קורסים אונליין בעברית
מרצה אמיתי זמין לשאלות בטלפון וגם בצ'אט
בין השעות 10:00 עד 22:00
עברית Русский Srbija العربية English

קורס מנהלי רשת MCSE 2016/ MCSA/ MCITP

קורסים למנהלי רשת קורסים בסיסיים - חובה לדעת התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בלינוקס - linux קורסים בתקשורת קורסים באבטחת מידע קורס האקינג - Hacking
קורסי תכנות יסודות התכנות - חובה לדעת פרויקטים מעשיים קורס בניית אתרים - צד לקוח - Front End קורס בניית אתרים - צד שרת - Back End קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון קורסים מתקדמים התמחות במסדי נתונים – SQL בדיקות תוכנה - QA שפות תכנות לינוקס - Linux
יסודות התקשורת - מתחילים ראיון עבודה אמיתי - מנהל רשת - חלק 1 סיכום ב-3 דקות - התקנת Windows הסבר על מבחני מיקרוסופט - MCSE מה חדש בשרת 2012 ? מה נלמד בקורס שרתי 2012 סיכום ב-3 דקות - יסודות התקשורת הכנה לבחינה חיצונית של מיקרוסופט יסודות התקשורת - מתחילים סיכום ב-3 דקות - חוקים ב-Firewall התקנת שרת 2012 Server התקנת שרת גם בתצורת CORE וגם GUI סיכום ב-3 דקות - פתיחת Port בנתב סיכום ב-3 דקות - שיתוף תיקיות - Share כלי ניהול בשרת Server Manager 2012 Network Teaming סיכום ב-3 דקות - הרשאות NTFS סיכום ב-3 דקות - ניהול דיסקים - RAID הקמת דומיין - DCPromo בשרת 2012 Data Deduplication חלק 1 סיכום ב-3 דקות - שכפול מחשב - ImageX סיכום ב-3 דקות - GPO - Group Policy Data Deduplication חלק 2 הוספת ממשק גרפי לשרת CORE 2012 סיכום ב-3 דקות - Application Locker סיכום ב-3 דקות - הצפנת דיסק Bitlocker סיכום ב-3 דקות - גיבוי ושחזור - Backup סיכום ב-3 דקות - קובץ תשובות - AIK סיכום ב-3 דקות - התקנה אוטומטית MDT סיכום ב-3 דקות - יסודות התקשורת - OSI סיכום ב-3 דקות - הקמת דומיין - DCPromo סיכום ב-3 דקות - כלי ניהול לשרת - RSAT סיכום ב-3 דקות - ניהול קבוצות בארגון גדול סיכום ב-3 דקות - חשבון מחשב סיכום ב-3 דקות - חשבון משתמש סיכום ב-3 דקות - ניהול GPO בדומיין סיכום ב-3 דקות - חמישה תפקידים - FSMO סיכום ב-3 דקות - שרתי DNS סיכום ב-3 דקות - Site and Services סיכום ב-3 דקות - Trust בין דומיינים סיכום ב-3 דקות - תעודות דיגיטליות - CA סיכום ב-3 דקות - הגדרת SSL סיכום ב-3 דקות - שרת DHCP סיכום ב-3 דקות - שרת VPN סיכום ב-3 דקות - שרת Radius סיכום ב-3 דקות - שרת WSUS סיכום ב-3 דקות - שרת DFS סיכום ב-3 דקות - שרת WDS סיכום ב-3 דקות - Cluster NLB + Failover סיכום ב-3 דקות - שרת Terminal Server
שיטת לימוד
שאלה: איך זה עובד?

תשובה: פשוט מאוד, צילמנו בווידאו את המרצים הטובים ביותר המלמדים כל יום את הקורסים במכללות רגילות מול כיתה ובמקום לשלם יותר מ-15 אלף ₪ על לימודים בכיתה, אפשר לראות הכל בסרטונים בפחות מ-500 ₪.

בסוף כל התלמידים, ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט וסיסקו ומקבלים אותה תעודה, גם אלו שלמדו בכיתה ושילמו יותר מ-15 אלף וגם אלו שלמדו בבית לבד. את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה. יש מבחן אחד לכולם, המתבצע במרכז בחינות מורשה, מי שעובר בחינה מקבל תעודה, מי שלא עובר מנסה את מזלו שוב אחרי כמה חודשים. ככה זה עובד בכל העולם גם עם סיסקו גם עם לינוקס וגם עם קורסי תכנות.


האם מבחינת איכות הלימודים זה כמו ללמוד בכיתה?

האמת, שזה הרבה יותר טוב, כי אנחנו מצלמים לקורס את המרצה הטוב ביותר וגם הוא משתדל מאוד, כי הוא יודע שמצלמים אותו, מפרסמים אותו וזה המוניטין שלו כמרצה. אם ההרצאה עדיין לא יוצאת מספיק טוב, אז מצלמים שוב. הדבר הכי הכי חשוב, זה שאלפי תלמידים כבר ראו את הקורסים ואם היה משהו לא מספיק ברור, הם התקשרו אלינו לבקש עוד הסבר, עוד סרטון והיום אחרי שנים רבות של שיפורים ועדכונים ולאחר שמלכתחילה צילמנו מרצים מעולים יצא קורס מאוד איכותי, קצר ולעניין. קורס ללא הפרעות של כיתה עם 20 איש מסביב וכל זה בפחות מ-500 ₪.


