טל' למכללה: 03-9418941 כניסה לאתר לתלמיד קיים רשימת הסרטים המלאה הרשמה לאתר לתלמיד חדש
קורסים מקצועיים אונליין
תכנות, ניהול רשתות, טכנאי מחשבים ועוד...
Hebrew Русский Srbija

קורס מנהלי רשת MCSE 2012/ MCSA/ MCITP

קורסים למנהלי רשת
קורסי תכנות
שרת Core ביצוע Forward בתוך DNS ניהול OU Sites and Services הגדרת NAP - שרת בריאות Federation Services פקודת Foreach Enrollment Agent הגדרות של IIS - קובץ web.config שרת DHCP על XP הכרות עם Sharepoint התקנת Sharepoint סוגי קבוצות יצירת משתמשים ב-AD אבטחה בשרת IIS חידושים ב-AD 2008 שרת CA בתצורת Standalone הגבלת זיכרון ומעבד לתוכנה - WSRM התקנת שרת 2012 Server ארונות וסוגי שרתים מה זה Application pool ? רכישת תעודה אמיתית מ-GoDaddy הגדרת Failover Cluster + ISCSI איך פועלת חתימה דיגיטלית? TS Remote Application התקנת שרת TS - Terminal Server Netbios שרת CA בתצורת Enterprise מי מנצח Admin של הדומיין או של המחשב ? הגדרת Online Responder תיעוד של NTFS בתוך GPO התקנת AD ביצוע DCPROMO הגדרת שרת 2008 כ-Router יצירת Trust בין דומיינים הקמת דומיין - DCPromo בשרת 2012 איך לפרוץ סיסמה לשרת שרתי DNS באינטרנט חמשת התפקידים של FSMO כלי ניהול MMC - חלק 2 חידושים ב-AD 2008 חלק 2 מבוא לקבוצות - AD Groups חלוקה לתתי-רשתות - Subnetting - חלק 1 סוגי רשומות DNS באינטרנט וב-AD הקמת IIS על שרת 2003 הקמת אתר בשרת 2003 - IIS 6 זכויות של משתשמש - User Rights התקנת שרת 2003 ה-SCRIPT הראשון שלי שילוב של DNS בתוך AD קבצי BAT
מאות סרטונים נוספים - בתפריט בצד ימין
שיטת לימוד
קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
1. מסלול לימוד חופשי להעשרת ידע כללי (מתאים בעיקר למי שעובד בתחום ובעל תעודה)
2. מסלול לימודי תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע.

בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודת בוגר קורס של המכללה - מותנה בהגשת עבודות וביצוע פרוייקט גמר

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע במכללה)

MCT MCTip AD2008

נקודות חשובות לתלמידי מסלול "לימודי תעודה":
1. חובה להכין עבודות הגשה במטרה לתרגל את החומר הנלמד ולצורך קבלת תעודה
2. נדרש מפגש מסכם עם מרצה לאחר הגשת הפרויקט
3. ניתן במידת הצורך להזמין שיעור פרטי עם מרצה
4. ניתן ומומלץ להזמין שיעור פרטי להכנה לקראת המבחן החיצוני של מיקרוסופט.

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט מקבל גישה מלאה לכל מאגר הסרטים בשלמותו
3. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו (ftp).
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד בקורסים שלנו וכן חומרי לימוד נוספים
לרבות ספרים של מיקרוסופט, סיסקו וחברות אחרות (ללא תוספת תשלום).
4. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, cisco וכו
5. המכללה הינה מרכז בחינות מורשה מיקרוסופט.

לפרטים ולהרשמה חייג : 03-9418941
לינקים לסרטים המלאים של קורס ניהול רשתות - MCITP / MCSE
לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 1 - התקנת Windows לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 2 - ניהול שרת מ-Win7 - הגדרת RSAT לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 3 - משתמשים ב-AD לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 4 - קבוצות ב-AD לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 5 - GPO - Group Policy לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 6 - ריבוי DC בדומיין - RODC, FSMO לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 7 - שרת DNS לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות של שלב 8 - ריבוי דומיינים - Trust, Site לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 9 - שרת CA - תעודות דיגיטליות לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 10 - פרקים מתקדמים ב-AD לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 11 - Powershell לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 12 - הגדרת DHCP לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 13 - הגדרת שרת כ-router לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 14 - שרת VPN לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלבים 15+16+17+18 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 19+20 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 21 - שרת TS - Terminal Server לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על שלב 22 - IIS - אתרי אינטרנט - Sharepoint לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות משלב 23 ועד הסוף - מה זה RPC לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על פרוייקט הקמת חברה מאפס בסרטונים לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)
;
לינקים לסרטים המלאים של Exchange
לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות מספר 1-6 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות מספר 7-12 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)


לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות מספר 13-24 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)


לצפיה בסרטים המלאים בהרצאות על Exchange 2003 לחץ כאן (ללקוחות שלנו בלבד)

;
הבדלים בין TCP לבין UDP - כולל לחיצת יד משולשת

;
מנגנון הזהות והגישה IDA
בס"דמאמר בנושא IDA
במאמר זה נדבר על מנגנון ה- IDA , מנגנון זה הוא מנגון הזהות והגישה הנועד בעיקרו לצורך אבטחת משאבי הארגון, כגון קבצים, דואר אלקטרוני, יישומים ומסדי נתונים.

