טל' למכללה: 03-9418941 סרטים חדשים רשימת הסרטים המלאה כניסה לאתר לתלמיד קיים מחירון / הרשמה לאתר לתלמיד חדש
קורסים מקצועיים אונליין
מנהל רשת MCSE | תכנות דוט-נט #C
Hebrew Русский Srbija

קורס מנהלי רשת MCSE 2012/ MCSA/ MCITP

קורסים למנהלי רשת
קורסי תכנות
שיטת לימוד
קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
1. מסלול לימוד חופשי להעשרת ידע כללי (מתאים בעיקר למי שעובד בתחום ובעל תעודה)
2. מסלול לימודי תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע.

בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודת בוגר קורס של המכללה - מותנה בהגשת עבודות וביצוע פרוייקט גמר

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע במכללה)

MCT MCTip AD2008

נקודות חשובות לתלמידי מסלול "לימודי תעודה":
1. חובה להכין עבודות הגשה במטרה לתרגל את החומר הנלמד ולצורך קבלת תעודה
2. נדרש מפגש מסכם עם מרצה לאחר הגשת הפרויקט
3. ניתן במידת הצורך להזמין שיעור פרטי עם מרצה
4. ניתן ומומלץ להזמין שיעור פרטי להכנה לקראת המבחן החיצוני של מיקרוסופט.

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט מקבל גישה מלאה לכל מאגר הסרטים בשלמותו
3. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו (ftp).
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד בקורסים שלנו וכן חומרי לימוד נוספים
לרבות ספרים של מיקרוסופט, סיסקו וחברות אחרות (ללא תוספת תשלום).
4. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, cisco וכו
5. המכללה הינה מרכז בחינות מורשה מיקרוסופט.

לפרטים ולהרשמה חייג : 03-9418941
מנגנון הזהות והגישה IDA
בס"דמאמר בנושא IDA
במאמר זה נדבר על מנגנון ה- IDA , מנגנון זה הוא מנגון הזהות והגישה הנועד בעיקרו לצורך אבטחת משאבי הארגון, כגון קבצים, דואר אלקטרוני, יישומים ומסדי נתונים.

מבנהו של ה- IDA נועד לבצע את הפעולות הבאות:

לאחסן מידע אודות המשתמשים, קבוצות, מחשבים, וזהויות אחרות זהות, בארגון שלנו ונתינת הרשאות לביצוע פעולות על אובייקטים אלו. לדוגמה, משתמש יפתח מסמכים מתיקיה משותפת בשרת ובד בבד המסמך יהיה מאובטח עם הרשאות ברשימת בקרת הגישה (ACL) כך שפעולות מסיומות שיפעיל המשתמש על אותו הקובץ יידחו באם הוגדר כך ב-ACL . חשוב לציין שאם השרת לא יכול לאמת את זהות המשתמש לא תוענק לאותו המשתמש הרשאת גישה למשאב או לקובץ שאליו רצה לפנות. עוד תכונה מאוד חשובה הינה תכונת התיעוד, בדרך כלל כל חברה תרצה לפקח ולתעד כל דבר אשר מתרחש ולכן ישנו מנגנון התיעוד " auditing" המובנה בתוך מנגון ה-IDA.

אז לפני שנקפוץ למים העמוקים בואו ונעשה הכרות כללית עם ניהול הגישה למשאבים בכלל:

גישה למסמך או לכל משאב אחר מנוהלת על ידי מערכת האבטחה המשנית של השרת, אשר משווה את זהותו של המשתמש לזהויות הרשומות ב- ACL בכדי לקבוע אם בקשתו של המשתמש לגישה או לכל פעולה אחרת (שינוי, קריאה, מחיקה) תאושר או תדחה. מחשבים, קבוצות, שירותים, ואובייקטים אחרים גם הם מבצעים פעולות ברשת, והם חייבים להיות מיוצגים על ידי זהויות. בין כלל המידע המאוחסן על כל זהות וזהות קיימים גם מאפיינים יחודיים הנועדו לזהות את האובייקט, כגון שם משתמש או מזהה האבטחה (SID) וכמובן הסיסמה עבור הזהות.

ישנן חמש טכנולוגיות עיקריות המספקות פתרונות ברמת IDA, חלקן אף מקלות על יכולת הניהול בצורה משמעותית מאוד:

ACTIVE DIRECTORY DS

טכנולוגיה זו מאפשרת ניהול מרכזי של כל האובייקטים ברשת שלנו, בין אם מדובר במחשבים, משתמשים, קבוצות, יחידות אירגוניות, מדפסות וכל מה שתוכלו להעלות על דעתכם ובמילה אחת ניהולן של כל הזהויות ממקום אחד טכנולוגיה זו גם מרכזת בתוכה את כל סיסמאות האבטחה של הארגון שלנו ולכן יש לנהוג במשנה זהירות, לא אגזים אם אומר שזהו בעצם ליבה הפועם של החברה, מנגנון זה כאשר מותקן על שרת בתצורת (FULL) מגיע עם ממשק גרפי נוח ואפשרויות מתקדמות שפשוט עושות למנהלי הרשת את החיים הרבה יותר קלים, כמו כן תוכלו לצפות בניהול שיתופים והרשאות גישה לכל אובייקט ואובייקט, אחת התכונות הנוספות לכלי זה הוא ניהול אובייקטים לפי "מדיניות" (POLICY) כך שתוכלו להכתיב ולכפות מדיניות אבטחה מסויימת מרמת אובייקט בודד ועד לקבוצות גדולות של אלפי משתמשים בהגדרה אחת בלבד.

Active Directory L D S

מנגון זה הוא בעצם אחיו הקטן והלא מפותח של מנגון ה-DS וכשאני אומר לא מפותח אין הכוונה שמנגנון זה לוקה בחסר מבחינת בנייה, מנגון זה תוכנן למטרה מסויימת ומבצע אותה בצורה מושלמת. אז מהו ולמה הוא נועד – ישנן מצבים שתוכנות מסויימת הנחוצות לארגון שבו אתם עובדים ידרשו מנוע של ACTIVE DIRECTORY על מנת לפעול, כמו תוכנות צד שלישי למינהן (נפוץ ביותר) אך אבוי לא תמיד נרצה לסכן את כל המידע הרגיש של הארגון שלנו בכך שניתן הרשאה לתוכנת צד שלישי לגשת אליו. אכן בעיה... אז זהו שלא, בדיוק למטרה זו פותח המנגנון של AD DS בגירסת ה"לייט" שלו מה שאומר מנוע של AD DS אבל ללא כל המידע הרגיש שלנו, כך שהתוכנות יעבדו בצורה חלקה ללא כל סיכון למידע הרגיש שלנו והדבר היחיד שמאוחסן ועובר רפליקציה הוא מידע הקשור לאותן התוכנות.

