פרוייקט גמר ASP.NET עם ADO.NET << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

פרוייקט גמר ASP.NET עם ADO.NET

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
קורס ASP.NET – פרויקט גמר
קורס ASP.NET – פרויקט גמר

צור/צרי אתר למכירת כרטיסים להופעות.

על האתר להכיל את הדפים הבאים:

א.      דף בית המכיל הסבר על האתר + רשימת ההופעות של החודש הקרוב + אפשרות לביצוע חיפוש הופעה לפי מבצע ההופעה.

ב.      דף תוצאות החיפוש.

ג.       דף סרטונים של יוטיוב של הופעות שהיו בעבר.

ד.      דף רישום משתמש חדש.

ה.      דף Login.

ו.        דף הזמנת כרטיסים להופעה.

ז.       דף צור קשר.

ח.      דף אדמיניסטרציה עבור מנהל האתר.

דגשים:

 • על כל דף להכיל את הדברים הבאים שהינם זהים לכל הדפים: כותרת, תמונת לוגו, תפריט, זכויות יוצרים. יש כמובן להשתמש ב- MasterPage עבור המידע המשותף לכל הדפים.

 • יש לבנות WebUserControl עבור מידע לגבי הופעה, אותו ניתן להציג בדף הבית (שמציג את רשימת ההופעות לחודש הקרוב), בדף תוצאות חיפוש הופעות, בדף הזמנת הופעה וכו'.

 • יש לבנות מסד נתונים המכיל את המידע בנוגע למשתמשים, להופעות, להזמנות, לסרטונים של יוטיוב ולכל דבר שנראה שצריך להישמר במסד הנתונים. יש להשתמש ב- SQL-Server לצורך כך (גרסת 2005 ומעלה).

 • על המידע הנשמר במסד הנתונים לכלול:

 • משתמשים: שם פרטי, שם משפחה, אימייל, טלפון, שם משתמש (ייחודי) וסיסמה.

 • הופעות: תאריך ההופעה, מבצע ההופעה, עלות כרטיס, מיקום ההופעה והערות.

 • הזמנות כרטיסים: מי הזמין, איזו הופעה הוזמנה, מספר כרטיסים.

 • סרטוני יוטיוב: שם הסרטון, לינק לסרטון.

 • בדף הזמנת כרטיסים יש לקבל מהמשתמש מספר כרטיס אשראי, תוקף ותעודת זהות. אין לשמור פרטים אלו במסד הנתונים, אלא לבצע הדמיה להזמנה אמיתית, לשמור במסד הנתונים רק את פרטי ההזמנה (בטבלת הזמנות כרטיסים – איזו הופעה הוזמנה, מי הזמין ומספר כרטיסים.

 • יש לבנות דף אדמין, שיהיה נגיש רק למנהל האתר (ע"י שם משתמש וסיסמה) ושיאפשר עדכון / מחיקה / הוספה של הופעות ושל סרטוני יוטיוב.

 • יש לעצב את האתר ע"י CSS (יתרון לעיצוב ע"י Themes אבל לא חובה), כך שהאתר יהיה אסתטי.

 • יש לתת שמות משמעותיים למשתנים, פונקציות, מחלקות, דפים, עמודות, טבלאות וכו'.

 • יש לכתוב את כל המערכת ע"י ארכיטקטורה של מודל השכבות, כלומר DLL נפרד עבור ה- Business-Logic בו רצוי להשתמש ב-LINQ  או ב- Entity-Framework לצורך גישה למסד הנתונים (ניתן לחילופין להשתמש ב-ADO.NET אבל רצוי שימוש בטכנולוגיה חדשה יותר).

 • יש לשמור נתונים הדרושים לכל הלקוחות ב- Cache לצורך ייעול מהירות האתר.

 • יש לשמור דפים ב- OutputCache היכן שנראה שזה ייעל את מהירות הגלישה.

 • יש להשתמש במנגנון ה- Forms-Based Authentication לצורך מניעת גולשים שאינם רשומים מלהזמין כרטיסים להופעות. רק גולשים רשומים יכולים להזמין כרטיסים להופעה. כמו כן רק מנהל האתר (שם משתמש ספציפי) יכול להכנס לדף האדמיניסטרציה.

 • יתרון עבור שימוש ב- HTML 5 ו- CSS 3.