מבנהו של ה- IDA נועד לבצע את הפעולות הבאות:

לאחסן מידע אודות המשתמשים, קבוצות, מחשבים, וזהויות אחרות זהות, בארגון שלנו ונתינת הרשאות לביצוע פעולות על אובייקטים אלו. לדוגמה, משתמש יפתח מסמכים מתיקיה משותפת בשרת ובד בבד המסמך יהיה מאובטח עם הרשאות ברשימת בקרת הגישה (ACL) כך שפעולות מסיומות שיפעיל המשתמש על אותו הקובץ יידחו באם הוגדר כך ב-ACL . חשוב לציין שאם השרת לא יכול לאמת את זהות המשתמש לא תוענק לאותו המשתמש הרשאת גישה למשאב או לקובץ שאליו רצה לפנות. עוד תכונה מאוד חשובה הינה תכונת התיעוד, בדרך כלל כל חברה תרצה לפקח ולתעד כל דבר אשר מתרחש ולכן ישנו מנגנון התיעוד " auditing" המובנה בתוך מנגון ה-IDA.

אז לפני שנקפוץ למים העמוקים בואו ונעשה הכרות כללית עם ניהול הגישה למשאבים בכלל:

גישה למסמך או לכל משאב אחר מנוהלת על ידי מערכת האבטחה המשנית של השרת, אשר משווה את זהותו של המשתמש לזהויות הרשומות ב- ACL בכדי לקבוע אם בקשתו של המשתמש לגישה או לכל פעולה אחרת (שינוי, קריאה, מחיקה) תאושר או תדחה. מחשבים, קבוצות, שירותים, ואובייקטים אחרים גם הם מבצעים פעולות ברשת, והם חייבים להיות מיוצגים על ידי זהויות. בין כלל המידע המאוחסן על כל זהות וזהות קיימים גם מאפיינים יחודיים הנועדו לזהות את האובייקט, כגון שם משתמש או מזהה האבטחה (SID) וכמובן הסיסמה עבור הזהות.

ישנן חמש טכנולוגיות עיקריות המספקות פתרונות ברמת IDA, חלקן אף מקלות על יכולת הניהול בצורה משמעותית מאוד:

ACTIVE DIRECTORY DS

טכנולוגיה זו מאפשרת ניהול מרכזי של כל האובייקטים ברשת שלנו, בין אם מדובר במחשבים, משתמשים, קבוצות, יחידות אירגוניות, מדפסות וכל מה שתוכלו להעלות על דעתכם ובמילה אחת ניהולן של כל הזהויות ממקום אחד טכנולוגיה זו גם מרכזת בתוכה את כל סיסמאות האבטחה של הארגון שלנו ולכן יש לנהוג במשנה זהירות, לא אגזים אם אומר שזהו בעצם ליבה הפועם של החברה, מנגנון זה כאשר מותקן על שרת בתצורת (FULL) מגיע עם ממשק גרפי נוח ואפשרויות מתקדמות שפשוט עושות למנהלי הרשת את החיים הרבה יותר קלים, כמו כן תוכלו לצפות בניהול שיתופים והרשאות גישה לכל אובייקט ואובייקט, אחת התכונות הנוספות לכלי זה הוא ניהול אובייקטים לפי "מדיניות" (POLICY) כך שתוכלו להכתיב ולכפות מדיניות אבטחה מסויימת מרמת אובייקט בודד ועד לקבוצות גדולות של אלפי משתמשים בהגדרה אחת בלבד.

Active Directory L D S

מנגון זה הוא בעצם אחיו הקטן והלא מפותח של מנגון ה-DS וכשאני אומר לא מפותח אין הכוונה שמנגנון זה לוקה בחסר מבחינת בנייה, מנגון זה תוכנן למטרה מסויימת ומבצע אותה בצורה מושלמת. אז מהו ולמה הוא נועד – ישנן מצבים שתוכנות מסויימת הנחוצות לארגון שבו אתם עובדים ידרשו מנוע של ACTIVE DIRECTORY על מנת לפעול, כמו תוכנות צד שלישי למינהן (נפוץ ביותר) אך אבוי לא תמיד נרצה לסכן את כל המידע הרגיש של הארגון שלנו בכך שניתן הרשאה לתוכנת צד שלישי לגשת אליו. אכן בעיה... אז זהו שלא, בדיוק למטרה זו פותח המנגנון של AD DS בגירסת ה"לייט" שלו מה שאומר מנוע של AD DS אבל ללא כל המידע הרגיש שלנו, כך שהתוכנות יעבדו בצורה חלקה ללא כל סיכון למידע הרגיש שלנו והדבר היחיד שמאוחסן ועובר רפליקציה הוא מידע הקשור לאותן התוכנות.

Active Directory CS

אירגונים רבים עושים שימוש בכלי זה בכדי ליצור רשות מאובטחת שביכולתה לבצע הנפקה של תעודות דיגיטליות שיעזרו לנו בביצוע אימות זהותם של משתמשים, ניתן לחשוב על זה בצורה דיי פשוטה ובסיסית כמו "חוגר צבאי" כך שרק מי שמחזיק בחוגר עם רמת הסיווג המתאימה יוכל לקבל הרשאת גישה למקום כזה או אחר, כמובן שבמציאות ישנם הרבה רבדים ושימושים רבים ונרחבים ביותר אך רק לטובת ההבנה של הרעיון נתתי דוגמה פשוטה יחסית. כחלק ממסגרת העבודה על תשתית מבוססת מפתחות ציבוריים (PKI) שתפקידה הוא לבצע חיבור בין זהותו של האדם, המכשיר, או אפילו השירות להגיב למפתח הפרטי המתאים לו והייחודי לו נוכל להיות בטוחים שאכן לא מדובר בנסיון זיוף של זהות. בתעודות ניתן להשתמש בכדי לאמת משתמשים מחשבים, לספק אימות מבוסס אינטרנט (כמו כן כרטיס חכם תומך גם הוא באימות), תמיכה ביישומים, כולל רשתות אלחוטית מאובטחת, רשתות וירטואליות פרטיות(VPNs) פרוטוקול אבטחת אינטרנט (IPSEC) ,ביצוע הצפנת קבצים EFS- וכמובן חתימות דיגיטליות. מנגון זה מעניק לנו את היכולות להנפיק ולנהל בצורה מאובטחת תעודות דיגטליות כמו כן ניתן להשתמש ב- AD CS בכדי לספק שירותים אלה לארגונים חיצוניים כמובן שאם נרצה לבצע זאת יחוייב שהשרת שלנו יחובר ל- CA חיצוני, בסופו של דבר שם המשחק הוא להוכיח בצורה חד משמעית ובלתי ניתנת לערעור שאכן אתה מי שאת טוען שאתה (אימות) וכאן נכנסות התעודות הדיגיטליות לתמונה.

