מבחן CCNA - שאלות מתוך הבחינה << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

מבחן CCNA - שאלות מתוך הבחינה

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס system center – האם זה כדאי?

אנו חיים בעולם מודרני, עולם בו כל דבר ודבר נשלט על ידי מחשבים ואינטרנט. אפשר להתווכח האם זה טוב או לא והאם התקדמנו כחברה או שלא אך דבר אחד ברור, אנו חייבים להתאים את עצמנו לעידן בו אנו חיים ואם אנו רוצים גם להיות חלק מהתפתחות הטכנולוגיה המדהימה הזו יכולים ללמוד אחד מהמקצועות הרלוונטיים ולהתחיל לעסוק בהם. ישנם אין ספור קורסים מקצועיים המכשירים במגוון תחומים, כשאחד מהקורסים הללו הוא קורס system center אשר מקנה לעוברים אותו הסמכה במוצרי מייקרוסופט.

לימודים פעם והיום...

לכולנו יש לפחות צד אחד פולני, צד שאומר לנו שאנו חייבים ללכת וללמוד לימודים אקדמאיים, לימודים של מספר שנים שלאחריהם נתקבל לעבודה טובה ונישאר בעבודה הזו עד לפנסיה. פעם זה היה נכון ואנשים שהיו מתחילים לעבוד בחברה מסודרת מיד לאחר שחרורם מהצבא היו נשארים בה עד יום העבודה האחרון שלהם, אך כיום הכול השתנה, ההייטק נכנס לחיינו וכבר אין ביטחון בעבודה, ומי שרוצה לפתוח לעצמו אופציות נוספות חייב ללכת ולעשות קורס system center או קורסים אחרים בשביל לפתוח לעצמו כמה שיותר אופציות לעבודות מגוונות.

למה דווקא תחום המחשבים?

בין אם אתם בוחרים לעשות קורס system center או כל קורס אחר אתם בכיוון הנכון. כפי שציינו העולם המודרני נשלט על ידי מחשבים ועל ידי תוכנות והוא רק ילך ויתפתח, ולכן אנו חייבים דריסת רגל בתחום המחשבים, כמובן במידה שאנו אוהבים לעסוק בכך או חושבים שאנו אוהבים. כל מקצוע אחר הוא אכן חשוב, אך מי שרואה את עצמו מתקדם בחיים צריך לקחת החלטה ולהיכנס בדרך זו או אחרת לתחום המחשבים. בסופו של דבר כולנו רוצים משכורת מכובדת ויכולת להתקיים ובחירה באחד מהקורסים הללו תשיג עבורנו את זה.

תחום המחשבים וההייטק בכלל נראה מרתיע למי שמביט בו מבחוץ, תחום שרק "יחידי סגולה" יכולים לעסוק בו. אין דבר רחוק יותר מן האמת במקרה כזה, ועם קצת שינוי בחשיבה אפשר להגיע למקומות מצוינים ולעשות את זה מצוין.

 

המדריך להשתלבות בעבודת ניהול מערכות תקשורת

אם נראה לכם מעניין לעסוק בתחום של ניהול מערכות תקשורת, אז למען האמת מה שאתם חושבים עליו הוא אחד מהתחומים היותר חמים ומבוקשים בעולם ההייטק. להלן המדריך שיעזור לכם להבין כיצד לפלס את הדרך שלכם אל תפקיד מעניין כמו טכנאי או יועץ תקשורת של ארגונים שונים.

זהו האם התחום מתאים לכם

עוד לפני שאתם בוחרים ללכת וללמוד קורסים שונים כמו CCNA, כדאי לכם לנסות להבין האם זה תחום שהולם אתכם. האם אתם מבינים כיצד עובדות מערכות תקשורת? האם זה מעניין אתכם? האם יש לכם גישה למחשבים והאם לעסוק בתחום הזה זה אחד מהחלומות שרציתם להגשים?

וודאו מהן דרישות הקבלה לעבודה

פעמים רבות כדי להתקבל לתפקידים חשובים כמו מנהלי מערכות תקשורת, הדבר הראשון שרוצות לראות חברות ההייטק, זוהי תעודת הסמכה מאת חברת סיסקו. חברת סיסקו היא החברה המובילה בתחום שקשור לייצור של ציוד לתקשורת, ולכן, אם אתם רוצים להיות מנהלי תקשורת אתם חייבים להכיר את הציוד הזה וגם לדעת איך הוא עבוד בדיוק.

