ניהול Switch << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

ניהול Switch

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

המדריך השלם לבחירת קורס CCNA שיתאים לצרכים שלכם

היום זה ברור יותר מאי פעם שאנחנו חיים בעידן שכל כולו תקשורת וטכנולוגיה. אם בעבר תקשורת כללה רק שיחות טלפון, הרי שהיום הבסיס לרוב הפעולות שנעשות בחברות ההייטק הגדולות קשורות בדרך כזו או אחרת לאינטרנט. המדריך הבא יבאר לכם איזה קורס כדאי לכם ללמוד כדי שתוכלו גם אתם להשתלב בתחום מבוקש כמו ניהול מערכות תקשורת.

הקורס שמכין אתכם למבחן

התעודה הנחשקת ביותר בעולם ניהול מערכות התקשורת זוהי תעודת ההסמכה של חברת סיסקו, ואם גם אתם מעוניינים בה, הרי שהקורס אותו עליכם לעשות הוא קורס CCNA. הקורס הזה בנוי בצורה מיוחדת כך שהוא גם מלמד את התכנים הדרושים וגם עוסק בהכנה אינטנסיבית לקראת בחינת ההסמכה.

הדרישות לקבלה לקורס

רגע אחד לפני שאתם נרשמים לקורס של CCNA, כדאי לכם לדעת האם אתם אכן עומדים בדרישות הקבלה. הדרישות לרוב הן היכרות עם סביבה ממוחשבת, מערכת ההפעלה חלונות, ובנוסף, דרושה אנגלית ברמה גבוהה . ברוב המקומות צריך לעבור ראיון אישי ולעיתים גם מבחן שבודק את רמת האנגלית שלכם.

בתי ספר מובילים

זה לא סוד שכשיש ביקוש לקורסים מסוימים, ניתן לראות אותם מתקיימים בהרבה מקומות. זה גם מה שקורה עם הקורס הזה, כי לא חסרות מכללות שמציעות קורסים כאלה וגם לא חסרים בתי ספר פרטיים. בחלק מהמקומות מספר שעות הלימוד בקורס מגיע ל100 ובקורסים אחרים מדובר על יותר ממאתיים שעות, כך שהבחירה כמה שעות ואיפה ללמוד היא מאוד אינדיבידואלית.

הכנה לעבודה

קורסים טובים בתחום יכולים להכין אתכם גם לעבודה עצמה על ידי הנושאים הרבים שבהם עוסקים הקורסים. בין אם הנושא שמרתק אתכם הוא Building a Simple Serial Network ובין אם אתם יותר מתעניינים בתחום של TCP/IP's Transport Layer, אין ספק שהחומר הנלמד בקורס הוא רלוונטי לעבודה כך שכדאי להשקיע בלימודים מאוד.

השוו מחירים

כיוון שיש הרבה בתי ספר והרבה מקומות שבהם אפשר ללמוד את הקורסים האלה, כדאי לכם לעשות השוואת מחירים ולראות באיזה בית ספר או מכללה תוכלו לקבל את הטוב ביותר במחיר הכי נוח.


שאלות ותשובות על התחום המרתק של ניהול מערכות תקשורת

תקשורת זה אחד מהדברים שאנחנו כבר לא יכולים לחיות בלעדיו, וזה כלל לא משנה אם מדובר על תקשורת אינטרנטית או סלולארית. בכל חברה ובכל ארגון יש מערכת תקשורת, וזה אומר שבכל מקום כזה צריך גם מישהו שינהל את מערכת התקשורת הזאת. להלן השאלות והתשובות שיכולות לעזור לכם להבין איך אפשר להשתלב בתחום המבוקש הזה.

האם כולם יכולים לעשות קורס בתחום?

באופן כללי ניתן לראות שכדי לעשות קורס של CCNA הדרישות הן יחסית נוחות. צריך להיות מסוגלים לעבוד בסביבה ממוחשבת ולהכיר את מערכת ההפעלה של חלונות. בנוסף, יש צורך לדעת אנגלית ברמה גבוהה כי ללא ידיעה זאת ההשתתפות בקורס וגם במבחן הסופי היא קשה.

האם הקורס מעניק תעודה?

