רשתות וירטואליות פרטיות(VPNs) פרוטוקול אבטחת אינטרנט (IPSEC) ,ביצוע הצפנת קבצים EFS- וכמובן חתימות דיגיטליות. מנגון זה מעניק לנו את היכולות להנפיק ולנהל בצורה מאובטחת תעודות דיגטליות כמו כן ניתן להשתמש ב- AD CS בכדי לספק שירותים אלה לארגונים חיצוניים כמובן שאם נרצה לבצע זאת יחוייב שהשרת שלנו יחובר ל- CA חיצוני, בסופו של דבר שם המשחק הוא להוכיח בצורה חד משמעית ובלתי ניתנת לערעור שאכן אתה מי שאת טוען שאתה (אימות) וכאן נכנסות התעודות הדיגיטליות לתמונה.

Active Directory Federation Services

מנגון זה מאפשר לנו ליצור ולעבוד עם מנגון ה-IDA בקנה מידה רחב בהרבה בין ארגונים שונים ואף עם מערכות הפעלה שונות בין אם מדובר בסביבת "חלונות" ובין אם מדובר במערכת הפעלה אחרת, הרעיון מאחורי מנגון זה הוא בעצם היכולת ליצור שיתוף עבודה בין חברות שנות מבלי לפגוע ברמת האבטחה של אף אחת מהן, כלומר, משתמשים מחברה X יוכלו לעבור אימות על מערכת בחברה Y מבלי שהחברות יצטרכו לחלוק את זהויות העובדים הרשומות במערכותיהן אחת עם השניה לא רק זאת אלא משתמשים שעברו אימות תחת מערכת אחת יוכלו בצורה מיידית לגשת למערכת האחרת מבלי לעבור אימות נוסף, למרות שהדבר נשמע טריוואלי דעו לכם שכשמדובר בקנה מידה רחב הדבר חוסך המון פעילות אדמיניסטרטיבית.

Active Directory RMS

עד כה דיברנו על אימות אימות ואימות אבל מה קורה כשאובייקט מסויים כבר עבר את שלב האימות והגיע לשלב הגישה?! אז בטח ובטח שתחשבו לעצמכם אין שום בעיה, הרי אין סיבה לדאגה המשתמש (לדוגמה) הוא אדם שאנו סומכים עליו הלא כן?! אז איך אומרים ברוב המקרים זה ממש לא נכון, עצם העובדה שהמשתמש אומת לא בהכרח אומרת שאתם רוצים להעניק לו גישה מלאה והרשאות מלאות, תארו לכם מצב שבו פקיד/ה יוכלו לגשת לקבצים המסווגים ביותר בחברה ולעשות בהם ככל העולה על רוחם... אני מניח שהבנתם את התמונה הכללית, אז נכון ישנם שיבואו ויגידו בשביל זה קיימת מערכת ה- ACL שכל תפקידה הוא בעצם לקבוע לאיזה משתמש תהיה זכות גישה לקובץ כזה או אחר והאם יוכל רק לקרוא אותו או לבצע פעולות נוספות, אבל מה אם תרצו לבצע הגדרות הרבה יותר נקודתיות... כמו לדוגמה משתמש יוכל לקורא קובץ מסויים אך לא יוכל להדפיסו וכאן בדיוק נכנסת לתמונה מערכת ה- RMS שלנו מערכת ניהול ההרשאות, המאפשרת לנו בצורה פשוטה לאשר רק את מה שאנו רוצים לאשר ולא לתת הרשאות גורפות העלולות לפגוע בבטחון המידע היקר שלנו.

אז כמו שראיתם ה- IDA הינו מנגון חכם ובעצם מעורב כמעט בכל אספקט של עבודה עם שרתי מיקרוסופט ובכלל.

כמובן שקצרה היריעה מלהסביר ולפרט לעומקם של דברים אך את המושג הכללי בהחלט קיבלתם והכל בסופו של דבר מתחיל מהבנת הרעיון הבסיסי .

מאמר זה נכתב על ידי מר. עידו שדדי, מרצה בכללת PRACTICU.
;
הבדלים בין TCP לבין UDP - כולל לחיצת יד משולשת

;
לינקים לסרטים המלאים של Exchange
לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות מספר 1-6 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות מספר 7-12 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)


לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות מספר 13-24 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)


לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על Exchange 2003 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

;
לינקים לסרטים המלאים של קורס ניהול רשתות - MCITP / MCSE
לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 1 - התקנת Windows לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 2 - ניהול שרת מ-Win7 - הגדרת RSAT לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 3 - משתמשים ב-AD לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 4 - קבוצות ב-AD לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 5 - GPO - Group Policy לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 6 - ריבוי DC בדומיין - RODC, FSMO לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 7 - שרת DNS לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 8 - ריבוי דומיינים - Trust, Site לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 9 - שרת CA - תעודות דיגיטליות לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 10 - פרקים מתקדמים ב-AD לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 11 - Powershell לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 12 - הגדרת DHCP לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 13 - הגדרת שרת כ-router לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 14 - שרת VPN לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלבים 15+16+17+18 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 19+20 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 21 - שרת TS - Terminal Server לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 22 - IIS - אתרי אינטרנט - Sharepoint לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות משלב 23 ועד הסוף - מה זה RPC לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על פרוייקט הקמת חברה מאפס בסרטונים לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)
;
שאלות, הערות ומחמאות למדריך
השאר תגובה
CAPTCHA
טבלת השוואת מחירים בין המכללות
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
שלבי קורס MCITP

בס"ד


שלום לכולם, במאמר הזה אני אנסה להסביר את השלבים השונים שבקורס MCITP. אני מקווה שתמצאו בזה תועלת והכנה לקראת ה-קורס Exchange שהחלטתם ללמוד.


השלב הראשון ב-קורס MCITP הוא לימודי מכינה. מטרת המכינה היא לתת רקע ראשוני לעולם המחשבים, כמו גם ליישר קן בין רמות שונות של ידע שהתלמידים באים איתם מהבית.


השלב השני ב-קורס MCITP הוא לימודי תחנת קצה. בימינו לומדים את מערכת ההפעלה Windows 7. לא מדובר בלימודים שטחיים, קורס MCITP מספק מידע עמוק ופרטני על המערכת, הרבה הרבה מעבר לידוע לחובבנים ש"מכירים" את מערכת ההפעלה מהבית.


בשלב הבא ב-קורס MCITP תלמדו על שרתי 2008 (ובעתיד על שרתים מתקדמים יותר) השלב הנוכחי מורכב משלושה תתי שלבים, אבל בגדול המטרה של קורס MCITP בשלב הנ"ל היא להבהיר כל אספקט קיים (כמעט) בניהול השרתים, הקמת תשתית טכנולוגית לחברה המבוססת על שרתים, אבטחתם, ניהול המשתמשים ועוד ועוד. שלב זה הוא המרכזי העיקרי ב-קורס MCITP הוא אורך מספר חודשים. בתום השלב הנ"ל התלמידים לרוב יוכלו כבר להגיע לתכלית לשלמה הגיעו ל-קורס MCITP: הוצאת תעודת MCITP. היקף הלימוד בשלב זה שב-קורס MCITP הוא עצום יותר מכפי שניתן לשער ויש להשקיע בו רבות.


בחלק מה-קורס MCITP שניתן ללמוד ישנם שלבים מתקדמים המשלבים לימודי שרתי מיילים, מסדי נתונים, לינוקס, סיסקו, או אבטחת מידע. לעתים ניתן למצוא גם קורס MCITP שישלב כמה התוספות הללו ביחד. התוספות הללו הן לא חובה כדי לעבוד בתחום הוא כדי לסיים בהצלחה קורס MCITP ולהגיע לרמת הידע הדרושה - אבל הן בהחלט מהוות ערך מוסף עצום בשוק.


כמרצה ל-קורס MCITP אני מאחל לכם המון הצלחה!


קורס MCITP ו-Active Directory.

בס"ד


שלום כולם, ידוע שהחומרים שב-קורס MCITP הם נרחבים מאוד, אבל היום נעסוק באחד התחומים הנרחבים ביותר שב-קורס MCITP והוא Active Directory. אמנם רק מודול אחד ב-קורס MCITP עוסק באופן רשמי ב-Active Directory, אבל למעשה כל המודולים, למעט אולי מודול Windows 7, עוסקים במישרין או בעקיפין ב-Active Directory. נוכל לומר ללא חשש ש-Active Directory היא לב ליבו של קורס MCITP!


מהי Active Directory? Active Directory היא תוכנת השליטה של מייקרוסופט על הסביבה העסקית. כאשר הסטודנט ב-קורס MCITP נדרש לאתר משתמשים או לשלוט עליהם ועל גישה שלהם למשאבים, זה נעשה דרך Active Directory. מכאן חשיבותה העצומה ב-קורס MCITP. אפשר לומר בוודאות שללא ידע בתחום זה אין שום טעם בכל קורס MCITP!


בואו ניתן דוגמא, כאשר סטודנט ב-קורס MCITP לומד על IIS או על Remote Desktop, אמנם אין לזה כבייכול קשר ישיר ל-Active directory, אבל כדי לאשר משתמשים לשימוש בשרתים אלו יצטרך הסטודנט ב-קורס MCITP להיות בקי ב-Active Directory. נמצא שוב, כמו שאמרנו, ש-Active directory היא לב ליבו של קורס MCITP, לא פחות!


ההמלצה שלי כמרצה ב-קורס MCITP היא שכל סטודנט ישים דגש מיוחד על תחום זה ולא יחסוך שום מאמץ במהלך קורס MCITP להבת כל אספקט שהוא ב-Active Directory. כאשר הסטודנט יסיים את קורס MCITP וייגש לראיון עבודה, הוא יכול להיות בטוח שתעודת הסיום של קורס MCITP לא תעזור לו אם אין לו ידע טוב ב-Active Directory!


תשקיעו ותצליחו, בהצלחה!


על קורס MCITP
בס"ד

שלום כולם, היום אני סוף סוף כותב על הקורס האהוב עליי – קורס MCITP, דרך אגב – למה זה הקורס האהוב עליי? מסיבה פשוטה, כי אני מרצה לקורס הזה! אני מודה שבניגוד להרבה מאמרים אחרים שאני כותב םה באתר, קשה לי קצת להחליט ממה להתחיל כשמדובר בקורס הזה. יש כל כך הרבה מה לכתוב על קורס MCITP שזה מטורף!

הקורס חולש על פני כמעט כל התחומים ששייכים לשרתי מייקרוסופט, החל ממהו שרת וכלה בבנייה של רשת שלמה ואבטחתה. כמו שבטח מובן, מדובר בקורס אינטנסיבי ביותר, ניתן אפילו לומר ש- קורס MCITP הוא אולי בין אחד הקורסים היותר עמוסים בעולם! הקורס אורך כשנה וחודשיים בפורמט של שני שיעורים בשבוע. ניתן גם ללמוד אותו בפורמט בוקר שאורך כחצי שנה לערך (חמישה ימי לימודים של שמונה שעות בשבוע!).

כדי להצליח ב- קורס MCITP צריך רק דבר אחד – להשקיע! חברים, אתם לא יודעים עד כמה זה חשוב! גם מישהו כשרוני מטבעו ובעל ניסיון לא יצליח ללא השקעה. מאידך, אדם כשרוני פחות וללא ניסיון יוכל גם יוכל להצליח בסופו של דבר הצלחה גדולה אם השקיע. רמת ההשקעה הנדרשת מורכבת מחזרה על חומרים, תרגול חוזר בבית, בדיקה עצמית שכל החומר מובן עד תום והתעניינות עצמאית לטובת רכישת ידע כללי נוסף! נשמע קשה? זה לא כל כך!

במהלך קורס MCITP תעברו מספר מבחנים שונים מטעם חברת מייקרוסופט שיבדקו את רמת הידע שלכם. מעבר של המבחנים יאפשר קבלת תעודת מקצוע בינלאומית, אי מעבר של המבחנים יחייב התמודדות נוספת. אין הגבלה למספר הפעמים שניתן לגשת למבחן, אבל זכרו שכל מבחן עולה כסף. מכל מקום, אולי תופתעו – אבל רוב הסטודנטים עוברים בקלות כבר את המבחן הראשון! חברים יקרים, המבחן הוא באמת לא מסובך, אפשר אפילו ללמוד את השאלות מראש (אני רציני!), אבל צריך לזכור שבסופו של יום – המנהל בשוק העבודה רוצה לראות שאתם יודעים את העבודה.

האתגר וההנאה ב- קורס MCITP הם עצומים חברים! עיקר הכיף לדעתי הוא הגילויים החדשים שמקבלים בכל שיעור ושיעור. ולא מדובר בדברים תיאורטיים בלבד שלא ניתן ליישם, אלא במידע שישנה לחלוטין את אופן העבודה עם המחשב (אפילו בביתכם שלכם!).

אני רוצה לספר לכם סיפור אישי שלא הרבה יודעים, אני בעצמי הגעתי לשוק העבודה בלי ללמוד קורס MCITP באופן מסודר. למדתי בגוגל ונעזרתי באנשי מקצוע שהזדמן לי להכיר. נכון, זה לקח לי הרבה זמן וגם היו לי טעויות – אבל בסופו של דבר ההשקעה הגדולה הניבה תוצאות והיום אני מרצה בתחום. זאת אומרת, חברים, על בשרי למדתי שעיקר ההצלחה שלכם ב- קורס MCITP תלויה במיוחד בהשקעה – ומכאן גודל החשיבות שבהשקעה!

חברים, אני מאחל לכם המון המון הצלחה ב- קורס MCITP!

ואולי לסיום אתן עוד טיפ קטן אחרון – תשתדלו ללמוד בזוגות. אם אתם מוצאים מישהו שאתם מתחברים אליו מתוך הקורס, כך שתוכלו ללמוד ביחד מחוץ לזמן השיעור ולחזור על החומרים, זה יהיה נפלא! כך גם השגתם חבר למקצוע (ואולי לחיים) וגם תלמדו כך טוב יותר. זה בדוק ומנוסה וכדאי לכפ לנהוג כך!

שיהיה בהצלחה!
אופני הלימוד של MCITP
בס"ד

שלום כולם, היום אני רוצה לדבר איתכם מעט על האופנים שבהם ניתן ללמוד את קורס MCITP. בעיקרון, ניתן ללמוד את הקורס בכיתת לימוד וניתן ללמוד את הקורס דרך הרצאות מוקלטות. המאמר הנ"ל ינסה לפרט את המרכיבים של כל אופציה שכזאת, כך שהסטודנט יוכל לקבל החלטה מושכלת עד תום איזה קורס לקחת. ובכן, ברשותכם בואו נתחיל:

ראשית כל, בואו נתמקד ב- קורס MCITP שנלמד בכיתה. האופן הנוכחי מתחלק לשתי אפשרויות עיקריות. האפשרות הראשונה היא לימוד הקורס בפורמט של פעמיים בשבוע. הרבה מהמכללות נוטות ללמד את קורס MCITP בפורמט הזה. השעות שלרוב יופיעו בפורמט הנ"ל הן שעות הערב (למעט אם הקורס נלמד גם ביום שישי). בכל מפגש יהיו בערך כשלוש עד ארבע שעות של לימוד. הייתרון הגדול הוא השעות הנוחות בעבור מי שעובד בבקרים, וכן היכולת לחזור על החומרים ולתרגל עוד בבית בין שיעור לשיעור. לצערנו הרב, הניסיון מראה שרוב הסטודנטים לא חוזרים הרבה על החומרים בבית, וקל וחומר של מתרגלים עוד. בעבור הסטודנטים הללו הייתרון הנ"ל בוודאי שמתבטל, אבל זכרו שזה תלוי בכם. אם תשקיעו גם בין שיעור לשיעור תזכו לייתרון ענק בפורמט הנ"ל של קורס MCITP!

האפשרות השניה של לימוד בכיתה היא קורס בוקר. קורסי בוקר לרוב יילמדו מטעם חברות מקצועיות המקנות לעובדים את הקורס, או מטעם מזרד התמ"ת. קורס בוקר הוא אינטנסיבי ביותר ומדובר בלימוד של חמישה ימים בשבוע, שמונה שעות כל יום! קורס MCITP בפורמט הנ"ל מסתיים, כמובן, מהר הרבה יותר מקורס ערב שהוזכר לעיל וזהו הייתרון הראשון. גם האינטנסיביות לכשעצמה מהווה ייתרון, שכן הסטודנטים "חיים את הקורס". מצד שני, אין זמן לתרגול כמעט בין שיעור לשיעור, שהרי כבר למחרת ממשיכים לשיעור הבא. נתון מעניין הוא שדווקא בקורסים שכאלה יותר סטודנטים נוטים לנצל את מעט הזמן שנותר להם בערב על מנת לתרגל שוב את החומרים. אולי מה שכתבנו, שהסטודנטים "חיים את הקורס" היא הסיבה לעניין הנ"ל. בכל אופן, למי שעובד, או שהאינטנסיביות גדולה מדי (או שאין לו דרך להיכנס לקורס במגזר העסקי או קורס תמ"ת) הקורס הנוכחי לא יהיה הפיתרון בשבילו.

האפשרות השניה ללמוד קורס MCITP היא האופן שמכללת פרקטיקיו מציעה, קורס MCITP בוידאו! ראשית, אני רוצה לגלות דעתי. זה נכון שאני כותב מאמרים בעבור המכללה, אבל עדיין – אני רוצה להיות אמיתי. אני לא שיווק, אלא איש מקצוע. יש ייתרונות רבים בלימוד שכזה ויש גם חסרונות – בואו נתחיל למנות אותם.

לימוד קורס MCITP בסרטונים נותן לסטודנט את היכולת ללמוד בקצב שלו וזה כמובן ייתרון עצום, ויותר מכך – אף המחיר הוא נמוך בהרבה מקורס MCITP שנערך בכיתה. הייתרונות הנ"ל הינם באמת משמעותיים ביותר, אבל צריך לזכור שהחיסרון הגדול הוא שאין משמעת מסודרת של הימצאות בכיתה. ולכן, מי שהולך על הדרך הזאת ללימוד, צריך לקחת בחשבון מראש שעליו לקבל על עצמו משמעת של ברזל. באופן עקרוני, אם הוא יעשה כך, אז אפילו אם ייקח לו שנתיים (!) לסיים ללמוד את החומר, הוא עדיין ישלם בערך כשליש (בלבד!) מעלות קורס רגיל. לא יאומן!

אני מאחל לכם הצלחה רבה ב- קורס MCITP שתבחרו!
פירוט MCSE

שלום לכולם !!


היום נדבר על : Microsoft Certified Solutions Expert - MCSE.


בפירמידת האיכות של Microsoft , Expert נמצא במקום טוב באמצע מעל Associate (בוגרי תואר MCSA) ומתחת ל- Master (בוגרי תואר MCSM).


בעבר תואר MCSE שויך למהנדסי רשת וגווע כי לא ניתן לתת תואר אקדמי. ולאחרונה Microsoft החייתה אותו מחדש אך האות E ב -MCSE מציינת כעת מומחה ולא מהנדס.


את תואר ה – MCSE ניתן להשיג במספר תחומים לדוגמא ב SQL -:


ראשית משיגים את הסמכות ה-MCSA ע"י הצלחה במבחנים הבאים :


70-461 Querying Microsoft SQL Server 2012


70-462 Administering Microsoft SQL Server 2012 Databases


70-463 Implementing a Data Warehouse with SQL Server 2012לאחר השלמת המבחנים האלו ניתן לשדרג את התואר MCSA לתואר MCSE המכובד יותר ע"י מעבר מבחנים נוספים במספר מסלולים אפשריים כדוגמת :


70-464 Developing Microsoft SQL Server 2012 Database


70-465 Designing Database Solutions with Microsoft SQL Server 2012שדרוג ל-MCSE ניתן לעשות גם במסלולים נוספים כדוגמת :Private Cloud לאחר השלמת המבחנים ב- Windows server 2008 ( 70-640,70-642,70-643 )


ולאחר מכן השלמה ל-Private Cloud ע"י המבחנים 70-246 ואחד מהמבחנים 70-247 או 70-659.


מגוון האפשריות להשגת הסמכת ה-MCSE נותן מסלולים רבים שמתאימים לכל אחד בהתאם לתחום ההתעניינות שלו ולא מגביל למסלול בודד , מה גם שנוספו תחומי פעילות רבים יותר בתחום.


בכל מקרה מגוון התעודות מעיד על ידע ויכולת לעבור את המבחנים ולהשיג תואר של מיקרוסופט והוא מעביר את בעליו בשלבי הסינון הראשוניים .ידע אמיתי ישיג בעל התעודות מלימוד אמיתי של החומר כשהוא מפורט וערוך ורצוי מאוד חומר מצולם ומודגם על מחשב - כדוגמת הסרטים של מכללת פרקטיקיו. רק באופן זה וע"י תרגול חוזר ונשנה תוך כדי צפייה בסרטים ניתן להשלים את הידע הנדרש. כמובן שאת החלק של הניסיון האמיתי נרכוש כבר בשטח , אבל לשטח צריכים להגיע עם ידע שנרכש בלמידה ולא רק מידע שנרכש מהכנות למבחנים.


לאחר השינוי האחרון של מיקרוסופט וקביעת שלושת הרמות כפי שהוצגו בפתיחה , תואר MCSE הופך לתואר נחשק בשוק וללא ספק פותח דלתות .


מעסיקים ישמחו לקבל בעלי תואר MCSE אך מעבר להסמכות צריך שיהיה כיסוי בדמות ידע שנרכש במאמץ לימודי הולם. נסיון שטח יגיע כבר תוך כדי גם אם המשמעות לכך תהיה תפקיד פשוט יותר בחברה, אבל תפקיד שייתן את המדרגה הראשונה לבוגר MSCE.


כל מה שרציתם לדעת על לימודי MCITP

כיום כל ארגון גדול פועל בעזרת רשת של מחשבים אשר מקשרת בין העובדים ובין מקורות חיצוניים שונים. רשת המחשבים הינה מסועפת ומתרחבת ככל שהארגון גדל ולכן כיום ארגונים וחברות רבות מעסיקות מנהלי רשתות מקצועיים ואיכותיים אשר ינהלו את רשתות המחשבים, יטפלו בכל בעיה ויתחזקו את הרשת בצורה הטובה ביותר. לימודי MCITP אלו לימודי רשתות המבוססים על הטכנולוגיה של חברת מייקרוסופט העולמית ונערכים בפיקוחה של החברה. בסופם של הלימודים הללו, נערך גם מבחן גמר על ידי חברת מייקרוסופט ואלו שעברו אותו בהצלחה זוכים לקבל תעודת הסמכה מטעם החברה  אשר מאפשרת להם לעבוד בתחום בצורה טובה.