למדו כדי להשיג את תעודת ההסמכה

על מנת שתוכלו גם אתם לקבל את תעודת ההסמכה של חברת סיסקו אתם צריכים לעשות קורס CCNA אשר המטרה שלו היא גם ללמד אתכם את הדברים וגם להכין אתכם למבחן ההסמכה. מדובר על מבחן הסמכה שהרבה מאוד אנשים רוצים לעבור אותו כדי לזכות תעודה הנחשקת, כך שאתם צריכים ללמוד בצורה רצינית ובאחד מבתי הספר המובילים בתחום.

השקיעו בסקר שוק לגבי מקומות לימוד שונים

כיוון שהקורס צריך להכין אתכם למבחן הסופי, אין ספק שלא כדאי לכם לקחת סיכונים. כדאי שתדעו היטב איפה אתם רוצים ללמוד ומה מציע לכם כל בית ספר, בין אם זה מבחינת דרישות הקבלה ובין אם זה מבחינת מה שמציעים לכם בקורס.

הגדירו את התפקיד המועדף עליכם

כיון שאדם שיש לו תעודת הסמכה של חברת סיסקו יכול להשתלב בעבודות שונות בעולם התקשורת, אין ספק שטוב תעשו אם תגדירו לעצמכם את התפקידים שיכולים לעניין אתכם יותר ותנסו לקבל אותם בחברות המובילות.


נתבים של סיסקו

היום למדנו קצת על נתבים של סיסקו. סיסקו היא יצרנית גדולה של נתבים ותוכלו לראות את הסמל "סיסקו" כמעט בכל רשת מחשבים.

הנתבים של סיסקו משוכללים ביותר ויש בהם אין סוף אפשרויות "קינפוג". הנתבים של סיסקו הם לא כמו הראוטר הביתי שיש לכם בבית של DLINK או משהו בסגנון. יש בראוטרים האלו הרבה יותר אפשרויות וכדי ללמוד להשתמש בהם אנשים נדרשים לעבור קורסים שלמים.

יש לסיסקו קורס מיוחד המכשיר לשימוש במוצרים שלה שנקרא CCNA. כדאי לעבור את הקורס של סיסקו אחרי שצוברים קצת ניסיון בתור מנהל רשת ורוצים להתפתח. הקורס של סיסקו מחולק לארבע נושאים ראשיים ולעשרות תתי נושאים. הנושאים הראשיים של תוכנית הלימוד של סיסקו כמו שראיתי בסילבוס שלהם:
1. יסודות רשת.
2. פרוטוקלי ניתוב.
3. רשת מקומית ומתגים.
4. גישה לרשת העולמית.

כפי הנראה סיסקו תמשיך להיות השולטת בתחום הנתבים לעוד שנים רבות ולכן כדאי לעבור גם את הקורס שלהם ולהיות מומחה סיסקו בנוסף לסרוור 2008 ולינוקס.

בקורס שלי אנחנו רק לומדים מבוא לניתוב וזה לא הקורס המלא של סיסקו אבל בכול אופן גם ככה זה לא נראה לי כ"כ חשוב בשלב הזה אלא בשלבים מאוחרים יותר.

היום למדנו להבדיל בין המוצרים השונים של סיסקו. למדנו שיש הבדל בין "סוויצ'" לבין "האב" ועל התפקידים השונים של המודם והנתב.
יהיו לנו עוד כמה שיעורי סיסקו בהמשך שבהם נלמד יותר לעומק ונשתף אתכם.

 

 


סיסקו - מסיבת סיום

בס"ד

היום סיימנו קורס סיסקו. קיבלנו תעודות, אכלנו בורקסים וצחקנו עם המדריך. לא שהמדריך סיסקו שלנו שמר על דיסטאנס במהלך הקורס, ממש לא - אבל בכל זאת עם הסיום נפתחתנו הרבה יותר! כל אחד סיפר את החוויות שלו מקורס סיסקו. ולסיום הרמנו כוסית ואיחלנו לכולם בהצלחה בדרך החדשה.