האם באמת אפשר ללמוד רק חודש אחד בפחות מ-500 ₪ וזהו

כן בטח, יש אפילו חבילות זולות עוד יותר - חבילות לשנה, החבילות מיועדות למסלולי לימוד ממוקדים. מנוי רגיל באתר הינו לחודש ומאפשר לראות את כל סרטונים, כמה שרוצים ללא מגבלות, אפשר גם ביום וגם בלילה, אפשר ללמוד גם בלי לאכול ובלי לישון. אם אחרי זה כל זה, עדיין לא הספקת בחודש אחד, אז משלמים על חודש נוסף פחות מ-500 ₪. יש גם חבילה מוזלת לחצי שנה.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם מרצה. אפשר גם לכתובת מייל, אפשר גם לקבוע שיעור פרטי. בשנתיים אחרונות כבר לא היה צורך בשיעורים פרטיים, כי אם שאלה שלך מעניינת את כולם, אז אנחנו מצלמים הרצאה בנושא ומצרפים אותה למאגר הסרטים הכללי באתר וזה ללא תשלום. בכל מקרה, אם יש צורך אפשר לקבוע שיעור פרטי, אבל היום כל השאלות מקבלות מענה בטלפון ואם זה הרבה חומר להסביר אז המרצה מפנה לסרט הרלוונטי.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 15 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד

אצלינו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד (אפילו קצת יותר) + מקבלים אותה תעודה (כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט וסיסקו) וגם המרצים שלנו הכי טובים בארץ שמלמדים כל יום במכללות רגילות בכיתות - רק המחיר אצלינו הוא פחות מ-500 ש"ח.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
1. מסלול לימוד חופשי להעשרת ידע כללי (מתאים בעיקר למי שעובד בתחום ובעל תעודה)
2. מסלול לימודי תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע.

בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודת בוגר קורס של המכללה - מותנה בהגשת עבודות וביצוע פרוייקט גמר

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

תלמידי מסלול "לימודי תעודה" - חובה להכין עבודות הגשה במטרה לתרגל את החומר הנלמד ולצורך קבלת תעודה


מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט מקבל גישה מלאה לכל מאגר הסרטים בשלמותו
3. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד בקורסים שלנו וכן חומרי לימוד נוספים
לרבות ספרים של מיקרוסופט, סיסקו וחברות אחרות (ללא תוספת תשלום).
4. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, cisco וכו


לפרטים ולהרשמה חייג : 03-9418941
מנגנון הזהות והגישה IDA
בס"דמאמר בנושא IDA
במאמר זה נדבר על מנגנון ה- IDA , מנגנון זה הוא מנגון הזהות והגישה הנועד בעיקרו לצורך אבטחת משאבי הארגון, כגון קבצים, דואר אלקטרוני, יישומים ומסדי נתונים.

מבנהו של ה- IDA נועד לבצע את הפעולות הבאות:

לאחסן מידע אודות המשתמשים, קבוצות, מחשבים, וזהויות אחרות זהות, בארגון שלנו ונתינת הרשאות לביצוע פעולות על אובייקטים אלו. לדוגמה, משתמש יפתח מסמכים מתיקיה משותפת בשרת ובד בבד המסמך יהיה מאובטח עם הרשאות ברשימת בקרת הגישה (ACL) כך שפעולות מסיומות שיפעיל המשתמש על אותו הקובץ יידחו באם הוגדר כך ב-ACL . חשוב לציין שאם השרת לא יכול לאמת את זהות המשתמש לא תוענק לאותו המשתמש הרשאת גישה למשאב או לקובץ שאליו רצה לפנות. עוד תכונה מאוד חשובה הינה תכונת התיעוד, בדרך כלל כל חברה תרצה לפקח ולתעד כל דבר אשר מתרחש ולכן ישנו מנגנון התיעוד " auditing" המובנה בתוך מנגון ה-IDA.

אז לפני שנקפוץ למים העמוקים בואו ונעשה הכרות כללית עם ניהול הגישה למשאבים בכלל:

גישה למסמך או לכל משאב אחר מנוהלת על ידי מערכת האבטחה המשנית של השרת, אשר משווה את זהותו של המשתמש לזהויות הרשומות ב- ACL בכדי לקבוע אם בקשתו של המשתמש לגישה או לכל פעולה אחרת (שינוי, קריאה, מחיקה) תאושר או תדחה. מחשבים, קבוצות, שירותים, ואובייקטים אחרים גם הם מבצעים פעולות ברשת, והם חייבים להיות מיוצגים על ידי זהויות. בין כלל המידע המאוחסן על כל זהות וזהות קיימים גם מאפיינים יחודיים הנועדו לזהות את האובייקט, כגון שם משתמש או מזהה האבטחה (SID) וכמובן הסיסמה עבור הזהות.

ישנן חמש טכנולוגיות עיקריות המספקות פתרונות ברמת IDA, חלקן אף מקלות על יכולת הניהול בצורה משמעותית מאוד:

ACTIVE DIRECTORY DS

טכנולוגיה זו מאפשרת ניהול מרכזי של כל האובייקטים ברשת שלנו, בין אם מדובר במחשבים, משתמשים, קבוצות, יחידות אירגוניות, מדפסות וכל מה שתוכלו להעלות על דעתכם ובמילה אחת ניהולן של כל הזהויות ממקום אחד טכנולוגיה זו גם מרכזת בתוכה את כל סיסמאות האבטחה של הארגון שלנו ולכן יש לנהוג במשנה זהירות, לא אגזים אם אומר שזהו בעצם ליבה הפועם של החברה, מנגנון זה כאשר מותקן על שרת בתצורת (FULL) מגיע עם ממשק גרפי נוח ואפשרויות מתקדמות שפשוט עושות למנהלי הרשת את החיים הרבה יותר קלים, כמו כן תוכלו לצפות בניהול שיתופים והרשאות גישה לכל אובייקט ואובייקט, אחת התכונות הנוספות לכלי זה הוא ניהול אובייקטים לפי "מדיניות" (POLICY) כך שתוכלו להכתיב ולכפות מדיניות אבטחה מסויימת מרמת אובייקט בודד ועד לקבוצות גדולות של אלפי משתמשים בהגדרה אחת בלבד.