Active Directory CS

אירגונים רבים עושים שימוש בכלי זה בכדי ליצור רשות מאובטחת שביכולתה לבצע הנפקה של תעודות דיגיטליות שיעזרו לנו בביצוע אימות זהותם של משתמשים, ניתן לחשוב על זה בצורה דיי פשוטה ובסיסית כמו "חוגר צבאי" כך שרק מי שמחזיק בחוגר עם רמת הסיווג המתאימה יוכל לקבל הרשאת גישה למקום כזה או אחר, כמובן שבמציאות ישנם הרבה רבדים ושימושים רבים ונרחבים ביותר אך רק לטובת ההבנה של הרעיון נתתי דוגמה פשוטה יחסית. כחלק ממסגרת העבודה על תשתית מבוססת מפתחות ציבוריים (PKI) שתפקידה הוא לבצע חיבור בין זהותו של האדם, המכשיר, או אפילו השירות להגיב למפתח הפרטי המתאים לו והייחודי לו נוכל להיות בטוחים שאכן לא מדובר בנסיון זיוף של זהות. בתעודות ניתן להשתמש בכדי לאמת משתמשים מחשבים, לספק אימות מבוסס אינטרנט (כמו כן כרטיס חכם תומך גם הוא באימות), תמיכה ביישומים, כולל רשתות אלחוטית מאובטחת, רשתות וירטואליות פרטיות(VPNs) פרוטוקול אבטחת אינטרנט (IPSEC) ,ביצוע הצפנת קבצים EFS- וכמובן חתימות דיגיטליות. מנגון זה מעניק לנו את היכולות להנפיק ולנהל בצורה מאובטחת תעודות דיגטליות כמו כן ניתן להשתמש ב- AD CS בכדי לספק שירותים אלה לארגונים חיצוניים כמובן שאם נרצה לבצע זאת יחוייב שהשרת שלנו יחובר ל- CA חיצוני, בסופו של דבר שם המשחק הוא להוכיח בצורה חד משמעית ובלתי ניתנת לערעור שאכן אתה מי שאת טוען שאתה (אימות) וכאן נכנסות התעודות הדיגיטליות לתמונה.

Active Directory Federation Services

מנגון זה מאפשר לנו ליצור ולעבוד עם מנגון ה-IDA בקנה מידה רחב בהרבה בין ארגונים שונים ואף עם מערכות הפעלה שונות בין אם מדובר בסביבת "חלונות" ובין אם מדובר במערכת הפעלה אחרת, הרעיון מאחורי מנגון זה הוא בעצם היכולת ליצור שיתוף עבודה בין חברות שנות מבלי לפגוע ברמת האבטחה של אף אחת מהן, כלומר, משתמשים מחברה X יוכלו לעבור אימות על מערכת בחברה Y מבלי שהחברות יצטרכו לחלוק את זהויות העובדים הרשומות במערכותיהן אחת עם השניה לא רק זאת אלא משתמשים שעברו אימות תחת מערכת אחת יוכלו בצורה מיידית לגשת למערכת האחרת מבלי לעבור אימות נוסף, למרות שהדבר נשמע טריוואלי דעו לכם שכשמדובר בקנה מידה רחב הדבר חוסך המון פעילות אדמיניסטרטיבית.

Active Directory RMS

עד כה דיברנו על אימות אימות ואימות אבל מה קורה כשאובייקט מסויים כבר עבר את שלב האימות והגיע לשלב הגישה?! אז בטח ובטח שתחשבו לעצמכם אין שום בעיה, הרי אין סיבה לדאגה המשתמש (לדוגמה) הוא אדם שאנו סומכים עליו הלא כן?! אז איך אומרים ברוב המקרים זה ממש לא נכון, עצם העובדה שהמשתמש אומת לא בהכרח אומרת שאתם רוצים להעניק לו גישה מלאה והרשאות מלאות, תארו לכם מצב שבו פקיד/ה יוכלו לגשת לקבצים המסווגים ביותר בחברה ולעשות בהם ככל העולה על רוחם... אני מניח שהבנתם את התמונה הכללית, אז נכון ישנם שיבואו ויגידו בשביל זה קיימת מערכת ה- ACL שכל תפקידה הוא בעצם לקבוע לאיזה משתמש תהיה זכות גישה לקובץ כזה או אחר והאם יוכל רק לקרוא אותו או לבצע פעולות נוספות, אבל מה אם תרצו לבצע הגדרות הרבה יותר נקודתיות... כמו לדוגמה משתמש יוכל לקורא קובץ מסויים אך לא יוכל להדפיסו וכאן בדיוק נכנסת לתמונה מערכת ה- RMS שלנו מערכת ניהול ההרשאות, המאפשרת לנו בצורה פשוטה לאשר רק את מה שאנו רוצים לאשר ולא לתת הרשאות גורפות העלולות לפגוע בבטחון המידע היקר שלנו.

אז כמו שראיתם ה- IDA הינו מנגון חכם ובעצם מעורב כמעט בכל אספקט של עבודה עם שרתי מיקרוסופט ובכלל.

כמובן שקצרה היריעה מלהסביר ולפרט לעומקם של דברים אך את המושג הכללי בהחלט קיבלתם והכל בסופו של דבר מתחיל מהבנת הרעיון הבסיסי .

מאמר זה נכתב על ידי מר. עידו שדדי, מרצה בכללת PRACTICU.
;
שאלות, הערות ומחמאות למדריך
השאר תגובה
CAPTCHA
טבלת השוואת מחירים בין המכללות
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
קורסים של מייקרוסופט – מהם?

ישנם אין ספור קורסי מחשבים, קורסים אשר בחלקם נוגעים בתוכנות שונות שאנו משתמשים בהם ביום יום וכן תוכנות אשר אין בהם שימוש תדיר אך שימוש בהם יכול לסייע לנו לא מעט בחיים. ישנם גם קורסים אשר עוסקים בחומרה מה שאומר בצד הפיזי במחשב, צד אשר חייבים שיהיו לו לא מעט אנשי מקצוע מכיוון שמחשבים הם מה שמוביל אותנו כיום בעידן המודרני. קורסים של מייקרוסופט הם חלק מאותם קורסים, קורסים אשר נוגעים ספציפית לתוכנות של חברת מייקרוסופט, חברה אשר כל אחד עם מחשב אישי מכיר את מה שהיא מציעה לנו.