למי מתאימים לימודי MCITP ?


לימודי MCITP מתאימים לאנשים בעלי ידע טכני במחשבים אשר מעוניינים להתחיל לעסוק בתחום המחשבים. אחת מבין דרישות הסף לקבלה לקורס בכל מוסד לימודי הינו ידע בשפה האנגלית ברמה גבוהה שכן כל העבודה מבוססת על שפה זו ולא בעברית. בנוסף, מכללות ומוסדות לימוד שונים מבצעים מבחני התאמה או ראיון אישי, ולעיתים גם את שניהם, בכדי להיות בטוחים כי התלמיד המועמד אכן מתאים ללימודים מסוג זה והוא יצליח להשתלב בהם בצורה טובה. אם לא, חבל על המאמץ של התלמיד והמכללה וחבל על הזמן אשר הוא יבזבז בקורס שהוא כלל לא מתאים אליו.


תעודת הסמכה של חברת מייקרוסופט


לימודי MCITP הינם כאמור לימודים אשר בסופם התלמידים מקבלים תעודת הסמכה מאת חברת מייקרוסופט העולמית. תעודת ההסמכה הזו מעניקה לתלמידים אפשרות להתקבל למגוון רחב מאוד של מקומות עבודה שונים גם בארץ וגם בעולם ומוכיחה יותר מכל את היכולת של אותו מנהל רשת. חשוב להדגיש כי לא קל לקבל את התעודה הזו ובכדי להעניק את תעודת ההסמכה חברת מייקרוסופט מבצעת מבחן כולל וייסודי מאוד אשר בודק את הידע של התלמיד בכל התחומים אותם הוא צריך לדעת. רק תלמיד אשר עובר את המבחנים המורכבים הללו בהצלחה זוכה לקבל את התעודה ולהיות בעל מקצוע מבוקש ויוקרתי במיוחד אשר יכול להעניק לו יתרונות רבים.

לימודי MCSE ותעסוקה בתחום

לימודי MCSE אלו לימודי ניהול רשתות אשר מבוססים על הטכנולוגיה של חברת מייקרוסופט העולמית. לימודים אלו הינם לימודים המעניקים לאדם את כל המידע לו הוא זקוק בכדי להפוך להיות מנהל רשתות ובכדי לעסוק בתחום בכל חברה או ארגון בצורה הטובה ביותר. התנאים הטובים אשר מוענקים לאנשים אשר עוסקים בתחום, השכר המתגמל והעבודה המהנה, מושכים רבים ולכן כיום תפקיד מנהל רשת הפך להיות תפקיד יוקרתי ומבוקש אשר רבים חושקים בו. קורס זה יכול להעניק לאדם את ההסמכה לה הוא זקוק בכדי להתקבל לעבודה בתחום ויכול להעניק לו תעודה אשר תפתח בפניו דלתות רבות בקלות.


לימודים מעניינים ומרתקים מאוד


לימודי MCSE אלו לימודים מעניינים ומרתקים מאוד אשר אנשים המתחברים לתחום זה יכולים ליהנות בהם מאוד. בלימודים אלו התלמידים לומדים על הטכנולוגיה של חברת מייקרוסופט ועל כל הפרטים הכלולים בניהול רשתות כמו התקנה של רשתות, תיקונים שונים, תחזוקה שוטפת ועוד. במהלך הלימודים התלמידים לומדים גם חומר תיאורטי אך לומדים גם לימודים מעשיים מעניינים מאוד אשר מאפשרים להם לתרגל וכך להיות בטוחים כי הם הבינו את החומר הנלמד בצורה הטובה ביותר וכי הם מוכנים לעבודה בתחום גם בחברות גדולות הכוללות רשתות מסועפות ומורכבות במיוחד.


מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה


לימודי MCSE פותחים בפני הבוגרים מגוון רחב מאוד של אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות אשר יכולות להעניק להם יתרונות רבים. כל בוגר יכול בעזרת תעודת ההסמכה של מייקרוסופט אותה קיבל בסיום הקורס להתקבל אל מגוון רחב מאוד של מקומות עבודה שונים ולהתברג אל תפקיד מפתח בחברות גדולות גם בארץ וגם במקומות רבים ברחבי העולם. העובדה כי לימודים אלו מעניקים אפשרויות תעסוקה רבות כל כך היא זו שהפכה אל הלימודים הללו לכל כך מבוקשים.


כמובן, אפשרויות התעסוקה הרבות פתוחות רק בפני אלו שסיימו את הקורס בהצלחה וקיבלו את תעודת ההסמכה של מייקרוסופט ולכן אם אתם כבר נרשמים לקורס זה, השקיעו את כל הכוח שלכם בכדי לסיים את הקורס בהצלחה ובצורה טובה.

MCITP

ניהול תקשורת מחשבים נחשב היום לאחד המקצועות הנחוצים ביותר בתעשיות השונות. אנשי מקצוע מתחום ניהול התקשורת הם אנשים המתמחים בכל הקשור לתחזוקה והקמה של תקשורת נתונים בחברות וארגונים. אחד מהמקצועות המבוקשים בתחום הוא מקצוע מהנדס רשתות תקשורת אשר הוסמך במסגרת קורס MCITP ועבר את בחינות ההסמכה. קורס MCITP הוא קורס מתקדם אשר מתמקד בתכנים הנחוצים לאנשי המקצוע בעבודתם כמו ניהול רשתות תקשורת, הגדרת משתמשים ברשת, הגדרת הרשאות משתמשים, הקמה של רשתות תקשורת ועוד.


לימודים און ליין


אחת הצורות הנפוצות ללמוד במסגרת קורס MCITP היא לימודים מקוונים על ידי ממשקי לימודים און ליין. צורה זו פופולארית ביותר מאחר והיא מעניקה לתלמידים את היכולת ללמוד בזמן שלהם ובקצב שלהם ולהתמקד בנושאים שקשים להם יותר. בנוסף, הלימודים המקוונים עושים שימוש בטכנולוגיות הדרכה מתקדמות כמו סרטונים מודרכים, מצגות דינמיות ולומדות אינטראקטיביות אשר מקנים לתלמידים בנוסף לידע גם את התרגול וההטמעה של החומרים המכינים אותם לבחינת ההסמכה בצורה הטובה ביותר.


הכנה לבחינות ההסמכה


מוסמך MCITP הוא מי שעבר את בחינות ההסמכה של חברת מייקרוסופט בהצלחה ולכן מטרת הקורס צריכה להיות בראש ובראשונה להכין את התלמיד בצורה הטובה ביותר לעבור את בחינות ההסמכה של מייקרוסופט העולמית . ההכנה לבחינות ההסמכה מבוצעת על ידי תרגולים, הדמיה של הבחינה על ידי שאלות מתוקצבות בזמן, שאלונים ממוקדים המסכמים את חומר הלימודים הדרוש ומרתונים של תרגילים רבים עם התקרב מועד הבחינה.


אפשרויות תעסוקה


מקצוע ה MCITP הוא מקצוע מבוקש ביותר בארגונים ובחברות המחזיקים רשתות תקשורת בחברה. מוסמכי MCITP יכולים להשתלב הן כעצמאים נותני שירותי ייעוץ פרילנס לחברות וארגונים והן כשכירים המשמשים מנהלי רשת בחברה. לאור ההיצע הגדול של עבודות בתחום והביקוש לעובדים מקצועיים מדובר במקצוע עם שכר גבוה יחסית ואפשרויות קידום רבות.


קורסים מתקדמים


בפני בוגרי קורס MCITP עומדת האפשרות ללמוד לקורסי המשך מקצועיים לשם הרחבת הידע ואפשרויות התעסוקה. לימודי ההמשך הנפוצים לקורס זה הם קורס סיסקו המעניק התמחות בתחום תקשורת הנתונים וקורס אבטחת מידע שנחשב למקצוע בעל שכר מהגבוהים במשק לבכירים.


MCSE

קורסי המחשבים המקצועיים נחשבים לקורסים המבוקשים ביותר הודות להיצע העבודות הגדול עבור עובדי מחשבים בתעשיות השונות. מרבית החברות והארגונים המתחזקים רשתות תקשורת נתונים דורשים עובדים מתחום ניהול הרשתות לתחזוקה ותיקון של בעיות במחשבי התקשורת והשרתים. קורס MCSE הוא הקורס שמכשיר אנשי מקצוע למנהלי רשת בתחום MCSE .המטרה של הקורס היא בעיקר לעבוד עם תוכנות מייקרוסופט 2000 הקיימות בארגונים רבים.


קורס MCSE – מבנה ותכנים


קורס MCSE מיועד על מנת להכין את התלמיד לקראת בחינות ההסמכה של מייקרוסופט ולכן הוא מובנה בתכנים עיוניים ובתכנים מעשיים. במסגרת התכנים המקיפים של הקורס לומדים התלמידים על אופן התקנה של מערכות ההפעלה, ניהול מערכות מידע, ניהול ותקשורת מול מסדי נתונים, ניהול הרשאות ויצירת משתמשים, פתרון תקלות נפוצות ותקלות נדירות, תחזוקה שוטפת של המערכת כול עדכונים וגיבויים ועוד. הלימודים המעשיים כוללים תרגולים והדמיה של סביבת העבודה להטמעה אופטימלית של התכנים הנלמדים.


תנאי קבלה


קבלה לקורס MCSE מותנית בתנאים המשתנים בין מוסד למוסד. לרוב, תנאי הקבלה לקורס הם ידע קודם במחשבים ושליטה בסיסית בשפה האנגלית. ישנם מוסדות לימודים שיתנו את הקבלה בניסיון קודם במקצועות ניהול הרשתות וייעדו את הקורס לאנשי מקצוע מתקינים ומתחזקים רשתות.


לימודים און ליין


אחת מצורות הלימודים הנפוצות היא לימודים און ליין. המשמעות היא לימודים מקוונים המתקיימים ברשת האינטרנט ומעניקים לתלמידים אפשרות ללמוד מהמחשב הביתי שלהם בכל זמן. היתרונות של לימודים מקוונים הם רבים ובהם הגמישות הרבה של התלמיד בלימודים, העברת התכנים בפורמטים מתקדמים כמו סרטונים ומצגות, תרגולים המדמים את בחינת ההסמכה באופן הקרוב ביותר ועוד.


השתלבות בשוק העבודה


בוגרי לימודי MCSE אשר עברו את בחינות ההסמכה של מייקרוסופט והוסמכו לתפקיד מנהלי רשתות של מייקרוסופט משתלבים בשוק העבודה בחברות וארגונים גדולים המעסיקים מנהלי רשתות באופן קבוע. בנוסף, ההשתלבות בשוק העבודה עבור הבוגרים יכולה להיות גם כעצמאים הנותנים שירותי ייעוץ ושירותים חיצוניים לחברות ועסקים קטנים המחזיקים שרתים מבוססי טכנולוגיות מייקרוסופט. בנוסף להציע העבודות הגדול, בוגרי הקורסים זוכים לאפשרויות קידום מהירות ולתפקידים בכירים בחברות המובילות במשק מה שהופך את התפקיד לתפקיד יוקרתי ונחשק.

קורס MCSE כבסיס חיוני לתקשורת רשתית


MCSE (Microsoft solution expert) היא תעודת הסמכה מטעם חברת Microsoft העולמית. מאחר וכמעט שאין משרד כיום שאינו מסתמך על pc ותוכנות מבית היוצר של חברת Microsoft, הרי שידע בהתקנתן, תפעולן ושמירה על תקינותן הוא קריטי לתפקוד היום יומי של כל חברה וכפועל יוצר מכך גם חיוני להצלחתה.

יתרה מזאת, על מנת ליצור קשר בין כל חברי ארגון כלשהו (בין אם מדובר בחברת היי טק או מוסד ממשלתי או חינוכי) מקימים רשת תקשורת בין המחשבים השונים המאפשרת תקשורת מאובטחת, מהירה ויעילה בין המחשבים השונים של הארגון (שלעיתים נמצאים בבניינים שונים ואף מדינות שונות). על מנת להקים רשת תקשורת זו ולשמור על תפקודה השוטף יש צורך באדם המכיר את התוכנות והמערכות הרלבנטיות על גבי המחשבים כמו גם את הרכיבים השונים של הרשת.

מומחה MCSE אחראי בדיוק על נקודה זו ולכן זוהי הסיבה כי מקצוע זה הוא חיוני כל כך לחברות רבות כל כך. מומחה זה צריך להפגין ידע מקצועי רחב בכל הקשור באבטחת מידע ופרוטוקולים של שימוש בתוכנות Microsoft.

על מנת לקבל את ההסמכה יש לעבור בחינה של חברת Microsoft העולמית הבונה מבחנים המכשירים מועמדים לבצע את העבודה. יש כיום בנמצא הרבה מוסדות המציעים קורסים מקצועיים שתפקידם להכין את המועמדים לקראת בחינת ההסמכה שבסופה מקבלים את תעודת ההסמכה מומלץ לשקול מוסד לימודים כזה כיון שתעודת ההסמכה עשויה להקנות יתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים בעת חיפוש אחר עבודה בתחום.

מומחה MCSE יכול למצוא עבודה כחלק אינטגרלי מחברת היי טק (מומחה הבית) או כחלק מחברה חיצונית המספקת שירותים אלו למספר חברות ועל פי קריאה עבודה או על פי תחזוקה שוטפת קבועה מראש.

מאחר ומדובר בתחום מתפתח ומשתנה כל הזמן, הרי שאת בסיס הידע הדרוש יש לשנות ולעדכן כל הזמן ככל שהחידושים הטכנולוגיים מפותחים ומוכנסים לשימוש שוטף.

לסיכום, מדובר בתחום חדשני ומרתק המבטיח לעוסקים בו שעבודתם תהיה מאתגרת ומעניינת ותאפשר להם ואף תדרוש מהם להפגין את יכולותיהם מחדש בכל רגע נתון.
MCSE - להיות חלק מהחבר’ה של מיקרוסופט
זה לא סוד שתעשיית ההיי טק נחשבת לבין המובילות, אם לא המובילה מבחינת היצע וביקוש בעשור האחרון. הדרישה לעובדי  מחשבים במגוון תחומים-מפתחים, מתכנתים, אנשי חומרה-רק גוברת מסביב לעולם. אחת החברות המובילות בתעשייה היא מיקרוסופט, אשר התוכנות שלה קיימות בארגונים רבים. קורס MCSE נועד להכשיר אנשי מקצוע כמנהלי רשתות של מיקרוסופט אשר יעבדו בעיקר עם תוכנות מיקרוסופט 2000 הרווחות בארגונים.

התכנים המועברים בקורס ותנאי קבלה

קורס MCSE נועד להכין את התלמיד לבחינות ההסמכה החיצוניות של מיקרוסופט ולכן התכנים המועברים בו הם בהתאם. בין היתר נלמדים התכנים הבאים: התקנת מערכות הפעלה, תיקון תקלות-נפוצות ונדירות, ניהול תוכנות ומשתמשים, תחזוקת המערכות, עידכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד. הלימודים מלווים בתרגול והדמיה כדי להמחיש את סביבת העבודה בפועל.

תנאי הקבלה לקורס כוללים ידע קודם במחשבים ושליטה בסיסית באנגלית (כל המערכות מתוכנתות ופועלות בשפה האנגלית). לא הכרחי שתהיה, אך יכולת טכנית גבוהה עוזרת מאוד בלימוד בקורס, וכמובן ידע מקדים ברמה גבוהה במחשבים וניהול רשתות.

לימוד באמצעות סרטונים-רק בפרקטיק יו, פשוט קל ונוח

הקורס נלמד כיום במכללות ברחבי הארץ באופנים שונים: ישנן מכללות אשר משלבות קורס MCSE עם התמחות באבטחת מידע או ניהול רשתות סיסקו, לחלקן ישנו קורס בסיסי יותר אשר מקנה ידע בסיסי ביסודות הרשת והמחשב ומיועד לחסרי רקע בתחום. אולם, רק במכללת פרקטיק יו ניתן ללמוד קורס זה מהבית לחלוטין. זאת באמצעות ממשק של סרטונים אשר מוטמעים באתר ההמכללה, המאפשרים לכל סטודנט ללמוד בזמן ובקצב שמתאימים לו ואפילו-ללא עלות.

להעשיר ידע או לרכוש מקצוע?

במכללת פרקטיק יו קיימים שני מסלולים לקורס MCSE: האחד מיועד לכל המעוניין להעשיר את הידע שלו במחשבים ובפרט ברשתות מיקרוסופט, השני מיועד לסטודנטים אשר מעוניינים בתעודת מקצוע של מהנדס רשתות מיקרוסופט. כאן נדרשים, מעבר לצפייה בסרטונים, גם תירגול של החומר בצורת הגשת עבודות ובסיומו הגשת פרויקט גמר. אתם מוזמנים להכנס לאתר הבית של המכללה www.practicu.com ולהתרשם מהסרטונים המוצעים. אנו נעמוד לרשותככם בכל שאלה, בהצלחה!
ללמוד לבחינת MSCE – טיפים להצלחה!
לתעודת הסמכה MSCE יתרונות מקצועיים ואישיים רבים. אפשרויות הקידום, הרחבת הכישורים וסביבת עבודה חכמה ויעילה לצד סיפוק עצמי ושדרוג איכות החיים עם תוספת שכר משמעותית הם רק חלק מהרווח הגלום ב-MSCE. כדי לקבל את התעודה הנכספת, יש לעבור בחינות מקיפות שבודקות את הידע שלכם ברמה תיאורטית ומעשית כאחד. הטיפים הבאים יסייעו לכם לא רק להצליח אלא גם להצטיין בבחינות ההסמכה.

לקבוע לוח זמנים... ולעמוד בו

ארגון נכון של למידה מראש ועמידה בזמנים שאתם מקציבים לעצמכם יביאו אתכם לרגע הבחינה עם תחושה נטולת לחצים ומתחים. חלקו את החומר הלימודי לקטגוריות, לפי נושאים או לפי כמות תכנים וקבעו זמן בכל יום כדי לעבור על כל הדגשים החשובים.

להתמקד במטרות הבחינה

אפשר להיעזר בפורומים או בבלוגים העוסקים בבחינות MSCE כדי להשכיל מניסיון קודם של אנשים שכבר עברו את הבחינות, או לחלופין, כאלה שנכשלו, כדי לאתר את הנושאים המרכזיים עליהם תיבחנו. סקירה שכזאת תמנע מכם לבזבז זמן על למידה מיותרת של תכנים ותמקד אתכם במטרה.

התנסו כמה שיותר מבחינה מעשית

כל אחד יודע שאימון מוביל לשלמות, לכן, הרשו לעצמכם להתנסות כמה שיותר בתכנים הנלמדים ואל תסתפקו בקריאת מאמרים ומחקרים. הלמידה דרך ניסוי וחקירה פרקטית יעילה יותר לזיכרון מאחר והיא כוללת לימוד בסביבה אמיתית.

סיוע עם סרטוני אונליין

אתם לא חייבים ללמוד לבד או עם קורסים עליהם תשלמו הון. ישנם קורסי אונליין חינמיים המעניקים את כל הידע הנחוץ להצלחה בבחינות הסמכה ל-MSCE.  היתרון הוא שתוכלו לעצור את הסרטונים בכל רגע, להתנסות תוך כדי ולהמשיך או לחזור שוב עד להטמעת התוכן כמו שצריך.

לא לוותר על סימולציות של בחינות

בתום תקופת ההכנה שהקצבתם לעצמכם, בדקו את עצמכם בתנאים כמעט אמיתיים עם סימולציות למבחני ההסמכה. בדרך זו תגלו במה אתם טובים ועל מה אתם צריכים לחזור וכמו כן, להכיר את ניסוח השאלות והמטרות של הבחינות.

אמרו לא לדקה 90

ההצלחה בבחינות תלויה בהכנה מקצועית, אך לא פחות מכך בהרגשה נינוחה ברגע האמת. אל תחכו לחזק נקודות תורפה ביום האחרון והתמודדו עם משברים מיד. הקדישו את הלילה שלפני כל בחינה לשינה טובה, לא  ללילה לבן. אם תחושו רגועים בבחינה, תוכלו לקרוא בבהירות כל שאלה, להבין ולענות בדרך הכי ממוקדת מבלי לסטות למידע מיותר.
קורס MCSE אונליין בחינם-רק במכללת פרקטיק יו!
מחשבים ותקשורת הפכו בשנים האחרונות לשם נרדף להעברת מסרים מתקדמת וחברות וארגונים ברחבי העולם משתמשים בהם. על מנת להתקין ולפתור באלה בעיות  ישנו צורך בהכשרה מיוחדת ואת המשבצת הזו ממלאת חברת מיקרוסופט-חברת המחשבים העולמית. מיקרוסופט פיתחה את קורס MSCE ראשי תיבות של Microsoft Certificated System Engineer אשר מכשיר מהנדסי מערכות רשת בתחום התשתיות של מיקרוסופט.

במסגרת קורס MCSE  נלמדים תכנים רבים ביניהם יישום ותיקון תקלות בתוכנת Windows xp, חומרה, תוכנה, עידכונים וגיבויים, קורסים לטכנאים ועוד. הקורס מכין את הסטודנטים לבחינות ההסמכה החיצוניות של חברת מיקרוסופט לצורך קבלת תעודת מהנדס רשת מוסמך. קהל היעד עבור הקורס הינו אנשים בעלי רקע בסיסי במחשבים ואנגלית ברמה סבירה ומשך הקורס נע בין 4 חודשים לשנה.

רק להקליק ולהתחיל ללמוד

את הקורס ניתן ללמוד במכללות המכשירות לכך ברחבי הארץ, אולם רק מכללה אחת מציעה לימודים בשיטה שונה מהמקובל: קורס MCSE אונליין בחינם. כן, קראתם נכון. במכללת פרקטיק יו תוכלו,במידה ואתם מתעניינים בעולם המחשבים ובתחום הזה בפרט, ללמוד מקצוע חדש וזה בזמן שנוח לכם ובקצב שלכם וכל זה ללא עלות. הקורס נלמד באמצעות סדרת סרטונים פשוטים וקלים המוטמעים באתר המכללה מאת מיטב המרצים בתחום. כל  סטודנט בקורס מקבל גישה מלאה לכל הסרטונים. לכם נשאר רק להרשם ולהתחיל ללמוד.

קורס MCSE אונליין בחינם הינו קורס בסיסי במכללת פרקטיק יו. מי שמעוניין במסלול מסודר של לימוד הכולל הגשת עבודות ופרויקט גמר וכמובן בסוף קבלת תעודת מוסמך מיקרוסופט, עבור זה קיים במכללה מסלול לימודי תעודה. במסלול זה ישנן מספר דרישות נוספות למשל הכנת עבודות כחלק מהתירגול, מפגש מסכם ושיעורים פרטיים עם המרצה, במידת הצורך.