Active Directory L D S

מנגון זה הוא בעצם אחיו הקטן והלא מפותח של מנגון ה-DS וכשאני אומר לא מפותח אין הכוונה שמנגנון זה לוקה בחסר מבחינת בנייה, מנגון זה תוכנן למטרה מסויימת ומבצע אותה בצורה מושלמת. אז מהו ולמה הוא נועד – ישנן מצבים שתוכנות מסויימת הנחוצות לארגון שבו אתם עובדים ידרשו מנוע של ACTIVE DIRECTORY על מנת לפעול, כמו תוכנות צד שלישי למינהן (נפוץ ביותר) אך אבוי לא תמיד נרצה לסכן את כל המידע הרגיש של הארגון שלנו בכך שניתן הרשאה לתוכנת צד שלישי לגשת אליו. אכן בעיה... אז זהו שלא, בדיוק למטרה זו פותח המנגנון של AD DS בגירסת ה"לייט" שלו מה שאומר מנוע של AD DS אבל ללא כל המידע הרגיש שלנו, כך שהתוכנות יעבדו בצורה חלקה ללא כל סיכון למידע הרגיש שלנו והדבר היחיד שמאוחסן ועובר רפליקציה הוא מידע הקשור לאותן התוכנות.

Active Directory CS

אירגונים רבים עושים שימוש בכלי זה בכדי ליצור רשות מאובטחת שביכולתה לבצע הנפקה של תעודות דיגיטליות שיעזרו לנו בביצוע אימות זהותם של משתמשים, ניתן לחשוב על זה בצורה דיי פשוטה ובסיסית כמו "חוגר צבאי" כך שרק מי שמחזיק בחוגר עם רמת הסיווג המתאימה יוכל לקבל הרשאת גישה למקום כזה או אחר, כמובן שבמציאות ישנם הרבה רבדים ושימושים רבים ונרחבים ביותר אך רק לטובת ההבנה של הרעיון נתתי דוגמה פשוטה יחסית. כחלק ממסגרת העבודה על תשתית מבוססת מפתחות ציבוריים (PKI) שתפקידה הוא לבצע חיבור בין זהותו של האדם, המכשיר, או אפילו השירות להגיב למפתח הפרטי המתאים לו והייחודי לו נוכל להיות בטוחים שאכן לא מדובר בנסיון זיוף של זהות. בתעודות ניתן להשתמש בכדי לאמת משתמשים מחשבים, לספק אימות מבוסס אינטרנט (כמו כן כרטיס חכם תומך גם הוא באימות), תמיכה ביישומים, כולל רשתות אלחוטית מאובטחת, רשתות וירטואליות פרטיות(VPNs) פרוטוקול אבטחת אינטרנט (IPSEC) ,ביצוע הצפנת קבצים EFS- וכמובן חתימות דיגיטליות. מנגון זה מעניק לנו את היכולות להנפיק ולנהל בצורה מאובטחת תעודות דיגטליות כמו כן ניתן להשתמש ב- AD CS בכדי לספק שירותים אלה לארגונים חיצוניים כמובן שאם נרצה לבצע זאת יחוייב שהשרת שלנו יחובר ל- CA חיצוני, בסופו של דבר שם המשחק הוא להוכיח בצורה חד משמעית ובלתי ניתנת לערעור שאכן אתה מי שאת טוען שאתה (אימות) וכאן נכנסות התעודות הדיגיטליות לתמונה.

Active Directory Federation Services

מנגון זה מאפשר לנו ליצור ולעבוד עם מנגון ה-IDA בקנה מידה רחב בהרבה בין ארגונים שונים ואף עם מערכות הפעלה שונות בין אם מדובר בסביבת "חלונות" ובין אם מדובר במערכת הפעלה אחרת, הרעיון מאחורי מנגון זה הוא בעצם היכולת ליצור שיתוף עבודה בין חברות שנות מבלי לפגוע ברמת האבטחה של אף אחת מהן, כלומר, משתמשים מחברה X יוכלו לעבור אימות על מערכת בחברה Y מבלי שהחברות יצטרכו לחלוק את זהויות העובדים הרשומות במערכותיהן אחת עם השניה לא רק זאת אלא משתמשים שעברו אימות תחת מערכת אחת יוכלו בצורה מיידית לגשת למערכת האחרת מבלי לעבור אימות נוסף, למרות שהדבר נשמע טריוואלי דעו לכם שכשמדובר בקנה מידה רחב הדבר חוסך המון פעילות אדמיניסטרטיבית.