איפה לומדים?

קורסים של מייקרוסופט כמו קורסים רבים אחרים בכל תחום שהוא מעולם המחשבים הם קורסים אותם ניתן ללמוד במכללות שונות ברחבי הארץ. במכללות הללו יש קורסים בכל תחום שהוא מעולם זה אך ישנן מכללות אשר הוסמכו על ידי חברת מייקרוסופט להעביר קורסים בשמה והקורסים הללו מבוקרים על ידה וכמובן שבסופם יש מבחנים של חברת מייקרוסופט אשר הם אלו שייקבעו הם הסטודנט יקבל תעודה מטעמה או שלא. קורסים כאלו נחשבים מאוד בלא מעט מקומות עבודה לאחר מכן ולכן כדאי לשקול ברצינות ללמוד אותם ולקבל תעודה.

למה ללמוד קורסים של מייקרוסופט?

אין היום ילד שלא שמע את השם של החברה הזו, חברת מייקרוסופט היא אחת מחברות האינטרנט הגדלות בעולם, חברה אשר עבודה בה או הסמכה מטעמה נחשבים מאוד. יש את תוכנות האופיס המוכרות כמו האקסל, הוורד, ועוד ותוכנות אלו נמצאות בשימוש אצל רובינו ביום יום בעיקר מאז שעולם העבודה החל להסתמך על מחשבים ועל האינטרנט. קורסים כאלו הם קרש קפיצה למי שרוצה להיכנס לעולם הזה ובעיקר קרש קפיצה במקומות עבודה פוטנציאליים למי שעשה אחד או יותר מהקורסים שהחברה מציעה לסטודנטים.

אין ספק שקורסים כאלו של חברת מייקרוסופט יכולים לעשות את ההבדל בין עוד קורס שלאחריו צריך לעשות קורסים נוספים בשביל לעבוד לבין קורס אשר בסופו ניתן למצוא עבודה טובה ומכובדת עם שכר נאה בצידה כזה שניתן לחיות ממנו.

איזה קורסים מייקרוסופט מציעה:

מערכת ההפעלה המוכרת ביותר בימינו היא ה- Windows של חברת Microsoft . כמעט בכל מחשב סביבכם תראו את הלוגו של החברה מופיע ברגע שהמחשב נדלק ולמעשה חברתMicrosoft שולטת בשוק הביתי והמסחרי כאחד בעולם ובישראל בפרט. במסגרת הנרחבת הזו מציעה היום מייקרוסופט הסמכות שונות עבור אנשים מקצועיים לתת פתרונות בהתאם לסטנדרטים של החברה.

מגוון רחב של קורסים של מייקרוסופט מעניקים הסמכה ותעודה מקצועית בנושאים מגוונים. על ידי כך, מעודדת מייקרוסופט צעירים להתמחות בתחום המחשבים וחושפת אותם למגוון טכנולוגיות ופתרונות של החברה. בסיום אותם קורסים מקבל הסטודנט תעודת Microsoft Certification – המקנה לו יתרון בולט בשוק העבודה.

בין מגוון ההסמכות שמציעה מייקרוסופט תמצאו את הרשימה הבאה:


 • MCPD Professional Developer
  – תעודת הסמכה כמפתח תוכנה מטעם מיקרוסופט. בקורס מקבל הסטודנט ידע שיאפשר לו להשתלב בעתיד בתחום התכנות ופיתוח תוכנה. ונלמדים בו פיתוחי יישומים לאינטרנט וכלים לכתיבת קוד בשפות מתקדמות.

 • MCSE (Solutions Expert)
  – תעודת הסמכה בתחום ה- IT (Information Technology). התעודה ניתנת אחרי מעבר של ארבע בחינות הסמכה של מייקרוסופט ומהווה אסמכתא לכך שהסטודנט מכיר את מערכות ההפעלה השונות של Windows.

 • MCSD Solutions Developer
  – תעודת הסמכה גבוהה עבור אנשי פיתוח בכירים. תעודה זו ניתנת לאחר מעבר של ארבע בחינות הסמכה ובחינת בחירה אחת (המהווה אסמכתא להיכרות מעמיקה עם שרת ספציפי של מיקרוסופט). שמעידה על יכולת תכנון ופיתוח פתרונות משוכללים והכרת כלי הפיתוח והטכנולוגיות השונות של מיקרוסופט.
 • MCM Master(Master in Computer Management) תעודת הסמכה מתקדמת (ניתן לעבור את מבחן ההסמכה רק בחול). מתאימה למקצועני IT מנוסים, שרוצים לבחון את יכולות התכנון וההטמעה של פתרונות מורכבים בסביבה ארגונית.

 • MCSM Solutions Master
  (Microsoft Certified Solutions Master) תעודת הסמכה מתקדמת עבור עולם ה-IT.

 • MCTS Technology Specialist
  (Microsoft Certified Technology Specialist) – תעודת הסמכה עבור מומחי IT שמעוניינים להתמקד בטכנולוגיה מסוימת. ע"י פיתוח יכולות הטמעה מתקדמות, תכנון ומיטוב תשתית IT.

 • MCSA Solutions Associate
  – תעודת ההסמכה הבסיסית בין מגוון קורסים של מיקרוסופט. הסמכה זו מהווה את הצעד הראשון בעולם ה-IT עבור אנשים שרוצים לתמוך במוצרי Microsoft במגוון גדול של ארגונים מתחומים מגוונים.

בנוסף לכל ההסמכות הללו, מציעה החברה קורסים של מייקרוסופט עבור תעודות הכשרה רלוונטיות ל- Microsoft office.

קורס מנהלי רשת MCSE – מה לומדים?

בקורס MCSE מתחילים ללמוד קודם כל יסודות התקשורת (כמו כתובת IP ועוד נושאים רבים אחרים שמקורם בקורס סיסקו בכלל).  יסודות התקשורת הינו חלק חשוב מאוד, אבל בבחינה של מיקרוסופט זה כמעט ולא בא לידי ביטוי, אבל זה עדיין חשוב הרי רוב התלמידים לא למדו לפני כן קורס טכנאי מחשבים ובאו ישר ללמוד לנהל רשת מחשוב גדולה.

בעולם האידיאלי ולפי המלצות של מיקרוסופט עצמם לקורס מנהלי רשת – MCSE, צריכים להגיע טכנאים לאחר ניסיון של שנה ויותר. בעולם של היום, בו שיווק וכסף מעל הכול והמותג "קורס מנהלי רשת MCSE" נשמע טוב ומוכר טוב, אנשי השיווק רושמים את התלמידים ישירות לקורס, כי קורס טכנאי מחשבים קשה יותר למכור, כי זה נשמע פחות טוב למתעניין חדש.