בהחלט כן. מטרת הקורס כולו היא להכין אתכם לקראת מבחן ההסמכה של חברת סיסקו, ואחרי העמידה בהצלחה במבחן אתם תקבלו את תעודת ההסמכה. תעודה הסמכה מאת חברת סיסקו היא תעודה חשובה ביותר, כיוון שאסור לשכוח שחברה זאת אחראית על ייצור ציוד התקשורת.

האם יש אפשרות לגשת רק למבחן עצמו?

אפשר בהחלט לא לעשות קורס CCNA  ועדיין לגשת למבחן, כי כל אחד יכול לבחור ללמוד גם בכוחות עצמו את הנושא. ברשת האינטרנט יש מספיק מידע שיכול להכין אתכם ויש אפילו סימולציות שתוכלו לעשות אונליין, כך שזה אפשרי, ובמקרה כזה התשלום אותו יהיה עליכם לשלם הוא רק עבור מבחן ההסמכה.

מהם התפקידים שמחכים לכם אחרי הלימודים?

בתחום של מערכות תקשורת יש הרבה מאוד תפקידים שבהם תוכלו להשתלב. יש לכם אפשרות להיות מנהלי מערכות תקשורת, להיות טכנאי תקשורת, להיות מגדירים ומתפעלים של מערכות כאלה וכדומה. בנוסף, ישנם גם לא מעט ארגונים וחברות שבהם יש דרישה גם ליועצי תקשורת, כך שגם בעבודה כזאת תהייה לכם אפשרות להשתלב.

לסיכום, אין ספק שהתחום של מערכות תקשורת הוא תחום שיש בו הרבה אופציות ועניין, ואין ספק שאם תהייה לכם הבקיאות והתעודות הדרושות, הרי שגם אתם תוכלו להשתלב בתחום. השכר בהחלט מניח את הדעת והחברות השונות מחפשות תמיד אנשי מקצוע מובילים.


מהי חברת סיסקו?

בס"ד

חברת סיסקו היא חברה שמתעסקת במיוחד במוצרי תקשורת כגון Switches ו-Routers. אנו מייד נסביר כיצד סיסקו תורמת לשוק באמצעות מוצרים אלו - אבל אולי לפני זה נבין מהו תפקידו של איש סיסקו בשוק - ואולי כך ייקל עלינו להבין את תפקיד החברה.

נניח ואנחנו משחקים ב-SimCity ורוצים הקים איזו עיר נחמדה. את הכול אנחנו מתכננים בתוך המשחק - החל בכבישים וכלה בצינורות ניקוז, דרך קביעת אזורי מגורים, אזורי בילוי, תעשייה וכו'. אם נגיד שהרשת שלנו היא כמו עיר במשחק, אז כל עבודת התכנון שייכת למנהל הרשת או למהנדס הרשת. נמצא של-סיסקו אין ממש מה לעשות כאן. מה כבר נותר לאיש סיסקו לתכנן? הרי הכול תוכנן על ידי מנהל הרשת!!

המציאות היא שלאיש סיסקו יש רק דבר אחד "קטן לתכנן", והדבר "הקטן" הזה הופך את עבודתו של איש סיסקו למאוד מאוד חשובה בשוק - הוא קובע את חוקי התנועה בעיר שלנו - למשל: מהירות מותרת, אולי פתיחת נתיבים רק בעבור משטרות וכו'.

כיצד איש סיסקו מיישם את כל זה בשטח אמיתי ולא במשחק? על ידי אותם הרכיבים ששולטים על התקשורת והם Switches ו-Routers.

וזוהי התמחותה של חברת סיסקו :)

אני מקווה שהכול מובן שתיהנו בלימוד בקורס סיסקו, הקורס הוא מאוד מספק ואם בחרתם בחברת PracticU אתם עומדים ליהנות מאוד!!

נ.ב. חברת סיסקו כבר קיימת הרבה שנים בשוק והיא שולטת ברוב השוק שבתחומה! אפשר בהחלט להגיד ש-סיסקו שולטת!!!

 


סיסקו לא מפחיד אותי!

