ניהול נתב - Routing << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

ניהול נתב - Routing

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
איך בונים רשת ב-Packet Tracer איך להגדיר כתובת IP ב-Router שער ברירת מחדל default gateway ניתוב סטטי - Static Route ניתוב סטטי - הסבר נוסף היגיון של טבלת ניתוב ניתוב דינמי עם RIP ניתוב דינמי עם RIP - הסבר נוסף ניתוב דינמי עם RIPv2 ניתוב דינמי עם EIGRP ניתוב דינמי עם OSPF Distance-Vector vs Link-State התקנת GNS3 וחיבור ל-VirtualBox פרוטוקול OSPF - הסבר Router ID בעיית ספירה לאינסוף סיכום על RIPv1 ועל RIPv2 איך להגדיר סיסמה ל-Router ? גיבוי Router לשרת TFTP חומרה של Router כבל סיריאלי - Serial Cable פרוטוקול CDP של סיסקו הגדרת שרת DHCP על נתב פקודות DHCP בסיסיות פקודות DHCP מתקדמות פרוטוקול dhcp בפעולה ניתוב סטטי צף פרוטוקול GLBP - Load Balancing פרוטוקול HSRP בשילוב עם SLA גלישה באינטרנט עם כתובת IPv6 OSPF v3 - IPv6 Transparent Bridging התקנת GNS3 וחיבור ל-VirtualBox מבנה ה-Packet והגדרות בסיסיות מידע כללי על פרויקט גמר בתקשוב מבחן CCNA - שאלה על VLAN הבדל HUB לבין Switch ממשק גרפי לניהול נתב - SDM, CCP הקמת VLAN מבחן CCNA - שאלה על ARP VLAN - הגדרות בסיסיות שרת ASA, PIX של סיסקו - שרת firewall הגדרת Frame-Relay מבחן CCNA - שאלה על TRUNK VLAN - ניתוב עם Switch Layer 3 VLAN - ניתוב בין רשתות ACL - Standard Access list הגדרת NAT עם ACL מבחן CCNA - שאלה על OSI VLAN - למתקדמים ACL - Extended Access list

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

הטיפים שיעזור לכם להתקדם בעבודתכם בתחום של מערכת תקשורת

אם אתם אנשים צעירים שעובדים בחברה מסוימת בתחום של מערכת התקשורת שלה, אז יכול להיות שעכשיו זה הזמן להתקדם קדימה. זה נכון שעולם ההייטק והמחשבים הוא עולם שיש בו תחרות גדולה, אך אם תפעלו על פי הטיפים המובאים כאן לפניכם, תוכלו גם אתם לסלול לכם דרך לקידום.

דאגו לתעודות הסמכה

ברוב החברות בישראל ובעולם כולו נעשה שימוש בציוד של חברת סיסקו. חברת סיסקו קיימת מאז שנת 1984 והיא החברה העיקרית שמייצרת ציוד תקשורת. לכן כדאי לכם להיות בעלי תעודת הסמכה מטעמה של חברה זאת, כי זה יוכל לפתוח לכם עוד אופציות של עבודה.

הבנת חשיבות התעודה

אם עד היום עבדתם ללא תעודה, זה עלול להגביל אתכם למקום עבודה אחד, כלומר אל מקום העבודה שכבר קיבל אתכם ללא התעודה. מבחינתכם לעשות את מבחן ההסמכה של סיסקו, אחרי שיש לכם כבר ניסיון בתפעול הציוד שלה, זה דבר פשוט, וזה יכול לשנות את העתיד שלכם. התעודה הזאת תאפשר לכם להגיש מועמדות לעבודה בעוד הרבה חברות אחרות ולכן זה חשוב.

בחרו את דרך הכנתם למבחן

כדי לקבל את התעודה של סיסקו אתם צריכים לדעת לעומק את התחום של CCNA, ואין ספק שיש היום דרכים רבות שאפשר ללכת בהן כדי להעמיק את הידיעות בתחום. תוכלו לבחור לעשות קורס במכללות שונות, אך מצד שני, תוכלו לנצל את העובדה שכבר יש לכם ניסיון תעסוקתי ולוותר על הקורס. כל אדם יכול לשלם ולהירשם למבחן כך שאין צורך בקורס מקצועי אם זה לא נחוץ לכם.