המורה בכיתה דבר ראשון מתחיל מקורס טכנאי מחשבים מבלי לומר זאת במפורש. הם קוראים לזה  מבוא, יסודות או בכל שם אחר, אבל זה לא משנה את העובדה שרוב רובו של החומר הנלמד בפרקים אלו בהתחלה לא מופיע בסילבוס הרשמי של מיקרוסופט ואין עליו בחינה.

אחרי שלומדים יסודות התכנות עוברים להתקנה ועבודה עם תחנת עבודה וונדוס 7 או 8 (תלוי במרצה) ושוב גם זה מאוד חשוב ללמוד צד-לקוח, אבל זה לא בסילבוס וזה לא חלק מבחינה, זאת רק תוספת שנובעת מעובדה שתלמידים בכיתה ברובם לא עברו קורס טכנאי מחשבים לפני-כן. אני לא מדבר על קורס טכנאי שמפרק ומרכיב לוח-אם שזה החלק הכי קטן בכל הקורס הזה והכי פשוט.

היום אין כבר ג'אמפרים וחומרה כל כך חכמה שהיא מנהלת את עצמה ולנו הטכנאים נשאר רק לחבר חלקים כמו בלגו, האמת, שזה יותר פשוט מלגו כי אי אפשר אפילו לחבר לא נכון (פיזית אי אפשר לחבר לא נכון) בניגוד ללגו.

המטרה של המאמר שלי, זה להדגשי את ההבדל בין קורס טכנאי מחשבים לבין קורס מנהלי רשת ולהסביר שקורס טכנאי מחשבים מאוד מאוד חשוב ותכניו נלמדים גם בקורסים אחרים ואי אפשר לדלג על זה.

אם לסכם את כל המאמר הזה, אז הייתי אומר:

קורס טכנאי מחשבים, הינו קורס חובה שמלמד בעיקר יסודות התקשורת ופחות פיזיקה של המחשב (נגמרו הימים האלו של התעסקות בחלקים הפיזיים של המחשב). אין טעם  לחיות באשליות שבקורס מנהלי רשת MCSE מתחילים לנהל שרתים, בסופו של דבר הכל מתחיל בקורס טכנאי מחשבים וחייבים להתחיל בקורס זה, לעבוד שנה ורק אז ללכת ללמוד לנהל שרתים, הרי בכל מקרה אף אחד לא יתן גישה לשרת (שעליו עובדים מאות אנשים) לילד שרק עכשיו סיים את הקורס.

חבל על הכסף, ישר לשלם 15,000 ₪ ולהתחיל ללמוד קורס MCSE,  עדיף להתחיל בקורס טכנאי מחשבים זול קצר ופשוט, לעבוד שנה ורק אז לגשת לקורס MCSE.

דרך אגב, עדיף ללמוד בסרטונים מהבית. גם נוח יותר, גם מקצועי ואיכותי יותר וגם זול יותר (חצי שנה 1,500 ₪ לפי 250 ₪ לחודש). ככה אני למדתי.

קורס MCSE

השימוש ברשת של מערכות מאפיין כיום את מרבית החברות והארגונים אם לא את כולם מבלי יוצא מן הכל. רשת המערכות נועדה ליצור קישור יעיל ואפקטיבי בין כלל השותפים בארגון או בחברה. המטרה המרכזית של קורס MCSE נעוצה בהכשרת בוגריו לקראת עבודה בתחום כמהנדסי מערכות רשת מוסמכים לצרכי התקנה ומציאת פתרונות יצירתיים עבור אי אלו תקלות ובעיות אפשריות במערכות מרושתות.

מטרות הקורס

ההסמכה הניתנת בקורס ניתנת בהתאם לדרישות של חברת מייקרוסופט העולמית ונדרשת במטרה להכין את הבוגרים לבחינות ההסמכה החיצוניות הנערכות מטעם מייקרוסופט. קורס MCSE:Microsoft Certificated Systems Engineer, מוצע כיום על ידי לא מעט מוסדות לימוד הפזורים ברחבי הארץ כולה. הקורס נועד כאמור להכשיר את תלמידיו לשמש כמהנדסי מערכות ורשתות בתחום, ולהכין אותם למבחני ההסמכה של חברת מייקרוסופט העולמית.

קהלי יעד ומטרות הקורס

קהלי היעד של קורס MCSE מזוהים עם כל מי שמעוניין להתמקצע בתחום ולהתמחות במגוון נושאים הקשורים לניהול רשתות ובכללם הפרעות תקשורת, אבטחת מידע וכיוצא באלו. במסגרת הקורס כל המשתתפים יקבלו אינפורמציה רחבה ומקיפה בנושא של תכנות ומערכות הפעלה, בנושא של רשתות תקשורת ושרתי מחשב וישתתפו בתרגולים מעשיים בשטח שנועדו להכשיר אותם עם סיום הלימודים לעבודה מקצועית בסביבת מערכות הרשת. מי שעוסק כיום בתחום חייב להכיר היטב את התחום של אבטחת מידע ותחזוקת רשתות.

אפשרויות תעסוקה

כיום ישנם מכללות ומוסדות לימוד רבים המציעים לקהל הרחב להשתתף במסלול לימודים מקצועי במסגרת קורס MCSE הכוללים הסמכה בתחום. לימודים אלו נועדו להכין את הבוגרים לעבודה בעולם היי טק מצד אחד ולמעבר של בחינות ההסמכה של חברת מייקרוסופט הבינלאומית. ההסמכות בתחום מאפשרות לבוגרים ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות תעסוקה שונות בתחום כמו למשל מהנדסי רשת בכירים, מנהלי אבטחת מידע, מנהלי IT וארכיטקטי מערכת.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד במסגרת קורס MCSE יקבעו בהתאם למוסד הלימודים הנבחר ולפי היקף השעות של הקורס. במרבית הקורסים אומנם יועברו נושאים משותפים כמו למשל מבוא למערכות הפעלה של מייקרוסופט: ויסטה, Windows xp 2003, תכנון והקמת רשת משולבת שרתים, תחזוקה ועיצוב של רשתות 2003 מרחביות ועוד..