בס"ד

אני לא מפחד מ-סיסקו ולא איכפת לי מה כולם אומרים! סיסקו זה הדבר ואני לא אתן לכמה אנשים שאומרים לי ש-סיסקו זה קשה להבהיל אותי מללכת ללמוד סיסקו! אני אוהב את סיסקו ואני הולך ללמוד את סיסקו. נקודה!

אתם יודעים מה אמרו לי אנשים שניסו להפחיד אותי מ-סיסקו? הם אמרו לי ש-סיסקו זה מסובך. מה מסובך ב-סיסקו? כולה ללמוד על ראוטרים וסוויצ'ים וכמה פרוטוקולים. לא כזה סיבוך עם סיסקו נכון? עוד אמרו לי ש-סיסקו זה רק לגאונים ושאני לא גאון! זה נכון שאני לא גאון, אבל מי החליט שלא כל אחד יכול ללמוד סיסקו? אם המכללה ל-סיסקו קיבלה אותי אז כנראה שאני יכול להצליח ב-סיסקו יפה מאוד על אפם וחמתם!

ניסו גם להגיד לי ש-סיסקו זה יקר מאוד. בדקתי אצל כמה מכללות, וחוץ מכמה מכללות שסתם היו יקרנים בקורס של סיסקו - בהרבה מכללות קורס סיסקו היה לגמרי במחיר סביר שאני יכול להרשות לעצמי. אמרו לי גם ש-סיסקו זה כלום לי הנדסת רשתות, וגם זה לא איכפת לי. אני לא מחפש להתקבל ל-200 עבודות, אלא רק לאחת! אני אמצא לי עבודה ב-סיסקו ויותר לא איכפת לי, העיקר שיהיה לי כיף כל החיים במקצוע סיסקו שאני אוהב כל כך!

בקיצור, שלא ינסו להפחיד אותי מ-סיסקו כי ההחלטה שלי היא סופית. ומי שפוחד מ-סיסקו זאת הבעיה שלו, אני החלטתי ללכת על סיסקו בכל הכוח!

 


CCNA

מקצוע המחשבים הפך בשנים האחרונות לאחד המקצועות המבוקשים בתעשיות השונות והביקוש עבור אנשי מקצוע מתמחים בטכנולוגיות מסוימות הולך ועולה מדי שנה. צעירים ואנשי מקצוע רבים המעוניינים לרכוש לעצמם מקצוע משתלם שיפתח להם אפשרויות תעסוקה רבים פונים ללמוד לימודי מחשבים. אחד מהקורסים המקצועיים בתחום המחשבים שיכול לפתוח לבוגרים שלו דלתות רבות בתעשייה הוא קורס CCNA או סיסקו.

מהו קורס CCNA?

קורס CCNA או סיסקו הוא קורס המכשיר מומחים בתחום תקשורת הנתונים. הכלים שמקבלים הבוגרים של הקורסים מעניקים להם את האפשרות להעביר נתונים בין מחשבים שונים ולנהל רשתות תקשורת מסוגים שונים. בוגרי הלימודים מבוקשים מאוד לעבודה בחברות ובתעשיות העושות שימוש בתקשורת נתונים וזקוקים למנהלי רשתות בעלי המידע הרלוונטי. הקורס בנוי ממערך שיעורים כאשר המטרה העיקרית היא להכשיר את התלמיד לקראת מבחני הסכמה שיעניקו לו תעודת מקצוע כמומחה סיסקו.

היכן ניתן ללמוד CCNA?

לימודי CCNA או לימודי סיסקו מתקיימים במוסדות לימודים מיוחדים המתמחים בתקשורת הנתונים המבוססת על סיסקו. הלימודים מתאימים לעובדים העובדים בארגונים מסוימים ורוצים להתמקצע בתחום הסיסקו או בעובדים שמעוניינים להשתלב בתחום. מאחר ומוסדות רבים מעבירים את הלימודים, חשוב מאוד לבחור במוסד הלימודים הקרוב פיזית למקום העבודה או למקום המגורים וכן שהוא בעל המלצות מאנשי מקצוע שעברו את הקורסים בו והשתלבו בתפקידי מפתח בתעשיות השונות.

כיצד לבחור מוסד לימודים?