יידעו את הממונים על שינוי המעמד שלכם

אחרי שתלמדו את כל הנושא של CCNA  ואחרי שתקבלו את תעודת ההסמכה של סיסקו הדבר הראשון שכדאי יהיה לכם לעשות, הוא ליידע את הממונים עליכם בעבודה. יכול להיות שזה אפילו יעלה את השכר החודשי שלכם ולכן זה מומלץ.

חפשו עבודות חדשות

כדאי לכם להתחיל לחפש חברות חדשות ומשרות מתקדמות יותר בתחום של מערכות תקשורת אחרי שתהייה לכם תעודת ההסמכה, ואתם תראו שתגענה אליכם הרבה מאוד הצעות מעניינות.


המדריך להשתלבות מהירה ומעניינת בעבודה בתחום של מערכות תקשורת

עשיתם קורס CCNA  ואתם רוצים להתחיל להשתלב בעבודה בתחום? אם כך, יש מספר דברים שמאוד כדאי לכם להיות מודעים אליהם. במדריך שמובא כאן לפניכם תוכלו ללמוד את כל מה שנחוץ לכם לגבי התחלת הקריירה הנחשקת בתחום של ניהול מערכות תקשורת.

הכירו את האופציות העומדות בפניכם

אנשים שמבינים בתחום של CCNA  ואנשים שיש להם תעודת הסמכה של חברת סיסקו הם אנשים שיש להם הרבה מאוד אופציות לעבודה הן בחרות הייטק בחירות והן בארגונים שונים. מעבר לכך שאתם יכולים להשתלב מאוד בקלות בתפקידים של ניהול רשת או בתפקיד של טכנאי רשתות, אתם יכולים גם לנסות להשתלב בעוד עבודות.

חשוב להכיר אופציות נוספות לעבודה

האופציות הנוספות שבהן תוכלו לקחת חלק בתחום מערכות התקשורת הן אופציות כמו תמיכה טכנית או ייעוץ תקשורת גם לארגונים בינוניים וגם לארגונים בינוניים. אין ספק שכל אחד מהתפקידים האלה יכול להיות מאתגר בצורה אחרת ולהוסיף לכם עניין, ולכן מומלץ לכם מאוד להישאר פתוחים לאופציות רבות ככל שאפשר.

הציגו את תעודת ההסמכה שלכם

מוטב להיות מודעים לכך שלא כל מי שעובד בתחום של ניהול מערכות תקשורת הוא בעל תעודת הסמכה מאת חברת סיסקו, ואם לכם יש תעודה כזאת, הרי שלא כדאי לשמור אותה בסוד. אתם צריכים להיות גאים בה ולהציג אותה בכל חברה שאליה תרצו להתקבל, כי לתעודה הזאת יש משמעות גדולה. מי שמחזיק בתעודה כזאת יכול להוכיח שהוא בקיא בכל השימוש במערכות תקשורת שיש בהן  ציוד של סיסקו, ורוב מערכות התקשורת בנויות מציוד כזה, כך שזה יתרון.

שמרו על תוקף התעודה

כדאי לדעת ולזכור שתעודת ההסמכה מבית סיסקו היא בעלת תוקף של שלוש שנים ואם אתם רוצים להישאר תמיד בקיאים בתחום בו אתם עובדים, מוטב לכם תמיד לעשות את המוטל עליכם כדי להאריך את תוקף התעודה.

עבדו בתחומים רבים

כיוון שתחום מערכות התקשורת הוא תחום שיש בו הרבה שינויים, מאוד מומלץ ללמוד תמיד עוד קורסים שונים. הקורסים מעניקים לכם את הידע ואת ההיכרות עם כל החידושים וזה עוזר בעבודה.


סיסקו - פקודת פינג

היום נלמד על פינג למוצרי סיסקו. הפינג הרגיל אמנם לא מסובך אך הפינג עבור סיסקו הוא שונה. בכדי ללמוד לפתור תקלות תקשורת בין נתבים של סיסקו צריכים להתמצא בפקודות פינג נרחבות יותר.

בואו נתחיל עם פינג רגיל - לדוגמה - ping 172.23.23.2 כך שבסיסקו האוקטטה האחרונה מייצגת את מספר הראוטר. ונראה שקיבלנו נתונים. בואו נעבור לראוטר 2 - 5#2 נוודא שהחיבור מוגדר עבור R2 ונשלח פינג הפעם למספר 3. התוצאה דומה - נקבל את כמות הפינגים ( ברירת מחדל של סיסקו - 5) הביטים והזמן שלקח להם לעבור. אך בסיסקו נצטרך לעיתים לשנות את סוג הפינג נניח למשל שברצוננו לשלוח 25 במקום 5 איך נעשה את זה?