Active Directory Federation Services

מנגון זה מאפשר לנו ליצור ולעבוד עם מנגון ה-IDA בקנה מידה רחב בהרבה בין ארגונים שונים ואף עם מערכות הפעלה שונות בין אם מדובר בסביבת "חלונות" ובין אם מדובר במערכת הפעלה אחרת, הרעיון מאחורי מנגון זה הוא בעצם היכולת ליצור שיתוף עבודה בין חברות שנות מבלי לפגוע ברמת האבטחה של אף אחת מהן, כלומר, משתמשים מחברה X יוכלו לעבור אימות על מערכת בחברה Y מבלי שהחברות יצטרכו לחלוק את זהויות העובדים הרשומות במערכותיהן אחת עם השניה לא רק זאת אלא משתמשים שעברו אימות תחת מערכת אחת יוכלו בצורה מיידית לגשת למערכת האחרת מבלי לעבור אימות נוסף, למרות שהדבר נשמע טריוואלי דעו לכם שכשמדובר בקנה מידה רחב הדבר חוסך המון פעילות אדמיניסטרטיבית.

Active Directory RMS

עד כה דיברנו על אימות אימות ואימות אבל מה קורה כשאובייקט מסויים כבר עבר את שלב האימות והגיע לשלב הגישה?! אז בטח ובטח שתחשבו לעצמכם אין שום בעיה, הרי אין סיבה לדאגה המשתמש (לדוגמה) הוא אדם שאנו סומכים עליו הלא כן?! אז איך אומרים ברוב המקרים זה ממש לא נכון, עצם העובדה שהמשתמש אומת לא בהכרח אומרת שאתם רוצים להעניק לו גישה מלאה והרשאות מלאות, תארו לכם מצב שבו פקיד/ה יוכלו לגשת לקבצים המסווגים ביותר בחברה ולעשות בהם ככל העולה על רוחם... אני מניח שהבנתם את התמונה הכללית, אז נכון ישנם שיבואו ויגידו בשביל זה קיימת מערכת ה- ACL שכל תפקידה הוא בעצם לקבוע לאיזה משתמש תהיה זכות גישה לקובץ כזה או אחר והאם יוכל רק לקרוא אותו או לבצע פעולות נוספות, אבל מה אם תרצו לבצע הגדרות הרבה יותר נקודתיות... כמו לדוגמה משתמש יוכל לקורא קובץ מסויים אך לא יוכל להדפיסו וכאן בדיוק נכנסת לתמונה מערכת ה- RMS שלנו מערכת ניהול ההרשאות, המאפשרת לנו בצורה פשוטה לאשר רק את מה שאנו רוצים לאשר ולא לתת הרשאות גורפות העלולות לפגוע בבטחון המידע היקר שלנו.

אז כמו שראיתם ה- IDA הינו מנגון חכם ובעצם מעורב כמעט בכל אספקט של עבודה עם שרתי מיקרוסופט ובכלל.

כמובן שקצרה היריעה מלהסביר ולפרט לעומקם של דברים אך את המושג הכללי בהחלט קיבלתם והכל בסופו של דבר מתחיל מהבנת הרעיון הבסיסי .

מאמר זה נכתב על ידי מר. עידו שדדי, מרצה בכללת PRACTICU.
;
Active Directory - סיכום ראשוני וחזרההסרט המלא פורסם ב-Youtube ואין לינק נפרד לתלמידי המכללה

הסרטון המלא - 05:12 דקות

;
שאלות, הערות ומחמאות למדריך
השאר תגובה
CAPTCHA
טבלת השוואת מחירים בין המכללות
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
קורסים של מיקרוסופט

התוכנות והמערכות אותן מפתחת חברת מיקרוסופט זוכות להצלחה גדולה בארץ ובעולם. אין כמעט מחשב ביתי ברחבי העולם שאינו מכיל את מערכת ההפעלה Windows או תוכנות אחרות פרי פיתוחה של החברה. חברת מיקרוסופט מעוניינת להכשיר נציגים מטעמה ברחבי העולם שיכירו היטב את המערכות שפיתחה בתחום ניהול הרשתות ולכן מוצעים מספר קורסים של מיקרוסופט בתחום זה. עם הקורסים הלל ונמנים: MCITP, MCSA, MCSE. לאחר לימוד כל אחד מקורסים הללו רשאי בוגר הקורס לגשת לבחינת הסמכה מטעם החברה שמעבר שלה בהצלחה נותן תעודה בינלאומית כמוסמך בניהול או הנדסת רשתות.