 • יש לתעד את כל הקוד.
בהצלחה J

לימוד תכנות באינטרנט

האינטרנט הפך את העולם על פיו וכיום אין ארגון או חברה שאינם עושים שימוש ברשת. בעידן המחשב, עידן בו כל חברה וכל ארגון הם מבוססי מחשבים הרי שהדרישה לאנשי מקצוע מתחום המחשוב רק הולכת ועולה. כל ארגון או חברה, כל בית עסק או בית ספר, מוסד ציבורי ופרטי כולם עובדים עם מערכות מבוססות מייקרוסופט ולכן מקצועות המחשב על היבטיהם השונים הינם בין המבוקשים והקבועים ביותר. לימוד תכנות באינטרנט הינו אחת המגמות ההולכות ומתחזקות בשנים האחרונות ולא בכדי.

יותר ויותר צעירים מבינים כי תארים אקדמאיים אינם בהכרח מבטיחים הצלחה כלכלית או קריירה מובטחת, נהפוך הוא. דווקא תארים אקדמאיים המצריכים השקעה של כמה שנים וויתור על מחויבויות אחרות מעכבים את הדרך להצלחה וביסוס כלכלי. ישראל, כידועה במוחות המבריקים שלה, הינה בין המדינות הראשונות בעולם כולו בתחום ההייטק. לא בכדי אנו עדים מדי שנה לחברות סטארט אפ הצצות כמו פטריות לאחר הגשם, חברות אשר מתפתחות במהרה ואף מתרחבות לחו"ל.

בשל כניסתה של הטלוויזיה הרב ערוצית לאינטרנט ובשל התרחבותן של חברות ישראליות אל מחוץ לארץ הרי שהצורך באנשי מקצוע מתחום המחשוב על היבטיו השונים עולה מדי שנה. על מנת להבטיח את עצמם מבחינה כלכלית, רבים בוחרים במקצוע אמין ויציב, הלוא הוא תחום התכנות. אם עד לא מזמן הכרנו את טכנאי המחשבים ותו לא, הרי שכיום בעידן בו המידע מקבל חשיבות מרבית ומצריך הגנה מקסימלית, עידן בו הטכנולוגיות מתחדשות בקצב מסחרר ובו ישנן אינספור רשתות ומערכות מידע שונות בכל ארגון – הצורך במתכנתים ומפתחים רק עולה.

רבים בוחרים ללמוד תכנות דרך קורסים שונים המעניקים הכשרה מלאה לקראת כניסה לעולם ההייטק. אחת הדרכים הנוספות ללימוד הנושא הינן לימוד תכנות באינטרנט הניתן אונליין על ידי טובי המרצים בארץ ובעולם. אמנם חשוב ביותר לוודא כי מעבירי השיעורים הינם מנוסים ובעלי הסמכה ראויה, אולם מי שמעדיף להתאים לעצמו את שעות הלימוד, יכול למצוא שיעורים של לימוד תכנות באינטרנט הניתנים על ידי בתי ספר מוכרים. על מנת לקבל את התעודה המתאימה, לימוד תכנות באינטרנט צריך להיות מועבר על ידי מכללות מוכרות שיכולות להעניק את תעודת ההסמכה בתום הקורס.

דוט-נט
לא מזמן מלאו עשור להפצתה של מערכת דוט-נט על ידי מיקרוסופט. מהי מערכת זו למה היא מיועדת. למעשה מדובר בפלטפורמה רבת עוצמה שמטרתה לאפשר פיתוח יישומים חוצי התקנים בתחום האינטרנט. המטרה הגדולה היא לאפשר פיתוח יישומים חזקים יותר וחכמים יותר עבור המשתמש הביתי ועבור המשתמש העסקי ובכל ליצור עולם עשיר יותר של יישומים ותוכנות המבוססות מיקרוסופט ואינטרנט.

כיצד זה עובד?

על מנת ליהנות מיישומים שונים ומגוונים כגון צרכנות און ליין, שירותי מידע, שירותי בידור, שירותים מבוססי מיקום, דואר אלקטרוני, והעברת מידע בין מוקדית יש צורך לקיים תקשורת יעילה בין ממשקים שונים. לצורך זה הוקמה דוט-נט שהינה בעלת היכולת ליצור את האינטגרציה התקשורתית בין השפות השונות של התוכנות השונות. על מנת שזה יצליח יש צורך במתכנתים של דוט-נט וזוהי הסיבה שאנו רואים ביקוש הולך וגובר למתכנתי דוט-נט.

איך נבחר קורס דוט-נט איכותי?