מכללת פרקטיק יו מציעה מגוון קורסים למנהלי רשתות, באם אתם מעוניינים באחד מהם- קורס MSCE אונליין בחינם- אתם מוזמנים להתחיל ללמוד עוד היום, היכנסו לאתר של פרקטיק יו או צרו עימנו קשר טלפוני ואנו ניתן לכם את מירב הפרטים. אתם בדרך למקצוע מבוקש, בהצלחה!
קורס MCSE
קורס ,MCSE ראשי תיבות של -Microsoft Certificated Systems Engineer   הוא קורס להסמכת מהנדסי מערכות ורשתות מטעם חברת מייקרוסופט. הקורס מיועד למנהלי רשתות המעוניינים להתפתח בתחום ניהול הרשתות, בנושאים כגון הפרעות ברשתות התקשורת, אבטחת מידע ועוד.

בעולם הטכנולוגי של ימינו רוב החברות והארגונים העסקיים משתמשים ברשת של מערכות תקשורת ממוחשבות, שמקשרות בצורה היעילה והנוחה ביותר בין כל חברי הארגון ותת- המערכות שבו. מהנדסי מערכות רשת מוסמכים הינם המומחים להתקנה ולפתרון בעיות במערכות מרושתות.

בלימודי MCSE מקבלים התלמידים הכשרה על הטכנולוגיה של חברת מייקרוסופט, ועל כל תתי- הנושאים המרכיבים את תחום ניהול הרשתות כגון תחזוקה שוטפת של המערכות, התקנת רשתות, תיקונים שונים ועוד.

מטרת קורס MCSE היא להכשיר עובדים על מערכות מיקרוסופט, בדגש על תוכנות מיקרוסופט 2000 הקיימות בארגונים רבים, ולסייע להם לעבור בהצלחה את בחינות ההסמכה החיצוניות. קורס ההסמכה כפוף לחברת מייקרוסופט העולמית ועל מנת לקבל את ההסמכה  נדרשים הסטודנטים לעבור בהצלחה 7 בחינות חיצוניות שנערכות מטעם החברה.

קורס MCSE מעניק לתלמידיו הכשרת עומק בנושאים שונים בתחום התכנות ומערכות ההפעלה של מיקרוסופט, אשר מתמקצעים בתחומי שרתי המחשב ורשתות התקשורת. לימודי MCSE מבוססים על הטכנולוגיה של חברת מייקרוסופט העולמית, ומכשירים מנהלי רשתות שיכולים לצאת אחר כך לעבודה בכל חברה או ארגון בצורה הטובה ביותר. קורס זה הינו הכשרת הבסיס הנדרשת לאדם כדי לקבל את ההסמכה לה הוא זקוק בכדי להתקבל לעבודה בתחום ניהול הרשתות., אשר בהמשך פותחת דלתות לתפקידים נוספים.

כיום קיימים שני סוגים של קורסי MCSE:

קורס מתחילים: סוג זה של קורס מתאים לאנשים חסרי רקע בעולם המחשבים ובפרט בתחום ניהול הרשתות. על מנת להתקבל לקורס המתחילים מתבקשים המועמדים לעמוד במספר דרישות כגון היכרות עם סביבה ממוחשבת, היכרות עם רשת האינטרנט, מבחן אנגלית ודרישות נוספות בהתאם למקום בו מתבצעת ההכשרה.

קורס מתקדמים: קורס המתקדמים מתאים לאנשים בעלי רקע בתחום המחשבים וידע קודם, ולבעלי ניסיון במערכות ההפעלה של מייקרוסופט. קורס המתקדמים מיועד לעובדים היודעים לפתור תקלות שונות במחשב, לעבוד עם חומר ותוכנה ובעלי הבנה בתחום תחזוקת המחשבים.
לפני שאתם מבזבזים כסף – קורס MSCE אונליין בחינם
מערכת ההפעלה של חברת מיקרוסופט עדיין נחשבת לפופולארית בקרב משתמשים ברחבי העולם. מסיבה זו, אין זה מפתיע שהדרישה עבור מומחים ב-MSCE הולכת וגדלה. עם קורס MSCE תוכלו לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים ולהצטרף לקהילה המכובדת של מהנדסי רשת מוסמכים. האם זה מתאים לכם? מה היתרונות של קורס אונליין? והכי חשוב, מה לומדים?

למי מתאים קורס MSCE אונליין בחינם?

קורס האונליין מתאים לכל מי שרוצה להתחיל את דרכו בעולם המחשוב העדכני של היום. הדרישה הבסיסית ביותר היא כמובן ידיעת השפה האנגלית ברמה שתאפשר ללומדים להבין על מה מדובר. אין מה להילחץ – לא מדובר באנגלית ספרותית או אקדמית ואפשר למצוא הסברים מעולים לכל מושג בשפה העברית. בנוסף, אין צורך מהותי ברקע קודם בניהול והכרה של מערכות הפעלה. אם אתם יודעים להשתמש במחשב והוא מהווה עבורכם כלי עבודה או אמצעי לשעות הפנאי, תוכלו להבין בקלות את כל תכני הקורס המועברים על ידי מדריכים  מקצועיים שמתחילים מהתחלה.

מה היתרונות של קורס MSCE אונליין בחינם?

קודם כל, זה חינם. מחירים של קורסים במוסדות לימוד המציעים את הקורס יכולים להגיע לאלפי שקלים, לא חבל? הקורס הפרטני מאפשר לכם ללמוד בהרחבה את כל מה שצריך לדעת ובנוסף, מעניק לכם את האפשרות לחזור על החומר עם הרצה פשוטה לאחור בשימוש העכבר. פספסתם משהו חשוב? לא הבנתם? רוצים לרענן את זיכרונכם? הקורס החינמי זמין לכם ללא עלות כל הזמן. מעבר לכך, הקורסים מועברים על ידי מיטב המוחות שמיומנים בהדרכת אונליין המצריכה כלים מיוחדים להעברת חומרים ותכנים בדרך מקצועית.

עם איזה ידע אצא עם קורס MSCE אונליין בחינם?

הקורס יעניק לכם את כל הידע הדרוש להתחלת עבודה עם תשתיות מיקרוסופט, כולל את הניהול היישום והטיפול בבעיות תפעוליות. קורס MSCE אונליין בחינם מקיף ורציני הכולל חמישה שלבים. בחלק הראשון נחשפים להתקנת ACTIVE DIRECTORY ומתעדכנים בכל הרקע הדרוש לתחילת העבודה עם MSCE. בחלק השני לומדים על ניהול שרת WIN 7 והגדרת RSAT, החלק השלישי עוסק במשתמשים ב-AD, הרביעי בקבוצות ב-AD והחלק האחרון מלמד לעומק את אפשרויות ה-GPO. אין ספק שעם קורס האונליין ללא עלות והלמידה המאפשרת חזרה על החומר תרגישו בטוחים ומוכנים לרגע האמיתי של בחינת ההסמכה.
קורס Exchange - הדרך לרכישת מקצוע מבוקש ורווחי
קורס Exchange מספק הכשרה מקיפה לניהול שרתי דואר. במהלך הקורס לומדים כיצד להקים שרת דואר חדש, איך לנהל תיבות קיימות, להגביל גודל של תיבת דואר לכל משתמש, איך לעשות רשימות תפוצה, איך להילחם בדואר זבל (SPAM) ואיך לגבות ולשחזר את השרת. כמו כן לומדים איך ניתן להגדיר את הדואר האלקטרוני בפלאפון ועוד נושאים רבים אחרים.

פרטי הקורס:

לרוב נדרש עבור קבלה לקורס ידע קודם בתחום, קורס מנהלי/מהנדסי רשתות  MCSE / MCITP או הכשרה דומה. מספר שעות הלימוד הנדרשות למעבר על כל החומר הינו 70 שעות אקדמיות, כאשר לרוב הקורס נמשך כחודשיים. מי שמסיים את הקורס זכאי לגשת בסופו למבחן  Exchange מטעם חברת מיקרוסופט. מי שעובר את  המבחן המקצועי יוכר במומחה בתחום מטעם חברת מייקרוסופט. התעודה מוכרת בעולם כולו, ופותחת אפשרויות תעסוקה רבות למחזיקים בה.

האם באמת צריך לעשות הכשרה נפרדת בניהול שרת דואר?

רבים שואלים מדוע אנשים בעלי הסמכה כמנהלי רשתות צריכים לבצע הסמכה נפרדת כמנהלי שרתי דואר אלקטרוני. ובכן, שרת Exchange אינו עובד עצמאית אלא משתלב בחבילת Active Directory שלמה של מיקרוסופט, דבר שהופך את ההתקנה של השרת למורכבת הרבה יותר מכל תוכנה אחרת. מוסמך בניהול שרתי דואר ידע לתת מענה למורכבות הזו ולהכין את המערכת לתרחישי התקנה שונים, אשר בסופם תתבצע התקנה מדויקת ונטולת תקלות.

שליטה מלאה בתכונות Exchange

קורס ניהול שרתי דואר מכין את בוגריו לעבודה החשובה של ניהול מאגרי המיילים של עסקים גדולים בהם לכל עובד יש תיבת מיילים נפרדת, כיצד לשלוט בכל פונקציה בשרת, בגדלי המיילים של כל משתמש ועוד.

אבטחה ואחזקה שוטפת

מעבר להתקנה נקייה ומקצועית, נדרש מנהל שרתי דואר לבצע עבודות אבטחה ואחזקה בשרת ללא הפסקה. קורס Exchange מלמד אבטחת מיילים והגנה מפני דואר זבל (SPAM), שמירה על תיבות מייל מפני מחיקה, גיבויים שונים למידע המועלה לשרת והתמודדות עם תקלות שונות.

ניהול שרת דואר הינו עבודה הדורשת אחריות עצומה. רק הכשרה מקיפה ומקצועית בתחום מספקת את הידע הנדרש לביצוע התפקיד כראוי ובכפוף לתקנים של חברת מיקרוסופט.
שאלות ותשובות על הכדאיות של קורס MCSE
את הדרך שלכם אל משרה מעניינת בתחום של מערכות תקשורת אתם יכולים לסלול כבר עכשיו על ידי כך שתעשו קורס MCSE. אם יש לכם שאלות בנוגע לכדאיות הקורס ואיפה מומלץ לעשות אותו, הרי לפניכם כל התשובות החשובות בתחום.

עבור מה קורס כזה מועיל?

קורס של MCSE הינו קורס שמעבר לעובדה שבו תוכלו ללמוד תכנים מעניינים שגם יעזרו לכם בעבודה, תוכלו גם לקבל בו את הכלים לעבור את מבחן ההסמכה של מייקרוסופט. תרצו בוודאי לעבור מבחן כזה כי אחריו תקבלו תעודת הסמכה, ותעודה כזאת תעזור לכם להשתלב יותר בקלות בהרבה מקומות עבודה.

מי יכול להשתתף בקורס כזה?

כל אדם שיש לו רקע בתחום של עבודה בסביבה ממוחשבת וכל אדם שיודע אנגלית ברמה טובה יוכל להירשם לקורס. ברוב המקרים לא צריך לעמוד בדרישות נוספות, אך בחלק ממוסדות הלימוד כן צריך לעבור ראיון אישי קצר. יחד עם זאת, ולמרות שבאופן תיאורטי דרישות הקבלה אינן מחמירות, יש להבין שמדובר על קורס שכן דורש לא מעט השקעה מהסטודנטים בו.

תוך כמה חודשים מסתיים הקורס?

יש קורס של MCSE שנמשך רק ארבע חודשים ויש קורסים שנמשכים גם למעלה משנה, כך שאתם הם אלה שצריכים להחליט איזה קורס מתאים לכם יותר. ההבדל בין הקורסים הללו הוא גם העומק שאליו מגיעים מבחינת החומר הנלמד וגם מספר השעות שצריך להקדיש לכך בשבוע. שימו לב שאתם בוחרים קורס שיהיה לכם נוח להגיע אליו ושלא יהיה עליכם לבזבז עוד זמן יקר בנסיעות למקום שבו הוא נמצא.

איפה הכי מומלץ לעשות את הקורס?

יש הרבה בתי ספר מובילים בתחום הזה, כך שאין תשובה חד משמעית לשאלה הזאת. דאגו לבחור מקום טוב ללמוד בו, ומקום טוב כולל את מה שאומרת הסטטיסטיקה בנושא של השתלבות הבוגרים במקומות עבודה אחרי הקור. אם יש לכם אפשר לדבר עם בוגרים שעשו את הקורס במקום שבו גם אתם מעוניינים ללמוד הרי שזה טוב, כי זה ייתן לכם תמונה יותר מדויקת. הקורס יפתח לכם דלתות לקריירה מעניינת וזה מומלץ.
כל המידע והפרטים על MCITP
MCITP או בשמו המלא Microsoft Certified InformationTechnology Professional זוהי תעודת הסמכה מטעם חברת מיקרוסופט העולמית הניתנת לאחר שעוברים בחינה מטעמה בתחום ניהול רשתות. התקשורת המרכזית בין עובדי החברה בתוך הסניף או בין סניפים מושתתת על רשת מסועפת של מחשבים המקושרים זה לזה כך שהמידע המתעדכן באחד מתעדכן בכולם ומעבר לכך ישנה לעובדים אפשרות גישה מרחוק. הדבר מקל מאוד על העבודה ומגדיל את התפוקה. עם זאת, על מנת שהרשת תעבוד בצורה שוטפת וחלקה יש צורך במנהל רשתות בעל ידע בכל מרכיבי הרשת.

האם נדרש ידע קודם?

חלק ניכר ממוסדות הלימוד דורשים ידע והתעסקות במחשבים ברמה של טכנאי מחשבים. נדרשת גם אנגלית טובה, בעיקר אנגלית טכנית להתמודדות עם חומר הלימוד. עם זאת, ישנם מוסדות אשר מעמידים לרשות הסטודנטים קורס מתחילים וקורס מתקדמים. כך עושה מכללת פרקטיקיו: את קורס המתחילים ניתן ללמוד בחינם במסלול המיועד להעשרה ולהמשיך במסלול של לימודי תעודה בקורס מתקדמים.

מהם הנושאים הנלמדים בקורס?

הקורס מלמד את אותם נושאים הנלמדים בקורס MCSE. ההבדל הוא שקורס MCITP נותן לכם כלים להתמודד ולטפל במערכות החדישות ביותר של מיקרוסופט בתחום כמו Windows Server 2008, או Microsoft Exchange 2007. נושאי הקורס כוללים: עקרונות הרשת והמחשב, ניהול תשתית רשת מתקדם, אבטחת מידע, ביצוע גיבויים, עיצוב, תכנון וניהול מתקדם של רשתות ועוד.

מהי בדיוק בחינת ההסמכה?

הקורס אמור להכין אתכם לקראת בחינת ההסמכה ולפיכך החומר הנלמד בו צריך להיות צמוד ככל האפשר לדרישות מיקרוסופט. בחרו מוסד אשר משתמש בחומר מקורי שהוציאה החברה אך מציע גם חומר עזר בעברית- סרטוני הסבר או חוברות כפי שעושה מכללת פרקטיקיו. הבחינה מתקיימת במוסדות לימוד בארץ שהורשו לכך. היא מורכבת ממספר בחינות. על הבחינה יש לשלם בנפרד מהתשלום עבור הקורס. עלות הבחינה היא 55$. מעבר הבחינה נותן את האישור גם מטעם מיקרוסופט לעסוק בתחום. בנוסף תקבלו תעודה מטעם מוסד הלימודים על סיום הקורס.

מהן אפשרויות התעסוקה?

ניתן לעבוד לאחר מעבר הבחינה הן בארץ הן בעולם כי תעודה מטעם מיקרוסופט היא בינלאומית. ניתן להשתלב כמעט בכל חברה מכל ענפי המשק, כולל ארגונים ומוסדות ציבוריים, מוסדות לימוד, בנקים ועוד.
הפרטים החשובים אודות קורס MCSE
קישור אפקטיבי בעזרת רשת המערכות הוא חשוב על מנת שהקשר בין העובדים יהיה קל ונוח. על הרשת בחברה מתבססות פעולות רבות כמו אחסון מידע, גיבוי, גישה מרחוק ועוד. התקנה, טיפול שוטף וביצוע תיקונים במערכות מרושתות דורשים הכשרה מעמיקה, קורס MCSE מכין למבחני ההסמכה מטעם מיקרוסופט וקבלת תעודה מטעמה ולכן כפוף גם לתכנים אותם מעוניינת החברה להעביר.

האם ישנם תנאי קבלה  לקורס MCSE ?

במרבית מוסדות הלימוד נדרש ידע קודם במחשבים, לפחות באופן בסיסי והכרה של המערכות המרכזיות. נדרשת גם אנגלית טובה. עם זאת, ישנם מוסדות אשר בהם מחולק הקורס לקורס למתחילים וקורס למתקדמים כאשר לקורס למתחילים נדרשת הכרה בסיסית ביותר של המחשב וידע סביר באנגלית.

מהם תכני הקורס?

קורס MCSE מעניק ידע והכשרה מקיפים במטרה להתמודד עם חידושים המתרחשים בתחום זה לעיתים תכופות מאוד. מהנדס רשתות צריך לדעת כיצד להתמודד עם חידושים אלה. עם הנושאים הנלמדים בקורס נמנים: מבוא לרשתות, מערכות הפעלה, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, מידע ותוכנות לטכנאים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, מוצרים נלווים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, ועוד.

היכן נלמד הקורס ומהו היקפו?

הן היקף הקורס שלו והן התכנים המדוייקים הנלמדים בו משתנים מעט בין מוסד למוסד. ישנם תכנים שבוחרים מוסדות להוסיף כמו ניהול רשתות של סיסקו או אבטחת מידע. יש מוסדות לימוד המחלקים את הקורס לקורס מתחילים ומתקדמים כמו מכללת פרקטיקיו. מכללת פרקטיקיו מאפשרת לכם ללמוד את קורס המתחילים למטרת העשרה כקורס ללא תשלום הניתן ללמידה מן הבית באמצעות סרטוני הסבר מפורטים על כל נושא. לאחר מכן ניתן להמשיך כסטודנט מן המניין בקורס מתקדמים ולהתכונן לבחינת ההסמכה. טווח הקורס הוא ארבעה חודשים עד שנה.

ומה לאחר הקורס?

עם סיום הקורס תגשו לבחינות ההסמכה של מיקרוסופט. מדובר על שבע בחינות בסך הכל אותן תעברו במוסדות הלימוד המורשים. על הבחינה יש לשלם בנפרד. התעודה מטעם מיקרוסופט היא בינלאומית כך שאת הקריירה בתחום תוכלו לפתח במגוון חברות בארץ ובעולם.
מה שרציתם לדעת על קורס MCSE
תחום ניהול רשתות או הנדסת רשתות הוא תחום מבוקש מאוד בקרב עסקים וחברות. התקשורת המרכזית בין העובדים נעשית באמצעות מערכת רשתות. מערכת הרשתות בחברה צריכה להיות מתוחזקת היטב. קישור אפקטיבי בעזרת רשת המערכות הוא חשוב על מנת שהקשר בין העובדים יהיה קל ונוח. ללא מערכת כזו התקשורת תהיה לקויה ועימה תהיה ירידה ביעילות העבודה. לכן, מהנדס רשת מוסמך מטעם חברת מיקרוסופט הוא גורם חיוני כמעט בכל חברה.

האם ישנם תנאי קבלה  לקורס MCSE ?

במרבית מוסדות הלימוד נדרש ידע קודם במחשבים, לפחות באופן בסיסי והכרה של המערכות מעבר לממוצע. נדרשת גם אנגלית טובה. עם זאת, ישנם מוסדות אשר בהם מחולק הקורס לקורס למתחילים וקורס למתקדמים כאשר לקורס למתחילים נדרשת הכרה בסיסית ביותר של המחשב וידע סביר באנגלית.

מהם נושאי הלימוד הנלמדים במהלך הקורס?

קורס MCSE מכשיר את הסטודנטים להיות מהנדסי רשת מוסמכים ומקנה ידע בנושאים שונים הקשורים לניהול רשתות. עם הנושאים הנלמדים בקורס נמנים: מבוא לרשתות, מערכות הפעלה, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, מידע ותוכנות לטכנאים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, מוצרים נלווים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, ועוד.

היכן נלמד הקורס ומהו היקפו?

היקפו ומתכונתו של קורס MCSE משתנים ממוסד למוסד. ישנם כאלה שבהם מדובר על קורס בסיסי יותר, ישנם כאלה בהם קורס MCSE כולל גם ניהול רשתות סיסקו או אבטחת מידע עם הקורס. הטווח הוא בין ארבעה חודשים לשנה. מכללת פרקטיקיו מחלקת את הקורס לקורס מתחילים ולקורס מתקדמים. ישנה אפשרות ללמוד את קורס המתחילים ללא תשלום וללא הגשת מטלות ולהמשיך לקורס מתקדמים כסטודנטים מן המניין. לרשות התלמידים עומדים גם סרטוני הסבר בעברית וישנה אפשרות לעבור את הקורס מהבית כקורס אונליין.

מה מקבלים עם תום הקורס

מטרתו הראשונה של הקורס היא להכין את הסטודנטים לקראת בחינת הסמכה מטעם חברת מיקרוסופט אשר מקנה תעודה בינלאומית של מהנדס רשתות מטעמה. בנוסף ישנה תעודה מטעם המוסד המאשרת את סיום הקורס. עם שתי תעודות אלה ובמיוחד זו מטעם מיקרוסופט יפתחו לפניכם דלתות לחברות רבות בהן תוכלו לפתח קריירה בתחום.
מידע חיוני אודות לימוד רשתות
לימוד רשתות כולל מספר קורסים אשר נותנים הכשרה בתחום התקשורת, מערכות ההפעלה והאינטרנט. היום התקשורת בעולם בכלל ובעולם העסקים בפרט מבוססת על תקשורת רשת. תחום רשתות התקשורת והאינטרנט אינו מפסיק להתפתח ויש בו חידושים. לכן נפתחים קורסים המיועדים ללמד את המערכות החדשות.

אילו קורסים ישנם בתחום?

לימוד רשתות הוא כאמור שם כולל למספר קורסים. שתי החברות המרכזיות שמטעמן פועלים קורסים בתחום הן מיקרוסופט החולשת על חלק גדול מן השוק בתחום זה וגם חברת סיסקו שגם לה נתח שוק נכבד בכל הקשור ברשתות ותקשורת נתונים. מטעם סיסקו ישנם הקורסים CCNA או ניהול רשתות סיסקו. מטעם מיקרוסופט ישנם קורסים כמו MCSE, MCSA שהוא קורס מתקדם יותר, MCITP בו נלמדות המערכות החדשות והמעודכנות יותר של החברה.