 

היתרונות במעבר קורסים אלה

ניתן לעבור קורסים בתחום ניהול רשתות אשר אינם קשורים ישירות לחברת מיקרוסופט אך קורסים של מיקרוסופט נותנים את ההכשרה בתחום תוך שימת דגש על הכרה לעומק של המערכות שפיתחה החברה, מערכות בהן נעשה שימוש בחברות וארגונים רבים. לכן, מעבר קורס הנעזר בחומר מקורי שהוציאה החברה, שבסופו ניתן לגשת לבחינה מטעמה הוא מדד לכך שאכן מדובר באדם שמכיר לעומק את המערכות. בנוסף, התעודה היא בינלאומית ולכן פותחת דלתות בארץ ובעולם.

 

למי מתאימים הקורסים?

קורסים של מיקרוסופט בתחום ניהול רשתות מתאימים בעיקר לבעלי ניסיון קודם בתחום המחשבים. עבור טכנאי מחשבים, למשל, זה יכול להיות הצעד הבא בקריירה. ישנם קורסים אשר מיועדים למתחילים חסרי רקע ולהם מספיקה הכרה בסיסית עם מערכות ההפעלה. תנאי הקבלה לקורס משתנים בין מוסדות הלימוד השונים. ישנם מוסדות אשר עורכים לפני כן מבחן קבלה או ראיון.

 

תכני הקורסים

כל הקורסים עוסקים לעומק בכל נושא הרשתות. עם תכני הקורס נמנים: מהי רשת תקשורת מחשבים, טופולוגיות וארכיטקטורות של רשתות, הקמת רשתות, הכרת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט לארגונים גדולים, עבודה עם שרתים, מתן הרשאות, תכנון מערכות גיבוי, תחזוקה שוטפת של רשת והתמודדות עם בעיות ותקלות, אבטחת מידע, ניהול משתמשים ועוד.

 

מבחן ההסמכה

לאחר סיום הקורס בהצלחה ניתן לגשת לבחינת ההסמכה. התשלום עבר הבחינה נעשה בנפרד מהתשלום על הקורס עצמו. הבחינה נערכת במוסד הלימוד. לאחר מעבר הבחינה בהצלחה ניתן, כאמור, לצאת לדרך במקצוע מבוקש ששירותיו נדרשים עבור כל חברה או מוסד וארגון שמחזיקים רשת מחשבים. 

קורס ניהול רשתות

היום כולנו מרושתים ברשת אחת גדולה של מחשבים הלוא היא האינטרנט. בנוסף לרשת החיצונית אליה מחובר כל העולם, לכל חברה ישנה רשת מחשבים פנימית המיועדת לשיתוף מידע הקשור למשאביה הארגוניים של החברה ומיועד לעובדיה, כאשר גם בקרב העובדים ישנן הרשאות כך שלא כל מידע מגיע לכל עובד. ניהול הרשת ואחזקתה השוטפת היא עבודה מורכבת אשר העוסק בה חייב לקבל הכשרה לכך באמצעות קורס ניהול רשתות. אם ישנן עבודות בתחום המחשבים שניתן ללמוד גם תוך כדי עבודה כאן חייב מנהל הרשתות להגיע עם ידע מוקדם שרכש בקורס.

 

סוגי הקורסים המוצעים בתחום

כיוון שתחום ניהול רשתות הפך מבוקש וחיוני מאוד לתפקודן של החברות, דואגות החברות הגדולות בתחום כמו מיקרוסופט וסיסקו להכשיר מנהלי רשתות שיהיו בקיאים במערכות ההפעלה פרי פיתוחן. לכן, הן מציעת קורס ניהול רשתות מטעמן המועבר במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ שקיבלו הרשאה לכך. ישנם מספר סוגי קורסים הנבדלים מעט זה מזה אך מושתתים על חומר דומה שקשור בהכרה לעומק של מערכות ההפעלה, הכרה לעומק של רשת מחשבים על כל מרכיביה, אחסון מידע, תיקון תקלות ועוד. לאחר הקורס ניתן לעבור בחינה חיצונית ולקבל תעודה בינלאומית מטעם החברה. מיקרוסופט מציעה את הקורסים: MCITP, MCSE ו- MCSA. סיסקו מציעה את הקורס  CCNA.

 

תנאי הקבלה לקורסים

תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין קורס לקורס ובין מוסד אחד לאחר. רוב הקורסים דורשים ידע מוקדם במערכות הפעלה ובתחום המחשבים ומתאימים מאוד לטכנאי מחשבים הבאים מתוך עולם המחשבים. עם זאת, ישנם קורסים המיועדים למתחילים ואליהם אפשר להתקבל גם ללא רקע מוקדם. חלק ממוסדות הלימוד עורכים גם בחינת קבלה או ראיון אישי.

 

אפשרויות התעסוקה עם סיום הקורס

לאחר מעבר הבחינה וקבלת תעודה בינלאומית מטעם החברה דלתות רבות יכולות להפתח בפני בוגרי קורס ניהול רשתות. כל חברה, לפחות חברה בסדר גודל בינוני ומעלה, מעסיקה מנהל רשתות על בסיס קבוע. אלה יכולות להיות חברות מכל ענפי המשק. גם מוסדות לימוד או ארגונים ומוסדות  ציבוריים זקוקים למנהל רשתות. כיוון שהתעודה היא בינלאומית ניתן לנסות את מזלכם גם מעבר לים.

קורס מיקרוסופט

חברת מיקרוסופט היא אחת החברות המובילות בתחום המחשבים אם לא המובילה ביותר. תוכנות ומערכות הפעלה פרי פיתוחה של מיקרוסופט הן הנמכרות ביותר היום בשוק וכמעט בכל מחשב ברחבי העולם מותקנת מערכת ההפעלה Windows  ותוכנות Office. ישנן תוכנות רבות אחרות הקשורות לשיתוף קבצים, שרת, אינטרנט ועוד. לכן, תעודת הסמכה מטעם חברת מיקרוסופט שניתנת לאחר לימוד קורס מיקרוסופט כלשהו ומעבר בחינת ההסמכה מטעם החברה היא יתרון רב בשוק העבודה היום.