בחירת מוסד לימודים היא הצעד החשוב ביותר בדרך להצלחה בבחינות ההסמכה של מקצועות הסיסקו. לא כל מוסדות הלימודים מאפשרים התנסות מעשית במעבדות הקיימות בתוך מוסד הלימודים ולכן חשוב מאוד לבחור במוסד לימודים המצויד במעבדות מחשבים מאובזרות וחדישות לצורך התנסות לימודית. בנוסף, מוסדות לימודים איכותיים הם כאלה המאפשרים הכנה מרוכזת לקראת בחינות ההסמכה הכוללת מרתונים, תרגולים רבים, סימולציות של בחינות ההסמכה, ימי הכנה מרוכזים וכמובן צוות מורים מקצועי ומנוסה.

ללמוד מהבית

אחת הצורות היעילות של השנים האחרונות היא למידה מרוכזת מהבית. לימודים מהבית על יד ממשקים ולומדות מתוחכמות ואיכותיות הם הדרך הטובה ביותר ללמוד בקצב אישי ולקבל את כל המידע הדרוש להצלחה במבחני ההסמכה. הלימודים מהבית מבוצעים באמצעות סרטונים ולומדות איכותיים.ציוד ניתוב זה סיסקו

תהיתם פעם כיצד יכול להיות שבסרטון בו אתם צופים, צופים גם אלפי ומליוני בני אדם אחרים ברחבי העולם כולו? כל מה שרציתם לדעת על ניתוב נתונים ועל סיסקו במאמר הבא.

רקע על סיסקו

חברת סיסקו נוסד בשנת 1984 בסן פרנסיסקו. החברה החלה את דרכה בתור יצרנית ציוד ניתוב המיועד כל כולו לתעשייה. בעקבות הצלחתה הרבה, החלה החברה לספק גם ציוד תקשורת, כאשר תחום ההתמחות המיוחד לה הינו תחום הנתבים. החברה הינה אחת מיצרניות ציוד התקשורת הגדולות בעולם, וכראיה, מרבית ציוד הניתוב ברשת האינטרנט הוא תוצרת החברה.

מהו ציוד ניתוב?

נתב או ראוטר, הינו רכיב תקשורת מחשבים אשר נועד להפצת הנתונים ברשתות תקשורת הנתונים. רשת האינטרנט היא למעשה רשת תקשורת הנתונים הגדולה ביותר. היא מורכבת מרשתות ותתי רשתות שונות, אשר מחוברות האחת לשנייה. הנתונים הרבים הקיימים ברשת האינטרנט הינם רבים ומגוונים תמונות, שירים, עמודי אינטרנט, סרטונים וכל מידע דיגיטלי אחר, והם מועברים ממקום למקום כך שניתן לקבלם במחשבים בכל מקום בו נמצאים. הנתבים הם למעשה אלו שמאפשרים את תנועת המידע בין המקומות השונים.

מומחה תקשורת נתונים – CCNA

בשל העובדה שתקשורת הנתונים הולכת וגדלה, הפיכתו של העולם ליותר ויותר טכנולוגי, גדל הביקוש לתקשורת בכל התחומים – תקשורת לווינית, תקשורת סלולארית, תקשורת טלפונית וכו'. כל אלו בנוסף לצורך בבניית רשתות תקשורת וקישורן לאינטרנט הביאו ליצירת צורך אמיתי באנשים שמבינים בתחום, "מקצועני תקשורת", אשר שולטים בטכנולוגיות מתקדמות, בפלטפורמות וציוד תקשורת מתקדם. מומחה תקשורת נתונים הינו אחד המקצועות הנדרשים ביותר כיום בעולם ההייטק והאינטרנט.

CCNA או בשמו המלא Cisco certified network associate, הינו תעודת ההסמכה הבינלאומית של חברת CISCO, אשר מהווה אישור לרמתו המקצועית של מומחה התקשורת. תפקיד זה של מומחה תקשורת הינו תכנון רשתות תקשור, ניהול והתקנת תשתיות תקשורת בארגונים וחברות, צד בקרה ותחזוקה שוטפת.

קורסים הכנה

בחינות ההסמכה ל-CCNA אינן פשוטות, ומטיבן דורשות לימודי הכנה שיאפשרו לרכוש את הכלים הנכונים להתמודדות עם הבחינות. לשם כך קמו מכללות רבות שמציעות קורסי הכנה לבחינות ההסמכה הללו.


