הגדרת שרת כנתב וגם כ-VPN << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

הגדרת שרת כנתב וגם כ-VPN

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס MCITP

שלום לכולם !!

רבים שואלים מה זה בכלל MCITP ?

אז פירוש השם זה קודם כל  Microsoft Certified It Profeesional

ובעברית צחה זהו מנהל רשת מוסמך של מיקרוסופט. הסמכות אלו דרך אגב יפרשו במהלך שנת 2013

ואת מקומם יחליפו ההסמכות של MCSE  .יש הרבה מבחנים חופפים בין שני המקצועות אבל ה -MCITP מכיל קצת פחות מבחנים.

ב MCITP נבחנים למשל במבחנים 70-640,70-642,70-643,70-647,70-680

המבחנים ב-MCITP הם על מערכת ההפעלה ווינדוס 7 ועל שרתי 2008.

לומדים בעיקר על ה ACTIVE DIRECTORY ,NETWORK INFRASTRUCTURE ,

, SERVER ADMINISTRATION, SERVER ENTERPRISE ADMINISTRATION U

ו- CONFIGURING WINDOWS SERVER 2008.

כפי שאתם מבינים  הרוב סובב סביב ה- SERVER .

הקורס מטפל בכל הנושאים האלו וכמובן שהכי מומלץ וכדאי זה ללמוד במכללת פרקטיקיו שהיא המכללה הכי מתאימה ללימודים של MCITP.

אני אישית חושב ברצינות ללמוד את המקצוע ולהשתרג בו, אני יודע שאולי בהתחלה לא יקבלו אותי כי אין לי ניסיון ובגלל זה אני אתחיל לעבוד כטכנאי ורק אחרכך כמנהל רשת.

למען האמת למדתי במכללה אחרת כבר את ה-MCITP   אבל הלימוד שם לא היה משהו ולא הרגשתי שהתמקצעתי בזה.

מייד כשראיתי את הסרטים של פרקטיקיו הבנתי שזה המקום שהכי כדאי ללמוד בו  MCITP

ובאמת רכשתי משם את הסרטים שלהם ובמהרה תוך זמן קצר למדתי שם הרבה יותר מאשר למדתי במשך כל הקורס במכללה האחרת. מצד אחד עצוב שבזבזתי הרבה כספים מצד שני בזכות העובדה שהבנתי שלא מספיק למדו אותי את מה שצריך ל-MCITP  חפשתי ללמוד בצורה הרבה יותר מעמיקה את החומר של MCITP וכך הגעתי לפרקטיקיו . הסרטים זו ההשקעה הטובה ביותר בחיים שלי.

בלי הסרטים לעולם לא הייתי מגיע לרמת ידע כמו שיש לי היום. אני כמובן לא מסתפק ב-MCITP ובהמשך אמשיך ללמוד עוד תחומים וכמובן שאני אעשה זאת במכללת פרקטיקיו.

תודה רבה לכם שהסכמתם לקרוא את מה שיש לי לספר לכם על MCITP.

בהמשך אני מבטיח לכם לספר לכם עוד על העולם המדהים הזה שמיקרוסופט בנו עבורנו.

תודה רבה ונפגש בכתבות הבאות.

 

 


MCSE

שלום לכולם !!

היום נדבר על מוצר הדגל החדש של מיקרוסופט. מדובר על תואר חדש שהיה קיים בעבר אך אז הכוונה היתה למשהו אחר לגמרי. אני מדבר כמובן על MCSE  . אם בעבר הכוונה היתה למנהל רשת אז NO MORE הכוונה כיום למומחה. ניתן להגיע לזכאות עבור MCSE  לאחר השגת MCSA  ואז להוסיף עוד כמה מבחנים ל-MCSA ולקב את התואר הנכסף של ה-MCSE.

ישנו דמיון רב בין תואר ה-MCITP ל - MCSE מלבד מספר מבחנים בודדים שקיימים כאן ולא קיימים שם ולהיפך. דוגמא למבחן שקיים ב-MCSE ולא קיים ב-MCITP הוא הוא מבחן על ה-SCCM שפירושו SYSTEM CENTER , זוהי מערכת ניהול מרכזית לתכנות אפליקציות.

בהזדמנות זאת אנצל את הבמה ורק אזכיר ליתר בטחון שלא מומלץ ישר ללמוד מנהלי רשת כי אם טכנאי PC כיוון שאלו הם היסודות של המקצוע. אני מכיר הרבה אנשים שתקנו פה ושם מחשבים ולכן חשבו ובטעות שהם כבר אלופים במקצוע הזה כשבפועל הם ממש אבל ממש לא היו מספיק טובים אפילו כטכנאים. מה שבעצם קורה למי שמדלג על לימודי הטכנאים זה בעצם צניחה עמוקה במוטיבציה במאגר הכספי ובמצב הרוח.