קורסים של מיקרוסופט

התוכנות והמערכות אותן מפתחת חברת מיקרוסופט זוכות להצלחה גדולה בארץ ובעולם. אין כמעט מחשב ביתי ברחבי העולם שאינו מכיל את מערכת ההפעלה Windows או תוכנות אחרות פרי פיתוחה של החברה. חברת מיקרוסופט מעוניינת להכשיר נציגים מטעמה ברחבי העולם שיכירו היטב את המערכות שפיתחה בתחום ניהול הרשתות ולכן מוצעים מספר קורסים של מיקרוסופט בתחום זה. עם הקורסים הלל ונמנים: MCITP, MCSA, MCSE. לאחר לימוד כל אחד מקורסים הללו רשאי בוגר הקורס לגשת לבחינת הסמכה מטעם החברה שמעבר שלה בהצלחה נותן תעודה בינלאומית כמוסמך בניהול או הנדסת רשתות.

 

היתרונות במעבר קורסים אלה

ניתן לעבור קורסים בתחום ניהול רשתות אשר אינם קשורים ישירות לחברת מיקרוסופט אך קורסים של מיקרוסופט נותנים את ההכשרה בתחום תוך שימת דגש על הכרה לעומק של המערכות שפיתחה החברה, מערכות בהן נעשה שימוש בחברות וארגונים רבים. לכן, מעבר קורס הנעזר בחומר מקורי שהוציאה החברה, שבסופו ניתן לגשת לבחינה מטעמה הוא מדד לכך שאכן מדובר באדם שמכיר לעומק את המערכות. בנוסף, התעודה היא בינלאומית ולכן פותחת דלתות בארץ ובעולם.

 

למי מתאימים הקורסים?

קורסים של מיקרוסופט בתחום ניהול רשתות מתאימים בעיקר לבעלי ניסיון קודם בתחום המחשבים. עבור טכנאי מחשבים, למשל, זה יכול להיות הצעד הבא בקריירה. ישנם קורסים אשר מיועדים למתחילים חסרי רקע ולהם מספיקה הכרה בסיסית עם מערכות ההפעלה. תנאי הקבלה לקורס משתנים בין מוסדות הלימוד השונים. ישנם מוסדות אשר עורכים לפני כן מבחן קבלה או ראיון.

 

תכני הקורסים

כל הקורסים עוסקים לעומק בכל נושא הרשתות. עם תכני הקורס נמנים: מהי רשת תקשורת מחשבים, טופולוגיות וארכיטקטורות של רשתות, הקמת רשתות, הכרת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט לארגונים גדולים, עבודה עם שרתים, מתן הרשאות, תכנון מערכות גיבוי, תחזוקה שוטפת של רשת והתמודדות עם בעיות ותקלות, אבטחת מידע, ניהול משתמשים ועוד.

 

מבחן ההסמכה

לאחר סיום הקורס בהצלחה ניתן לגשת לבחינת ההסמכה. התשלום עבר הבחינה נעשה בנפרד מהתשלום על הקורס עצמו. הבחינה נערכת במוסד הלימוד. לאחר מעבר הבחינה בהצלחה ניתן, כאמור, לצאת לדרך במקצוע מבוקש ששירותיו נדרשים עבור כל חברה או מוסד וארגון שמחזיקים רשת מחשבים. 

קורס ניהול רשתות

היום כולנו מרושתים ברשת אחת גדולה של מחשבים הלוא היא האינטרנט. בנוסף לרשת החיצונית אליה מחובר כל העולם, לכל חברה ישנה רשת מחשבים פנימית המיועדת לשיתוף מידע הקשור למשאביה הארגוניים של החברה ומיועד לעובדיה, כאשר גם בקרב העובדים ישנן הרשאות כך שלא כל מידע מגיע לכל עובד. ניהול הרשת ואחזקתה השוטפת היא עבודה מורכבת אשר העוסק בה חייב לקבל הכשרה לכך באמצעות קורס ניהול רשתות. אם ישנן עבודות בתחום המחשבים שניתן ללמוד גם תוך כדי עבודה כאן חייב מנהל הרשתות להגיע עם ידע מוקדם שרכש בקורס.

 

סוגי הקורסים המוצעים בתחום

כיוון שתחום ניהול רשתות הפך מבוקש וחיוני מאוד לתפקודן של החברות, דואגות החברות הגדולות בתחום כמו מיקרוסופט וסיסקו להכשיר מנהלי רשתות שיהיו בקיאים במערכות ההפעלה פרי פיתוחן. לכן, הן מציעת קורס ניהול רשתות מטעמן המועבר במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ שקיבלו הרשאה לכך. ישנם מספר סוגי קורסים הנבדלים מעט זה מזה אך מושתתים על חומר דומה שקשור בהכרה לעומק של מערכות ההפעלה, הכרה לעומק של רשת מחשבים על כל מרכיביה, אחסון מידע, תיקון תקלות ועוד. לאחר הקורס ניתן לעבור בחינה חיצונית ולקבל תעודה בינלאומית מטעם החברה. מיקרוסופט מציעה את הקורסים: MCITP, MCSE ו- MCSA. סיסקו מציעה את הקורס  CCNA.

 

תנאי הקבלה לקורסים

תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין קורס לקורס ובין מוסד אחד לאחר. רוב הקורסים דורשים ידע מוקדם במערכות הפעלה ובתחום המחשבים ומתאימים מאוד לטכנאי מחשבים הבאים מתוך עולם המחשבים. עם זאת, ישנם קורסים המיועדים למתחילים ואליהם אפשר להתקבל גם ללא רקע מוקדם. חלק ממוסדות הלימוד עורכים גם בחינת קבלה או ראיון אישי.

 

אפשרויות התעסוקה עם סיום הקורס

לאחר מעבר הבחינה וקבלת תעודה בינלאומית מטעם החברה דלתות רבות יכולות להפתח בפני בוגרי קורס ניהול רשתות. כל חברה, לפחות חברה בסדר גודל בינוני ומעלה, מעסיקה מנהל רשתות על בסיס קבוע. אלה יכולות להיות חברות מכל ענפי המשק. גם מוסדות לימוד או ארגונים ומוסדות  ציבוריים זקוקים למנהל רשתות. כיוון שהתעודה היא בינלאומית ניתן לנסות את מזלכם גם מעבר לים.

קורס מיקרוסופט

חברת מיקרוסופט היא אחת החברות המובילות בתחום המחשבים אם לא המובילה ביותר. תוכנות ומערכות הפעלה פרי פיתוחה של מיקרוסופט הן הנמכרות ביותר היום בשוק וכמעט בכל מחשב ברחבי העולם מותקנת מערכת ההפעלה Windows  ותוכנות Office. ישנן תוכנות רבות אחרות הקשורות לשיתוף קבצים, שרת, אינטרנט ועוד. לכן, תעודת הסמכה מטעם חברת מיקרוסופט שניתנת לאחר לימוד קורס מיקרוסופט כלשהו ומעבר בחינת ההסמכה מטעם החברה היא יתרון רב בשוק העבודה היום.