האם ישנם תנאי קבלה?

לימודי רשתות לסוגיהם מיועדים לבעלי ידע בסיסי במחשבים- הכרת המחשב ומערכותיו השונות. נדרשת אנגלית ברמה בסיסית- טובה על מנת להתמודד עם חומר הלימוד. ישנם מוסדות הדורשים ידע מוקדם ויש כאלה המציעים קורסים למתחילים ללא ידע מוקדם מלבד הכרה בסיסית של המחשב. גם אם האנגלית אינה שגורה בפיכם, ישנן מכללות המציגות חומר סרטי הדרכה וחומרי הדרכה נוספים בעברית כמו מכללת פרקטיקיו.

מהם תכני הקורסים.

נושאי הקורסים משתנים על פי דרישות החברה שמטעמה מופעל הקורס וגם על פי שיקולי מוסד הלימודים. לרוב הנושאים הנלמדים בקורסים הם: הכרת מערכות הפעלה, חומרה והתקני חומרה, ניהול השרת ופיתרון תקלות בו, יישום, התקנה הוגדרת תצורה, תכנון מערכות גיבוי ועוד.

איך לבחור מוסד לימודים?

ישנם מספר שיקולים: בחרו מוסד שיש לו קשרים עם החברה שמטעמה מופעל הקורס, כמו תוכנות של החברה, מרצים אורחים מטעם החברה, סרטוני לימוד שהפיקה החברה ועוד. בדקו עד כמה מוסד הלימודים יהיה לצידכם בזמן ההכנה לבחינה, אילו תנאי לימוד יש במוסד עצמו- האם לרשות הסטודנטים עומדת מעבדת מחשבים גדולה וחזקה, האם ישנו חומר עזר בעברית שהמוסד טרח להוציא, האם ישנו תרגול מעשי רב? עד כמה ישנה אפשרות להתחבר לשרתי החברה מן הבית. מכללת פרקטיקיו מציעה קורסים אונליין אותם ניתן ללמוד מן הבית ללא הגעה אל המכללה בכלל. כמובן שהדבר ניתן לבחירה.
כל הפרטים על ניהול רשתות
ניהול רשתות הוא תחום מבוקש ורווח מאוד בשוק. התקשורת האינטרנטית הפכה מזמן לתקשורת הנפוצה ביותר במיוחד בחברות ועסקים. במסגרת הקורס תלמדו כיצד לעבוד עם מערכות ההפעלה השונות, כיצד לבנות רשתות תקשורת או שרתים, כיצד לערוך גיבויים או לתקן תקלות שנוצרו ברשת המחשבים בארגון. תחום רשתות התקשורת והאינטרנט אינו מפסיק להתפתח ויש בו חידושים. לכן נפתחים קורסים המיועדים ללמד את המערכות החדשות.

איזה קורס ניהול רשתות מומלץ?

ניהול רשתות כולל בתוכו כמה קורסים. תוכלו לבחור קורס המותאם לסוג רשתות מסויים. שתי החברות המרכזיות המעניקות הסמכה להיות מומחה מטעמן הן מיקרוסופט וסיסקו. הקורס מותאם לדרישות החברה, נעזר בחומר המקצועי שהחברה מספקת והלימוד נעשה מול מערכות ההפעלה והתוכנות שפיתחה החברה. מטעם סיסקו ישנם הקורסים CCNA או ניהול רשתות סיסקו. מטעם מיקרוסופט ישנם קורסים כמו MCSE, MCSA שהוא קורס מתקדם יותר ו-  MCITP

האם ישנם תנאי קבלה?

לימודי ניהול רשתות לסוגיהם מיועדים לבעלי ידע בסיסי במחשבים- הכרת המחשב ומערכותיו השונות. נדרשת אנגלית טכנית ברמה סבירה על מנת להתמודד עם חומר הלימוד. ישנם מוסדות שעורכים בחינת קבלה או ראיון. מכללת פרקטיקיו מאפשרת לכל אחד שברצונו להכיר את התחום ללמוד קורס מתחילים ללא מחוייבות, למטרת העשרה בחינם ומשם להמשיך לקורס מתקדמים על מנת לעבור את בחינות ההסמכה.

מהם תכני הקורסים והיקפם.

היקף הקורסים הוא לרוב כ- 350 שעות לימוד אקדמיות, תלוי במוסד. נושאי הקורסים משתנים על פי דרישות החברה שמטעמה מופעל הקורס וגם על פי שיקולי מוסד הלימודים. לרוב הנושאים הנלמדים בקורסים הם: הכרת מערכות הפעלה, חומרה והתקני חומרה, ניהול השרת ופיתרון תקלות בו, יישום, התקנה הוגדרת תצורה, תכנון מערכות גיבוי ועוד.

איך לבחור מוסד לימודים?

כדאי לבחור קודם כל מוסד לימודים שהוכר וקיבל הרשאה מטעם החברה להעביר את הקורס ושבו גם מתקיימות בחינות ההסמכה. חפשו "ראיות" להכרת החברה במוסד כמו: כמה מחומר הלימוד הוא חומר מקורי שהחברה מספקת, האם ישנם מרצים מטעם החברה. בנוסף, בדקו כמה השקיע המוסד בהפקת חומר עזר. מכללת פרקטיקיו למשל מספקת סרטוני הסבר רבים ומפורטים בעברית לכל קורס והדבר בהחלט מקל על התלמידים. בדקו את המחירים והשוו ואם יש אפשרות חפשו המלצות.
מה שרציתם לדעת על קורס MCITP
בכל חברה או ארגון ישנה רשת תקשורת מסועפת המחברת בין המחשבים השונים בחברה והופכת אותם  ליחידה תקשורתית אחת. כל המידע של החברה או הארגון נשמרים בשרתים השונים, בין אם אלה שרתי דואר, שרתי קבצים או מסדי נתונים. רשת תקשורת שכזו היא עניין מורכב הדורש ידע והתמודדות יומיומית. קורס MCITP המחליף את קורס MCSE  יתן לכם את כל הכלים החדישים ביותר להתמודדות עם מערכת שכזו, כאשר ההסמכה שתקבלו היא מטעם חברת מיקרוסופט כך שזוהי הסמכה בינלאומית לעסוק בתחום.

האם ישנן דרישות מקדימות?

קורס MCITP מיועד לבעלי ידע  במחשבים ברמת הידע שנדרשת לטכנאי מחשבים. ישנם מוסדות לימוד אשר מאפשרים להתחיל מידע בסיסי ביותר והכרת מחשב בסיסית ולמעשה מלמדים את התחום מראשיתו. מכללת פרקטיקיו לדוגמה מאפשרת להתחיל בקורס למתחילים אשר אותו ניתן ללמוד מהבית ללא תשלום וללא הגשת מטלות ולאחר מכן ללמוד בקורס מתקדמים במסלול לימודי תעודה המכינים לבחינה.

מהם נושאי הלימוד בקורס?

בקורס תלמדו ותכירו את מערכות ההפעלה החדישות ביותר של מיקרוסופט, כולל השרת WINDOWS SERVER 2008. תלמדו מבוא לרשתות, מבוא להתקנה וניהול, תכירו את שרת הדואר Exchange 2007, הגדרה וניהול בסיסים של רשת מחשבים, אבטחת מידע, ניהול תשתית רשת מתקדם ועוד.

היכן נלמד הקורס ומהי מתכונתו

קורס MCITP מועבר במכללות שונות ברחבי הארץ בעיקר כאלה העוסקות בתחום המחשבים. היקף הקורס משתנה ממוסד למוסד. מדובר על טווח שבן 250 ל- 400 שעות לימוד. ברוב המכללות הוא נלמד כקורס ערב. מכללת פרקטיקיו מציעה לכם ללמוד אותו כקורס אונליין מהבית. במסגרתו תצטרכו כמובן להגיש את כל המטלות הנדרשות אך תוכלו לעשות זאת מן המחשב הביתי שלכם ולחסוך הגעה למקום הלימודים.

כיצד לבחור מקום לימודים?

חשוב כי החומר הנלמד בקורס יהיה צמוד לדרישותיה של חברת מיקרוסופט ולחומר הבחינה. ככל שתתרגלו במסגרת הקורס יותר בחינות הסמכה כך תהיו מוכנים יותר. חשוב לוודא כי המוסד אכן מוכר על ידי מיקרוסופט ככזה הרשאי להעביר את הקורס. הוכחות לכך הן שילוב של חומרים מקוריים שהחברה מוציאה בחומר הלימוד. חומר עזר בעברית כמו סרטונים או חוברות מטעם המכללה יסייע בהבנת החומר והטמעתו. בדקו שקבוצות הלימוד הן קטנות וישנו יחס אישי.
מידע חיוני על קורס MCSE
קורס MCSE עוסק בתחום התשתיות של מיקרוסופט ומכשיר את הסטודנטים להקים ולתחזק מערכות מחשב. הסטודנטים לומדים לעומק על מערכות הפעלה, ניהול שרת דואר Exchange, הגדרת שירותי רשת ועוד. כל הקשור בניהול רשתות הוא תחום מבוקש מאוד בקרב עסקים וחברות. התקשורת המרכזית בין העובדים נעשית באמצעות מערכת רשתות והצורך באדם מיומן אשר ידע לתפעל אך מעבר לכך יהיה בקיא בתחום ויוכל לטפל בכל תקלה הוא גבוה.

למי מיועד קורס MCSE ?

ישנו הבדל בין קורסים הנחשבים קורסים למתחילים לבין קורסים מתקדמים יותר. במידה ומדובר על קורס למתחילים לא נדרש כל ידע מעבר להכרת המחשב באופן בסיסי ולאנגלית סבירה על מנת להתמודד עם חומר הכתוב באנגלית. בקורסים מתקדמים יותר ישנו צורך בידע בסיסי במחשבים.

מהם נושאי הלימוד הנלמדים במהלך הקורס?

קורס MCSE כולל בין היתר את הנושאים הבאים:מערכות הפעלה, מידע ותוכנות לטכנאים, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.

היכן נלמד הקורס ומהו היקפו?

קורס MCSE נלמד במכללות שונות ברחבי הארץ. ההיקף וההעמקה בתחום משתנים ממוסד למוסד. ישנם כאלה שבהם מדובר על קורס בסיסי יותר, ישנם כאלה המשלבים קורס ניהול רשתות סיסקו או אבטחת מידע עם הקורס. הטווח הוא בין ארבעה חודשים לשנה. מכללת פרקטיקיו מאפשרת ללמוד את הקורס כקורס אונליין באמצעות סרטונים מוסברים ומפורטים. ישנה גם אפשרות ללמוד את הקורס להעשרה בלבד ללא הגשת תרגילים או עבודות וזאת ללא תשלום.

מהן אפשרויות התעסוקה בעתיד?

לאחר סיום הקורס מומלץ לגשת לבחינת הסמכה מטעם חברת מיקרוסופט אשר מקנה תעודה בינלאומית מטעמה. לאחר מכן- הכל פתוח. בכל חברה ישנה מערכת של רשתות אשר זקוקות להפעלה ואחזקה יומיומית. מדובר על חברות הייטק, מוסדות וארגונים גדולים, בנקים והרשימה עוד ארוכה. כך תוכלו להשתלב בתחום חיוני שצומח ומתפתח כל הזמן.
שאלות ותשובות לגבי קורס ניהול רשתות
היום אין כמעט חברה שלא התקינה רשת מחשבים. רשת המחשבים נחשבת תשתית כמעט הכרחית. במחשבים נשמרים נתונים רבים כמו תוצאות ספירות מלאי, ביצוע חישובים שונים, אחסון מידע, וגם תקשורת בין עובדי החברה. המחשבים המרושתים ביניהם הפכו לאמצעי תקשורת מרכזי בין העובדים גם בגישה מרחוק. על מנת שהרשת תעבוד כמו שצריך ושכל הפונקציות יתבצעו באופן תקין, יש צורך במנהל רשת מוסמך שידע תפעל את הרשת באופן שוטף וגם לפתור תקלות במידה ויש.

מהם יתרונותיו של הקורס?

קורס ניהול רשתות מכשיר את הסטודנט לעסוק בתחום הרשתות ונותן לו את כל הכלים לכך. מדובר על קורס לא ארוך- כשמונה חודשי לימוד אשר בסיומם ניתן מיידית לעבוד במקצוע שהופך מבוקש יותר ויותר. ישנם קורסים המועברים מטעם מיקרוסופט, כמו קורס MCSE, MCSA ו- MCITP או ויש קורסים מטעם חברת סיסקו כמו CCNA ולאחר בחינות הגמר מטעמן יש בידכם תעודה בינלאומית המאפשרת לכם לעסוק במקצוע בארץ ובחו"ל..

מהו היקף הקורס ומהם התכנים המרכזיים?

היקף קורס ניהול רשתות הוא לרוב כ- 350 שעות לימוד אקדמיות, תלוי במוסד. כאמור, מדובר על כשמונה חודשי לימודים. הקורסים צריכים להכין אתכם היטב לבחינות כפי שקובעת אותן מיקרוסופט או סיסקו. התכנים העיקריים הם: הכרת מערכות הפעלה, חומרה והתקני חומרה, ניהול השרת ופיתרון תקלות בו, יישום, התקנה, הגדרת תצורה, תכנון מערכות גיבוי, אבטחת מידע, הגנה על הרשת מדואר זבל או וירוסים ועוד. הקורס מורכב הן מלימודים עיוניים והן מתרגול במעבדה. כדאי לבדוק מהו חלקו של התרגול בתוך כלל הקורס.

היכן נלמד הקורס וכיצד לבחור מקום לימודים?

קורס ניהול רשתות לסוגיו מועבר במספר מכללות העוסקות בתחום המיחשוב והניהול. כדאי לבחור מוסד שקיבל הכרה מטעם מיקרוסופט או סיסקו להעביר את הקורס ושבו גם מתקיימות בחינות ההסמכה. בדקו האם חומר הלימוד כולל גם חומר מקורי שהוציאה החברה כמו ספרים או סרטונים מקוריים, כך הדבר מוכיח על רצינות המוסד. בנוסף, בדקו האם ישנו חומר עזר בעברית. מכללת פרקטיקיו למשל מספקת סרטוני הסבר רבים ומפורטים בעברית לכל קורס והדבר בהחלט מקל על התלמידים.המכללה מאפשרת גם לעבור קורס אונליין מהבית.

מהן אפשרויות התעסוקה?

לאחר שעברתם את הבחינה מטעם החברה תהיה בידכם תעודה בינלאומית המכירה בכם כמנהלי רשתות מוסמכים. תוכלו להשתלב בחברות מקומיות ובינלאומיות ולעבוד בארץ או בחו"ל.
לימוד קורס שרתי דואר מהבית- איך לעשות זאת?
קורס שרתי דואר מאפשר לך להתמקצע בתחום אשר כל חברה לא יכולה בלעדיו. התקשורת בין עובדי החברה תלויה בפעילותו התקינה של הדואר האלקטרוני. מרבית התקשורת בין עובדים לבין עצמם ובין עובדים ומנהלים נעשית בדרך זו. זוהי הדרך המהירה ביותר לעדכן ולהתעדכן. לכן, מנהל שרתי דואר אשר התמחה בתחום הוא נחוץ מאוד ברוב החברות. שרת הדואר בו ישנו שימוש ברוב החברות הוא Exchange חברת מיקרוסופט אשר הולך בשילוב עם תוכנת אאוטלוק. אם אתה כבר מנהל רשת עסוק בקריירה אשר זמן הוא מצרך נדיר עבורך, קורס מהבית הוא הפתרון.

מהו קורס שרתי דואר מהבית?

מכללת פרקטיקיו מציעה בנוסף לקורס הסטנדרטי גם קורס אונליין. הקורס נלמד באמצעות סרטונים מפורטים הלוקחים אותך צעד אחר צעד אל תוך התחום. קורס אונליין בתחום כולל את כל החומר הנלמד בקורס הפרונטלי. הוא גם אינו מקל עליך מבחינת דרישות הקורס, המטלות שיש להגיש או קושי המבחנים שישנם. ההקלה היחידה עליך היא שאינך צריך להגיע אל מקום הלימודים ולשבת בכיתה אלא לעשות זאת מהמחשב הביתי שלך.

מהם האמצעים הנוספים העומדים לרשות הסטודנט?

סטודנט בקורס שרתי דואר אונליין, כמו קורסים אחרים אונליין שמעבירה מכללת פרקטיקיו מקבל גישה אל כל הסרטים הנמצאים באתר. בנוסף הוא מקבל גישה אל תוכנות רלוונטיות ואל ספרים בתחום אשר יסייעו לו לתרגל את הנושאים הנלמדים.

מהם הנושאים הנלמדים בקורס?

הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס, הרגיל כמו קורס האונליין, הם הדרכים להקמת שרת דואר חדש- הכנת התשתית, התקנה והגדרה שלו, התקנת אנטי ספאם ואנטי וירוס לשמירה על המערכת, הגדרת גיבויים, קביעת גודלי תיבות המיילים של המשתמשים, איתור ופתרון תקלות ועוד.

האם עלות קורס אונליין היא גבוהה יותר?

לא, עלות הקורס אונליין זהה לעלות הקורס הרגיל, מה גם שקורס מתחילים ניתן במכללה בחינם. כך תוכלו להתרשם מהתחום או ללמוד למטרת העשרה, ובמידה ותרצו להמשיך תרשמו גם לקורס מתקדמים בתשלום.

איזו תעודה מקבלים בסיום הקורס?

עם סיום הקורס תקבלו, כמו בוגר קורס פרונטלי, תעודת בוגר קורס מטעם המכללה. לאחר מעבר המבחנים של חברת מיקרוסופט תקבלו גם תעודה בינלאומית מטעמה.
תפקידיו של מנהל רשת
כאשר מדברים על תפקידיו של מנהל רשת, מדברים למעשה על האיש אשר מתחזק מערכת שלמה אל מאחרי הקלעים. אם תחזרו לאחור בזמן הנתון, תגלו כי הכול נרשם ותועד ברשומות כתובות. נכון להיום, בעידן המחשבים, אוגר המחשב את כל המידע ולמעשה את עידן התיקיות, החליף המחשב ועיבוד המידע. מה באמת יכול לשמור על המידע החשוף? אם מדובר בחברת ביטוח, משטרה או אפילו בנק, מה יהיה על המידע החשוף? מה לגבי התקלות והלוגיסטיקה? כל המידע על יתרונותיו ותפקידיו של מנהל רשת אחד ביחס לכל השאר.

מיהו מנהל רשת?

מהו למעשה מנהל רשת? מדוע תפקידו עולה ביחס לכל השאר? מנהל רשת הוא למעשה אדם אשר תפקידו לנהל את כל השרתים בארגון ולדאוג לעבודה התקינה בפועל. מנהל רשת דואג לאבטח את השרתים לרבות המידע לטווח הארוך ולא הקצר. חשוב לציין כי תפקיד של מנהל רשת מגיע בדם ויזע וזה בא בעיקר מקורס מורכב שיש לעבור. הקורס דורש לא מעט, הוא דורש שליטה בשפת האנגלית מכיוון שנושאי התכנות מתנהלים על בסיס וטהרת האנגלית. חשוב לציין כי מנהל רשת מרוויח את לחמו וזה בא לידי ביטוי בשכר בלתי מבוטל, מכאן שלא מעט אנשים בוחרים להיות חלק משוק העבודה הקשור במנהלי רשת עצמאים או שכירים. מצד אחד המקצוע אכן קשה ומאידך הוא יכול לתגמל בהתאם ואז הפחד כמו נשאר מאחור נוכח ההצלחות. בעידן בו מתקשים לא מעט אנשים להביא את לחמם ופרנסתם, מנהלי רשת הם מעל לכול וזהו ההסבר ההגיוני להצלחת הדברים בפועל.

מיהו מנהל רשת טוב?

 1. לרוב הוא יהיה בעל מוניטין של כמה וכמה שנים. אם תבחרו מנהל רשת לארגונכם, יש לקחת בחשבון את ניסיונו בפועל.

 2. יש לבחון את התקלות בפועל ואת היכולת לעמוד אל מול משברים או מתקלים כאלה ואחרים. ככל שתהיינה התקלות מזעריות, כך למעשה תבוא לידי ביטוי מקצועיותו של זה.

 3. הניסיון יבוא לידי ביטוי גם בהצגת המלצות אשר תבואנה לידי ביטוי בניהול רשת מחשבים גדולה וידועה.

MCITP
MCITP או על פי ראשי התיבות Microsoft certified information technology professional הוא אוסף של קורסים שמטרתם היא הכשרת המתלמד בתחום מחשבים כלשהו במטרה להכין אותו לבחינת ההסמכה הרשמית של Microsoft בתחום הקמנה, ניהול, תחזוקה, שדרוג וטיפול ברשתות מחשבים. טכנולוגיות המידע של מיקרוסופט כוללות כמה תחומי ידע אשר להם דרגות ביקש שונות. הביקוש למומחים בתחום MCITP הינו רב ולכן רבים מחפשים ללמוד את הנושא בקורס מסודר אשר יכין אותם לבחינת ההסמכה שבסופה תעודה נכספת אשר הופכת את המועמד אטרקטיבי יותר בשוק העבודה.

כיצד נבחר קורס MCITP איכותי? הנה מספק שיקולים שמומלץ לקחת בחשבון.

 1. מוסד לימודים – MCITP הינו תחום לימודים מבוקש ובשל כך אנו רואים כי ישנם לצד מכללות מסודרות ואיכותיות גם כל מיני חאפרים שמציעים מסלולי לימוד מזורזים בטענה שהם יכינו אתכם לבחינת ההסמכה של מיקרוסופט. רצוי להתייחס במשנה זהירות לכל הצעת לימודים ולבחון אותה בעיניים אובייקטיביות. תשאלו חברים, חשפו מידע באינטרנט ואל תתפתו להתעות שהינן טובות מכדי להיות אמיתיות.

 2. תוכנית לימודית – אחד הדברים שיכול לסייע להזהיר אתכם מפני כל מיני מכללות קיקיוניות הוא התוכנית הלימודית של הקורס שבחרתם. האם מדובר בתוכנית לימודים המקיפה את כל תחום הידע הרלוונטי? האם מדובר בתוכנית הכוללת מספיק התנסות מעשית ולא רק ידע תיאורטי? האם היא חתומה בשמו של מרצה מוביל בתעשייה אשר ניהל פרויקטים רציניים בעבר? האם כיתת הלימודים מאובזרת היטב בציוד חדיש? כל אלה שאלות שכדאי לענות עליהן מבעוד מועד.