Active Directory RMS

עד כה דיברנו על אימות אימות ואימות אבל מה קורה כשאובייקט מסויים כבר עבר את שלב האימות והגיע לשלב הגישה?! אז בטח ובטח שתחשבו לעצמכם אין שום בעיה, הרי אין סיבה לדאגה המשתמש (לדוגמה) הוא אדם שאנו סומכים עליו הלא כן?! אז איך אומרים ברוב המקרים זה ממש לא נכון, עצם העובדה שהמשתמש אומת לא בהכרח אומרת שאתם רוצים להעניק לו גישה מלאה והרשאות מלאות, תארו לכם מצב שבו פקיד/ה יוכלו לגשת לקבצים המסווגים ביותר בחברה ולעשות בהם ככל העולה על רוחם... אני מניח שהבנתם את התמונה הכללית, אז נכון ישנם שיבואו ויגידו בשביל זה קיימת מערכת ה- ACL שכל תפקידה הוא בעצם לקבוע לאיזה משתמש תהיה זכות גישה לקובץ כזה או אחר והאם יוכל רק לקרוא אותו או לבצע פעולות נוספות, אבל מה אם תרצו לבצע הגדרות הרבה יותר נקודתיות... כמו לדוגמה משתמש יוכל לקורא קובץ מסויים אך לא יוכל להדפיסו וכאן בדיוק נכנסת לתמונה מערכת ה- RMS שלנו מערכת ניהול ההרשאות, המאפשרת לנו בצורה פשוטה לאשר רק את מה שאנו רוצים לאשר ולא לתת הרשאות גורפות העלולות לפגוע בבטחון המידע היקר שלנו.

אז כמו שראיתם ה- IDA הינו מנגון חכם ובעצם מעורב כמעט בכל אספקט של עבודה עם שרתי מיקרוסופט ובכלל.

כמובן שקצרה היריעה מלהסביר ולפרט לעומקם של דברים אך את המושג הכללי בהחלט קיבלתם והכל בסופו של דבר מתחיל מהבנת הרעיון הבסיסי .

מאמר זה נכתב על ידי מר. עידו שדדי, מרצה בכללת PRACTICU.
;
שאלות, הערות ומחמאות למדריך
השאר תגובה
CAPTCHA
טבלת השוואת מחירים בין המכללות
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
סקר שוק על משכורות של מנהלי רשת – חברת אתוסיה
סקר שוק על משכורות של מנהלי רשת - חברת דיאלוג
קורסים של מיקרוסופט, איפה לומדים?

מעוניינים לנסוק מעלה? להשתלב בענף ההיי טק ולהיות מהמובילים והטובים ביותר? ההזדמנות פתוחה בפניכם. כל שעליכם לעשות זה למצוא קורסים של מיקרוסופט לצורך קבלת הסמכה. כאשר עם תום הלימודים יהיו בידכם הכלים המקצועיים בשביל לעשות את העבודה היטב.

איפה ללמוד?

עליכם ללמוד במכללות או בבתי ספר מוסמכים. כאלו שיש להם קורסים ייעודיים המכינים אתכם לקראת מבחני ההסמכה של מיקרוסופט. כאשר אתם לומדים מהטובים ביותר אתם יוצאים עם ידע עדכני ומותאם ועם מיומנות אותה רכשתם בשעות התרגול במהלך קורסים של מיקרוסופט. בעת הבחירה עליכם לאתר את מקום הלימודים המוכר והרשמי. שמעביר קורסים של מיקרוסופט. שם אכן תוכלו להעמיק ולרכוש את המקצוע המבוקש לכם. וקדימה, להשתלב בשוק העבודה.

מה חשוב לברר לפני הכול?

לפני שמתחילים ללמוד חובה לברר ולוודא כי אכן הקורס מתאים לכישורים שלכם. שיש לכם יכולות לוגיות לצורך רכישת המקצוע. בחינת התאמה מקצועית תוכל לתת לכם אור ירוק בבחירת הקורס המתאים לכם. כמו כן עליכם לברר מהם תנאי הקבלה לקורסים השונים. וזאת כדי לדעת מהו הקורס אליו תוכלו להתקבל. תחום זה יוכל להיות מתאים לכם ובו תוכלו גם לעסוק בהמשך.

שוחחו עם בוגרים

בשביל להחליט בצורה נבונה ואחראית, כך שההחלטה תבוא מתוך יישוב הדעת מומלץ לשוחח עם בוגרי הקורסים. תוכלו לקבל מהם מידע רב. ראשית לגבי התנהלות הקורס. כיצד מתנהלים השיעורים, מהי הרמה שלהם ומיהם המרצים המעבירים את החומר. כמו כן תוכלו לקבל מידע ביחס לנתינת מענה מקצועי לשאלות שונות שמתעוררות במהלך הקורס. כאשר תשמעו מבוגרים שהיו מרוצים מההתנהלות של הקורס ושהשיעורים היו מצוינים. תוכלו להחליט אם גם לכם מתאים הקורס.

ומה לגבי השמה?

עוד עליכם לבדוק מראש מה המצב בשוק. למה יש דרישה בשוק, איזה מקצוע יהיה מבוקש ביותר כאשר תסיימו את הלימודים. זכרו כי עולם היי טק הוא דינמי ומשתנה ביותר. בררו מה המצב כרגע ועוד נסו לתשאל יודעי דבר לגבי הצפי בעתיד הקרוב. כך תוכלו להחליט בתבונה לגבי הקורסים המתאימים שיפתחו לכם שערים.

המגוון החשוב שמדגישים קורסים של מיקרוסופט

את חברת מיקרוסופט כנראה שאין צורך להכיר לאיש על פני הגלובוס שלנו. אנו משתמשים בתוכנת ההפעלה המוכרת של החברה שייסד ביל גייטס, ואנו עושים שימוש בלא מעט תוכנות אחרות של החברה בין אם זו בצורה ישירה דרך המחשב שלנו ובין אם דרך מערכות אחרות במקום העבודה שלנו או בארגונים שונים.