אחד מהקורס סיפר שהחומרים של סיסקו הבהירו לו סוגיות שאף פעם לא הצליח להבין, אחד אחר סיפר שהוא כבר בראיונות עבודה מתקדמים לקראת קבלת תפקיד איש סיסקו בחברה גדולה! אחת מהתלמידות סיפרה שהיא מרגישה שהיא יכולה להצליח עם סיסקו בדיוק כמו גברים וזה נותן לה הרגשה טובה. ומה אני סיפרתי? אני סיפרתי שתמיד חלמתי להיות איש טכנולוגיה ומאוד נהניתי בקורס סיסקו!

התכניות שלי לעתיד הן די ברורות, אני מתכנן למצוא מקום עבודה ואני מתכנן להוכיח לעולם כולו שאני איש סיסקו תותח! כבר היום אני עונה להרבה אנשים בפורומים של סיסקו על שאלות, ואני פותר תקלות להרבה אנשים שמסתבכים.. השקעתי הרבה בקורס סיסקו ואני מרגיש שאני אוטוטו קוטף את הפירות.

בעתיד הרחוק אני רואה את עצמי אולי ממשיך להעשיר את הידע ב-סיסקו, ולא חסר לאן להתקדם. האופציות הם רבות ובאמת שהכול פתוח בפניי. מרגע שאמצא עבודה גם העניין הכספי יהיה פשוט יותר, אולי אפילו החברה שתעסיק אותי תשלח אותי על חשבוה לקורס סיסקו מתקדם יותר! הלוואי..


קורס CCNA של סיסקו

שלום לכולם !!

היום אני אדבר אתכם על קורס CCNA של סיסקו. הקורס הזה הוא קורס כלכך מיוחד שהרבה אנשים שרק חושבים להרשם לקורס עוד לפני שנרשמו מגלים שהם כבר בלחץ ולמה הם כבר בלחץ ? כי כלכך הרבה אנשים אוהבים את המקצוע הזה והוא באמת מיוחד ולאנשים מיוחדים. לכן הם מפחדים שיצטרכו להמתין זמן רב לפתיחה של קורס כזה. שאלה נוספת שמלחיצה היא : האם באזור המגורים שלהם יש איפה ללמוד קורס CCNA של סיסקו ?

לכן ברור שיש ממה להלחץ ואם לא תופסים בזמן קורס שנפתח יכולים להתקע בלי קורס לדי הרבה זמן.

כיוון שהמקצוע הזה כלכך מיוחד אנשים יכולים להתקע הרבה זמן בלי קורס אבל הם יחכו כי הם לא רוצים לוותר עליו. אבל וכאן יש אבל גדול מאוד   לא צריך לחכות לקורס שיפתח כי יש מכללה שכל יום אפשר שם להרשם לקורס ועוד באותו יום להתחיל ללמוד ואני מדבר על מכללת פרקטיקיו.

במכללת פרקטיקיו לומדים על כל מקצועות המחשב כולל CCNA של סיסקו בצורה של סרטים מקצועיים מצוינים שאי אפשר ללמוד ככה בשום מכללה אחרת בעולם. המרצה הוא יונתן רבזין שהוא מרצה בעל שם עולמי פשוט תותח על שיודע להסביר באופן סבלני וברור ביותר כולל דוגמאות מהחיים .

ההסברים של מר יוני רבזין כל כך ברורים ומובנים שנשאלת השאלה איך בכלל אנשים מבזבזים המון כספים בזה שהם הולכים לקורסים למכללה רגילה ומחכים הרבה זמן עד שיפתח קורס כזה  ואחרי שנפתח עוד משלמים הרבה כסף. במכללת פרקטיקיו הסכום שמשלמים הוא רק על הסרטים ואפשר ללמוד את כל הקורסים שיש במאגר ועדיין המחיר לא יגיע למחיר של קורס רגיל במכללה רגילה.