 3. תנאי הקבלה – דרישות הסף לקבלה בקורס הן על פי רוב לא רק דרך של המכללה לסנן תלמידים אלא צריכות להיות גם דרך שלכם לסנן מכללות. אין טעם להירשם לקורס מתקדם מדי שבו לא תבינו מה נאמר בכיתה וגם להירשם לקורס נחות מדי לא יעזור לכם יותר מדי אם לא תלמדו בו שום דבר חדש.

 4. עלות – העלות של קורסים מסוג זה משתנה בהתאם לכל מיני גורמים. בסופו של דבר מומלץ, כמו בהרבה דברים בחיים, להימנע מהקיצונויות ולבחור קורס בעלות שהיא היכן שהוא באמצע.

MCSE הכשרה למנהל הרשתות
MCSE - Microsoft Certificated Systems Engineer הוא תאר הניתן על ידי מיקרוסופט העולמית, ומעיד שבעליו עמד במבחן ההסמכה של מיקרוסופט ועתה הוא מוכשר בניהול רשתות תקשורות לעסק בסביבת עבודה של מיקרוסופט, זהו מסלול דורשני שבסופו מי שעומד בקשיים יכול להכנס אל העולם התעסוקתי של מנהלי רשתות ומקצועות ה IT  האחרים, בגלל תפוצתן הרחבה של מערכות ההפעלה של מיקרוסופט מוסמך MCSE נדרש מאד בקרב מחלקות הIT  בחברות וארגונים רבים. על מנת להכנס אל מועדון מקצוענים זה עליכם לבחור בתכנית לימודים המכינה אתכם היטב לבחינת ההסמכה, ומתאימה לאורח חייכם כך שתוכלו להתמיד ולהתמסר ללימוד לאורך קורס ההכשרה. הקורסים שונים בהיקפם ומשתנים במעט גם בנושאי הלימוד, כאשר חלק ממוסדות הלימוד בוחרים לדבוק רק בעיקרי נושאי הבחינה ואחרים מכלילים בקורס גם נושאים שיהפכו אתכם למנהלי רשתות כשירים וטובים יותר, נושאים כמו מחשוב ענן ווירטואליזציה.

הדרישות מבוגר קורס MCSE-          יכולת הקמת רשת תקשורת מבוססת שרתים מרובים.

-          אבטחת התקשורת ברשת.

-          יכולת התמודדות בעיות בתעבורה ברשת.

-          הכרת מערכות ההפעלה של מיקרוספט.

-          הכרת חומרה חיונית להפעלת הרשת.

-          תחזוק הרשת באופן שוטף.

-          הכרת פרוטוקולים שונים.

-          הכרת תחום הנדסת התוכנה.

באיזה בית ספר כדאי לבחור?

ללימודי MCSE מומלץ לבחור לבית ספר מוביל בהוראה טכנולוגית, בית ספר שכבר העביר מחזורי תלמידים רבים את הקורס בהצלחה ברורה במבחן, בית ספר המציע לכם מורה בעל הכשרה בתחום, אל תהססו ובקשו שיחת הקדמה עם המורה, הכימיה בינכם תשפיע על למידתכם. בדקו שבכיתה עמדת מחשב לכול תלמיד, ושהכיתות אינן פקוקות בתלמידים. בדקו מה דעתם של אנשי המקצוע על מיומנות התלמידים היוצאים משערי בית הספר, והצלחתם בתחום. בנוסף כדאי לבדוק שתוכנית הלימוד כוללת סימולציות, תרגולי בית ופרוייקטים אשר מבטיחים את הפנמתכם את החומר הנלמד. קורס MCSE מאפשר בחלק מבתי הספר תשלום ממענק השחרור ואם אתם משוחררים טריים מומלץ לבדוק את הנושא. כמו כן חשוב שבית הספר יוכר על ידי מיקרוסופט מה שמתבטא בהתאמת נושאי הלימוד לבחינת ההסמכה. לפי מצב השוק כעת מוסמכי MCSE יוכלו למצוא בקלות יחסית עבודה בתחום.
אבטחת מידע
בתקופה האחרונה אנו רואים חברות וארגונים שונים מקדישים יותר ויותר תשומת לב לנושא אבטחת מידע ואין זו טעות שכן אבטחת מידע היא נושא חיוני להצלחתה העסקית של כל חברה בשוק. העולם הקיברנטי מלא בהאקרים ואנשים המעוניינים לפרוץ למאגרי מידע של חברות וארגונים מסיבות שונות ולא רק כלכליות. הסחר במידע, רצון לפגוע בארגונים על בסיס לאומני או עסקי הם רק חלק מסיבות אלה ולכן ארגונים המעוניינים לשמר את המידע שיש ברשותם על לקוחותיהם וכן את המידע על התהליך העסקי שלהם זקוקים נואשות לאבטחת מידע. הפורמטים הנפוצים הם מיקור חוץ של אבטחת מידע בידי חברה מתמחה או הקמת מחלקת אבטחת מידע אינטגרלית בתוך הארגון. כך או כך פעילותו של הגוף האחראי על תחום זה כוללת את המרכיבים הבאים:

 1. ניתוח איומים והגנות – על מנת לזהות את החולשות של הארגון בתחום אבטחת המידע יש לזהות מהם התהליכים העסקיים הממוחשבים העלולים ליצור עניין בקרב האקרים וכן באילו תוכנות משתמש הארגון החשופות להדבקה מצד תוכנות זדוניות. בנוסף יש לבדוק את כל מי שיש לו גישה למערך הממוחשב של הארגון ולנתח רמת הסיכון שהם מהווים. ניתוח זה של איומים יעזור למקד את פעילות הגוף המאבטח. בשלב זה נבחן גם המערך האבטחתי הקיים של הארגון כדי לזהות חולשות הקיימות בו לצד נקודות חוזק. באופן זה ניתן לתעדף משאבים אבטחתיים בצורה יעילה יותר.

 2. בדיקות חדירות – בדיקות אלה מדמות את הפעילות הזדונית של האקרים ושל תוכנות זדוניות על מנת למדוד בצורה מדויקת את היעילות של מערך אבטחת המידע הקיים בארגון ולאתר חולשות בפועל.

 3. הגורם האנושי - הדרכת הצוות האנושי בארגון בנושאי אבטחת מידע ודרכים למזער סיכונים על ידי העלאת המודעות לסכנות של אי אבטחת מידע.

 4. שימור – לאחר העלאת הרמה של אבטחת המידע בארגון יש לנקוט בצעדים משמרים שיבטיחו כי ההישגים בתחום אבטחת המידע ישמרו ואף יעודכנו בהתאם לצורך ולהתפתחות התחום.


ככל שהזמן עובר אנו עתידים לראות יותר ויותר חברות וארגונים נוקטים צעדים של אבטחת מידע והעניין בכך זולג באופן טבעי לגופים קטנים יותר מבעבר.
לימוד רשתות לסלילת אוטוסטרדת מידע
אם נשתמש במטאפורה הרי רשתות התקשורת בעסק הם כמו וורידים ועורקים, והמידע העסקי הזורם בהם הוא כמו הדם, החשיבות של רשת התקשורת לעסק אינה מסתפקת רק בשימור נתונים אלא בפעולותו בהווה בכול יום מחדש. לכן תפקידו מנהל הרשתות הוא מכריע לתפקוד העסק, הלכה למעשה תפקיד מנהל רשתות נחלק לכמה שלבים וכמה הסמכות כאשר מיקרוסופט מספקת הסמכת MCSA  ו- MCSE  וסיסקו מספקת הסמכת CCNA, ישנם עוד נושאים רבים שמנהלן רשת חייב ללמוד על מנת להערך לעתיד כמו וירטואליזציה ומחשוב ענן, אך קודם כול לקורס הראשון.

עיקרי הקורס הראשון בהכשרת מנהלן רשתות

-          הקורס הראשוני בלימוד רשתות נועד להעניק למי שמעוניין בכך הכשרה מקיפה בעולם הרשתות, כיצד הן פועלות, כיצד להרחיבן לעמדות עבודה נוספות ועוד. הקורס מתפרש על פני בין חצי שנה לשנה ואף יותר, תלוי בהיקפו ותכניו, ובקו הסיום בו הוא מתוכנן להציב את בוגרי הקורס, לקראת מבחן הסמכה או לקראת קורס התמחות נוסף.

-          לימוד רשתות מוצע דרך מספר מוסדות לימוד למקצועות הטכנולוגיה, דרישות הקבלה הן ברובן הכרת מערכות ההפעלה הנפוצות בהן אנו עושים שימוש במחשבנו האישי, ידיעת השפה האנגלית, והכרה בסיסית של המחשב. לעיתים מסלולים המכינים לקראת מבחן הסמכה ידרשו יותר מכך בדרישות הסף

-          הקורס עוסק במספר נושאים נרחב, הכרת החומרה של המחשב, מחיצות הארד דיסק, הכרת הפעלה דרך האדמינסטרטור. שינוי בביוס, הכרת מערכת ההפעלה של ווינדוס, הכרת מוצרי Windows Server, הכרת שירות שרת הדואר של ווינדוס, הבנת הרכבת רשת אפקטיבית של רכזות, נתבים, מתגים, כרטיסי רשת ומודומים.

-           הקורס מתרגל סימולציות של רשתות ובעיות שצצות בתפקודן ויש לפתורן במהירות.

-          אבטחת מידע ויצירת גיבוי לחומרים החשובים המאוחסנים על השרת.

-          יצירת תיבות מייל לעובדים, זיהוי והרשאות מרחוק.

לימוד רשתות לשמור על בריאות הארגון

לימוד רשתות הוא קורס גדוש נושאים, המכשיר לכול הפחות להבין ולהתקדם בהבנת הטכנולוגיה הארגונית או משמש מקפצה של ממש למשרה בתחום, הקורס אינו מסיים את הצורך בקורסים אחרים שיבואו אחריו, המידע הנרכש בו מהווה מסד חשוב בפעילות כול ארגון ומאפשר התקדמות והרחבת הידע גם למחשוב ענן, גם לרשתות מבוססות לינוקס ועוד.
מוסמכי MCSE מבוקשים לאיוש משרות IT

מוסמך MCSE  של חברת מיקרוספט נמצא בעמדה טובה לאיוש תפקיד של מנהל מערכות, הלימוד השיטתי שנלמד ונבחן מאפשר למוסמך להקים רשת תקשורת מבוססת סביבת עבודה של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, לטפל בבעיות ומשברים בתעבורת הרשת, ולתכננן רשת המתבססת על שרתים מרובים ושונים. MCSE נחשבת להכשרה איכותית ונדרשת בין משרות ה IT ופותחת דלתות רבות של קידום מקצועי והעמקה בתחומים נוספים במקצוע התמיכה הטכנולוגית. על מנת לזכות בתאר המוסמך מומלץ ללמוד במסגרת מוסד לימודי מוכר על ידי מיקרוסופט, מוסד בעל ניסיון וגישה מתאימה לתלמיד הישראלי. ישנם לא מעט בתי ספר ללימוד קורסים להכשרות טכנולוגיות המעבירים גם קורס MCSE אך הקורסים משתנים בהיקפם ואף בהעמקתם. על מנת לבחור בית ספר נכון עבורכם, ועל מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם במבחן ההסמכה, נספק פה כמה המלצות-


הבית ספר הנכון עבורכם ללימודי MCSE


-           האם בית הספר נחשב כבית ספר טוב בהוראה טכנולוגית? מה שמו והמוניטין שיצאו לו בתעשיה? האם בוגריו מאיישים משרות נחשבות בתחום ה IT? לבדוק זאת יהיה עליכם לשוחח עם מקצוענים בתחום, לקרוא בפורומים בנושא, להתעניין באתר בחברה ואף לבקש פגישה אישית. בנוסף פורומים של משוחררים טריים יכולים לחשוף מידע נוסף וחד על בית הספר והתחום.


-           חשוב מאד, האם מיקרוסופט היא שותפה בתוכנית הלימוד של מסלול ה- MCSE, האם הוא מוכר על ידה? אם כן הרי תכנית הלימוד מותאמת לתכני המבחן.


-          האם בית הספר מגדיל ומלמד גם פרק בווירטואליזציה ומחשוב ענן? אם כן הרי בלמידתו תהיו מוכנים גם לחדושים האחרונים בתחום.


-          כמה שעות לימוד? האם בית הספר מבצע הפרדה בין מתחילים למנוסים ומכירים? מה דרישות הקבלה?- בדקו שאתם אכן עומדים בהם.


-          מה חלק התרגול בכיתה והסימולציות? מה חלק התרגול בבית? כמה פרוייקטים גדולים יש במהלך הקורס? האם יש מבחנים פנימיים בסיום כול שלב בתכנית?


MCSE לתחילת קריירה ב IT


הסמכת MCSE  מוכרת כהתחלה לתחום ניהול רשתות, אך זו התחלה בטוחה משום שתתואר מוחזק כרציני ומקיף הבורר את אלו שבידם הכלים והיכולות להקים, לערוך שינויים, ולטפל באופן שוטף ברשת העיסקית.-

ניהול רשתות מוסמך- Microsoft Certified Systems Administrator
ניהול רשתות ארגוניות הוא תפקיד חשוב בהיררכיה הארגונית, זהו תפקיד טכני ולוגיסטי מעיקרו, אך הוא מכתיב את כול פעילות העסק. ניהול רשתות שייך לענף ה IT  של הארגון, ומנהל השרתות אחראי לתפקידים רבים ובראשם ניהול צוות התמיכה הטכנית בארגון. מנהל הרשתות  אחראי גם להקמת תשתית רשתות התקשורת מצד החומרה שלה והתקנות תוכנה בכול עמדת מחשב בארגון. להלן פירוט תפקידיו השונים של מנהל רשתות.

שטחי האחריות שבהגדרת תפקיד מנהל רשתות

-          ניהול שרת הדואר על כול הבטיו, בדרך כל מדובר בחבילת Exchange של מיקרוסופט, הניהול מתבטא בהגדרת נפחי תיבות לעובדים לפי דרישות תפקידם, התקנת פילטרים חוסמי ספאם, תיעוד מען מעודכן של דוא''ל של פרטים וחברות איתם החברה בהתקשרות עסקית ועוד.

-          התקנת אנטי וירוס ועדכונו. אבטחת המידע וגיבוי המידע שעל השרתים.

-          התאמת תשתית החומרה ברשתות במתגים, עמדות, נתבים, כרטיסים, מודומים ורכזות, והטמעת כול הפרטים למכלול מתפקד אחד, כמו כן לעיתים יש צורך בהתערבות בביוס, ובאדמינסטרטור במחשבים בעמדות השונות.

-          אימות משתמשים, הקצאת משאבים, והכרת פרוטוקלים כמו WAN  ועוד והטמעתם ברשת.

-           שליטה מרחוק, הוספת שרתים, אופטיצזציה של רשת התקשורת לצרכים המשתנים.

מסלול הלימוד

מסלול הלימוד להכשרת מנהל רשתות מתחיל בקורסים שנועדו להכשרה בנושאי רשתות ארגוניות ועמידה במבחני ההסמכה של מיקרוסופט, מבחנים אלו מקנים לסטודנט רקע מקיף וכלים מעשיים של ניהול רשתות ותוקפן בינלאומי, לאחר מכן ישנם קורסים מעשירים נוספים כמו CCNA  של סיסקו, וקורסים המיועדים לסביבות עבודה של לינוקס, שדה אחריות חדש יחסית ונדרש הוא הקמת רשת, מסד נתונים ושליטה בו בענן, זהו תפקיד חדש שסביר מאד שייהפך חיוני יותר ויותר לארגון ככול שהשימוש בו יתרחב . מסלולי הלימוד לתפקיד מנהל רשתות נלמדים במספר בתי ספר למקצועות והכשרות טכנולוגים, כאשר לא כול הסלולים זהים בהיקפי הלימוד, חלק מהמסלולים נמשכים כחצי שנה פעמיים בשבוע ואחרים על פני שנה וחודשיים, שימו לב גם שלא כול מסלול נועד להכין אתכם למבחן ההסמכה אלא לפתוח לכם צוהר מבואי לתחום ניהול הרשתות. ניהול רשתות הוא מקצוע תובעני שדורש חשיבה תכנון ויכולת מקצועית לנתינת מענה מהיר למצבי משבר בתוכנה ובחומרה, מי שרוכש אותו מבטיח לעצמו עיסוק שמשלב בין חשיבה ועשייה, ואחריות רבה בצידו.
קורס MCITP
רבים מתעניינים כיום בתחומים שונים של לימודי מחשבים כאפשרות לקריירה. בעידן שבו מיתון כלכלי מתמשך משפיע על כולנו ורק בתחום המחשבים הביקוש עדין עולה אין זה פלא של ממש אנשים מבקשים מידע נוסף על אפיק זה. אחד התחומים החמים הנופלים תחת מטריית לימודי המחשבים הוא קורס MCITP. מהו קורס זה ומה הוא כולל? למעשה MCITP הם ראשי תיבות ל Microsoft certified information technology professional. מדובר על סדרה של תעודות הסמכה של חברת מיקרוסופט העולמית שכל אחת מהן מתייחסת לטכנולוגיה אחרת מטעם החברה. במקרה של קורס MCITP מדובר על קרס בהנדסת רשתות. מהו למעשה תפקידו של מהנדס רשתות ומהו תחום העבודה שלו? הנדסת רשתות מורכבת ממספר תחומי אחריות שונים

 1. הקמת רשתות מחשבים – בעל תעודת הסמכה של מיקרוסופט העולמית מסוגל להקים רשתות תקשורת מחשבים בארגון בו הן לא קיימות ולמעשה לרשת את מחשבי הארגון על מנת ליהנות מיתרונות טכנולוגים שרשתות המחשבים מקנות (חלוקת משאבים יעילה, חיסכון במקום, ניהול מחשבים ועוד)

 2. תפעול תקלות – למרות היתרונות הרבים המגולמים ברשתות מחשבים ישנו צורך מתמיד בתפעול תקלות רשת אשר פוגעות בביצועי הרשת. מכיוון ששום עסק היום לא יכול להרשות לעצמו מצב שבו רשת המחשבים אינה מתפקדת על מומחה הרשתות להיות מסוגל לתפעל תקלות מבהירות וביעילות.

 3. שדרוג רשתות מחשבים – מקצוען רשתות מחשבים צריך להיות קשוב לשינויים של השוק בתחום רשתות המחשבים ולהיות מסוגל לשדרג את רשת המחשבים בהיבטים של חומרה ותוכנה כל הזמן על מנת לשמור על ביצועי הרשת ברמה הגבוהה ביותר שקיימת בשוק בכל עת. בימים של תחרות עזה לא להיות בחזית הטכנולוגית משמעה להיות מאחורה.

 4. ניהול צוות – במקרה של רשת מחשבים גדולה במיוחד לא ניתן לצפות מאדם אחד לתחזק את המערכת כולה ובמקרה כזה סביר להניח שיהיה צוות של אנשי מקצוע ועל מהנדס הרשתות להיות מסוגל לנהל את הצוות בצורה יעילה על מנת להוציא מהם ומהרשת ביצועים אופטימליים.


למרות הדרישות הנ"ל רבים מדווחים כי מדובר בתפקיד מאתגר ומספק אשר יש יתרונות רבים בבחירתו כאפיק קריירה.
קורס MCITP

אנו עדים לעניין הולך וגובר בתחום לימודי המחשבים בקרב אנשים צעירים המחפשים אחר אפיק נוח לפיתוח מקצועי. היתרונות של לימודי מחשבים הם שהם זמינים מאוד וכי מדובר בתחום בו הביקוש אמנם נפגע במידה מסוימת ביחד עם ההאטה שבכל השוק, אך הצורך במומחים בעלי יכולות תמיד קיים והם תמיד יתוגמלו בהתאם. עם זאת לימודי מחשבים הינם תחום מאוד רחב המכיל מספר רב של מקצועות. אחד המקצועות הבסיסיים הינו מהנדס רשתות. או בשמו המלא MCITP – Microsoft Certified Information Technology Professional. תפקיד זה נלמד במסגרת קורס MCITP. מדובר בתפקיד הנחוץ בכל ארגון בו יש רשתות מחשבים, קרי בכל ארגון בו יש יותר ממחשב אחד. או במילים אחרות, בכל ארגון. מהם למעשה תחומי האחריות של מהנדס רשתות?
 1. הקמה של רשתות מחשבים – רשתות מחשבים הפכו זה מכבר לשיטת העבודה הסטנדרטית בארגונים, מוסדות ציבור וחברות היי טק. היתרונות הרבים שלהם הפכו אותם לחלק בלתי נפרד מסביבת העבודה שלנו ודומה כי המשרד לא ממש יכול תפקד בלעדיהם. מסיבה זו מהנדסי רשתות צריכים להיות מסוגלים להקים רשתות מחשבים במקום בו הן לא קיימות.

 2. תחזוקה שוטפת – רשתות מחשבים אמנם מציעות לנו יתרונות רבים במשרד אך תחזוקה עצמית אינה אחת מהם. המציאות היא שעל מנת לתפקד באופן תקין יש צורך בתפעול תקלות על בסיס יום יומי וזהו תפקידו של מהנדס הרשתות לוודא שהמערכת עובדת היטב.

 3. שדרוג המערכת – מהנדס רשתות צריך להיות מוכוון לקראת שדרוג המערכת כל הזמן. מדובר בטכנולוגיה המתפתחת כל הזמן ולכן צריך לשים לב אילו שדרוגים חשובים ואילו לא ולדעת לבצע את השדרוגים הנכונים אשר יוסיפו משמעותית ליעילות המערכת.

 4. ניהול  צוות – רשתות מחשבים נוטות מהר מאוד לגדול לממדים עצומים במיוחד בארגונים גדולים ולכן על פי רוב במצבים כאלה מהנדס הרשתות ינהל צוות של עובדים אשר על פי הוראותיו יוכלו לסייע לו בשמירה על המערכת במצב מתפקד.


אם כן אין ספק כי אנו נוסיף לראות עניין הולך גובר במכללות המציעות קורס MCITP. כל עוד תפקיד זה מציע אתגר, עניין ותגמול הולמים.