ננסה קודם לכתוב ping לבד. והנה קיבלנו את הודעת השגיאה incomplete command וזה בגלל שאנחו במצב הרגיל של סיסקו. נעבור למצב enable שזה מצב  המאפשר פקודות מיוחדות של סיסקו עכשיו שוב נקיש ping ועכשיו הוא ישאל אותנו סדרה של שאלות על אופי הפינג -
השאלה הראשונה תהיה על סוג הפרוטוקול [ip] וכשרואים סוגריים מרובעות במוצרי סיסקו נדע שזה הברירת מחדל ובמקום לבחור נוכל פשוט להקיש enter ולהמשיך לשאלה הבאה - מהו ip היעד - כאן כמובן אין ברירת מחדל של סיסקו ונצטרך להזין את כתובת האייפי אליו אנו שולחים את הפינג השאלה הבאה היא על כמות הפינגים המבוקשת - הברירת מחדל של סיסקו בסוגריים היא 5 אך אנחנו נזין 25 לשם שינוי. נשאיר את הגודל הרגיל של סיסקו את הזמן לביטול כרגיל ונגיע לשאלה - extended commands ועל זה בשיעור הבא.


סיסקו ו-CMD

בס"ד

הרבה אנשים שמתחילים ללמוד סיסקו מקבלים פחד מהשימוש הנרחב בפקודות CMD. במיוחד, הפחד של אנשי סיסקו מגיע מהעבודה עם הממשק - Configuration Terminal. חשוב לי להדגיש שהפחד הזה של אנשי סיסקו הוא לא מוצדק בעליל!! מה כבר הבעיה הגדולה עם פקודות CMD? עד כדי כך התנוון לנו המוח עם גרפיקה שאנשי סיסקו כבר מרגישים שקצת פקודות זה מעבר לבינתם? או אולי אנשי סיסקו נהיו קצת עצלנים למרות שלא הגיעו לעת זקנתם?

אני לא יודע מה הסיבה, ואני מניח שזה משתנה מאיש סיסקו לאחר - אבל בכל מקרה, אין שום סיבה ממשית לפחד מפקודות CMD. אלו פקודות פשוטות, שלרוב מסבירות את עצמן - לא משהו שאיש סיסקו לא יכול להתמודד איתו! במידה ובכל זאת פקודות CMD מעבירות בכם צמרמורת של פחד, תוכלו תמיד להיעזר בתפריטי ה-Help השונים!

איש סיסקו הוא איש שלומד, שלא מפחד מקצת אתגרים! אם איש סיסקו מתחיל לפחד מממשק CMD פשוט, מה יהיה עליו כשיצטרך ללמוד בהמשך חומרים מסובכים באמת?? לכן אני פונה בפנייה נרגשת לכל אנשי ה-סיסקו שבעולם - אל תפחדו ואל תתעצלו!! תגשו לעניין וצאו לדרך!

לסיכום, אני רוצה לספר מניסיון אישי כאיש סיסקו שפקודות CMD הן באמת משהו קל ביותר והשד ממש לא גדול כמו שהוא נראה! תגשו לזה לאט לאט ואני מבטיח שלא תביישו את פירמת אנשי סיסקו!

נ.ב. בהצלחה :)


למה ללמוד קורס CCNA של סיסקו?

קורס CCNA הינו קורס ייחודי אשר למעשה מהווה קורס הסמכה בתחום תקשורת הנתונים. קורם זה מועבר על ידי חברת סיסקו, חברה עולמית בתחום תקשורת נתונים. במהלך הקורס אתם יכולים ליהנות מלמידת מגוון רחב של נושאים שונים והעשרת הידע שלכם בתחום תקשורת הנתונים בצורה טובה יותר ובצורה נכונה יותר. קורס זה למעשה מחלק לשני חלקים – הלימודים התיאורטיים והלימודים המעשיים בהם תלמדו כיצד לבצע התקנה של רשתות תקשורת, כיצד לתחזק רשתות כאלו, כיצד לתפעל אותן ועוד.  לאחר הלימודים תבצעו מבחן המורכב על ידי חברת סיסקו, מבחן שאם תעברו אותו בהצלחה הוא יזכה אתכם בתעודה שתאפשר לכם להתחיל לעסוק בתחום בצורה הטובה ביותר.