כדי לראות את הסרטים האלו צריך פשוט להרשם לקבל מחשב נייד לקבל סימה ושם משתמש ואז להכנס לאתר של מכללת פרקטיקיו ולבחור את הקורס שאתה מעוניין בו - במקרה הנוכחי קורס CCNA של סיסקו. אז איך אפשר לוותר על דבר מדהים כזה זה בהחלט לא ברור . אולי יש לאנשים כסף מיותר שאין להם מה לעשות בו..

 

 


מהן מערכות סיסקו? שאלות ותשובות

מה אתם יודעים על טכנולוגיית סיסקו או  CCNA? במאמר שלפניכם נספק לכם את כל תחום המחשב תחת קורת גג אחת. להלן מקבץ שאלות ותשובות בתחום של טכנולוגיית סיסקו.

שאלה: מה מהות השם סיסקו?

סיסקו הינה חברה שהוקמה בשנת 84 בסן פרנסיסקו ומכאן שמה. כאשר מדברים על CCNA, מדברים גם על חברה שהחלה כיצרנית לתעשייה בלבד. עם השנים עברה לספק ציוד תקשורת. נכון להיום נחשבת סיסקו כאחת החברות היותר מצליחות בתחום.

שאלה: למה משמשת חברת סיסקו?

חברת סיסקו משמשת יצרנית ציוד תקשורת בסדר גודל גדול ביותר. כך גם ציוד הניתוב המשמש לשימוש באינטרנט. לאונרד בוסאק וסנדרה לרנר הם זוג שלמעשה הקים את החברה ומכאן שהחל שימוש בפיתוח תוכנה המבוסס בעיקרו על תקשורת ופרוטוקולים.

שאלה: כיצד מציגה סיסקו את הצלחתה?

נוכח כל השאר, סיסקו מציגה הצלחה של פרוטוקולי תקשורת מהמצליחים בעולם. הייצור המסחרי תפס תאוצה ומוכר כיום ביכולת להתקדם ולהתמחות ביותר ויותר תחומים קרובים כמו אי פי, אם פי אל אס וכד'.

שאלה: מה מציע חברת סיסקו בפועל?

השוק של סיסקו מציע מתגי אינטרנט, נתבים למשרדים ואפילו ציוד ללקוח הפרטי. כמו כן, יהיה ניתן להשיג מוצרי תקשורת כגון טלפון רגיל וטלפון רב קווי למשרד הגדול. בין שאר המוצרים אותם מספקת סיסקו, ניתן לראות מוצרי אבטחת מידע וחומת אש.

שאלה: האם אפשר להתפתח בנישה של סיסקו?

נכון להיום, מקדמת סיסקו את ידיעותיה ומספקת ידע לכל הדורש. הדברים מתרחשים באמצעות מומחים לתארים המעבירים ידע נרחב בתחום ניהול רשת וכל היוצא בכך.

שאלה: היכן מצוי הסניף הישראלי?

הסניף הישראלי נמצא בנתניה והוא עוסק בעיקר בפיתוח תוכנה. הוא מעסיק נכון להיום מעל 750 עובדים וכולם מהנדסים רבי ניסיון וידע. האם אפשר להתווכח עם הצלחה? לא לחינם שפתחה סיסקו את שעריה לאנשים הרוצים ללמוד את רזיי התוכנה. הסניף הישראלי הינו הסניף השלישי הגדול בעולם.

זקוקים למידע נוסף? רוצים להצטרף להצלחה אחת הקרויה בפי כל סיסקו? זה הזמן וזה המקום להשאיר את הפרטים ואנו נסייע לכם בכל שאר הנתונים.הסמכת ccna – למה כדאי לעשות אותה?

לפני שנדבר על הסמכת ccna נדבר על החברה אשר נותנת את ההסמכה הזו, מה שעשוי לשפוך אור על למה כדאי בכלל לעשות את ההסמכה הזו. ההסמכה ניתנת על ידי חברת סיסקו העולמית, חברה אשר מתמחה בתקשורת נתונים, והיא נחשבת לאחת החברות המובילות והנחשבות בתחומה בשוק. מיותר לציין מה הסמכה כזו יכולה לעשות במקום העבודה, כשכל מעסיק אשר משתמש במערכות של החברה הזו ישמח לקבל עובד עם הסמכה ספציפית זו. זו אם כן הסיבה למה כדאי לעשות אותה, וישנם מספר מקומות לימודים המאפשרים זאת.