 

אילו קורסים מועברים מטעם מיקרוסופט?

קורס מיקרוסופט הוא שם כולל למספר קורסים בתחום ניהול הרשתות. הקורסים הם: MCITP, MCSE, MCSA, MCSM. המשותף לכל הקורסים הללו הוא שכולם עוסקים בתחום ניהול הרשתות. ההבדלים בין הקורסים אינם גדולים. קורס MCITP כולל בנוסף לימוד לעומק של מערכות ההפעלה החדישות ביותר של מיקרוסופט העוסקות בניהול רשתות כמו Windows Server 2008 או Microsoft Exchange 2007.

 

תכניו של הקורס

כל קורס מיקרוסופט בתחום ניהול רשתות כולל את הנושאים הבאים: מהי תקשורת מחשבים, ניהול תשתית רשת מתקדם, הקמת רשת כולל התשתיות הפיזיות שלה, הארכיטקטורה של הרשת, שרתי דואר, קבצים, אינטרנט ומדפסת, מתן הרשאות, ביצוע גיבויים באופן שוטף, אבטחת מידע, הכלים הניהוליים לתחזוקה שוטפת של המערכת, כתובות IP, Microsoft Windows XP Profissional, ונושאים נוספים המעניקים לבוגר הקורס את היכולת להתמודד עם כל בעיה או נושא הקשורים ברשת המחשבים.

 

קהל היעד לקורס מיקרוסופט

הקורסים השונים מיועדים בעיקר לבעלי ידע מוקדם בתחום המחשבים ומערכות ההפעלה. עם זאת, הם נחלקים לרמות כך שגם תלמיד חסר ידע קודם בתחום יכול להתקבל ולהצליח עם הרבה רצון והשקעה. בקורסים וגם בעבודה עצמה נדרש ידע טוב באנגלית טכנית.

 

היכן מועברים קורסי מיקרוסופט

קורס מיקרוסופט לסוגיו מועבר בעיקר במוסדות לימוד המתמקדים בתחום המחשבים אך לא רק. ניתן לעבור את הקורסים גם במכללות ומוסדות העוסקים במנהל ואפילו בלימודי חוץ של אוניברסיטאות ומכללות אחרות. כיוון שהקורס אמור להכשיר היטב לקראת הבחינה של מיקרוסופט, כדאי לבדוק כי חומר הלימוד כולל חומר מקורי אותו הוציאה החברה בליווי של חומר עזר בעברית.

קורס mcsa

קורס mcsa הוא קורס ניהול רשתות שבסופו ניגשים לבחינת הסמכה M.C.P מטעם חברת מיקרוסופט ותואר מנהל הרשתות ניתן מטעמה. היום תחום הרשתות הוא תחום מבוקש מאוד ונדרש בכל עסק, חברה או מוסד ציבורי. כל עסק שברשותו מעל שני מחשבים נעזר ברשת פנימית אליה מרושתים כל המחשבים שבחברה. ככל שהחברה גדולה יותר תפקידו של מנהל הרשתות מורכב יותר ולכן חברות גדולות מעסיקות את מנהל הרשתות על בסיס קבוע.

 

תחומי האחריות של מנהל הרשתות

מנהל הרשתות בארגון או חברה אחראי על תכנונה והקמתה של רשת המחשבים. הוא נדרש להיות בקיא במערכת ההפעלה הכוללת גם את שרתי הדואר, שרת הקבצים, שרת האינטרנט ושרת המדפסת. הוא אחראי על התחזוקה והטיפול השוטפים בכל הקשור לרשת המחשבים, כולל ביצוע גיבויים, מתן הרשאות למשאביה הארגוניים של החברה, אבטחת מידע ועוד.

 

למי מיועד הקורס?

קורס mcsa מיועד בעיקר לבעלי ידע ורקע קודם בתחום המחשבים ומערכות ההפעלה. בוגרי קורס טכנאי מחשבים ובעלי ניסיון בעבודה כטכנאים יפיקו מן הקורס את המיטב. גם בעלי תואר ראשון במחשבים המעוניינים להתמקד ולהתמקצע בתחום הרשתות ולקבל תעודה מטעם חברת מיקרוסופט יכולים לעבור את הקורס ולהגיע לשוק העבודה לאחר התמקדות והתמקצעות בתחום. ישנם מוסדות לימוד אשר מציבים תנאי קבלה לקורס הכוללים מבחן קבלה או ראיון אישי.

 

התוכן הנלמד בקורס

הנושא הבסיסי ביותר של קורס mcsa הוא מהי רשת מחשבים, מהי תקשורת בין מחשבים, הכרת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט, הכלים העומדים לניהולה ותחזוקתה של רשת מחשבים, ניהול משתמשים, אבטחת המידע שעל השרת, התקנת IOS ועוד. התלמידים בקורס מכירים לעומק את מערכות ההפעלה העדכניות ביותר של חברת מיקרוסופט כמו Windows XP, Implementing and ManagingMicrosoft Exchange Server 2003 וכך יכולים לגשת לבחינת ההסמכה כשהם מכירים את המערכות הללו על בוריין.

 

אפשרויות תעסוקה

לאחר מעבר בחינת ההסמכה יוצא בוגר הקורס עם תעודת הסמכה בינלאומית כמנהל רשתות מטעם מיקרוסופט. תעודה זו פותחת דלתות במגוון רב של חברות מכל ענפי המשק, החל מחברות הייטק, דרך חברות תעשיה וכלה בבנקים ובמוסדות ציבוריים. התעודה פותחת דלתות גם לעבודה בחו"ל.