מי היא חברת סיסקו ?

חברת סיסקו (CISCO) הינה חברה אמריקאית אשר פועלת בכל רחבי העולם ותחום ההתמחות שלה הינו מתן פתרונות תקשורת נתונים. חברת סיסקו נחשבת כיום לאחר מבין חברות התקשורת הגדולות ביותר בעולם ולכן הקורסים המוענקים בפיקוחה מעניקים לכם יתרון גדול בכך שתוכלו למצוא עבודה בתחום בצורה הרבה יותר קלה מאוחר יותר. התעודה המוענקת לכם בסיום הקורס והעובדה כי למדתם את הקורס המקצועי הזה יפתחו לכם דלתות רבות בחברות שונות בכל רחבי העולם ויעניקו לכם אפשרות לפתח את הקריירה שלכם בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר נכונה.

הכנה מקצועית ונכונה לקראת המבחן

קורס CCNA הינו קורס אשר במהלכו תעברו הכנה מקצועית ונכונה לקראת המבחן אותו מבצעת חברת סיסקו. גם אתם מכירים את תחום תקשורת הנתונים, לא מומלץ לכם לבצע את המבחן מבלי לעבור את הקורס. קורס זה יעניק לכם מידע רב יותר על התחום, ילמד אתכם כל מה שתצטרכו לדעת הן עבור המבחן והן עבור העבודה בתחום וכן יכין אתכם להתמודדות נכונה עם מגבלת הזמן אשר קיימת במבחניה של חברת סיסקו. לכן, אל תוותרו על קורס זה ואם אתם מעוניינים לעבוד בתחום תקשורת הנתונים קורס זה יכול להעניק לכם יתרונות רבים מאוד, מה שהפך אותו לקורס פופולארי ומבוקש בכל רחבי הארץ וגם בעולם.

 

 


כל המידע לגבי קורס CCNA

קורס CCNA הוא קורס שנועד להפוך אתכם לעמיתי רשת מוסמכים מטעם חברת סיסקו העולמית. אם אתם רוצים להפוך למוסמכים לעבוד בתחום זה עליכם לעבור קורס CCNA שיכשיר אתכם לעבודה בתחום ויקנה לכם את הידע לו אתם זקוקים. להלן מאמר שנכתב עבורכם, שמכיל 4 שאלות ותשובות בסיסיות בתחום על מנת שתדעו את הדברים הבסיסיים בתחום.

מה מטרת הקורס?

קורס CCNA נועד על מנת להרחיב את הידע בתחום רשתות התקשורת המקומיות והמרחביות ועל מנת שתרכשו ידע כיצד להתעסק בצורה מקצועית עם ציוד התקשורת המקומית והפרוטוקולים הנפוצים בסביבות אירגוניות. לאחר שתרכשו את הידע תוכלו לעבוד בתחום בארגונים קטנים עד גדולים ולרכוש עוד ידע ולהתפתח.

האם ניתן לעבור את מבחן ההסכמה ללא קורס?

על מנת לעבור את מבחן ההסכמה ללא קורס תצטרכו משמעת עצמית גבוה במיוחד (שלא לכל אחד יש), וידע וניסיון במחשבים ובמושגים בסיסיים בתחום. אם אתם רוצים ללמוד את התחום כמו שצריך אנו מציעים לכם לגשת לקורס ולעבור את מבחן ההסכמה לאחר שלמדתם בקורס, על מנת שתהיו בטוחים יותר שאתם יודעים את החומר כמו שצריך, ולעבור את המבחן בהצלחה.

איך אפשר לדעת עם קורס מסוים הוא טוב?

על מנת לדעת עם קורס מסוים שאתם מתלבטים לגביו הוא טוב עליכם לבדוק האם המקום שמעביר את הקורס מחזיק בעובדים בעלי רישיון עבודה, האם המקום מנוסה ויש לו הצלחות מוכחות שהכשרת תלמידים בתחום, וכמובן האם הוא מוכר ושמעתם אליו בעבר.

מהי הדרך הכי טובה לבחור קורס?

הדרך הכי טובה לבחור קורס היא לערוך בין קורסי ה- CCNA השונים השוואות. ללכת לפגישות ייעוץ, לערוך השוואת מחירים, להתרשם מהמורים וממוסד הלימוד. לאחר שתתרשמו מכל אחת מהמוסדות השונים תוכלו לבחור בצורה טובה יותר את המוסד בו תרצו ללמוד.