 

אילו קורסים מועברים מטעם מיקרוסופט?

קורס מיקרוסופט הוא שם כולל למספר קורסים בתחום ניהול הרשתות. הקורסים הם: MCITP, MCSE, MCSA, MCSM. המשותף לכל הקורסים הללו הוא שכולם עוסקים בתחום ניהול הרשתות. ההבדלים בין הקורסים אינם גדולים. קורס MCITP כולל בנוסף לימוד לעומק של מערכות ההפעלה החדישות ביותר של מיקרוסופט העוסקות בניהול רשתות כמו Windows Server 2008 או Microsoft Exchange 2007.

 

תכניו של הקורס

כל קורס מיקרוסופט בתחום ניהול רשתות כולל את הנושאים הבאים: מהי תקשורת מחשבים, ניהול תשתית רשת מתקדם, הקמת רשת כולל התשתיות הפיזיות שלה, הארכיטקטורה של הרשת, שרתי דואר, קבצים, אינטרנט ומדפסת, מתן הרשאות, ביצוע גיבויים באופן שוטף, אבטחת מידע, הכלים הניהוליים לתחזוקה שוטפת של המערכת, כתובות IP, Microsoft Windows XP Profissional, ונושאים נוספים המעניקים לבוגר הקורס את היכולת להתמודד עם כל בעיה או נושא הקשורים ברשת המחשבים.

 

קהל היעד לקורס מיקרוסופט

הקורסים השונים מיועדים בעיקר לבעלי ידע מוקדם בתחום המחשבים ומערכות ההפעלה. עם זאת, הם נחלקים לרמות כך שגם תלמיד חסר ידע קודם בתחום יכול להתקבל ולהצליח עם הרבה רצון והשקעה. בקורסים וגם בעבודה עצמה נדרש ידע טוב באנגלית טכנית.

 

היכן מועברים קורסי מיקרוסופט

קורס מיקרוסופט לסוגיו מועבר בעיקר במוסדות לימוד המתמקדים בתחום המחשבים אך לא רק. ניתן לעבור את הקורסים גם במכללות ומוסדות העוסקים במנהל ואפילו בלימודי חוץ של אוניברסיטאות ומכללות אחרות. כיוון שהקורס אמור להכשיר היטב לקראת הבחינה של מיקרוסופט, כדאי לבדוק כי חומר הלימוד כולל חומר מקורי אותו הוציאה החברה בליווי של חומר עזר בעברית.

קורס mcsa

קורס mcsa הוא קורס ניהול רשתות שבסופו ניגשים לבחינת הסמכה M.C.P מטעם חברת מיקרוסופט ותואר מנהל הרשתות ניתן מטעמה. היום תחום הרשתות הוא תחום מבוקש מאוד ונדרש בכל עסק, חברה או מוסד ציבורי. כל עסק שברשותו מעל שני מחשבים נעזר ברשת פנימית אליה מרושתים כל המחשבים שבחברה. ככל שהחברה גדולה יותר תפקידו של מנהל הרשתות מורכב יותר ולכן חברות גדולות מעסיקות את מנהל הרשתות על בסיס קבוע.

 

תחומי האחריות של מנהל הרשתות

מנהל הרשתות בארגון או חברה אחראי על תכנונה והקמתה של רשת המחשבים. הוא נדרש להיות בקיא במערכת ההפעלה הכוללת גם את שרתי הדואר, שרת הקבצים, שרת האינטרנט ושרת המדפסת. הוא אחראי על התחזוקה והטיפול השוטפים בכל הקשור לרשת המחשבים, כולל ביצוע גיבויים, מתן הרשאות למשאביה הארגוניים של החברה, אבטחת מידע ועוד.

 

למי מיועד הקורס?

קורס mcsa מיועד בעיקר לבעלי ידע ורקע קודם בתחום המחשבים ומערכות ההפעלה. בוגרי קורס טכנאי מחשבים ובעלי ניסיון בעבודה כטכנאים יפיקו מן הקורס את המיטב. גם בעלי תואר ראשון במחשבים המעוניינים להתמקד ולהתמקצע בתחום הרשתות ולקבל תעודה מטעם חברת מיקרוסופט יכולים לעבור את הקורס ולהגיע לשוק העבודה לאחר התמקדות והתמקצעות בתחום. ישנם מוסדות לימוד אשר מציבים תנאי קבלה לקורס הכוללים מבחן קבלה או ראיון אישי.

 

התוכן הנלמד בקורס

הנושא הבסיסי ביותר של קורס mcsa הוא מהי רשת מחשבים, מהי תקשורת בין מחשבים, הכרת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט, הכלים העומדים לניהולה ותחזוקתה של רשת מחשבים, ניהול משתמשים, אבטחת המידע שעל השרת, התקנת IOS ועוד. התלמידים בקורס מכירים לעומק את מערכות ההפעלה העדכניות ביותר של חברת מיקרוסופט כמו Windows XP, Implementing and ManagingMicrosoft Exchange Server 2003 וכך יכולים לגשת לבחינת ההסמכה כשהם מכירים את המערכות הללו על בוריין.

 

אפשרויות תעסוקה

לאחר מעבר בחינת ההסמכה יוצא בוגר הקורס עם תעודת הסמכה בינלאומית כמנהל רשתות מטעם מיקרוסופט. תעודה זו פותחת דלתות במגוון רב של חברות מכל ענפי המשק, החל מחברות הייטק, דרך חברות תעשיה וכלה בבנקים ובמוסדות ציבוריים. התעודה פותחת דלתות גם לעבודה בחו"ל.

כל מה שרציתם לדעת על ניהול רשתות

רשת מחשבים מהווה היום חלק חשוב בתפקודה של חברה. במחשבי החברה נשמרים נתונים החשובים להתנהלותה התקינה כמו תוצאות ספירות מלאי, חישובים ואף באמצעותה נעשית התקשורת בין עובדי החברה. היא גם נותנת אפשרות גישה מרחוק לעובדי החברה גם אם הם עובדים מהבית או מכל מקום אחר. על מנת שכל המערכת המורכבת הזאת תתנהל ותעבוד באופן חלק, קיים היום מקצוע שהופך מבוקש יותר ויותר והוא ניהול רשתות.

 

מה כולל תפקידו של מנהל רשתות?