 

לכן חשוב מאוד לדבר על הקורסים השונים שמציעה החברה תחת פיקוחה בלא מעט בתי ספר שנמצאים בלא מעט מדינות ברחבי העולם. מאחר וישראל היא בהחלט מדינה שמובילה את תחום התוכנות והמחשבים בעולם, הרי שקורסים שונים של החברה מוצעים גם כאן כדי ליצור אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר.

 

מוצרי תוכנה הזוכים לשימוש בעולם כולו

אם ניכנס לעובי הקורה בכל מה שקשור לתוכנות של חברת מיקרוסופט, הרי שנראה כיצד איש מקצוע שיודע לטפל בתוכנות מסוימות תוך התקנתן, הסרתן, החלפתן וכיו', הוא אדם שכל בעל מחשב ישמח להיעזר בו. זאת בין אם מדובר על שירות פרטי בבית מסוים ובין אם מדובר על שירות מקצועי עבור עסקים וחברות בישראל.

 

בזכות קורסים של מיקרוסופט אנו יכולים למצוא היום אנשים שיודעים כיצד להתקין את תוכנת אופיס, לפתח פיתוחים וירטואליים עם שפת תכנות כמו C למשל, לעבוד בסביבת דוט-נט, לנהל שרתי מידע עם SQL SERVER, ולהיות אלו שיתאימו לביצוע פעולות מתקדמות עם שלל מוצרים אחרים של החברה המוכרת.

 

פתח אמיתי לעולם המחשבים

נראה כי לא נטענה כלל וכלל אם נגיד שבזכות מגוון רחב של קורסים של מיקרוסופט יכול כל אדם רציני לראות כיצד ההכשרה שקיבל יכולה לשרת אותו בכניסה מרשימה לתחום המחשבים. בל נשכח כי תחום זה דורש אנשי מקצוע שעברו הכשרה איכותית, ולכן אם מדובר על הכשרה מטעם מיקרוסופט, הדבר בעל ערך רב.

 

מאחר ואף אחד לא רוצה לבזבז את זמנו בלימודי סרק, אם נקרא לזה כך, אלא להצליח בדרכו המקצועית כבר מהרגע הראשון שהוא מסיים את הלימודים, אנו יכולים לזהות את החשיבות של קורסים אלו של חברה מפורסמת שרבים בכל רחבי העולם עושים שימוש יומיומי במוצריה.

 

אילו קורסים של מיקרוסופט קיימים?
זה יכול לקרות לכל אחד. עובדים שנים רבות בעבודה מסוימת, תחום מסוים אותו למדנו לפני שנים רבות, אך אין תשוקה לעבודה, אין את הכיף הזה והרצון לקום בכל בוקר ובוקר לעשות את זה. ואז, ככה באמצע החיים, מחליטים לעשות שינוי דרמטי בקריירה, שינוי שיאפשר למצוא מקום עבודה חדש וכמובן גם להתחיל פרק חדש בחיים, שינוי שיביא עימו רוח רעננה בתחום הקרייריסטי. היום לא חייבים ללכת וללמוד לתואר בשביל לעשות שינוי כזה, אפשר גם לעשות קורסים של מיקרוסופט כמו גם קורסים אחרים קצרים יחסית ולמצוא עבודה בהם.

למה דווקא מייקרוסופט?

אז למה כדאי לעשות קורסים של מיקרוסופט על פני קורסים אחרים? איפה בכלל יש את הקורסים הללו? פשוט מאוד... מייקרוסופט כידוע היא אחת החברות הגדולות בעולם בתחום התוכנה, חברה שחתומה על מותגים כמו וורד, אקסל, פאוור פוינט, ועוד, תוכנות שכמעט כולנו עושים בהם שימוש יום יומי. אך חברת מייקרוסופט לא רק עוסקת בתוכנות הללו אלא היא גם אחראית על מערכות ניהול שונות, מערכות תקשורת, תיכנות ומה לא.. בשביל לעסוק בדברים שקשורים אליה צריך לעשות קורסים שמקבלים בסיומם תעודה של החברה ואיתה מחפשים עבודה.

איפה לומדים?

מי שמחפש לעשות קורסים של מיקרוסופט יכול למצוא את הלימודים הללו במכללות שונות. כפי שציינו צריך לעשות הסמכה של החברה בכל אחד מהמקומות הללו, וזה משהו שחייבים לברר לפני שמתחילים ללמוד או נרשמים ללימודים. מי שמחפש עבודה בתחום זה חייב למצוא מכללה שמלמדת את כל מה שהחברה רוצה, וכמובן מכללה שמכינה למבחני ההסמכה.

יש אם כן מכללות שונות שמאפשרות ללמוד את הקורסים הללו, אך יש עוד אופציה והיא האופציה של און ליין. יש מכללות שמאפשרות ללמוד מהבית כשהכול מתבצע בווידאו או בדרכים וירטואלית שונות, ורק את ההסמכה צריך להגיע ולעשות. אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם זמן וגם לא מעט כסף בגלל חנייה, דלק, זמן עבודה וכדומה, תבדקו גם את האופציה הזו של לימודים און ליין, ויכול להיות שזה מה שאתם בדיוק צריכים בשביל להתחיל וללמוד.