כל מה שרציתם לדעת על ניהול רשתות

רשת מחשבים מהווה היום חלק חשוב בתפקודה של חברה. במחשבי החברה נשמרים נתונים החשובים להתנהלותה התקינה כמו תוצאות ספירות מלאי, חישובים ואף באמצעותה נעשית התקשורת בין עובדי החברה. היא גם נותנת אפשרות גישה מרחוק לעובדי החברה גם אם הם עובדים מהבית או מכל מקום אחר. על מנת שכל המערכת המורכבת הזאת תתנהל ותעבוד באופן חלק, קיים היום מקצוע שהופך מבוקש יותר ויותר והוא ניהול רשתות.

 

מה כולל תפקידו של מנהל רשתות?

תחום ניהול רשתות הוא תחום נרחב. מנהל הרשתות אחראי על רשת תקשורת המחשבים בחברה על כל היבטיה. אם מדובר על הקמתה של רשת חדשה, מנהל הרשתות אחראי על תכנונה ועל המבנה שלה כך שתעבוד באופן חלק. הוא אחראי על הקמת תשתיות פיזיות, בין אם מדובר על כבלים או רשת אלחוטית. לאחר הקמתה אחראי מנהל הרשתות על תפעולה ואחזקתה של הרשת, על עבודתו התקינה של השרת, על ניהול משתמשים ומתן הרשאות, אבטחת המידע, אחסון מידע וביצוע גיבויים ועליו להתמודד עם כל בעיה או תקלה בתפקוד הרשת.

 

כיצד לבחור קורס ניהול רשתות?

קורסים בנושא ניהול רשתות מועברים במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ, במיוחד כאלה המתמקדים בתחום המחשבים. ישנם מוסדות אשר קיבלו הרשאה להעביר קורס מטעמן של החברות הגדולות והמובילות בתחום כמו מיקרוסופט או סיסקו. מדובר על הקורסים MCITP או MCSE ו- MCSA מטעם מיקרוסופט והקורס CCNA מטעם סיסקו. מומלץ לבחור את אחד הקורסים האלה על מנת לקבל בסופם גם תעודת הסמכה בינלאומית. את התעודה מקבלים לאחר מעבר בחינה חיצונית מטעם אותה חברה והתעודה ניתנת מטעמה.

 

כיצד לבחור מוסד לימודים?

לאחר שבחרתם בקורס המתאים אשר יתן את התעודה הטובה ביותר עבורכם, ודאו כי מוסד הלימודים אכן עושה שימוש ניכר בחומרים המקוריים מטעם החברה אך גם מצרף אליהם חומרי עזר בעברית כמו חוברות או סרטונים. ככל שהקורס יהיה מושתת על חומר מקורי של החברה כך רב הסיכוי שתגיעו מוכנים יותר לבחינת ההסמכה ותעברו אותה בהצלחה.

 

לימוד רשתות

כל שישנה התפתחות בטכנולוגיות הקשורות לאינטרנט ולתקשורת, כך הולך תחום הרשתות ונהיה מבוקש. כל חברה היום מתנהלת באמצעות רשת פנימית של המחשבים בחברה אשר מתעדכנים כל העת במידע רלוונטי באמצעות שיתוף קבצים או דואר. על כל הקשור בהתנהלות הרשת ותחזוקתה אחראי מנהל רשתות אשר עבר קורס לימוד רשתות כלשהו.

 

אילו קורסים מוצעים בתחום?

חלק גדול מהקורסים המוצעים בתחום לימוד רשתות מועבר מטעם חברות המובילות בתחום כמו מיקרוסופט או סיסקו. מטעם חברת מיקרוסופט, לדוגמה, מוצעים הקורסים MCSE, MCSA או MCITP. מטעם סיסקו מוצע הקורס CCNA. אותן חברות שמות להן למטרה להכשיר נציגים שיהיו נושאי הדגל מטעמן בעבודה מול חברות אשר מחזיקות במערכות ההפעלה פרי פיתוחן. עם סיום הקורס רשאי בוגר הקורס לגשת למבחן הסמכה מטעם החברה ולקבל תעודה בינלאומית המעידה על הכשרתו כמנהל או מהנדס רשתות המכיר לעומק את המערכות שמציעה החברה.

 

מה כוללים תכני הקורסים?

הקורסים השונים בתחום לימוד רשתות נבדלים מעט זה מזה. עם זאת, ישנם נושאים המשותפים לכולם. עם נושאים אלה נמנים: מהי רשת תקשורת מחשבים, כיצד מתבצעת הקמתה של רשת מחשבים, הטופולוגיות והארכיטקטורות של רשת, התשתיות הפיזיות המתלוות להקמת הרשת, ניהול ותחזוקה של שרתים: שרת דואר, אינטרנט, קבצים או מדפסת, תכנון גיבויים, ניהול משתמשים, אבטחת מידע, מערכות ההפעלה השונות (תלוי מטעם איזו חברה מועבר הקורס), כולל המערכות החדישות ביותר, טיפול בתקלות בכל אחד ממרכיבי הרשת ועוד.

 

איך בחור מוסד לימודים?

אם אתם עומדים לעבור קורס לימוד רשתות מטעם חברה כלשהי, בקשו לראות קדם לכן את חומר הלימוד. בקורסים מטעם החברות המטרה הסופית היא מעבר הבחינה מטעם החברה. לכן, חשוב שהמוסד יעשה שימוש רב ככל האפשר עם חומר מקורי שהוציאה החברה וילמד את הקורס על פי דרישות הבחינה.