לימודי מחשבים בכלל

כל אחד מגיע לרגע בו הוא צריך להחליט מה הוא רוצה לעשות בחיים. אם זה צעיר אחרי הצבא או אחרי הטיול הגדול שרוצה להתחיל את החיו ולבנות לעצמו קריירה משגשגת, ואם זה אדם מבוגר יותר המחליט לעשות שינוי בחיים. לימודי מחשבים כמו הסמכת ccna או כל הסמכה אחרת יכולים להיות קרש קפיצה לעולם ההייטק, עולם בו ישנם מקומות עבודה טובים ומשכורות לא פחות טובות. בעולם של מחשבים, עולם המתפתח כל הזמן כדאי להיות חלק מזה, והיום זה בדיוק הזמן להיות חלק מהתפתחות העולם המדהימה הזו.

איפה אפשר ללמוד?

מי שרוצה לעשות הסמכת ccna יכול לעשות את זה במספר מכללות בישראל אשר הוסמכו על ידי חברת סיסקו העולמית ללמד ולהסמיך. כל מה שצריך לעשו הוא לברר אילו מכללות מאפשרות את זה, לקבל המלצות אם אפשר ולהתחיל ללמוד. כיום ישנה גם שיטת לימוד שהינה שיטת האון ליין, בה התלמיד יושב בביתו מול מחשב ולומד באחד על אחד או כחלק מקבוצה בסקייפ או בכל תוכנת שיתוף אחרת, אך את ההסמכה הזו יהיה קצת קשה לעשות בדרך זו ולכן מומלץ ללכת ולברר על אותן המכללות המאפשרות את הלימודים אצלן.

לימודי מחשבים אם כן והסמכה של חברת סיסקו בפרט הם מה שצריך היום בשביל להתקדם בחיים. מי שייכנס כיום לעולם הזה ימצא עולם ומלואו, עולם בו אפשרויות ההתקדמות והקידום הן אין סופיות.

הסמכת ccna

תכנית הלימודים במסגרת קורס CCNA היא למעשה הסמכת ccna כלומר הסמכה בתקשורת נתונים על ידי חברת CISCO העולמית. במהלך הקורס ירכשו התלמידים ידע רחב הן בתחום התיאורטי והן בתחום המעשי הכולל התקנה, תחזוקה, טיפול בנתבים ומתגים, הגדרה, תיקון רשתות, תפעול והיכרות עם פרוטוקולי IP. הלימודים בקורס למעשה מכינים את התלמידים ברמה המיטבית לבחינות ההסמכה החיצוניות מטעם חברת CISCO. מי שעבר בהצלחה בחינות אלו זכאי לתעודת CCNA-Cisco Certified Network Associate.

מהי תעודת CCNA?

החברה האמריקאית, סיסקו, עוסקת במתן פתרונות לתקשורת נתונים ונחשבת כיום לאחת מהחברות המובילות ביותר בעולם בתחומה. הסמכת ccna מוכרת ברמה בינלאומית ומעידה על יכולותיו המקצועיות של איש המחשבים. תעודת ההסמכה מטעם חברת סיסקו מאפשרת לבעליה להשתלב בשוק העבודה בצורה מהירה וקלה. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מוסדות לימוד ובתי ספר המציעים קורסים שונים ב- CCNA. השוני בין הקורסים בא לידי ביטוי בהיקף הלימודים ובתוכן הלמידה.

מסלולי לימוד שונים ב- CCNA

להלן כמה ממסלולי הלימוד הקיימים במסגרת הסמכת ccna: CCNA- מנהל תשתיות CISCO, מסלול CCNA EXPRESS, Track- CCNA Safe, ניהול ותפעול רשתות תקשורת CCNA, קורס CCNA - Cisco Certified Network Associate  ועוד. לימודי CCNA כוללים ידע נרחב בכל הנושא של רשתות התקשורת המקומיות והמרחביות. תכנית הלימודים מקנה למשתתפים שליטה מלאה בעבודה עם ציוד התקשורת השכיח ביותר בסביבות אירגוניות מקומיות ובינלאומיות.