 

 

למה כדאי לכם ללמוד קורסים של מיקרוסופט

התשובה לשאלה הגדולה הזו היא קצת קטנונית, אז במילה אחת התשובה היא: ככה. או במילים רבות יותר, מיקרוסופט היא אחת החברות החזקות, המובילות והחשובות ביותר בעולם. למעשה מיקרוסופט מובילה את השוק בנדבכים רבים ומשמשת ספינת דגל טכנולוגית עבור מיליונים ברחבי העולם. תוכנת החלונות המפורסמת בה פועלים רוב מחשבי העולם נוצרה, פותחה ונכתבה במיקרוסופט, מה שהופך אותה ללא ספק למובילה בלעדית שעוזרת לנו להתמודד עם כל פעולה כמעט הנעשית במחשב האישי שלנו. מיקרוסופט חייב לציין היא גם חברה יוצאת דופן בחדשנותה, וזה בדיוק הגורם המרכזי שיגרום לכולנו להמשיך ולקחת קורסים של מיקרוסופט להנאתנו, וגם למען התמקצעותנו.

היכן לומדים קורסים של מיקרוסופט?

ובכן, לא באמת צריך לנסוע לחברת מיקרוסופט בכדי להיות תלמיד בבית הספר המוביל בעולם. אפשר בהחלט לשבת בכיתת לימוד בחדרה, תל אביב, ירושלים או באר שבע וללמוד קורס מקצועי ומדהים של חברת מיקרוסופט העולמית. כיצד? בעזרת הרשת המופלאה המכונה האינטרנט ובזכות העובדה שהחברה מאפשרת למקומות לימוד שונים את ללמד את הקורסים ולהגיש את הסטודנטים לבחינות הגמר מול מחשב של החברה המנתח את התוצאות ומעניק הסמכות לבוגרי הקורס בהצלחה.

הבחירה הטובה ביותר שתעשו היא בחירה בקורס מקצועי ואיכותי הנלמד במקום מסודר ובעל ניסיון. עליכם לוודא לפני ואחרי הכל שיש למקום הלימוד הזה את ההרשאות הנדרשות, את התעודות ואת הזיכיון של חברת מיקרוסופט לתת תעודות מטעמה. אל תפלו בפח, קורסים רבים מוצגים בתור קורסים של מיקרוסופט, מלמדים אתכם את החומר המתאים אך למעשה אינם מעניקים לכם הסמכה רשמית. ללא הסמכה שכזו לא תוכלו לעבוד בשטח בתחום מיקרוסופט בשום חברה שמכבדת את עצמה, אל תשקיעו זמן וכסף מבלי לקבל הסמכה, נקודה.

מה לומדים בקורסים?

בכל קורס נלמד תחום אחר, באופן כללי הקורסים מעבירים חומר וידע שמפתחת חברת מיקרוסופט ומתאים למוצרים שלה, בין היתר גם לדברים אחרים אך בעיקר למוצרי החברה. מכיוון שהם בשימו בין לאומי יומי בחברות, בהיי טק וגם בשימוש אישי הרי הסמכות אלו הן תעודות יוקרה מקצועיות מעולות עבור כל מי שעוסק בתחום.

קורסים של מייקרוסופט

אם גם אתם חושבים או תוהים מה יהיה האפיק התעסוקתי העתידי שלכם, קורסים של מייקרוסופט פותחים לכם צוהר לעולם תעסוקתי נרחב, יציב ובטוח. הקורסים, אשר חלקם עוסקים בחומרה, חלקם בתוכנה וחלקם משלבים בין שני האלמנטים. מציעים ידע מקיף בכל נושאי המחשוב האישי והרשתי, מה שיאפשר בקלות לכל אחד ואחת מכם לממש את עצמו בקלות במקומות עבודה שונים ורלוונטיים מאד לעתידכם התעסוקתי.

קורסי וירטואליזציה

קורסים המלמדים תפעול מחשב או רשת מחשבים בוירטואליזציה, כלומר תוך שימוש במכונות וירטואליות. מתקינים תוכנה שנראית בדיוק כמו מערכת ההפעלה אלא שהתוצרים שתעשו שם לא באמת יישמרו במקום בהארד דרייב ויהיו קיימים רק כאשר תפעילו את המכונה הוירטואלית. בחברות ההייטק העוסקות בתקשורת בין מחשבים אנשי וירטואליזציה נדרשים בכל עת, ולכן מדובר בקורס מייקרוסופט מהכדאיים שישנם.

קורסי פיתוח אתרים

קורסים הסוקרים את כל הנושא של פיתוח אתרי אינטרנט – מפיתוח HTML ועד שימוש בפונקציות הדומות בפורמט שלהן לפונקציות ג'אווה ו- C#, אך משמשות כפונקציות אתר בלבד, ללא שרת, בשפת JAVASCRIPT. קורסים אלה יאפשרו לכם לפתח אתרים, ובניגוד למה שחושבים עידן הוורדפרס לא מוציא את הרלוונטיות של המקצוע. להיפך, אם יש לכם לקוח שאומר לכם שהוא מעדיף ללכת לוורדפרס אתם יכולים לפתח לו מבחינה תכנותית את התבנית שהוא רכש ולהפוך אותה להרבה יותר אטרקטיבית. בעלי עסק שמחליטים להשקיע באתרי הוורדפרס שלהם פונים מיוזמתם למתכנתים כמוכם שישפרו להם את התבנית.

קורסי חומרה ותיקון

קורסים של מייקרוסופט קיימים גם בתחום החומרה והתיקון. במסגרתם – לומד התלמיד כיצד לפרק משחב, לזהות תקלה בחומרה או בתוכנה, ולפעול לתיקונה. קורס זה אשר מכשיר את תלמידיו להיות מתקני PC נחשב לאחד הקורסים הרווחיים משום שהוא מבין היחידים שאפשר להצליח עם תוצריו מבחינה כלכלית גם בלי לעבוד בחברה כשכיר.