לסיכום, אם אתם רוצים לעבוד בתחום רשתות התקשורת עליכם קודם כל לעבור קורס CCNA  על מנת שיביא לכם את כל המידע והידע לו אתם זקוקים לפני שאתם מתחילים לעבוד בתחום, על מנת שתוכלו לעבוד בצורה מקצועית ויעילה.


מה זה קורס ניהול מערכות מידע?

כל ארגון או כל חברה אוגרים אצלם לא מעט מידע פנימי, מידע הקשור לפעילות העסקית שלהם, למלאי שיש להם, לניהול הכספים אצלם, לניהול משאבי האנוש אצלם וכל מידע אחר הרלוונטי לעסק. ישנו אם כן מידע רב הזורם בעסק, ואת המידע הזה מישהו צריך לנהל בכדי שהוא יהיה מסודר ונגיש לעובדים הרלוונטיים בעסק. פעם, המידע המדובר היה מידע פנימי בלבד מה שהיה מקל על העניין אך כיום חלק גדול מהמידע פתוח גם לגורמים חיצוניים כמו ספקים, לקוחות וכדומה, מה שמצריך ניהול עוד יותר מדוקדק של המידע שקיים.

קורס ניהול

קורס ניהול מערכות מידע הינו קורס המכשיר את הסטודנטים לנהל את כל המידע העובר בארגון, ולסנכרן אותו בין כל הגורמים הרלוונטיים. קורס כזה הינו קורס האורך מספר חודשים, במהלכו לומדים הסטודנטים את הפן הטכני של המקצוע, כמו גם אסטרטגיות וניהול שוטף. את הקורס ניתן ללמוד באחת מהמכללות הקיימות בארץ, מכללות אשר מסמיכות את הבוגרים לעסוק במקצוע זה ואלו יכולים לאחר מכן לפנות לחברות אינטרנט או לחברות אחרות ולהציע את שירותיהם. ניהול מערכות מידע נחשב לאחד המקצועות המבוקשים כיום בתחום המחשבים.

למה זה כל כך נחשב?

כפי שציינו קודם כל מכיוון שבעבר כל המידע היה נשאר רק בתוך הארגון, אך כיום יש לו "שותפים חיצוניים" מה שאומר שהוא חייב להיות הרבה יותר מסודר ונגיש בצורה טובה. בנוסף, כיום כל מידע שקיים עובר דרך האינטרנט מה שפעם היה נאסף ומוחזק בדרכים אחרות, ולכן האפשרויות שמידע כזה יינזק או ייעלם הינה גדולה יותר, וישנם לא מעט גורמים חיצוניים שעלולים לרצות לפגוע במידע בעיקר אם מדובר על ארגון ממשלתי. קורס ניהול מערכות מידע מכשיר מנהלי מידע לארגונים, ואלו אחראיים גם על שימורו וארגונו וגם על האבטחה שלו.

קורס ניהול מערכות מידע נחשב לקורס מעניין, קורס מבוקש, ובעיקר קורס שבסופו ניתן למצוא עבודה עם שכר מכובד. ככל שיעבור הזמן למידע תהיה חשיבות רבה יותר וככל הנראה גם המקצוע יהיה מבוקש הרבה יותר.

קורס CCNA

מיישם אבטחת מידע חייב שידע להתקין, להגדיר ולתחזק כלי אבטחת מידע בסיסיים כמו firewall, anti-virus וכדומה. לכן, נדרשים קורסים כגון CCSA, CCNA, ISA וכדומה.

קורס CCNA מכין את המשתתפים למבחני הסמכה בתקשורת נתונים מטעם חברת סיסקו, CISCO העולמית. קורס מסוג זה מעניק למשתתפים ידע  על טכנולוגיות מתקדמות ועכשוויות מעולם התקשורת הנתונים, ידע תיאורטי ומעשי  בנושאים כמו התקנה, תחזוקה, תפעול, הגדרות, נתבים ומתגים והטיפול בהם, פרוטוקולי IP, תיקון רשתות ועוד.

דרישות הקבלה לקורס CCNA

דרישות הקבלה לקורסים מסוג CCNA הן היכרות עם עולם המחשבים, מערכות הפעלה, האינטרנ