 

אפשרויות תעסוקה עם סיום הקורס

לאחר סיום הקורס ניתן להשתלב בחברות שונות מכל ענפי המשק כמו גם במוסדות לימוד להשכלה גבוהה המרושתים ברשת מחשבים פנימית, ארגונים ומוסדות ציבוריים. תעודה מטעם חברה היא בינלאומית ופותחת דלתות גם לעבודה בחו"ל.

aaa
word1
word2
word3
word4
word5
word6
word7
word8
word9
word10
word11
word12
word13
word14
word15
word16
word17
word18
word19
word20
word21
word22
word23
word24
word25
word26
word27
word28
word29
word30
word31
word32
word33
word34
word35
word36
word37
word38
word39
word40
word41
word42
word43
word44
word45
word46
word47
word48
word49
word50
word51
word52
word53
word54
word55
word56
word57
word58
word59
word60
word61
word62
word63
word64
word65
word66
word67
word68
word69
word70
word71
word72
word73
word74
word75
word76
word77
word78
word79
word80
word81
word82
word83
word84
word85
word86
word87
word88
word89
word90
word91
word92
word93
word94
word95
word96
word97
word98
word99
word100
word101
word102
word103
word104
word105
word106
word107
word108
word109
word110
word111
word112
word113
word114
word115
word116
word117
word118
word119
word120
word121
word122
word123
word124
word125
word126
word127
word128
word129
word130
word131
word132
word133
word134
word135
word136
word137
word138
word139
word140
word141
word142
word143
word144
word145
word146
word147
word148
word149
word150
word151
word152
word153
word154
word155
word156
word157
word158
word159
word160
word161
word162
word163
word164
word165
word166
word167
word168
word169
word170
word171
word172
word173
word174
word175
word176
word177
word178
word179
word180
word181
word182
word183
word184
word185
word186
word187
word188
word189
word190
word191
word192
word193
word194
word195
word196
word197
word198
word199
word200
word201
word202
word203
word204
word205
word206
word207
word208
word209
word210
word211
word212
word213
word214
word215
word216
word217
word218
word219
word220
word221
word222
word223
word224
word225
word226
word227
word228
word229
word230
word231
word232
word233
word234
word235
word236
word237
word238
word239
word240
word241
word242
word243
word244
word245
word246
word247
word248
word249
word250
word251
word252
word253
word254
word255
word256
word257
word258
word259
word260
word261
word262
word263
word264
word265
word266
word267
word268
word269
word270
word271
word272
word273
word274
word275
word276
word277
word278
word279
word280
word281
word282
word283
word284
word285
word286
word287
word288
word289
word290
word291
word292
word293
word294
word295
word296
word297
word298
word299
word300
word301
word302
word303
word304
word305
word306
word307
word308
word309
word310
word311
word312
word313
word314
word315
word316
word317
word318
word319
word320
word321
word322
word323
word324
word325
word326
word327
word328
word329
word330
word331
word332
word333
word334
word335
word336
word337
word338
word339
word340
word341
word342
word343
word344
word345
word346
word347
word348
word349
word350


כל מה שרציתם לדעת על קורס MCSE

בכל חברה, גדולה כקטנה, חלק ניכר מהתקשורת בין העובדים וגישתם למאגרי המידע של החברה נעשית באמצעות רשת מחשבים פנימית. רשת המחשבים בחברה מאפשרת תקשורת מהירה בין עובדים הנמצאים בסניף אחד, או בסניפים שונים בארץ ואף בעולם. תכנונה, הקמתה, תפעולה ותחזוקה של רשת מחשבים כזו היא עבודה מורכבת הדורשת ידע רב בתחום רשתות המחשבים ומיומנות. קורס MCSE, קורס מהנדס מערכות מטעם מיקרוסופט מכשיר את תלמידיו לעבודה מורכבת זו.
מהם תנאי הקבלה לקורס?


קורס MCSE נועד לבעלי ידע במערכות הפעלה ובמחשבים. ניתן למצוא קורסים שהם ברמות שונות ומיועדים למתחילים או למתקדמים יותר בתחום. ישנם מוסדות לימוד בהם נערכים ראיון קבלה או מבחני כניסה. על מנת להפיק מן הקורס את המקסימום ולפתוח מיד אחריו בקריירה בתחום מומלץ להגיע עם ידע בסיסי במחשבים ובמערכות הפעלה.
תוכן הקורס


נושאי הלימוד אותם כולל קורס MCSE אינם תמיד זהים ויכולים להשתנות ממוסד למוסד. עם זאת, ישם נושאים מרכזיים אשר נלמדים בכל הקורסים. עם הנושאים המרכזיים נמנים: מערכות הפעלה, מידע ותוכנות לטכנאים, מבוא לרשתות, סדנת רשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, הגדרת שירותי רשת, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
משך הקורס


כמו תוכן הקורס גם במשך הקורס יכולים להיות שינויים בין מוסד לימוד אחד לאחר. בכל מקרה מדובר על קורס לא ארוך אשר מקנה את הידע הנדרש למנהל הרשתות באופן מרוכז. הקורס נמשך בין ארבעה חודשים לשנה. מתכונת הקורס היא לרוב מפגשים שבועיים או דו שבועיים כשישנו בדרך כלל מסלול ערב. כך, זהו קורס שניתן בהחלט לשלב אותו עם עבודה במשרה מלאה.
אפשרויות התעסוקה


עם סיום הקורס ולאחר מעבר בחינות ההסמכה מטעם מיקרוסופט ניתנת תעודת מהנדס רשת מוסמך. תעודה זו מאפשרת לעסוק בתחום בכל חברה או מוסד שיש להם רשת מחשבים. התעודה היא בינלאומית ולכן ניתן משמשת שער לעבודה בתחום הן בארץ והן בחו"ל.