קורסי ניהול רשת

קורסים בהם לומדים כיצד להיות מנהל רשת, לעבוד עם הרשאות ולנהל סשנים ואפליקציות האחראיים על הקשר בין המחשב/רשת המחשבים לבין עולם האינטרנט. קורסים של מייקרוסופט מעין אלה נחשבים למורכבים במיוחד אך בסיומם, עם תעודה רשמית, ניתן בקלות למצוא את מקומכם בשוק העבודה.

קורסים של מיקרוסופט

וודאי גם אתם מכירים חלק מהמוצרים של חברת מייקרוסופט. מערכת ההפעלה המרכזית בשוק היא תוכנת החלונות לרבות התוכנה הפופולארית ביותר בעולם: תוכנת אופיס, שניתן להבחין בה כמעט בכל משרד ובית. מלבד הצלחות אלו, מייקרוסופט גם אחראית למבחר אדיר של תוכנות ושרתים דוגמת דפדפן אקספלורר, תוכנת סקייפ לשיחות ווידאו ושפת התכנות C. קורסים של מיקרוסופט מעניקים למשתתפים הזדמנות ללמוד את תוכנות אופיס על בורין ולרכוש בנוסף סמכות מטעם החברה בתשתיות ובפיתוח.

קהל היעד של הקורסים

ישנו מגוון רחב של קורסים המוצעים כיום בשוק ומסלולי הלימוד מכוונים אל קהלי יעד משתנים. ישנם קורסי יסוד בסיסיים הפונים לאנשים ללא רקע קודם בתחום המחשבים ובעולם הטכנולוגיה וישנם מנגד קורסים יותר מתקדמים הפונים אל אנשים מקצוענים שמעוניינים לקבל הסמכה רשמית ולהתעדכן במגוון הגרסאות החדשות של התוכנות השונות. להלן סקירה נרחבת אודות קורסים של מיקרוסופט הנחשבים לפופולאריים ולחשובים ביותר. קורס Word עוסק במעבד התמלילים של אופיס ונחשב ליישום השכיח ביותר בתחום של עריכת מסמכים.

פירוט הקורסים הנפוצים של מייקרוסופט

קורס Excel עוסק בתוכנה שמהווה גיליון נתונים שמספק למשתמשים אפשרות בנייה של טבלאות ובסיסי נתונים לרבות יצירת תרשימים וביצועי חישובים שונים. קורס Outlook נועד להקנות למשתתפים מיומנות בתוכנת ניהול המשרד של אופיס לרבות טיפול בדואר אלקטרוני, ארגון משימות ואנשי קשר וניהול יומן. קורס Power Point פונה אל מנהלים, אנשי תוכן ואנשים אחרים שברצונם להכיר את תוכנת המצגות של חבילת אופיס. במהלך הקורס ילמדו המשתתפים את כלי התוכנה השונים ואתר עקרונות הבנייה הנכונה של מצגות למגוון צרכים.

קורסים פחות נפוצים 

ולבסוף, קורס OneNote מתמקד בתוכנה הלא כל כך מוכרת בהשוואה לאחיותיה במסגרת חבילת האופיס, אולם השימוש בה יכול להקל משמעותית על העבודה השוטפת במשרד. התוכנה מספקת למשתמשים אפשרות לארגן את כל המידע שנשמר על גבי המחשב במחברת דיגיטאלית., בין אם מדובר בפתקים, בתכתובות דואר, בדפי אינטרנט, כרטיסי ביקור וכן הלאה. בקורס זה לומדים המשתתפים כיצד ליצור הערות ולתייק אותם, לאסוף מידע בצורה יעילה וליצור סביבות עבודה למטרות קידום עבודת צוות.

 

 

הכירו מבחר קורסים של מיקרוסופט

רבים מכירים מגוון תוכנות של מיקרוסופט. יש את התוכנה המרכזית והידועה לכל העונה לשם "חלונות", אך לצידה יש לא מעט תוכנות נוספות, כאשר כמעט בכל מקום עסקי אליו פונים ניתן למצוא מגוון חבילות שכוללות בין היתר תוכנות מבית החברה. כך למשל אם ניגע על קצה המזלג, נמצא את תוכנות אופיס, אקספלורר, סקייפ, מגוון שפות תכנות C ועוד. על כן מי שמבקש לעבוד בתחום, צריך כשלב ראשון להכיר את מגוון האופציות ועל כן טוב להכיר את מגוון הקורסים המקצועיים בתחום.

היצע

 אדם שמבקש לרכוש הסמכה מבית החברה וללמוד לעומק את התוכנות השונות, יימצא שעליו לעבור מגוון קורסים. כיוון שסה"כ מדובר על קורסים קצרים, ניתן למצוא שלא צריך להשקיע שנים על מנת להתמצא בכול, ויחסית תוך זמן קצר ניתן לסמל וי על הכשרה חשובה שכזו ואף להתעדכן לגבי מגוון  הגרסאות החדשות שיוצאות בקצב מסחרר.

קורסים לדוגמה

בין היתר ניתן לבחור בקורס Word שמהווה את היישום היותר נפוץ עבור עריכת מסמכים. אין להסיק שכיוון שמדובר על תוכנה ידידותית למשתמש אין צורך להעמיק בה באופן מקצועי, וזאת כיוון שהיא  גם מכילה נדבכים מורכבים שעשויים להקל את השימוש ואף להכיל מסמכים יותר מורכבים שבין היתר גם כוללים עיצובים. קורס נוסף הנו קורס אקסל. שוב מדובר על תוכנה שרבים מכירים, אך יחד עם זאת גם מדובר על תוכנה שתמיד ניתן להעמיק בה על מנת לייצר חישובים, לייצר תרשימים ואפילו על מנת להרכיב דוחות מורכבים ולהציג מגוון נתונים מתקדמים.