תחום ניהול רשתות הוא תחום נרחב. מנהל הרשתות אחראי על רשת תקשורת המחשבים בחברה על כל היבטיה. אם מדובר על הקמתה של רשת חדשה, מנהל הרשתות אחראי על תכנונה ועל המבנה שלה כך שתעבוד באופן חלק. הוא אחראי על הקמת תשתיות פיזיות, בין אם מדובר על כבלים או רשת אלחוטית. לאחר הקמתה אחראי מנהל הרשתות על תפעולה ואחזקתה של הרשת, על עבודתו התקינה של השרת, על ניהול משתמשים ומתן הרשאות, אבטחת המידע, אחסון מידע וביצוע גיבויים ועליו להתמודד עם כל בעיה או תקלה בתפקוד הרשת.

 

כיצד לבחור קורס ניהול רשתות?

קורסים בנושא ניהול רשתות מועברים במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ, במיוחד כאלה המתמקדים בתחום המחשבים. ישנם מוסדות אשר קיבלו הרשאה להעביר קורס מטעמן של החברות הגדולות והמובילות בתחום כמו מיקרוסופט או סיסקו. מדובר על הקורסים MCITP או MCSE ו- MCSA מטעם מיקרוסופט והקורס CCNA מטעם סיסקו. מומלץ לבחור את אחד הקורסים האלה על מנת לקבל בסופם גם תעודת הסמכה בינלאומית. את התעודה מקבלים לאחר מעבר בחינה חיצונית מטעם אותה חברה והתעודה ניתנת מטעמה.

 

כיצד לבחור מוסד לימודים?

לאחר שבחרתם בקורס המתאים אשר יתן את התעודה הטובה ביותר עבורכם, ודאו כי מוסד הלימודים אכן עושה שימוש ניכר בחומרים המקוריים מטעם החברה אך גם מצרף אליהם חומרי עזר בעברית כמו חוברות או סרטונים. ככל שהקורס יהיה מושתת על חומר מקורי של החברה כך רב הסיכוי שתגיעו מוכנים יותר לבחינת ההסמכה ותעברו אותה בהצלחה.

 

לימוד רשתות

כל שישנה התפתחות בטכנולוגיות הקשורות לאינטרנט ולתקשורת, כך הולך תחום הרשתות ונהיה מבוקש. כל חברה היום מתנהלת באמצעות רשת פנימית של המחשבים בחברה אשר מתעדכנים כל העת במידע רלוונטי באמצעות שיתוף קבצים או דואר. על כל הקשור בהתנהלות הרשת ותחזוקתה אחראי מנהל רשתות אשר עבר קורס לימוד רשתות כלשהו.

 

אילו קורסים מוצעים בתחום?

חלק גדול מהקורסים המוצעים בתחום לימוד רשתות מועבר מטעם חברות המובילות בתחום כמו מיקרוסופט או סיסקו. מטעם חברת מיקרוסופט, לדוגמה, מוצעים הקורסים MCSE, MCSA או MCITP. מטעם סיסקו מוצע הקורס CCNA. אותן חברות שמות להן למטרה להכשיר נציגים שיהיו נושאי הדגל מטעמן בעבודה מול חברות אשר מחזיקות במערכות ההפעלה פרי פיתוחן. עם סיום הקורס רשאי בוגר הקורס לגשת למבחן הסמכה מטעם החברה ולקבל תעודה בינלאומית המעידה על הכשרתו כמנהל או מהנדס רשתות המכיר לעומק את המערכות שמציעה החברה.

 

מה כוללים תכני הקורסים?

הקורסים השונים בתחום לימוד רשתות נבדלים מעט זה מזה. עם זאת, ישנם נושאים המשותפים לכולם. עם נושאים אלה נמנים: מהי רשת תקשורת מחשבים, כיצד מתבצעת הקמתה של רשת מחשבים, הטופולוגיות והארכיטקטורות של רשת, התשתיות הפיזיות המתלוות להקמת הרשת, ניהול ותחזוקה של שרתים: שרת דואר, אינטרנט, קבצים או מדפסת, תכנון גיבויים, ניהול משתמשים, אבטחת מידע, מערכות ההפעלה השונות (תלוי מטעם איזו חברה מועבר הקורס), כולל המערכות החדישות ביותר, טיפול בתקלות בכל אחד ממרכיבי הרשת ועוד.

 

איך בחור מוסד לימודים?

אם אתם עומדים לעבור קורס לימוד רשתות מטעם חברה כלשהי, בקשו לראות קדם לכן את חומר הלימוד. בקורסים מטעם החברות המטרה הסופית היא מעבר הבחינה מטעם החברה. לכן, חשוב שהמוסד יעשה שימוש רב ככל האפשר עם חומר מקורי שהוציאה החברה וילמד את הקורס על פי דרישות הבחינה.

 

אפשרויות תעסוקה עם סיום הקורס

לאחר סיום הקורס ניתן להשתלב בחברות שונות מכל ענפי המשק כמו גם במוסדות לימוד להשכלה גבוהה המרושתים ברשת מחשבים פנימית, ארגונים ומוסדות ציבוריים. תעודה מטעם חברה היא בינלאומית ופותחת דלתות גם לעבודה בחו"ל.

כל מה שרציתם לדעת על קורס MCSE

בכל חברה, גדולה כקטנה, חלק ניכר מהתקשורת בין העובדים וגישתם למאגרי המידע של החברה נעשית באמצעות רשת מחשבים פנימית. רשת המחשבים בחברה מאפשרת תקשורת מהירה בין עובדים הנמצאים בסניף אחד, או בסניפים שונים בארץ ואף בעולם. תכנונה, הקמתה, תפעולה ותחזוקה של רשת מחשבים כזו היא עבודה מורכבת הדורשת ידע רב בתחום רשתות המחשבים ומיומנות. קורס MCSE, קורס מהנדס מערכות מטעם מיקרוסופט מכשיר את תלמידיו לעבודה מורכבת זו.
מהם תנאי הקבלה לקורס?