קורס MCSE להכיר את תחום ניהול הרשתות

MCSE היא תעודת ההכשרה של מיקרוסופט הפותחת לפניכם את הדלת לכניסה אל תחום ניהול הרשתות והשרתים, התעודה מתקבלת לאחר מבחן אשר לשם מעבר מוצלח שלו ישנם מוסדות לימוד המעבירים קורס MCSE,המוסדות מתגוונים במשך הלימוד, רוחב היריעה, והכנסת נושאים חדשים ורלוונטים ביותר כמו מחשוב ענן וניהול שרתים וירטואלים. משך קורס נע בין מספר סמסטר לעד שנה וחודשיים. תעודת ההכשרה תקפה בינלאומית ומאפשרת למי שמעוניין בכך לאייש משרת IT ברחבי העולם. ההכשרה היא למעשה הכרת סביבת העבודה של מיקרוסופט בהקמת רשתות תקשורת עסקית, וחיבור ותחזוק שרתים. כיצד כדאי לבחור בית ספר מתאים?טיפים לבחירת בית ספר ל קורס MCSEטיפ ראשון- האם בית הספר הוא מוסד לימודי מוכר על ידי מיקרוסופט? תמיד מומלץ בבית ספר שמוכר על ידי החברה ועומד בסטנדרטי הלימוד למבחן ההסמכה שמטעמה.טיפ שני- בדקו את שמו של בית הספר בקרב בוגרי עבר, בקרב מגייסים בתעשיה.טיפ שלישי- ניהול רשתות הוא תחום מורכב שדורש הבנה במספר תחומים שונים כמו הכרת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט החל מ XP  והלאה, הקמת רשתות, הנדסת תוכנה, התמודדות עם צווארי בקבוק בתעבורה ברשת המוקמת, הבנת החומרה, תחזוק שרתים, אבטחת מידע ועוד, ישנם בתי ספר הדורשים הכרה מוקדמת של התחום, אחרים מסתפקים בהכרת סביבת העבודה של מערכת הפעלה של מיקרוסופט ושליטה גבוהה באנגלית, התאימו את דרישות הקבלה של המוסד להכרתכם האישית את התחום.טיפ רביעי- כול תכנית לימוד של קורס MCSE צריכה לכלול תרגול סימולציות בכיתה, ופרוייקט סיום של כול חלק בתכנית הלימוד.טיפ חמישי- חלק מבתי הספר מוכרים על ידי מענק השחרור, בדקו איזה בית ספר עונה לקריטריונים אלו.טיפ שישי- בדקו האם בית הספר מחזיק בתשתיות מתאימות ללימוד אפקטיבי, כמו מחשב לכול תלמיד, מספר תלמידים מצומצם בכול כיתה, חדר תרגולים, חומר לימודי מעודכן וכו''.התחלה מבטיחה  קורס MCSEהצלחה בקורס תלויה רק בכם, אך תנאים מתאימים ומעודדים לימוד הם חובה ואסור לכם להתפשר על כך. התחום אינו קל ודורש התמדה והשקעה, אך לאחר שתרכשו שליטה בתחום תוכלו לזכת במשרה נחשקת אשר תעניק לכם תגמול הולם לצד סיפוק בכיבוש אתגרים.קורס MCSE – Microsoft Certificated Systems Engineer

קורס MCSE הוא קורס מוכר בתחום ה IT, זהו קורס המכשיר מנהלי רשתות בסביבת מיקרוסופט. הקורס נלמד במספר מרכזי הוראה טכנולגית בארץ, ומיועד לבעלי ידע קודם בתחום ברמה בסיסית לפחות, כאשר כול בית ספר מציב דרישות קבלה מעט שונות מהמחמיר ועד המקל, גם משך הקורס משתנה מאד בין בית ספר לבית ספר בין כמה חודשים ועד למעלה משנה בהתאם ליריעת הנושאים והעמקה בלימוד. בקורס נלמדים מושגי יסוד בהפעלת רשתות תקשורת ארגוניות ואחרות, כאשר הבנה מעמיקה ושליטה בחומר תכין אתכם לקראת מבחן ההסמכה של מיקרוסופט, שבסופו תקבלו תעודת מוסמך MCSE בינלאומית.


נושאי הלימוד בקורס MCSE


-          הכרות מעמיקה עם מערכות ההפעלה השונות של מיקרוסופט לאורך השנים, ארגונים רבים עודם משתמשים בווינדוס  XPוטרם עברו אל המתקדמות יותר כמו 7 ו-8.-          יצירת רשת תקשורת, הבנת מרכיביה ואופן תחזוקה השוטף.-          פתרון בעיות ברשתות מרחביות, בשרת הדואר וברשתות ניהוליות.-          הכרת חומרה והשתלבותה ברשת תקשורת.-          ניהול משאבים.-          הכרת פרוטוקולים שונים NET, WIN, ועוד.-          אבטחת מידע.-          התמודדות ושילוב שרתים רבים על רשת אחת.מוסמך MCSE הבסיס לתחום ה IT


למרות שמוסמך IT  הוא תואר נחשב, והמחזיקים בו מבוקשים במחלקות ה IT  בחברות רבות, זהו כרטיס כניסה שחובה להחזיק בו על מנת להתפתח בתחום ולרכוש הבנה בסיסית של תחומיו השונים. אם אתם מתלבטים בין מוסדות הלימוד השונים המלצתנו היא שתבחרו במוסד בעל וותק בתחום, שבוגריו השתבצו ומהנהלים קריירות מצליחות בענף ה IT. חשוב לבחון את תכנית הלימוד בבית הספר, כפי שהיא משתקפת מהיקף שעות הלימוד בקורס, מחלק התרגול בכיתה ובבית, מפרויקטים שונים לאחר כול חטיבת לימוד, מסגל המורים, הכשרתם, זמינותם לתלמידים וכדומה, מתשתיות בית הספר כמו עמדת מחשב לכול תלמיד, מספר התלמידים בכיתה, קיומו של חדר תרגול, מאופן הלימוד – אם מתקיימות במהלך הקורס סימולציות, אם תכני הלימד מכוונים לפרקי המבחן, ואם לבית הספר שם טוב ונחשב בתעשיה, קורס MCSE הוא תחילת דרככם במקצועות ה IT ומוטב שתהיה זו התחלה טובה שזוכה בלימוד שיטתי ואיכותי.

קורס ניהול רשתות לרכישת מקצוע מאתגר ומתגמל
מנהל רשתות הוא מי שבידיו מפקיד הארגון את שמירת הדופק שלו, הוא האחרי על קצב המידע הנכנס ויוצא אל הארגון והמחבר בין חלקיו. רשתות התקשורת של הארגון כה חשובות עד שללא פעילותן פעילות הארגון מושבתת, משום שרשתות אלו אחראיות על הקשר עם לקוחות בזמן אמת, עם ספקים, בנקים, וחברות נוספות שאיתם קשרים עסקיים, בנוסף רשתות הארגון מאפשרות להביא לאופטימזציה משימות פנים ארגוניות, על ידי תקשורת מדווחת על סטטוס של פרויקטים שונים, הרשת הארגונית היא גם השומרת על שרתיה את כול המידע שנכנס ויוצא ומהווה ארכיון פעיל וחי של פעולות בארגון. מנהל רשתות אחראי על יצירת רשת תקשורת שכול חלקיה מותאמים ועובדים יחד, על פתירת בעיות שצצות ומאטות או פוגעות בקצב הרשת, בפרטיות המידע הנשמר, בציוד שלפתע חדל לעבוד כמו שצריך ועוד, בגדול ניתן לומר שהוא האחראי צד התוכנה ועל צד החומרה בארגון.

קורס ניהול רשתות חדר המנועים של הארגון

-          קורס ניהול רשתות נועד להכיר לכם וללמדכם על הרשתות הארגוניות הנפוצות, על החומרה המרכיבה אותה כמו נתבים, מתגים, רכזות, כרטיסי רשת ומודומים, ושרתים, ועל אפשרות הרכבת רשת גמישה מרובת שרתים ועמדות שמתפקדת מצויין.

-          קורס ניהול רשתות נועד להכשיר אתכם לתחזק מערכות מבוססות מיקרוסופט, מערכת ההפעלה, שירות ווינדוס Exchange, שרתי ווינדוס, ווינדוס אאוטלוק ועוד, הקורס נועד להציג לכם הגדרת נפחי מייל ושליטה בתעבורת הדוא''ל.

-          קורס ניהול רשתות נועד ללמדכם כיצד לאבטח את המידע הארגוני, להתקין ולעדכן תוכנת אנטי וירוס ובלימת דואר זבל ספאם.

-          קורס ניהול רשתות ועד להכיר לכם פרוטוקולים שונים, שליטה מרחוק, אימות משתמשים והקצאת משאבים במצבים משתנים או פרי תכנון מקדים.

-          הקורס נועד להכיר לכם סביבות עבודה של שרתים שונים כמו CCNA  של סיסקו לצד MCSA  של מיקרוסופט.

מגוון של קורסים ברמות שונות

ההכשרה כמנהל רשתות יכולה להיות ארוכה ואינטנסיבית או קצרה ועל פני כמה קורסים המלמדים כול התמחות בפני עצמה, השוני הוא גם בין שעות המסלולים האחד הוא בשעות הבוקר והשני בשעות הערב ונועד לאדם העובד במשך היום. כדאי לבדוק לאיזו מטרה מוצהרת מכוון בית הספר את הוראת הקורס, האם למתחילים או למתקדמים? האם לקיחת קורס נוסף לאחר קורס המבוא או קורס שהוא הכנה מעמיקה למבחני ההסמכה.
קורס ניהול רשתות - להקים ולטפל בתשתית הארגונית
על כתפי מנהל הרשת הארגונית ישנה אחריות רבה, כול התקשורת של העסק, בעבר ובהווה בטיפולו, ועליו לוודא שהמידע הרגיש והחשוב נשמר, ושפלטפורמת הרשת איתנה ויכולה להעביר ולקבל מידע רב ללא האטות ובעיות. בנוסף עליו לעדכן את הרשת לפי דרישות הרשת והחידושים השונים, לחברה לשרתים שונים, ולתחזקה כול הזמן על מנת שגם במקרה בעיות הערכות לפתרונן יהיה בעוד מועד ומתוך הבנת הסיכונים. קורס ניהול רשתות מועבר במספר בתי ספר להכשרה טכנולוגית, ומשך הקורס משתנה מבית ספר לבית ספר, על פי מסלול הבוקר או הערב, על פי  עומק הלימוד והיקף התרגולים בכיתה, בהכללה ניתן לומר שהיקף הלימוד נע בין חצי לשנה ועל פני מאות בודדות של שעות לימוד.

באלו כלים זוכה מוסמך טרי של קורס ניהול רשתות

-          על מנת להחשב מוסמך יש לשלוט בתחומים שונים, ומומלץ להתחיל מהתחלה עם כוונה לעבור את מבחני ההסמכה השונים של מיקרוסופט בתחום כמו MCP, MCSE, MCSA וכדומה, העובר את המבחנים הללו זוכה בדריסרת רגל והצעות עבודה מגוונות בתחום ה IT.

-          בוגר קורס ניהול רשתות ידע כיצד להקים רשת, להתאים לה שרתים, ולאפשר למידע איכותי לנוע בה בהספקים ובקצבים הראויים.

-          הבוגר ידע כיצד לערוך שינויים ואופטמיזציה ברשת קיימת לפי צרכי הארגון המשתנים, ולהתאים את הרשת לסביבת העבודה המתאימה סיסקו, מיקרוסופט ולינוקס.

-          הבוגר יכיר פרוטקטולים שונים והדרך להפעיל איתם.

-          - ידע להפעיל אבטחת מידע, ותשתיות WAN ו LAN.

-          הוגר ידע כיצד להפעיל, לתחזק ולתקן שרת דואר.

תחום ברמת ביקוש גבוהה

כול ארגון בימינו פועל באמצעים טכנולוגים וזקוק למתקין, מתכנן ומפקח על הרשת הקימת או על החדשה שמתפקידו הבוגר להקים. האחריות הרבה והצורך להתעדכן בהכרת אמצעים טכנולוגים וגישות טכנולוגיות חדשות בשוק הרשתות יוצרים אופי תפקיד מאתגר ואינטנסיבי. בוגר יוכל להתחיל בעבודה או בחברה בינונית וגדולה שמחזיקה מחלקת IT, או בחברה המספקת שירותי מיקור חוץ לחברות הקטנות. כדי להצליח בתכנית מוטב להשקיע באופן נמרץ בלימודים הקצרים, ולהציב כמשימה את צליחת הקושי שבהבנת תחום חדש וגדוש אופרציות, טרמינולוגיה ומשימות.
קורס MCITP
קורס MCITP Enterprise הינו קורס מקצועי נוסף המוצע לכם על ידי מכללת "פרקטיקיו" המתמחה בהעברת קורסים מקצועיים בשיטת האונליין. קורס MCITP Enterprise הוא למעשה קורס ניהול רשתות המאפשר לכם ליהנות מהסמכה מקצועית של ענקית התוכנה מייקרוסופט. הסמכה מקצועית זו נחשבת ליוקרתית ומהווה למעשה את אחת מההסמכות המקצועיות המבוקשות ביותר בשוק התעסוקה.

בוגרי קורס ניהול רשתות, ובעיקר אלו בעלי ההסמכה היוקרתית של חברת מייקרוסופט, יכולים למצוא מקור תעסוקתי במגוון נרחב של חברות גדולות ובינוניות במשק הישראלי. תפקידו החיוני וההכרחי של מנהל הרשת, הפך בשנים האחרונות את קורס MCITP Enterprise לאחד הקורסים המבוקשים ביותר בתחום המחשוב. עם סיום הקורס, בוגריו נהנים מידע מקצועי מורחב המאפשר להם בין היתר להקים, לתפעל ולתחזק ברמה השוטפת כל רשת מחשבים.

MCITP Enterprise- המסלול המקצועי של מכללת "פרקטיקיו"

לימודי MCITP  במכללת "פרקטיקיו" המתמחה בלימודי מקצועות המחשב בשיטת האונליין, מאפשרים לכם ליהנות ממסלול לימודי תעודה המותאם לצרכי דרישות שוק התעסוקה בתחום. בסיום הלימודים נהנה הסטודנט מתעודת בוגר קורס MCITP Enterprise מטעם מכללת "פרקטיקיו", ובנוסף לתעודת ההסמכה היוקרתית מטעם חברת מייקרוסופט, וזאת במידה והסטודנט עומד בתנאי הסף ובמבחן ההסמכה החיצוני של חברת מייקרוסופט.

לימודי  MCITP בשיטת האונליין מעמידה לרשותכם מגוון נרחב של יתרונות מקצועיים הכוללים בין היתר:

 • זמני לימוד הנקבעים על ידי הסטודנט

 • תרגול החומר בכל רגע נתון

 • קצב התקדמות אישי

 • הכנה מקסימאלית למבחני ההסמכה של חברת מייקרוסופט

 • מחיר אטרקטיבי ביחס למחירי הקורסים האחרים המוצעים לכם בתחום


ועוד.

שיטת לימודי האונליין של מכללת "פרקטיקיו" מיושמת באמצעות מאגר סרטונים מקצועי, מקיף ואיכותי. כל סטודנט הנרשם למסלול קורס MCITP Enterprise במכללת "פרקטיקיו" נהנה מגישה חופשית ומלאה למאגר סרטוני המכללה. גישה זו מאפשרת לסטודנט ליהנות גם מגישה לכל תוכנות הלימוד הנדרשות לצורך הלימודים, וזאת באמצעות גישה לשרת המכללה.

קורסי ה- MCITP Enterpriseשל מכללת "פרקטיקיו" מיושמים בהתאם לתכנית הלימודים ולסילבוס של חברת מייקרוסופט, דבר המקנה לסטודנטים של המכללה להיות ערוכים ומוכנים למבחני ההסמכה. במידה וגם אתם רוצים ליהנות מההסמכה היוקרתית של ענקית התכונה מייקרוסופט בתחום ניהול הרשתות, זה הזמן להכיר מקרוב את שיטת לימודי האונליין של מכללת "פרקטיקיו".
קורס MCSE
קורס MCSE הינו קורס מקצועי אשר נועד להכשיר ולהסמיך מהנדסי מערכות ומנהלי רשתות חברת מייקרוסופט. קורס זה הידוע בשמו המלא Microsoft Certificated Systems Engineer, הוא הקורס המקיף ביותר אודות הטכנולוגיה של חברת מייקרוסופט, והוא מורכב ממגוון נרחב של תחומי לימוד הכוללים את תחום ניהול הרשתות.

נושאי הלימוד בקורס MCSE

בין יתר הנושאים הנלמדים במסגרת קורס MCSE תמצאו: מבוא לרשתות תקשורת ומחשבים, היכרות מעמיקה עם מערכות ההפעלה, רכישת ידע בתכנון והקמה של רשתות מחשבים והקמת שרתים, תפעול ופתרון בעיות ברשת ובשרת, ניהול משתמשים וניהול משאבי הרשת, תפעול עדכוני חומרה ותוכנה, יישום של עדכונים וגיבויים במערכת ועוד.

קורס MCSE מתמקד בעיקר בהיכרות עומק עם נושא התכנות והתפעול של מערכות ההפעלה של חברת מייקרוסופט, כאשר מטרת הקורס היא להנפיק אנשי מקצוע לשוק התעסוקה אשר יוכלו להתמודד עם תחומי ניהול הרשתות.

קורסי MCSE לכל אחד!

במסגרת קורס MCSE תוכלו למצוא שני מסלולי קורס המיועדים גם למתחילים וגם למתקדמים. הקורס למתחילים מיועד לכל אותם אנשים חסרי רקע בעולם המחשבים בכלל ובתחום ניהול הרשתות בפרט. תנאי הקבלה לקורסי המתחילים כוללים בין היתר היכרות בסיסית עם רשת האינטרנט, ידע בסיסי בתפעול מחשב, וידיעת השפה האנגלית ברמה סבירה.

בוגרי הקורסים למתחילים יוכלו להמשיך את לימודיהם במסגרת מסלולי ההכשרה המקצועיים, המיועדים הן לבוגרי קורס המתחילים והן לאנשים בעלי רקע מקדים במערכות ההפעלה של מייקרוסופט. במסגרת מסלול המתקדמים תוכלו ליהנות מקורס לימודי מקצועי אשר נועד בין היתר להכין אתכם בצורה האופטימאלית ביותר למבחני ההסכמה של חברת מייקרוסופט. מבחן הסמכה זה יעניק לכם את התואר המיוחל Microsoft Certificated Systems Engineer, תואר הפותח עבורכם מספר רב של דלתות בשוק התעסוקה.

אחת הדרכים ללימודי MCSE היא באמצעות קורסי האונליין של מכללת "פרקטיקיו", המכללה המקצועית, הגדולה והמובילה ביותר בתחום לימודי האונליין למקצועות המחשב. קורסי MCSE בשיטת האונליין של מכללת "פרקטיקיו", מאפשרת לכל אחד ואחת מכם ליהנות משיטת לימודים המקדמת אתכם לעבר ההצלחה.

במידה וגם אתם רוצים ליהנות מקורס מקיף, מקצועי ואיכותי, הצטרפו עוד היום למכללת "פרקטיקיו" וגם אתם תוכלו לעבור בהצלחה יתרה את מבחני ההסמכה של חברת מייקרוסופט.
ניהול רשתות בתחום MCSE- שאלות ותשובות
מה אתם יודעים על קורס ניהול רשתות של MCSE? במה הוא שונה מקורס של MCITP? יש לא מעט מידע באשר לתחום רווי הצלחה. להלן שאלות ותשובות בכל מה שתרצו לדעת בתחום של ניהול רשתות.

שאלה: מהו קורס MCSE?

קורס במסגרת MCSE הינו קורס מבית מייקרוסופט. הקורס הינו ראשי תיבות של ניהול מערכות. התעודה אשר מוענקת הינה לבוגרים בעלי ידע ויכולת בתחזוקה במסגרת תוכנת מייקרוסופט. הקורס קיים משנת 2000 וההסמכה אף היא מטעם מייקרוסופט.

שאלה: מה מעניק הקורס בפועל?

הקורס מעניק לימודים הקשורים בטיפול ברשתות תקשורת. לרוב בוגרי הקורס ימצאו עבודה בתחום של ניהול רשתות, ניתוב תקלות בזמן אמת ובנייה ותכנון מחודש של מערך מחשבים כזה או אחר. נשמע מאתגר? מסתבר שתחום ההשתכרות הינו תחום המניב יתרון נוסף.

שאלה: איזו תעודה ניתן לקבל בסיום הלימודים?

בסיום הלימודים תוכלו לקבל תעודה של טכנאי תמיכה או הנדסי תקשורת. בתעודה תופענה קטגוריות של מנתחי מערכות תקשורת בין היתר.

שאלה: מהם תנאי הקבלה?

תנאי הקבלה של הקורס הינם ידע בסיסי בתחום המחשבים. הקורס מיועד לאנשים שכבר עוסקים בתחום או בענף המחשבים ומחפשים לגדול ולהגדיל הבנה בהתאם.

שאלה: כמה זמן נמשך הקורס?

הקורס נמשך כמה חודשים. יש מכללות שהלימודים שם יהיו ארוכים יותר .הכול בהתאם לעלויות וכמה שתבחרו לשלם בפועל. התכנים יהיו עיוניים ומעשיים בו זמנית. התרגול יסייע לכל דורש ובפרט ללומדי הקורס להשתלב בקלות בשוק העבודה. חלק מהקורסים דורשים עבודות גמר ביום הקורס וחלק יסתפקו במבחן הסמכה.

שאלה: כיצד ניתן לאתר קורס או מכללה מתאימה?

מומלץ לערוך סקר שווקים. כך גם לגבי השוואות מחירים מותאמות מראש. שנייה לפני שתבחרו מוסד לימודים כזה או אחר, יהיה עליכם לערוך את הסקר הראוי, זאת על מנת שלא להתבדות בבחירה לקויה.

שאלה: מה ההבדל בין MCSE  לבין MCITP ?

קורס MCITP הינו קורס מבית מייקרוסופט וזה המשותף לשני הקורסים. כאן למעשה יצטרך הלומד ללמוד את סביבת האינטרנט והתמצאות מרובה. כך גם הבנה של מאפייני רשת לבין האינטרנט, שיתוף קבצים והתקנת רשתות ביתיות.

זקוקים למידע נוסף? היכנסו עוד היום לאתר , צרו קשר עם המומחים ואחד מהם יסייע לכם לבחור את הטוב ביותר.
כל מה שרציתם לדעת על ניהול רשת של מיקרוספט
רשת מחשבים הינה רשת של שני מחשבים או יותר אשר מחוברים זה אל זה ויש להם היכולת להעביר מידע ביניהם ולהתחבר יחדיו להתקנים משותפים. כאשר מדובר ברשת ביתית לרוב מדובר במספר מחשבים מצומצם מאוד אולם כאשר מדובר ברשת עסקית הדבר יכול להגיע לכדי מאות או אלפי מחשבים. תקלות ברשת מחשבים במצב כזה עשויות לשבש את העבודה של החברה כולה ולגרום לאיבוד כספים. על כן מרבית החברות מחזיקות מנהל רשת קבוע בחברה.