 1. מחיר – בצעו השוואת מחירים בין לפחות 4 או 5 מוסדות לימוד שונים זה מזה באופיים על מנת לקבל תמונת מצב באשר למחירים של קורסים בתחום זה. קחו בחשבון את ההיקפים השונים לעיתים של קורסים אלה כשאתם מביאים בחשבון את העלות הכללית.

 2. מוניטין - בחרו מוסד לימודים בעל מוניטין כמוסד איכותי הלוקח את הקורסים שלו ברצינות . אין טעם להשקיע זמן וכסף בקורס לא מושקע אשר רק יסב לכם עוגמת נפש בסופו. המוסדות הרציניים נמצאים בקשר עם התעשייה ומעדכנים בשל כך את הקורסים שלהם באופן תדיר כך שיתאימו למה שמתרחש בשוק. כך גם תצאו לשוק העבודה מוכנים יותר.

 3. הסמכה – הסמכה רשמית של מיקרוסופט ניתן לקבל רק אחרי שעוברים מבחן רשמי מטעם נציגת מיקרוסופט ישראל. ודאו שהקורס שאתם מתעניינים בו אכן מכין אתכם לעבור א בחינת ההסמכה שבסופה תקבלו תעודה אשר תהפוך אתכם לרלוונטיים יותר לשוק.

 4. קמפוס – הקמפוס הוא מקור מידע בלתי נדלה לאופי מוסד הלימודים. שיחה קצרה עם סטודנט במקום יכולה ללמד אתכם יורת משעות של שיטוט באינטרנט באשר לאופי מוסד הלימודים ומקצועיותו. שיהיה לכולנו בהצלחה.

הצלחות ועבודת סביבת דוט-נט
מדוע רוב האנשים מחפשים ותרים אחר סביבת דוט- נט? היכן למעשה באה לידי ביטוי ההצלחה? אנשים תרים אחר עבודות ונקודות בהן יוכלו לעשות  ולהרוויח שכר קל. תחום המתכנתים תפס תאוצה ונכון להיום הוא עושה את שלו ומספק את כל התשובות תחת קורת גג אחת. במאמר הבא נדבר בעיקר על טכנולוגיות דוט- נט. על מקורה של הטכנולוגיה ועל יתרונותיה ביחס לכל השאר.

להצליח בסביבת דוט- נט

כאשר מדברים על דוט- נט, מדברים למעשה על טכנולוגיה חדשה ישנה מבית מיקרוסופט. הצלחתה של סביבת דוט- נט באה לידי ביטוי כחבילת תוכנה המקבילה לג'אווה. אז אולי הדברים הם לא דברים זהים ומאידך הם מקבילים לחבילת תוכנה סי אל אר. חברת סאן באה לידי ביטוי ביכולת לפתח בג'אווה בכל מערכת הפעלה ומאידך מיקרוסופט באה ומביאה תכנות ללא הגבלה ובכל שפה. התנאי היחידי בא לידי ביטוי ביחס לפלטפורמה של מיקרוסופט. על מנת לרשום ולכתוב במסגרת סביבת דוט- נט, מדברים על פיתוח במספר שפות תכנות. המובילה ביותר מדברים על סי. סי היא למעשה המתחרה הגדולה ביותר של גאווה. חוץ משפה זו קיימות עוד שפות כמו סי ++  אשר רצה מעל עקרונות סי אל אר. נכון להיום החליטה מיקרוסופט להוסיף את הסימון של דוט- נט לכלי הפיתוח שלה. בסיכום דבר, כלי הפיתוח החדשים יכולים לייצר קוד דוט- נט בכל מיני שפות ואפילו בקוד רגיל ובשפות וותיקות ויותר מוכרות ממה שהוכנס והתרחש עכשיו.

על דוט- נט ויתרון אחד גדול

בסיכום דבר, דוט נט  וסביבת דוט- נט מביאות בחירה רחבה ביותר של אופציות. באמצעות סביבת דוט- נט ניתן לגעת במגוון גדול של אפשריות גישה לקוד בשפות רגילות או שפות מורכבות יותר. אם לדבר על סביבת דוט- נט, זה בהחלט לפתוח את העתיד בצורה החיובית ביותר. היכולת לגעת ולבצע הפעלות, תכנות וכל דבר אחר באמצעות סביבה קלה ונעימה להפעלה, באה לידי ביטוי בצורת דוט- נט על כל היתרונות שיש לבחון. סביבת דוט- נט תורמת רבות לשוק העבודה ומכאן הרצון ללמוד ולהתפתח באמצעותה.