מגוון קורסים ומטרותיהם

מגוון הקורסים ב- CCNA נועדו להכין את הסטודנטים לבחינת הסמכת ccna הבינלאומית מטעם חברת סיסקו העולמית ולספק ידע רחב בטכנולוגיות ומערכות, במושגים ובמגמות עדכניות בעולם תקשורת הנתונים דרך הכשרה מעשית ומקיפה לצד התנסות בעבודה עם ציוד התקשורת. הסמכת ccna היא ראייה להבנה מעמיקה ושליטה מקצועית בהתקנה, תפעול, הגדרה ואיתור תקלות של רשתות משולבות נתבים ומתגים.

כתוצאה מכך בוגרי לימודי CCNA בעלי תעודת ההסמכה מטעם חברת סיסקו העולמית מצליחים להשתלב במהרה במבחר תפקידים בתעשיית ההיי טק החל ממנהלי רשתות, אנשי תמיכה טכנית וטכנאי רשתות וכלה ביועצי תקשורת בארגונים גדולים או בינוניים. 

רשתות תקשורת

העולם המודרני מקבל יותר ויותר אופי טכנולוגי ועם התחדשות מתמדת של הטכנולוגיות השונות, החברות ברחבי הארץ והעולם נדרשות להיות מעודכנות ללא הרף בתנודות ובשינויים הקורים באופן מתמיד. על מנת לשמור על עדכניות, החברות מעלות את הביקוש לכוח אדם בכל הקשור לניהול מידע וניהול רשתות התקשורת השונות. עם כניסתן של הטלוויזיה הרב ערוצית וכמו כן עם התרחבותן של חברות ישראליות לפעילות בינלאומית, הצורך בקישוריות כמו גם הצורך באנשי תפעול רשתות תקשורת עולה ללא הרף.

קורס רשתות תקשורת מכשיר את הלומדים לקראת הבנה מעמיקה, יכולת תפעול ותחזוקה שוטפת של רשתות התקשורת השונות בכל חברה וחברה כך שעם סיום הלימודים יכולים הסטודנטים להשתלב בקלות בחברות שונות ברחבי הארץ והעולם. כיום, כמעט ואין חברה שאינה מבוססת תשתיות תקשורת של PC ולכן איש מחשבים וטכנאי מקצועי בתחומי התקשורת השונים, הבקיא בפרוטוקולי IP, יוכל לקדם את החברה להשגת מטרותיה העסקיות והחברתיות השונות באופן המקצועי והיעיל ביותר.

קורס רשתות תקשורת התפתח בעקבות הצורך בשוק לטכנאי מחשבים איכותיים המכירים מגוון רחב של תוכנות ומערכות הפעלה, חומרות ועוד, ויש ביכולתם לפתור בעיות בשטח בתוך הזמן הקצר ביותר. לא בכדי חברות רבות מעסיקות טכנאי מחשבים וטכנאי רשתות תקשורת מקצועיים שיכולים לתת את המענה המקצועי ביותר במקום ובתוך הזמן הקצר ביותר, מבלי להצטרך לעזרה חיצונית.

כיום ישנם כמה וכמה מוסדות בהם ניתן לרכוש את ההשכלה הרצויה בתחום של רשתות תקשורת ואולם רצוי להתמחות במכללה הטובה והמקצועית ביותר. במהלך קורס רשתות תקשורת רוכשים התלמידים ידע עיוני ומעשי רב שיאפשר להם להשתלב בעתיד בחברות הגדולות ביותר בעולם כולו. המוסדות והמכללות בהם ניתן ללמוד רשתות תקשורת מסייעים במקרים רבים לתלמידים להשתלב בעבודות עם תום הלימודים.

מאחר ושוק המחשבים הינו שוק דינאמי ובו שינויים תדירים חשוב לוודא כי הקורס אכן מעניק את הכלים הדרושים להשתלבות טובה בענף. חומרה המתפתחת במהירות, מערכות הפעלה חדשניות שיוצאות לשוק מדי שנה ושינויים מערכתיים במקום העבודה הם רק חלק מהמרכיבים הדינאמיים המשתנים ללא הרף. על מנת להשתלב בחכמה בשו