הגדרת תפקיד

תפקידו של מנהל רשת הינו להקים רשת מחשבים, לדאוג שהכול מתנהל בה כשורה, לחבר את המחשבים להתקנים המתאימים, לדאוג לנתב את התקשורת בין המחשבים על פי דרישות החברה, לפצל בין רבדי התקשורת השונים של המחשבים של ההנהלה העובדים וכו' ולהנפיק סיסמאות וכתובות למחשבי הרשת. מנהלי רשת לרוב מתמחים על פי תוכנת הפעלה. מנהלי הרשת של מיקרוסופט מתמחים בניהול רשת במחשבים העובדים את תוכנת ההפעלה של מיקרוסופט.

קורס MCTIP

קורס מנהלי הרשת של מיקרוסופט מעניק הכשרה תיאורטית וטכנית לניהול רשת של חברת מיקרוסופט. במהלך הקורס על התלמידים להתנסות בסוגיות תיאורטיות הקשורות בניהול רשת ולפתור בעצמם בעיות סבוכות. הקורס אינו מקנה תעודה אלא מכין את התלמידים למבחנים הנעשים בחברת מיקרוסופט עצמה.

יתרונות

תוכנת ההפעלה של מיקרוסופט הינה תוכנת ההפעלה הפופולרית והנפוצה ביותר בעולם, לכן הכשרה של מיקרוסופט יכולה לפתוח בפניכם את הדלת במקומות רבים בארץ ובעולם.

תנאי קבלה

קורסMCITP-Enterprise הינו קורס ניהול רשת של חברת מיקרוסופט. קורס זה מיועד לאנשים בעלי הכשרה של טכנאי מחשבים או בעלי רקע נרחב במחשבים בתחום דומה. אדם שאינו מגיע מעולם המחשבים צריך לעשות קורס מקדים של טכנאות מחשבים או לקחת מסלול מורחב ומקיף המוצע באחדות מן המכללות.

מוסדות לימוד

קורס MCTIP איננו קורס אוניברסיטאי אלא קורס הניתן במסגרת מכללות טכנולוגיות וגופים פרטיים שונים. חפשו  את מוסד הלימוד אשר יתאים לרקע המקצועי שלכם. בדקו מהם אחוזי ההצלחה של הבוגרים במבחנים של חברת מיקרוסופט כדי להבין איזה קורס יכין אתכם בצורה הטובה ביותר למבחן.
ללמוד להיות מנהל רשת
אנשים מתקשרים ביניהם באמצעות השפה ותנועות הגוף, מחשבים מתקשרים ביניהם באמצעות רשת. כדי לגרום לשתי מחשבים לשתף מידע אחד עם השני ולשמש לפונקציות משותפות יש להקים רשת ביניהם. ישנם רשתות ביתיות המכילות מספר מועט של מחשבים וישנם מנגד רשתות ענק של מאות ואלפי מחשבים הנמצאים בתקשורת זה עם זה. לשם ניהול סבך זה של רשת ישנו צורך במנהל רשת.

מהו מנהל רשת ומה חשיבותו?

מנהל הרשת הינו אדם האחראי בארגון או חברה מסוימים לתפעולה של רשת המחשבים. על מנהל הרשת להקים את רשת המחשבים ולדאוג לפעילותה השוטפת: ניתובי תקשורת בין המחשבים, הפקת סיסמאות וכתובת, חיבור תקין להתקנים כגון פקסים ומדפסות, אבטחת מידע ומניעה של פריצות. מנהל רשת הינו תפקיד חדש יחסית והוא נוצר משום שארגונים רבים הבינו שכל עבודתם תלויה בתפקודה התקין של הרשת, ושתקלות עלולות ליצור אי סדר ואובדן של כסף וזמן רבים  ולכן צריך אדם שידאג לכך שדבר לא ישתבש.

מי יכול להיות מנהל רשת?

רוב מנהלי הרשתות הינם טכנאי מחשבים שהחליטו לקדם את עצמם, לגוון את תפקידם ולשדרג את משכורתם ולכן הם בחרו לקחת קורס מנהלי רשת. מרבית הקורסים דורשים תעודה וידע קודמים כדי להתקבל. יחד עם זאת ישנם קורסי מנהלי רשתות אשר מותאמים לאנשים המעוניינים בהסבה מקצועית, קורסים אלו ארוכים יותר והם נותנים הכשרה מאפס.

כיצד מקבלים הכשרה של מנהל רשת?

קורס מנהלי רשת אינו ניתן במסגרת אוניברסיטאית אלא במכללות הטכנולוגיות השונות ובגופים פרטיים. הקורס נועד להכשיר את התלמידים להתמודד עם המורכבות הטכנית והאירגונית של ניהול רשת. הקורסים מעניקים לתלמידים ידע תיאורטי והתנסות טכנית בסוגיות שונות בתחום ניהול הרשת. קורסים אלו אינם מעניקים תעודה אלא בדומה לקורסי פסיכומטרי, מכשירים את התלמידים לקראת המבחן שנעשה בחברות הגדולות כגון מיקרוסופט וחברות אחרות. תעודה זאת הינה לרוב בינלאומית והיא פותחת אפשרויות עבודה רבות בארץ ובעולם.

כיצד תבחרו את מוסד הלימוד הטוב עבורכם?

כאשר אתם מחפשים מוסד לימוד עליכם לבחון מספר דברים: מהו הרקע הקודם שהם דורשים (תעודת MCSE וכדומה), מהם שעות הקורס וכמה זמן הוא אורך והחשוב ביותר- מהם אחוזי ההצלחה של בוגרי מוסד הלימוד במבחני התעודה.
הסמכות מיקרוסופט mcitp
רכישת מקצוע בימינו אינה עניין של מה בכך. רובנו מוצאים את עצמנו מחפשים את הדרך הנכונה להתמודד עם השינויים התדירים בשוק העבודה ומחפשים את התחום המתאים לנו ביותר בו נוכל למצוא את פרנסתנו בדרך הרווחית והבטוחה. ואולם לא ניתן להבטיח דבר במציאות בה המצב הפוליטי והחברתי משתנים, לכן אין זה פלא כי רובנו מעסיקים את עצמנו בשאלת התעסוקה.

כיום ניתן לראות תנועה ערה של סטודנטים מכיוון האקדמיה למכללות ייעודיות שונות המכשירות לקראת כניסה ישירה לשוק העבודה. מאחר ומתברר כי האקדמיה אינה מבטיחה הכנסה וודאית וכי ישנם לא מעט בוגרי תארים מתקדמים המוצאים את עצמם מובטלים שנים לאחר סיום התואר – מבינים רבים כי ההכשרה של מכללות יכולה להיות יעילה בהרבה כהכנה לשוק העבודה. גם בין המכללות ישנם לא מעט תחומים מגוונים ולכן חשוב לדעת לבחור בחכמה.

ישנו מגוון כל כך גדול של קורסים במכללות השונות וכולם מכשירים לקראת תחום זה או אחר. ישנן מכללות של הסמכות מיקרוסופט mcitp, אחרות מסמיכות לניהול בסיסי נתונים ומערכות מידע, בניית אתרים ועוד. אין ספק שמדובר ביתרון משמעותי על פני האקדמיות מכמה בחינות: ראשית, המכללות מאפשרות כניסה ישירה לשוק העבודה תודות לכלים ייעודיים ומעשיים שהן מעניקות ללומדים כך שמיד בתום הלימודים יכולים הסטודנטים להיכנס לשוק העבודה עם מקצוע מכניס. שנית, מדובר בקורסים קצרים יחסית כך שניתן לרכוש השכלה וכלים מעשיים לשימוש בעולם התעסוקה ולהיכנס מיידית.

רוב המכללות מעניקות הסמכות מיקרוסופט mcitp וקורסים ייעודיים שונים ולמעשה ניתן לקבל גם ליווי מלא לאחר סיום הקורס וסיוע בכניסה לחברות הגדולות ביותר בתחום. אצלנו בפרקטיקיו תוכלו לקבל את ההכוונה המלאה לקראת המקצוע הבא שלכם כך שתוכלו להיות בטוחים כי מדובר בהחלטה החכמה ביותר שלכם. תוכלו לפנות אלינו בכל שלב ואנו ניתן לכם את ההכוונה המלאה בכל הנוגע לצרכיכם השונים.

אצלנו תמצאו מגוון עצום של קורסים כגון הסמכות מיקרוסופט mcitp ועוד מבלי שתצטרכו לצאת מהבית. אנחנו מעבירים את כל הקורסים שלנו באמצעות האינטרנט כך שאתם אינכם זקוקים לצאת מהבית כלל.
בחינות הסמכה של מיקרוסופט mcitp
חברת מיקרוסופט נחשבת לכזו שמציגה מוצרים מתקדמים מאוד עבור לקוחותיה השונים. אך היא גם מעמידה תנאים נוקשים לגבי תעודות הסמכה למי שלומד את מקצועותיה השונים. כך אנו יכולים לראות כיצד מי שלומד תחום חשוב מאוד כמו ניהול רשתות צריך לעבור מספר בחינות הסמכה כדי לעמוד בדרישות של חברה זו.

בחינות הסמכה אלה נערכות בצורה חיצונית כשעל כל אחד ללמוד כמה שיותר טוב ולהגיע מוכן למקום שבו עורכת מיקרוסופט מבחנים להסמכות שונות כמו הסמכת  ,MCITP Server Administratorהסמכת  MCITP Enterprise Administrator, מנהל תשתיות ואבטחת מידע עם התמחות מתקדמת .MCITP Server Admin

מגוון בחינות למטרות שונות כדי להיכנס בצורה מקצועית לעולם של מיקרוסופט

חשוב להכיר את אותן בחינות הסמכה של מיקרוסופט mcitp על מנת להבין במדויק במה מדובר בסיום הלימודים ברגע שניגשים לבחינות. מעבר לבחינה כמו זו שנוגעת למערכת ההפעלה Windows 7 קורס Installing and Configuring Windows 7 Client, יש עוד מגוון בחינות שנוגע בלא מעט תחומים אחרים.

כך מדובר גם על בחינות כמו Active Directory בשרת 2008 - קורס Configuring Windows Server 2008 Active Directory Domain Services או של Exchange 2010 שרת הדואר החדש - קורס Configuring, Managing and Troubleshooting Microsoft Exchange Server 2010, ומבחנים נוספים כמובן.

הגדלת הסיכוי לעבור כל בחינה של מיקרוסופט בזכות צורת לימוד מותאמת וחדשנית

בחינות חיצוניות של חברת מיקרוסופט הן כאלה שלא ממש פשוט לעבור אותן, ובמיוחד אם מישהו מגיע מאוד לא מוכן. כל מי שיוצר כעת קשר עם מכללת פרקטיק יו יכול להפוך די מהר למי שיכול לעבור כל בחינת הסמכה. זאת הן בזכות טכנולוגיה חדשה ללימוד והן בזכות חומר רב הנוגע למגוון הקורסים שקשורים למוצרי החברה.

מעבר איכותי של בחינות הסמכה של  מיקרוסופט mcitp יכול להיות תוצאה של מהלך חכם כל כך כמו הירשמות מהירה למכללה המיוחדת שפועלת כיום בישראל. כך רואים כיצד מערכי השיעור מותאמים למוצרים החשובים כל כך של החברה, וכך מבינים בתוך זמן קצר שניתן ליהנות מקצב לימוד אישי בדרך להצלחה רבה.
האם כדאי לעבור קורס pc לפני קורס mcitp
כניסה לעולם המחשבים צריכה לעשות בצורה רצינית ומסודרת. הכוונה היא לכך שאם אנו רוצים לעבוד עם מערכות מורכבות ועם רשתות גדולות, עלינו להכיר את התחום לעומק ולראות כיצד איש מקצוע יכול להציע הן פתרון עבור הקמת ותחזוק רשת מורכבת והן פתרון ממוקד למשתמשי קצה של רשתות שונות בארגונים.

לכן נראה כי יש להתייחס לנושא חשוב שנוגע לאלו המעוניינים לדעת האם כדאי להם לעבור קורס pc לפני שהם ניגשים ללמוד קורס ניהול רשתות כמו mcitp. אם ניגע בצורה הגיונית בנושא זה, נחזור לנקודה שהצגנו בהתחלה, ונדגיש שלימוד pc יכול להיות רעיון טוב שיצייד את איש המחשבים בידע חשוב לקראת המשך דרכו.

כדאי להכיר את המערכות לפני התקדמות למקצוע מבוקש

בלא מעט תחומים אנו רואים כיצד מי שניגש ללמוד מקצוע מסוים נדרש להכיר תחומים רלוונטיים לפני לימודיו או שהוא צריך להגיע עם רקע מסוים. אלו שמעוניינים לדעת האם כדאי לעבור קורס pc לפני קורס mcitp מנסים לברר האם הם אמורים להגיע עם ידע מסוים לקורס mcitp או שהם יכולים להתחיל קורס זה מאפס.

באופן די הגיוני, עבודה עם רשתות תקשורת מתקדמות היא כזו שמלווה בהכרת המחשב בצורה בסיסית ומעלה. הדבר אומר שכדי שכל תלמיד יוכל להרגיש נוח עם לימודי mcitp כבר מתחילת הדרך, הוא ישמח להיות מצויד בלא מעט מידע לגבי מערכות מחשב אישיות ולהגיע לקורס איכותי כשיש לו רקע ואף ניסיון.

קל ללמוד את הכול במקום אחד שמחדש לתלמידיו

לא מעט ישראלים בגילאים שונים ובמצבים שונים של בניית הקריירה, מחפשים מקום איכותי ללמוד בו קורס mcitp ברמה גבוהה ואף קורס pc איכותי שבהם יוכלו הן להתחיל את דרכם בצורה מוצלחת בתחום המחשבים וההיי טק, והן למצוא מקומות עבודה או להפוך לעצמאים בתחום הרשתות כשהם בעלי ידע איכותי רב.

לכן ברגע שרוצים לדעת האם כדאי לעבור קורס pc לפני קורס mcitp, צריך להבין שיש גם למצוא מוסד לימודים שיכול הן לענות על שאלה זו בצורה מדויקת ואחראית והן להציג מסלול לימודים מיוחד עבור כל מקצוע. צרו קשר עם מכללת פרקטיק יו, ותגלו שאפשר ללמוד אפילו מהבית ולהפוך לאנשי מקצוע ברמה גבוהה.
קורס MCITP

MCITP הוא קיצור של Microsoft Certified InformationTechnology Professional. מדובר על קורס שבסופו תמתן תעודת הסמכה מטעם חברת מיקרוסופט העולמית. הקורס עוסק בתחום של ניהול רשתות שהיום מקצוענים בתחום זה הם מצרך מבוקש בשוק. תקשורת בין מחשבים בתוך חברה, הן בתוך סניף והן תקשורת בין סניפית היא חשובה והכרחית לתפקודה התקין של החברה. גם התקשורת החיצונית כמובן היא הכרחית. הקורס נותן הכשרה בתחום זה. מנהל רשתות הוא האחראי על כל הנושא של גישה למשאביה הארגוניים של החברה כולל גם משאביה החיצוניים כמו קבצים, שרתי דואר ומדפסות.מהם הנושאים הנלמדים בקרס?


קורס MCITP כולל את הנושאים הבאים: מערכות הפעלה, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת, תכנון והקמה של רשת כולל הקמה של שרתים, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, אבטחת מידע, גיבויים ועוד. חלק גדול מתוכן הקורס דומה לתוכנו של קורס MCSE אולם קורס זה מלמד אתכם להתמודד ולהכיר לעומק את המערכות החדישות ביותר המיוצרות על ידי חברת מיקרוסופט כמו Windows Server 2008 או Microsoft Exchange 2007.מהם תנאי הקבלה לקורס?


ברוב מוסדות הלימוד נדרש ידע ברמה של טכנאי מחשבים אשר יש לו ניסיון מקצועי בתחום. בנוסף נדרשת גם אנגלית טכנית טובה. ישנם מוסדות לימוד המבצעים ראיון קבלה או מבחני כניסה.
מהי בחינת ההסמכה מטעם מיקרוסופט?


מלבד תעודת סיום הקורס מטעם מוסד הלימוד תוכלו עם סיום קורס MCITP לגשת למבחן הסמכה מטעם מיקרוסופט. הקורס אמור להכין אתכם היטב לבחינה שהיא בעצם מטרתו המרכזית. בדקו עם מוסד הלימוד באיזה חומר לימוד הוא משתמש. בדקו שכלול בו חומר מקורי שהוצא על ידי מיקרוסופט המלווה בחומר עזר בעברית בצורה של חוברות או סרטוני וידיאו. נציין כי עבור בחינת ההסמכה תשלמו בנפרד מהקורס סכום של 55$.
אפשרויות התעסוקה


לאחר שעברתם את הקורס ואת בחינת ההסמכה פתוחות לפניכם דלתות רבות בשוק המקומי כמו גם בשוק העולמי. התעודה שבידכם היא בינלאומית ולכן תוכלו לבחור האם לעבוד בארץ או בחו"ל. למנהלי רשתות המומחים בתחום יש מקום בכל חברה גדולה בכל ענפי המשק וכן במוסדות ציבוריים וארגונים.

קורס MCITP

התקשורת המרכזית היום בעולם שלנו נעשית באמצעות האינטרנט, שהוא למעשה רשת ענקית של מחשבים המחוברים זה לזה. בנוסף, בכל חברה או מוסד ישנה רשת המחשבים הפנימית בה ישנו שיתוף של קבצים ומידע המיועדים רק למחשבים המחוברים ברשת הזו. רשת מחשבים היא מורכבת ודורשת תכנון, הקמה ותחזוקה תוך דאגה לגיבוי המידע השמור בה ומתן הרשאות לעובדי החברה אליהם אמור המידע להגיע ולא לגורמים אחרים. קורס MCITP מקנה את הידע הנדרש לטיפול ולניהול רשתות.
מהו קורס MCITP?


קורס MCITP או בשמו המלא Microsoft Certified InformationTechnology Professional הוא קורס המכשיר את הלומדים בו להיות מנהלי רשת בכל ארגון, חברה או מוסד. הקורס, כפי שמשתמע משמו המלא, מועבר מטעם חברת מיקרוסופט העולמית ובסיום הקורס רשאי התלמיד לגשת למבחן ההסמכה מטעם החברה. הסמכה זו מקנה לו תעודה בינלאומית הפותחת לו דלתות בארץ וגם בחו"ל.
האם ישנו יתרון בקורס MCIPT על פני קורס MCSE?


שני הקורסים הללו דומים בתוכנם. שני הקורסים מכשירים את הלומדים בהם להיות מנהלי רשתות על כל הנוגע לכך. לאחר קורס MCIPT וגם קורס MCSE ניתן לעבוד כמנהלי רשתות בחברות ובמוסדות ציבוריים. היתרון שבראשון על פני השני הוא תעודת ההסמכה מטעם חברת מיקרוסופט שניתנת כמובן לאחר מעבר בחינת ההסמכה. תעודה זו, כאמור, היא בינלאומית וכן פותחת דלתות נוספות. בחומר הלימוד ישנה התמקדות במערכות הרלוונטיות אשר פותחו על ידי חברת מיקרוסופט כמו Windows Server 2008, או Microsoft Exchange 2007.
הנושאים הנלמדים בקורס


בקורס נלמדים בין היתר הנושאים הבאים: מערכות הפעלה, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, הקמת רשת על התשתיות הפיזיות המתלוות לכך, כולל כבלים ואלחוט, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
אפשרויות תעסוקה לאחר הקורס


לאחר מעבר מבחן ההסמכה ניתן לעבוד כמנהל רשת באופן קבוע בחברות מכל ענפי המשק: חברות הייטק, מפעלי תעשיה, חברות פיננסיות כמו בנקים, בתי השקעות או חברות ביטוח, מוסדות לימוד, מוסדות וארגונים ממשלתיים והרשימה עוד ארוכה.


MCSE- להשתלב במקצוע עם הרבה ביקוש

MCSE או בשמו המלא Microsoft Certified Solutions Expert הוא תואר הניתן לבוגרי הקורס מטעם חברת מיקרוסופט העולמית. בוגרי הקורס אשר עוברים את מבחן ההסמכה מטעם החברה מוגדרים כמהנדסי רשת מוסמכים.
מהם תפקידיו של מהנדס רשת


תחום אחריותו של מהנדס רשת הוא רב. הוא אחראי על כל הקשור ברשת המחשבים שישנה בחברה, מוסד או ארגון כלשהם. תפקידו הוא לתכנן את הקמת הרשת ולקחת בחשבון את כל הגורמים הנדרשים בכדי לעשות זאת באופן יעיל, עליו להקים את הרשת כולל התשתיות הפיזיות הכרוכות בכך, לתפעל את הרשת כולל עבודתם של השרתים, לתת הרשאות לגישה למשאביה הארגוניים של החברה ועוד.
היתרונות ב- MCSE


רשת המערכות בחברה מקשרת בין כל העובדים בארגון ומאפשרת העברת מידע לגורמים הרלונטים בחברה באופן יעיל . חברות גדולות כקטנות מסתמכות על רשת המחשבים המוקמת במקום. לכן, מהנדס רשת בוגר קורס MCSE הוא מבוקש ברוב החברות, המוסדות הציבוריים או הארגונים שישנם. כמעט כולם מעסיקים מהנדס או מנהל רשת באופן קבוע כחלק בלתי נפרד מהחברה ולכן הקורס הוא פרקטי ומהווה צעד ראשון לקריירה ולעבודה מתגמלת.
מה נלמד בקורס?


קורס MCSE כולל נושאים רבים הקשורים לניהול הרשת. הנושאים הנלמדים בקורסים המתנהלים ברוב המוסדות הם: מערכות הפעלה, מידע ותוכנות לטכנאים, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, האצלת סמכויות באמצעות AD, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
תנאי הקבלה לקורס


הקורס מועבר במספר רמות אשר תנאי הקבלה אליהן שונים. קורס מתקדם דורש הכרה של מערכות הפעלה ומחשבים. לקורס למתחילים אין צורך בידע קודם. מומלץ בהחלט שהאנגלית תהיה ברמה טובה כי מרבית המושגים הנלמדים בקורס הם באנגלית. ישנם מוסדות אשר עורכים בחינת קבלה או ראיון אישי.רשתות הן תחום מבוקש וחדיש המהווה חלק בלתי נפרד מהתנהלותו של כל עסק שיש בו יותר ממחשב אחד. לכן MCSE הוא קורס רלוונטי ומבוקש יותר מתמיד.

כל מה שרציתם לדעת על קורס MCSE

בכל חברה, גדולה כקטנה, חלק ניכר מהתקשורת בין העובדים וגישתם למאגרי המידע של החברה נעשית באמצעות רשת מחשבים פנימית. רשת המחשבים בחברה מאפשרת תקשורת מהירה בין עובדים הנמצאים בסניף אחד, או בסניפים שונים בארץ ואף בעולם. תכנונה, הקמתה, תפעולה ותחזוקה של רשת מחשבים כזו היא עבודה מורכבת הדורשת ידע רב בתחום רשתות המחשבים ומיומנות. קורס MCSE, קורס מהנדס מערכות מטעם מיקרוסופט מכשיר את תלמידיו לעבודה מורכבת זו.
מהם תנאי הקבלה לקורס?