התמקצעות

אם נמשיך לבחון את רשימת הקורסים, קורסים של מיקרוסופט, נמצא שגם ניתן לבחור בקורס Outlook כך שניתן יהיה  להתעמק בניהול חבילת האופיס. כך ניתן לארגן משימות, לטפל בדואר אלקטרוני, לתאם פגישות ועוד. עוד קורס חשוב אך פחות מוכר הנו קורס OneNote שמי שמכיר אותו זוכה להקל באופן משמעותי את העבודה במשרד, על ידי ארגון ותיוק של מגוון הערות תוך יצירת סביבת עבודה תומכת ומסודרת. לסיכום יש מגוון קורסים של מיקרוסופט, וניתן לגשת אליהם אם לטובת ניהול צרכים אישיים ואם על מנת להתמקצע כטכנאי מחשבים. 

קורסים של מיקרוסופט – למי הם נועדו?

מיקרוסופט היא לא רק מותג בינלאומי בעל אין ספור מוצרים המוצעים לרוחב כל עולם המחשבים, אלא גוף מרכזי שגם מכשיר אנשי מחשוב, ומגדיר סטנדרטים של ידע להם מחוייב כל איש מחשוב המעוניין לפעול בעולם זה ולהתקדם בו. היכולת של מיקרוסופט לקבוע את הסטנדרטים הללו, נובעת מהשליטה המוחלטת שלה במוצרים בהם נעשה שימוש הן במערכות מחשוב פרטיות והן במערכות ארגוניות וגלובליות. אחרי שאמרנו את זה, מיקרוסופט בדרך כלל אינה מבצעת את ההכשרה בעצמה, אלא מאצילה את הסמכות על בתי ספר ללימודי מחשוב, ומעניקה להם את היכולת להסמיך אנשים כמורשי מיקרוסופט.

דרישה למקצועות מיקרוסופט בשוק המחשוב

קורסים של מיקרוסופט הם קורסים בהם לומדים על המוצרים השונים והמערכות השונות המבוססות על מוצרי מיקרוסופט. המדובר על מערכות שרתים, רשתות מחשוב, רשתות תקשורת, תוכנות ועוד שורה של תחומים והאחרון שבהם הוא הענן של מיקרוסופט. ארגונים רבים וגופים רבים עושים שימוש במוצרים והמערכות השונות של מיקרוסופט, וכדי להעניק לאותם ארגונים שירותי תחזוקה ותיקון של מערכות המחשוב שלהם, עליכם להיות בעלי הסמכה של מיקרוסופט.

הסמכה כמורשה מיקרוסופט

הסמכה של מיקרוסופט אינה קשה להשגה, ואינה מוגבלת. כל שאתם צריכים לעשות הוא לעבור קורסים של מיקרוסופט בנושאים בהם אתם רוצים להתמחות ולהתמקצע, ולאחר שתעברו את תהליך הלימודים ואת המבחנים הנדרשים, תוכלו לקבל הסמכה של מיקרוסופט ולהציג את עצמכם ככאלה. אחרי שאמרנו את זה, ישנם כמובן תחומים רבים וקורסים רבים שמהם תוכלו לבחור את התחום המתאים לכם ביותר, המעניין אתכם ביותר, ואולי זה שאתם רוצים לעסוק בו בגלל אפשרויות התעסוקה סביבו.

בניית תכנית לימודים סביב מוצרי מיקרוסופט

הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לפנות לגורם מקצועי המתמחה בהכשרת אנשי מקצוע באמצעות קורסים של מיקרוסופט, בדרך כלל בבתי ספר ומוסדות השכלה המציעים את הלימודים הללו, ולהתייעץ, לברר ולשאול את כל השאלות המטרידות אתכם בנושא זה. אותם אנשי מקצוע יוכלו לבנות עבורכם תכנית לימודים מקיפה החל מהבסיס הנדרש לכל מי שנכנס לעולם המחשבים, וכלה בתחומים הספציפיים שבהם מתאים לכם יותר להתמחות.

 

אודות קורסים של מיקרוסופט

אין זה סוד שחברת מיקרוסופט שולטת כיום במגוון תחומים ומוטמעת אצל מיטב החברות המובילות. על כן אם תחום ההייטק מושך אתכם ואתם רואים בו את עתידכם, מומלץ לשקול בחיוב לעבור קורסים של מיקרוסופט, ולו על מנת ליישר קו ולהעניק לעצמכם דריסת רגל מוצלחת בטריטוריה יוקרתית שכזו. יש להבין שחברת מיקרוסופט אינה אחראית אך ורק על מבחר תוכנות אופיס, אלא גם על פיתוח של שפת תכנות C שארפ, המערכת המפורסמת של ניהול נתונים SQL SERVER וגם על פיתוח הדוט נט ומגוון תחומי מחשב נוספים מוכרים ומוערכים.

מבחר

לאור כל זאת חברת מיקרוסופט טורחת להוציא מגוון גדול של קורסים שמובילים לקבל הסמכות חשובות בתחום, כאשר ניתן למצוא קורסים של מיקרוסופט שמיועדים עבור אנשים שרק עושים את צעדיהם הראשונים בתחום לצד קורסים של מיקרוסופט שמיועדים עבור אנשים שכבר בקיאים בתחום אך מעדיפים להתקדם וללמוד דברים חדשים ולהירשם למבחר קורסים מתקדמים. יש להבין שתחת הכותרת "קור