קורס MCSE נועד לבעלי ידע במערכות הפעלה ובמחשבים. ניתן למצוא קורסים שהם ברמות שונות ומיועדים למתחילים או למתקדמים יותר בתחום. ישנם מוסדות לימוד בהם נערכים ראיון קבלה או מבחני כניסה. על מנת להפיק מן הקורס את המקסימום ולפתוח מיד אחריו בקריירה בתחום מומלץ להגיע עם ידע בסיסי במחשבים ובמערכות הפעלה.
תוכן הקורס


נושאי הלימוד אותם כולל קורס MCSE אינם תמיד זהים ויכולים להשתנות ממוסד למוסד. עם זאת, ישם נושאים מרכזיים אשר נלמדים בכל הקורסים. עם הנושאים המרכזיים נמנים: מערכות הפעלה, מידע ותוכנות לטכנאים, מבוא לרשתות, סדנת רשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, הגדרת שירותי רשת, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
משך הקורס


כמו תוכן הקורס גם במשך הקורס יכולים להיות שינויים בין מוסד לימוד אחד לאחר. בכל מקרה מדובר על קורס לא ארוך אשר מקנה את הידע הנדרש למנהל הרשתות באופן מרוכז. הקורס נמשך בין ארבעה חודשים לשנה. מתכונת הקורס היא לרוב מפגשים שבועיים או דו שבועיים כשישנו בדרך כלל מסלול ערב. כך, זהו קורס שניתן בהחלט לשלב אותו עם עבודה במשרה מלאה.
אפשרויות התעסוקה


עם סיום הקורס ולאחר מעבר בחינות ההסמכה מטעם מיקרוסופט ניתנת תעודת מהנדס רשת מוסמך. תעודה זו מאפשרת לעסוק בתחום בכל חברה או מוסד שיש להם רשת מחשבים. התעודה היא בינלאומית ולכן ניתן משמשת שער לעבודה בתחום הן בארץ והן בחו"ל.

MCSE- להשתלב במקצוע עם הרבה ביקוש

MCSE או בשמו המלא Microsoft Certified Solutions Expert הוא תואר הניתן לבוגרי הקורס מטעם חברת מיקרוסופט העולמית. בוגרי הקורס אשר עוברים את מבחן ההסמכה מטעם החברה מוגדרים כמהנדסי רשת מוסמכים.
מהם תפקידיו של מהנדס רשת


תחום אחריותו של מהנדס רשת הוא רב. הוא אחראי על כל הקשור ברשת המחשבים שישנה בחברה, מוסד או ארגון כלשהם. תפקידו הוא לתכנן את הקמת הרשת ולקחת בחשבון את כל הגורמים הנדרשים בכדי לעשות זאת באופן יעיל, עליו להקים את הרשת כולל התשתיות הפיזיות הכרוכות בכך, לתפעל את הרשת כולל עבודתם של השרתים, לתת הרשאות לגישה למשאביה הארגוניים של החברה ועוד.
היתרונות ב- MCSE


רשת המערכות בחברה מקשרת בין כל העובדים בארגון ומאפשרת העברת מידע לגורמים הרלונטים בחברה באופן יעיל . חברות גדולות כקטנות מסתמכות על רשת המחשבים המוקמת במקום. לכן, מהנדס רשת בוגר קורס MCSE הוא מבוקש ברוב החברות, המוסדות הציבוריים או הארגונים שישנם. כמעט כולם מעסיקים מהנדס או מנהל רשת באופן קבוע כחלק בלתי נפרד מהחברה ולכן הקורס הוא פרקטי ומהווה צעד ראשון לקריירה ולעבודה מתגמלת.
מה נלמד בקורס?


קורס MCSE כולל נושאים רבים הקשורים לניהול הרשת. הנושאים הנלמדים בקורסים המתנהלים ברוב המוסדות הם: מערכות הפעלה, מידע ותוכנות לטכנאים, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, האצלת סמכויות באמצעות AD, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
תנאי הקבלה לקורס


הקורס מועבר במספר רמות אשר תנאי הקבלה אליהן שונים. קורס מתקדם דורש הכרה של מערכות הפעלה ומחשבים. לקורס למתחילים אין צורך בידע קודם. מומלץ בהחלט שהאנגלית תהיה ברמה טובה כי מרבית המושגים הנלמדים בקורס הם באנגלית. ישנם מוסדות אשר עורכים בחינת קבלה או ראיון אישי.רשתות הן תחום מבוקש וחדיש המהווה חלק בלתי נפרד מהתנהלותו של כל עסק שיש בו יותר ממחשב אחד. לכן MCSE הוא קורס רלוונטי ומבוקש יותר מתמיד.

קורס MCITP

התקשורת המרכזית היום בעולם שלנו נעשית באמצעות האינטרנט, שהוא למעשה רשת ענקית של מחשבים המחוברים זה לזה. בנוסף, בכל חברה או מוסד ישנה רשת המחשבים הפנימית בה ישנו שיתוף של קבצים ומידע המיועדים רק למחשבים המחוברים ברשת הזו. רשת מחשבים היא מורכבת ודורשת תכנון, הקמה ותחזוקה תוך דאגה לגיבוי המידע השמור בה ומתן הרשאות לעובדי החברה אליהם אמור המידע להגיע ולא לגורמים אחרים. קורס MCITP מקנה את הידע הנדרש לטיפול ולניהול רשתות.
מהו קורס MCITP?


קורס MCITP או בשמו המלא Microsoft Certified InformationTechnology Professional הוא קורס המכשיר את הלומדים בו להיות מנהלי רשת בכל ארגון, חברה או מוסד. הקורס, כפי שמשתמע משמו המלא, מועבר מטעם חברת מיקרוסופט העולמית ובסיום הקורס רשאי התלמיד לגשת למבחן ההסמכה מטעם החברה. הסמכה זו מקנה לו תעודה בינלאומית הפותחת לו דלתות בארץ וגם בחו"ל.
האם ישנו יתרון בקורס MCIPT על פני קורס MCSE?


שני הקורסים הללו דומים בתוכנם. שני הקורסים מכשירים את הלומדים בהם להיות מנהלי רשתות על כל הנוגע לכך. לאחר קורס MCIPT וגם קורס MCSE ניתן לעבוד כמנהלי רשתות בחברות ובמוסדות ציבוריים. היתרון שבראשון על פני השני הוא תעודת ההסמכה מטעם חברת מיקרוסופט שניתנת כמובן לאחר מעבר בחינת ההסמכה. תעודה זו, כאמור, היא בינלאומית וכן פותחת דלתות נוספות. בחומר הלימוד ישנה התמקדות במערכות הרלוונטיות אשר פותחו על ידי חברת מיקרוסופט כמו Windows Server 2008, או Microsoft Exchange 2007.
הנושאים הנלמדים בקורס


בקורס נלמדים בין היתר הנושאים הבאים: מערכות הפעלה, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, הקמת רשת על התשתיות הפיזיות המתלוות לכך, כולל כבלים ואלחוט, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
אפשרויות תעסוקה לאחר הקורס


לאחר מעבר מבחן ההסמכה ניתן לעבוד כמנהל רשת באופן קבוע בחברות מכל ענפי המשק: חברות הייטק, מפעלי תעשיה, חברות פיננסיות כמו בנקים, בתי השקעות או חברות ביטוח, מוסדות לימוד, מוסדות וארגונים ממשלתיים והרשימה עוד ארוכה.