קורס MCSE נועד לבעלי ידע במערכות הפעלה ובמחשבים. ניתן למצוא קורסים שהם ברמות שונות ומיועדים למתחילים או למתקדמים יותר בתחום. ישנם מוסדות לימוד בהם נערכים ראיון קבלה או מבחני כניסה. על מנת להפיק מן הקורס את המקסימום ולפתוח מיד אחריו בקריירה בתחום מומלץ להגיע עם ידע בסיסי במחשבים ובמערכות הפעלה.
תוכן הקורס


נושאי הלימוד אותם כולל קורס MCSE אינם תמיד זהים ויכולים להשתנות ממוסד למוסד. עם זאת, ישם נושאים מרכזיים אשר נלמדים בכל הקורסים. עם הנושאים המרכזיים נמנים: מערכות הפעלה, מידע ותוכנות לטכנאים, מבוא לרשתות, סדנת רשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, הגדרת שירותי רשת, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
משך הקורס


כמו תוכן הקורס גם במשך הקורס יכולים להיות שינויים בין מוסד לימוד אחד לאחר. בכל מקרה מדובר על קורס לא ארוך אשר מקנה את הידע הנדרש למנהל הרשתות באופן מרוכז. הקורס נמשך בין ארבעה חודשים לשנה. מתכונת הקורס היא לרוב מפגשים שבועיים או דו שבועיים כשישנו בדרך כלל מסלול ערב. כך, זהו קורס שניתן בהחלט לשלב אותו עם עבודה במשרה מלאה.
אפשרויות התעסוקה


עם סיום הקורס ולאחר מעבר בחינות ההסמכה מטעם מיקרוסופט ניתנת תעודת מהנדס רשת מוסמך. תעודה זו מאפשרת לעסוק בתחום בכל חברה או מוסד שיש להם רשת מחשבים. התעודה היא בינלאומית ולכן ניתן משמשת שער לעבודה בתחום הן בארץ והן בחו"ל.

aaa
word1
word2
word3
word4
word5
word6
word7
word8
word9
word10
word11
word12
word13
word14
word15
word16
word17
word18
word19
word20
word21
word22
word23
word24
word25
word26
word27
word28
word29
word30
word31
word32
word33
word34
word35
word36
word37
word38
word39
word40
word41
word42
word43
word44
word45
word46
word47
word48
word49
word50
word51
word52
word53
word54
word55
word56
word57
word58
word59
word60
word61
word62
word63
word64
word65
word66
word67
word68
word69
word70
word71
word72
word73
word74
word75
word76
word77
word78
word79
word80
word81
word82
word83
word84
word85
word86
word87
word88
word89
word90
word91
word92
word93
word94
word95
word96
word97
word98
word99
word100
word101
word102
word103
word104
word105
word106
word107
word108
word109
word110
word111
word112
word113
word114
word115
word116
word117
word118
word119
word120
word121
word122
word123
word124
word125
word126
word127
word128
word129
word130
word131
word132
word133
word134
word135
word136
word137
word138
word139
word140
word141
word142
word143
word144
word145
word146
word147
word148
word149
word150
word151
word152
word153
word154
word155
word156
word157
word158
word159
word160
word161
word162
word163
word164
word165
word166
word167
word168
word169
word170
word171
word172
word173
word174
word175
word176
word177
word178
word179
word180
word181
word182
word183
word184
word185
word186
word187
word188
word189
word190
word191
word192
word193
word194
word195
word196
word197
word198
word199
word200
word201
word202
word203
word204
word205
word206
word207
word208
word209
word210
word211
word212
word213
word214
word215
word216
word217
word218
word219
word220
word221
word222
word223
word224
word225
word226
word227
word228
word229
word230
word231
word232
word233
word234
word235
word236
word237
word238
word239
word240
word241
word242
word243
word244
word245
word246
word247
word248
word249
word250
word251
word252
word253
word254
word255
word256
word257
word258
word259
word260
word261
word262
word263
word264
word265
word266
word267
word268
word269
word270
word271
word272
word273
word274
word275
word276
word277
word278
word279
word280
word281
word282
word283
word284
word285
word286
word287
word288
word289
word290
word291
word292
word293
word294
word295
word296
word297
word298
word299
word300
word301
word302
word303
word304
word305
word306
word307
word308
word309
word310
word311
word312
word313
word314
word315
word316
word317
word318
word319
word320
word321
word322
word323
word324
word325
word326
word327
word328
word329
word330
word331
word332
word333
word334
word335
word336
word337
word338
word339
word340
word341
word342
word343
word344
word345
word346
word347
word348
word349
word350


לימוד רשתות

כל שישנה התפתחות בטכנולוגיות הקשורות לאינטרנט ולתקשורת, כך הולך תחום הרשתות ונהיה מבוקש. כל חברה היום מתנהלת באמצעות רשת פנימית של המחשבים בחברה אשר מתעדכנים כל העת במידע רלוונטי באמצעות שיתוף קבצים או דואר. על כל הקשור בהתנהלות הרשת ותחזוקתה אחראי מנהל רשתות אשר עבר קורס לימוד רשתות כלשהו.

 

אילו קורסים מוצעים בתחום?

חלק גדול מהקורסים המוצעים בתחום לימוד רשתות מועבר מטעם חברות המובילות בתחום כמו מיקרוסופט או סיסקו. מטעם חברת מיקרוסופט, לדוגמה, מוצעים הקורסים MCSE, MCSA או MCITP. מטעם סיסקו מוצע הקורס CCNA. אותן חברות שמות להן למטרה להכשיר נציגים שיהיו נושאי הדגל מטעמן בעבודה מול חברות אשר מחזיקות במערכות ההפעלה פרי פיתוחן. עם סיום הקורס רשאי בוגר הקורס לגשת למבחן הסמכה מטעם החברה ולקבל תעודה בינלאומית המעידה על הכשרתו כמנהל או מהנדס רשתות המכיר לעומק את המערכות שמציעה החברה.

 

מה כוללים תכני הקורסים?

הקורסים השונים בתחום לימוד רשתות נבדלים מעט זה מזה. עם זאת, ישנם נושאים המשותפים לכולם. עם נושאים אלה נמנים: מהי רשת תקשורת מחשבים, כיצד מתבצעת הקמתה של רשת מחשבים, הטופולוגיות והארכיטקטורות של רשת, התשתיות הפיזיות המתלוות להקמת הרשת, ניהול ותחזוקה של שרתים: שרת דואר, אינטרנט, קבצים או מדפסת, תכנון גיבויים, ניהול משתמשים, אבטחת מידע, מערכות ההפעלה השונות (תלוי מטעם איזו חברה מועבר הקורס), כולל המערכות החדישות ביותר, טיפול בתקלות בכל אחד ממרכיבי הרשת ועוד.

 

איך בחור מוסד לימודים?

אם אתם עומדים לעבור קורס לימוד רשתות מטעם חברה כלשהי, בקשו לראות קדם לכן את חומר הלימוד. בקורסים מטעם החברות המטרה הסופית היא מעבר הבחינה מטעם החברה. לכן, חשוב שהמוסד יעשה שימוש רב ככל האפשר עם חומר מקורי שהוציאה החברה וילמד את הקורס על פי דרישות הבחינה.

 

אפשרויות תעסוקה עם סיום הקורס

לאחר סיום הקורס ניתן להשתלב בחברות שונות מכל ענפי המשק כמו גם במוסדות לימוד להשכלה גבוהה המרושתים ברשת מחשבים פנימית, ארגונים ומוסדות ציבוריים. תעודה מטעם חברה היא בינלאומית ופותחת דלתות גם לעבודה בחו"ל.

כל מה שרציתם לדעת על ניהול רשתות

רשת מחשבים מהווה היום חלק חשוב בתפקודה של חברה. במחשבי החברה נשמרים נתונים החשובים להתנהלותה התקינה כמו תוצאות ספירות מלאי, חישובים ואף באמצעותה נעשית התקשורת בין עובדי החברה. היא גם נותנת אפשרות גישה מרחוק לעובדי החברה גם אם הם עובדים מהבית או מכל מקום אחר. על מנת שכל המערכת המורכבת הזאת תתנהל ותעבוד באופן חלק, קיים היום מקצוע שהופך מבוקש יותר ויותר והוא ניהול רשתות.

 

מה כולל תפקידו של מנהל רשתות?

תחום ניהול רשתות הוא תחום נרחב. מנהל הרשתות אחראי על רשת תקשורת המחשבים בחברה על כל היבטיה. אם מדובר על הקמתה של רשת חדשה, מנהל הרשתות אחראי על תכנונה ועל המבנה שלה כך שתעבוד באופן חלק. הוא אחראי על הקמת תשתיות פיזיות, בין אם מדובר על כבלים או רשת אלחוטית. לאחר הקמתה אחראי מנהל הרשתות על תפעולה ואחזקתה של הרשת, על עבודתו התקינה של השרת, על ניהול משתמשים ומתן הרשאות, אבטחת המידע, אחסון מידע וביצוע גיבויים ועליו להתמודד עם כל בעיה או תקלה בתפקוד הרשת.

 

כיצד לבחור קורס ניהול רשתות?

קורסים בנושא ניהול רשתות מועברים במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ, במיוחד כאלה המתמקדים בתחום המחשבים. ישנם מוסדות אשר קיבלו הרשאה להעביר קורס מטעמן של החברות הגדולות והמובילות בתחום כמו מיקרוסופט או סיסקו. מדובר על הקורסים MCITP או MCSE ו- MCSA מטעם מיקרוסופט והקורס CCNA מטעם סיסקו. מומלץ לבחור את אחד הקורסים האלה על מנת לקבל בסופם גם תעודת הסמכה בינלאומית. את התעודה מקבלים לאחר מעבר בחינה חיצונית מטעם אותה חברה והתעודה ניתנת מטעמה.

 

כיצד לבחור מוסד לימודים?

לאחר שבחרתם בקורס המתאים אשר יתן את התעודה הטובה ביותר עבורכם, ודאו כי מוסד הלימודים אכן עושה שימוש ניכר בחומרים המקוריים מטעם החברה אך גם מצרף אליהם חומרי עזר בעברית כמו חוברות או סרטונים. ככל שהקורס יהיה מושתת על חומר מקורי של החברה כך רב הסיכוי שתגיעו מוכנים יותר לבחינת ההסמכה ותעברו אותה בהצלחה.

 

קורס mcsa

קורס mcsa הוא קורס ניהול רשתות שבסופו ניגשים לבחינת הסמכה M.C.P מטעם חברת מיקרוסופט ותואר מנהל הרשתות ניתן מטעמה. היום תחום הרשתות הוא תחום מבוקש מאוד ונדרש בכל עסק, חברה או מוסד ציבורי. כל עסק שברשותו מעל שני מחשבים נעזר ברשת פנימית אליה מרושתים כל המחשבים שבחברה. ככל שהחברה גדולה יותר תפקידו של מנהל הרשתות מורכב יותר ולכן חברות גדולות מעסיקות את מנהל הרשתות על בסיס קבוע.

 

תחומי האחריות של מנהל הרשתות

מנהל הרשתות בארגון או חברה אחראי על תכנונה והקמתה של רשת המחשבים. הוא נדרש להיות בקיא במערכת ההפעלה הכוללת גם את שרתי הדואר, שרת הקבצים, שרת האינטרנט ושרת המדפסת. הוא אחראי על התחזוקה והטיפול השוטפים בכל הקשור לרשת המחשבים, כולל ביצוע גיבויים, מתן הרשאות למשאביה הארגוניים של החברה, אבטחת מידע ועוד.

 

למי מיועד הקורס?

קורס mcsa מיועד בעיקר לבעלי ידע ורקע קודם בתחום המחשבים ומערכות ההפעלה. בוגרי קורס טכנאי מחשבים ובעלי ניסיון בעבודה כטכנאים יפיקו מן הקורס את המיטב. גם בעלי תואר ראשון במחשבים המעוניינים להתמקד ולהתמקצע בתחום הרשתות ולקבל תעודה מטעם חברת מיקרוסופט יכולים לעבור את הקורס ולהגיע לשוק העבודה לאחר התמקדות והתמקצעות בתחום. ישנם מוסדות לימוד אשר מציבים תנאי קבלה לקורס הכוללים מבחן קבלה או ראיון אישי.

 

התוכן הנלמד בקורס

הנושא הבסיסי ביותר של קורס mcsa הוא מהי רשת מחשבים, מהי תקשורת בין מחשבים, הכרת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט, הכלים העומדים לניהולה ותחזוקתה של רשת מחשבים, ניהול משתמשים, אבטחת המידע שעל השרת, התקנת IOS ועוד. התלמידים בקורס מכירים לעומק את מערכות ההפעלה העדכניות ביותר של חברת מיקרוסופט כמו Windows XP, Implementing and ManagingMicrosoft Exchange Server 2003 וכך יכולים לגשת לבחינת ההסמכה כשהם מכירים את המערכות הללו על בוריין.

 

אפשרויות תעסוקה

לאחר מעבר בחינת ההסמכה יוצא בוגר הקורס עם תעודת הסמכה בינלאומית כמנהל רשתות מטעם מיקרוסופט. תעודה זו פותחת דלתות במגוון רב של חברות מכל ענפי המשק, החל מחברות הייטק, דרך חברות תעשיה וכלה בבנקים ובמוסדות ציבוריים. התעודה פותחת דלתות גם לעבודה בחו"ל.

קורס מיקרוסופט

חברת מיקרוסופט היא אחת החברות המובילות בתחום המחשבים אם לא המובילה ביותר. תוכנות ומערכות הפעלה פרי פיתוחה של מיקרוסופט הן הנמכרות ביותר היום בשוק וכמעט בכל מחשב ברחבי העולם מותקנת מערכת ההפעלה Windows  ותוכנות Office. ישנן תוכנות רבות אחרות הקשורות לשיתוף קבצים, שרת, אינטרנט ועוד. לכן, תעודת הסמכה מטעם חברת מיקרוסופט שניתנת לאחר לימוד קורס מיקרוסופט כלשהו ומעבר בחינת ההסמכה מטעם החברה היא יתרון רב בשוק העבודה היום.

 

אילו קורסים מועברים מטעם מיקרוסופט?

קורס מיקרוסופט הוא שם כולל למספר קורסים בתחום ניהול הרשתות. הקורסים הם: MCITP, MCSE, MCSA, MCSM. המשותף לכל הקורסים הללו הוא שכולם עוסקים בתחום ניהול הרשתות. ההבדלים בין הקורסים אינם גדולים. קורס MCITP כולל בנוסף לימוד לעומק של מערכות ההפעלה החדישות ביותר של מיקרוסופט העוסקות בניהול רשתות כמו Windows Server 2008 או Microsoft Exchange 2007.

 

תכניו של הקורס

כל קורס מיקרוסופט בתחום ניהול רשתות כולל את הנושאים הבאים: מהי תקשורת מחשבים, ניהול תשתית רשת מתקדם, הקמת רשת כולל התשתיות הפיזיות שלה, הארכיטקטורה של הרשת, שרתי דואר, קבצים, אינטרנט ומדפסת, מתן הרשאות, ביצוע גיבויים באופן שוטף, אבטחת מידע, הכלים הניהוליים לתחזוקה שוטפת של המערכת, כתובות IP, Microsoft Windows XP Profissional, ונושאים נוספים המעניקים לבוגר הקורס את היכולת להתמודד עם כל בעיה או נושא הקשורים ברשת המחשבים.

 

קהל היעד לקורס מיקרוסופט

הקורסים השונים מיועדים בעיקר לבעלי ידע מוקדם בתחום המחשבים ומערכות ההפעלה. עם זאת, הם נחלקים לרמות כך שגם תלמיד חסר ידע קודם בתחום יכול להתקבל ולהצליח עם הרבה רצון והשקעה. בקורסים וגם בעבודה עצמה נדרש ידע טוב באנגלית טכנית.

 

היכן מועברים קורסי מיקרוסופט

קורס מיקרוסופט לסוגיו מועבר בעיקר במוסדות לימוד המתמקדים בתחום המחשבים אך לא רק. ניתן לעבור את הקורסים גם במכללות ומוסדות העוסקים במנהל ואפילו בלימודי חוץ של אוניברסיטאות ומכללות אחרות. כיוון שהקורס אמור להכשיר היטב לקראת הבחינה של מיקרוסופט, כדאי לבדוק כי חומר הלימוד כולל חומר מקורי אותו הוציאה החברה בליווי של חומר עזר בעברית.

קורס ניהול רשתות

היום כולנו מרושתים ברשת אחת גדולה של מחשבים הלוא היא האינטרנט. בנוסף לרשת החיצונית אליה מחובר כל העולם, לכל חברה ישנה רשת מחשבים פנימית המיועדת לשיתוף מידע הקשור למשאביה הארגוניים של החברה ומיועד לעובדיה, כאשר גם בקרב העובדים ישנן הרשאות כך שלא כל מידע מגיע לכל עובד. ניהול הרשת ואחזקתה השוטפת היא עבודה מורכבת אשר העוסק בה חייב לקבל הכשרה לכך באמצעות קורס ניהול רשתות. אם ישנן עבודות בתחום המחשבים שניתן ללמוד גם תוך כדי עבודה כאן חייב מנהל הרשתות להגיע עם ידע מוקדם שרכש בקורס.

 

סוגי הקורסים המוצעים בתחום

כיוון שתחום ניהול רשתות הפך מבוקש וחיוני מאוד לתפקודן של החברות, דואגות החברות הגדולות בתחום כמו מיקרוסופט וסיסקו להכשיר מנהלי רשתות שיהיו בקיאים במערכות ההפעלה פרי פיתוחן. לכן, הן מציעת קורס ניהול רשתות מטעמן המועבר במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ שקיבלו הרשאה לכך. ישנם מספר סוגי קורסים הנבדלים מעט זה מזה אך מושתתים על חומר דומה שקשור בהכרה לעומק של מערכות ההפעלה, הכרה לעומק של רשת מחשבים על כל מרכיביה, אחסון מידע, תיקון תקלות ועוד. לאחר הקורס ניתן לעבור בחינה חיצונית ולקבל תעודה בינלאומית מטעם החברה. מיקרוסופט מציעה את הקורסים: MCITP, MCSE ו- MCSA. סיסקו מציעה את הקורס  CCNA.

 

תנאי הקבלה לקורסים

תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין קורס לקורס ובין מוסד אחד לאחר. רוב הקורסים דורשים ידע מוקדם במערכות הפעלה ובתחום המחשבים ומתאימים מאוד לטכנאי מחשבים הבאים מתוך עולם המחשבים. עם זאת, ישנם קורסים המיועדים למתחילים ואליהם אפשר להתקבל גם ללא רקע מוקדם. חלק ממוסדות הלימוד עורכים גם בחינת קבלה או ראיון אישי.

 

אפשרויות התעסוקה עם סיום הקורס

לאחר מעבר הבחינה וקבלת תעודה בינלאומית מטעם החברה דלתות רבות יכולות להפתח בפני בוגרי קורס ניהול רשתות. כל חברה, לפחות חברה בסדר גודל בינוני ומעלה, מעסיקה מנהל רשתות על בסיס קבוע. אלה יכולות להיות חברות מכל ענפי המשק. גם מוסדות לימוד או ארגונים ומוסדות  ציבוריים זקוקים למנהל רשתות. כיוון שהתעודה היא בינלאומית ניתן לנסות את מזלכם גם מעבר לים.

קורסים של מיקרוסופט

התוכנות והמערכות אותן מפתחת חברת מיקרוסופט זוכות להצלחה גדולה בארץ ובעולם. אין כמעט מחשב ביתי ברחבי העולם שאינו מכיל את מערכת ההפעלה Windows או תוכנות אחרות פרי פיתוחה של החברה. חברת מיקרוסופט מעוניינת להכשיר נציגים מטעמה ברחבי העולם שיכירו היטב את המערכות שפיתחה בתחום ניהול הרשתות ולכן מוצעים מספר קורסים של מיקרוסופט בתחום זה. עם הקורסים הלל ונמנים: MCITP, MCSA, MCSE. לאחר לימוד כל אחד מקורסים הללו רשאי בוגר הקורס לגשת לבחינת הסמכה מטעם החברה שמעבר שלה בהצלחה נותן תעודה בינלאומית כמוסמך בניהול או הנדסת רשתות.

 

היתרונות במעבר קורסים אלה

ניתן לעבור קורסים בתחום ניהול רשתות אשר אינם קשורים ישירות לחברת מיקרוסופט אך קורסים של מיקרוסופט נותנים את ההכשרה בתחום תוך שימת דגש על הכרה לעומק של המערכות שפיתחה החברה, מערכות בהן נעשה שימוש בחברות וארגונים רבים. לכן, מעבר קורס הנעזר בחומר מקורי שהוציאה החברה, שבסופו ניתן לגשת לבחינה מטעמה הוא מדד לכך שאכן מדובר באדם שמכיר לעומק את המערכות. בנוסף, התעודה היא בינלאומית ולכן פותחת דלתות בארץ ובעולם.

 

למי מתאימים הקורסים?

קורסים של מיקרוסופט בתחום ניהול רשתות מתאימים בעיקר לבעלי ניסיון קודם בתחום המחשבים. עבור טכנאי מחשבים, למשל, זה יכול להיות הצעד הבא בקריירה. ישנם קורסים אשר מיועדים למתחילים חסרי רקע ולהם מספיקה הכרה בסיסית עם מערכות ההפעלה. תנאי הקבלה לקורס משתנים בין מוסדות הלימוד השונים. ישנם מוסדות אשר עורכים לפני כן מבחן קבלה או ראיון.

 

תכני הקורסים

כל הקורסים עוסקים לעומק בכל נושא הרשתות. עם תכני הקורס נמנים: מהי רשת תקשורת מחשבים, טופולוגיות וארכיטקטורות של רשתות, הקמת רשתות, הכרת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט לארגונים גדולים, עבודה עם שרתים, מתן הרשאות, תכנון מערכות גיבוי, תחזוקה שוטפת של רשת והתמודדות עם בעיות ותקלות, אבטחת מידע, ניהול משתמשים ועוד.

 

מבחן ההסמכה

לאחר סיום הקורס בהצלחה ניתן לגשת לבחינת ההסמכה. התשלום עבר הבחינה נעשה בנפרד מהתשלום על הקורס עצמו. הבחינה נערכת במוסד הלימוד. לאחר מעבר הבחינה בהצלחה ניתן, כאמור, לצאת לדרך במקצוע מבוקש ששירותיו נדרשים עבור כל חברה או מוסד וארגון שמחזיקים רשת מחשבים.