MCSE- להשתלב במקצוע עם הרבה ביקוש

MCSE או בשמו המלא Microsoft Certified Solutions Expert הוא תואר הניתן לבוגרי הקורס מטעם חברת מיקרוסופט העולמית. בוגרי הקורס אשר עוברים את מבחן ההסמכה מטעם החברה מוגדרים כמהנדסי רשת מוסמכים.
מהם תפקידיו של מהנדס רשת


תחום אחריותו של מהנדס רשת הוא רב. הוא אחראי על כל הקשור ברשת המחשבים שישנה בחברה, מוסד או ארגון כלשהם. תפקידו הוא לתכנן את הקמת הרשת ולקחת בחשבון את כל הגורמים הנדרשים בכדי לעשות זאת באופן יעיל, עליו להקים את הרשת כולל התשתיות הפיזיות הכרוכות בכך, לתפעל את הרשת כולל עבודתם של השרתים, לתת הרשאות לגישה למשאביה הארגוניים של החברה ועוד.
היתרונות ב- MCSE


רשת המערכות בחברה מקשרת בין כל העובדים בארגון ומאפשרת העברת מידע לגורמים הרלונטים בחברה באופן יעיל . חברות גדולות כקטנות מסתמכות על רשת המחשבים המוקמת במקום. לכן, מהנדס רשת בוגר קורס MCSE הוא מבוקש ברוב החברות, המוסדות הציבוריים או הארגונים שישנם. כמעט כולם מעסיקים מהנדס או מנהל רשת באופן קבוע כחלק בלתי נפרד מהחברה ולכן הקורס הוא פרקטי ומהווה צעד ראשון לקריירה ולעבודה מתגמלת.
מה נלמד בקורס?


קורס MCSE כולל נושאים רבים הקשורים לניהול הרשת. הנושאים הנלמדים בקורסים המתנהלים ברוב המוסדות הם: מערכות הפעלה, מידע ותוכנות לטכנאים, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, האצלת סמכויות באמצעות AD, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
תנאי הקבלה לקורס


הקורס מועבר במספר רמות אשר תנאי הקבלה אליהן שונים. קורס מתקדם דורש הכרה של מערכות הפעלה ומחשבים. לקורס למתחילים אין צורך בידע קודם. מומלץ בהחלט שהאנגלית תהיה ברמה טובה כי מרבית המושגים הנלמדים בקורס הם באנגלית. ישנם מוסדות אשר עורכים בחינת קבלה או ראיון אישי.רשתות הן תחום מבוקש וחדיש המהווה חלק בלתי נפרד מהתנהלותו של כל עסק שיש בו יותר ממחשב אחד. לכן MCSE הוא קורס רלוונטי ומבוקש יותר מתמיד.

קורס MCITP

התקשורת המרכזית היום בעולם שלנו נעשית באמצעות האינטרנט, שהוא למעשה רשת ענקית של מחשבים המחוברים זה לזה. בנוסף, בכל חברה או מוסד ישנה רשת המחשבים הפנימית בה ישנו שיתוף של קבצים ומידע המיועדים רק למחשבים המחוברים ברשת הזו. רשת מחשבים היא מורכבת ודורשת תכנון, הקמה ותחזוקה תוך דאגה לגיבוי המידע השמור בה ומתן הרשאות לעובדי החברה אליהם אמור המידע להגיע ולא לגורמים אחרים. קורס MCITP מקנה את הידע הנדרש לטיפול ולניהול רשתות.
מהו קורס MCITP?


קורס MCITP או בשמו המלא Microsoft Certified InformationTechnology Professional הוא קורס המכשיר את הלומדים בו להיות מנהלי רשת בכל ארגון, חברה או מוסד. הקורס, כפי שמשתמע משמו המלא, מועבר מטעם חברת מיקרוסופט העולמית ובסיום הקורס רשאי התלמיד לגשת למבחן ההסמכה מטעם החברה. הסמכה זו מקנה לו תעודה בינלאומית הפותחת לו דלתות בארץ וגם בחו"ל.
האם ישנו יתרון בקורס MCIPT על פני קורס MCSE?


שני הקורסים הללו דומים בתוכנם. שני הקורסים מכשירים את הלומדים בהם להיות מנהלי רשתות על כל הנוגע לכך. לאחר קורס MCIPT וגם קורס MCSE ניתן לעבוד כמנהלי רשתות בחברות ובמוסדות ציבוריים. היתרון שבראשון על פני השני הוא תעודת ההסמכה מטעם חברת מיקרוסופט שניתנת כמובן לאחר מעבר בחינת ההסמכה. תעודה זו, כאמור, היא בינלאומית וכן פותחת דלתות נוספות. בחומר הלימוד ישנה התמקדות במערכות הרלוונטיות אשר פותחו על ידי חברת מיקרוסופט כמו Windows Server 2008, או Microsoft Exchange 2007.
הנושאים הנלמדים בקורס


בקורס נלמדים בין היתר הנושאים הבאים: מערכות הפעלה, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, הקמת רשת על התשתיות הפיזיות המתלוות לכך, כולל כבלים ואלחוט, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
אפשרויות תעסוקה לאחר הקורס


לאחר מעבר מבחן ההסמכה ניתן לעבוד כמנהל רשת באופן קבוע בחברות מכל ענפי המשק: חברות הייטק, מפעלי תעשיה, חברות פיננסיות כמו בנקים, בתי השקעות או חברות ביטוח, מוסדות לימוד, מוסדות וארגונים ממשלתיים והרשימה עוד ארוכה.