הסמכת ccna וקורסים במחשבים

כל צעיר מגיע לשלב הזה מתישהו, משתחררים מהצבא, עושים את הטיול הגדול שיכול להמשך שבועות ספורים או חודשים ספורים ולעיתים אפילו שנים, ולבסוף חוזרים הביתה אל החיים האמיתיים. החיים האמיתיים זה בעיקר החלטה על קריירה, במה רוצים לעסוק, באיזה תחום וכמה זמן אם בכלל רוצים ללמוד. חלק גדול מהצעירים בוחר בתחום המחשבים וההייטק, מכיוון שהעולם היום מתקיים על המחשבים ותמיד ניתן למצוא עבודה בתחום תלוי כמובן בתחום הספציפי אותו רוצים ללמוד. הסמכת ccna היא אחת מאותן ההסמכות המכשירות לעבודה.

מהי ההסמכה?

הסמכת ccna הינה הסמכה בכל מה שקשור בתקשורת נתונים, מטעם חברת סיסקו. חברת סיסקו הינה חברה המתמחה במתן פתרונות לתקשורת נתונים ונחשבת לאחת החברות המוכרות והגדולות בעולם בכל מה שקשור בתקשורת נתונים. אז אם מדובר על הסמכה של חברה גדולה ורצינית בשוק ככל הנראה גם לא תהיה בעיה גדולה למצוא אחר כך עבודה, מכיוון שכל חברה שבאים אליה לראיון עבודה עם הסמכה של חבר סיסקו, מיד רואה את המרואיין כמרואיין רציני ביותר. ההסמכה עצמה הינה בניהול רשתות, הקמה, תקנה, וכמובן תחזוקה.

איפה אפשר ללמוד את זה?

אומנם היום ישנם לא מעט מקצועות שאפשר ללמוד און ליין על המחשב, וזאת כששני הצדדים רואים האחד את המסך של השני מה שנקרא "שיתוף מסכים". הסמכת ccna קצת יותר קשה לקבל בדרך זו, ולכן ברוב המקרים הקורסים יהיו פרונטאליים. ישנן מספר מכללות בישראל שהינן מוסמכות חברת סיסקו העולמית, ובמכללות הללו ניתן ללמוד וכמובן לאחר שמסיימים את הלימודים ועוברים את המבחנים מתקבלת ההסמכה, הסמכה איתה ניתן להתחיל וללכת לראיונות עבודה. ישנן מכללות אשר מסייעות לסטודנט למצוא עבודה לאחר סיום הלימודים.

אז לא משנה מה אתם רוצים ללמוד העיקר שזה יהיה בתחום המחשבים וההייטק. העולם בו אנו חיים רק ילך ויהיה תלוי יותר במחשבים, ואנו צריכים להיות חלק מזה אם אנו רוצים עבודה טובה עם שכר מכובד בצידה. האמא הפולנייה אומנם תגיד שהיא מאוכזבת שלא הלכנו לאוניברסיטה אבל היא תשנה את דעתה כשהיא תראה את תלוש המשכורת.

המבחן החדש - CCNA

לפני כחצי שנה בערך באוקטובר 2013, חברת סיסקו עדכנה את הדרישות למבחן הסמכה שלה CCNA והורידה מספר נושאים מחומר הלימוד (על כך בהמשך) והוסיפה נושאים חדשים (גם על כך בהמשך הכתבה) וכמובן החליפה את מספר הבחינה.

הבחינה הידוע 640-802, שהייתה מאז שנת 2007,  הוחלפה במספר החדש 200-120.

מה השתנה במבחן החדש של CCNA

מבחן הסמכה החדש CCNA קיבל דגש מאוד חזק על IPv6 (לא להתבלבל, אלו הם לא הנושאים הרגילים הקשורים לכתובות IP ו-NAT אלא לגירסה החדשה של IP מספר 6 שאף אחד לא משתמש בה).

לדעתי, נושא של כתובות IP גירסה 6 מאוד מסובכות לתלמידים מתחילים, דורשות המון מאמץ מצד המורה והתלמיד יחדי