אני אומר את כל זדאת מתוך ניסיון עם הרבה אנשים שזה קרה להם . אנשים שילמו כמה עשרות אלפי שקלים לקורס מנהלי רשת ואז גילו שחסר להם המון בסיס במקצוע שהם יכלו להשיג אם היו עוברים קודם קורס טכנאים. במילים אחרוות אם נרשמתם לקורס מנהלי רשת מבלי שעשיתם קורס טכנאי PC לא תצליחו לצאת מהקורס כי זה כמו חתונה קתולית . זה כלל ידוע שרק ארוע דרמתי ביותר יכול להוציא אותך מקורס ועוד לקבל את הכסף חזרה כדי ללמוד קורס טכנאי PC . רוב האנשים יתעלמו מסימני האזהרה האלו ופשוט יפלו לפח.

לסיכום ההמלצה ללמוד קודם כל קורס טכנאי PC  לאחר מכן אני ממליץ להשלים את תואר ה-MCSA ורק אז להתקדם עוד מספר צעדים קדימה ולעבור עוד מספר בחינות כדי להגיע להסמכת MCSE החדשה.

מקווה ששפכתי קצת אור על הנושא ומקווה שתשמרו היטב על כספכם.

תודה רבה

 

 

 


מדוע כדאי ללמוד MCSE?

אם אתם עושים את צעדיכם הראשונים אל תוך עולם המחשוב והתקשורת, בוודאי שמעתם לא מעט את המושג MCSE, ואתם גם יודעים שהוא איכשהו קשור למיקרוסופט. יחד עם זאת, עדיין לא הצלחתם לרדת לשורש העניין, והאם בכלל כדאי לכם ללמוד את הקורס כחלק מסלילת דרככם בתחום. הנה מספר שאלות מרכזיות ששאלתם אותנו בנושא זה, והתשובות שלנו בהתאמה.

מה זה MCSE?

המדובר בלימודים המביאים לסטודנט את הבסיס המקיף ביותר בתחום המחשוב והתקשורת. לימודים אלה כוללים נושאים כדוגמת מערכות הפעלה של מיקרוסופט, עיצוב ובניית רשתות מחשבים ותחזוקתן, יישומי אופיס ועוד שורה של נושאים ותחומי עניין בתחום המחשוב והתקשורת.

מדוע זה כל כך נחוץ?

כל אדם העוסק בתחום המחשוב ותקשורת המחשבים צריך את בסיס המידע שכולל את כל הנושאים והתחומים הנלמדים בקורס זה. במקום ללמוד אותם בצורה מזדמנת וללא סדר, הקורס מרכז עבור הסטודנט את כל חומרי הלימוד ומביא לו אותם בצורה מסודרת ומקיפה. למעשה, אדם שאינו מבין ואינו בקיא בנושאים הנלמדים בקורס זה אינו יכול לתפקד בתחום המחשוב והתקשורת, ומפה הנחיצות של הקורס.

מה עוד מקבלים פרט לידע?

כמו בכל לימודים של כל נושא, הידע הנלמד הוא הדבר החשוב ביותר בקורס. יחד עם זאת, כאשר אנו לומדים לימודי תעודה לצורך פיתוח קריירה בתחום מסויים, חשובה לנו גם ההסמכה שאנו מקבלים. לימודים אלה מעניקים הסמכה רשמית המוכרת על ידי מיקרוסופט, ומוערכת על ידי כלל המעסיקים בשוק.

היכן ניתן למצוא מידע נוסף?

על מנת לקבל החלטה תצטרכו להצטייד בכמה שיותר מידע בנושא. את המידע הזמין ביותר תוכלו למצוא בחיפוש פשוט באינטרנט, באתרי האינטרנט של מוסדות הלימוד המלמדים את הקורס, וכמובן באתר של מיקרוסופט ישראל ומיקרוסופט העולמית. כמו כן, אם אתם זקוקים לייעוץ אישי בצורה פרטנית יותר, תוכלו לפנות למוסדות הלימוד ולהיפגש עם יועץ לימודים במוסד.

השאלה למה כדאי ללמוד את החומר הנלמד במסגרת קורס MCSE היא שאלה שהתשובה עליה ברורה, ואכן ידע זה הוא ידע חיוני ונחוץ. השאלה למה כדאי לעשות זאת במסגרת קורס זה, היא שאלה לגיטימית, והעובדה שכל אדם העוסק בתחום עבר את הקורס הזה, יכולה לרמז גם על התשובה.


ניהול רשתות בתחום MCSE- שאלות ותשובות
מה אתם יודעים על קורס ניהול רשתות של MCSE? במה הוא שונה מקורס של MCITP? יש לא מעט מידע באשר לתחום רווי הצלחה. להלן שאלות ותשובות בכל מה שתרצו לדעת בתחום של ניהול רשתות.

שאלה: מהו קורס MCSE?

קורס במסגרת MCSE הינו קורס מבית מייקרוסופט. הקורס הינו ראשי תיבות של ניהול מערכות. התעודה אשר מוענקת הינה לבוגרים בעלי ידע ויכולת בתחזוקה במסגרת תוכנת מייקרוסופט. הקורס קיים משנת 2000 וההסמכה אף היא מטעם מייקרוסופט.

שאלה: מה מעניק הקורס בפועל?

הקורס מעניק לימודים הקשורים בטיפול ברשתות תקשורת. לרוב בוגרי הקורס ימצאו עבודה בתחום של ניהול רשתות, ניתוב תקלות בזמן אמת ובנייה ותכנון מחודש של מערך מחשבים כזה או אחר. נשמע מאתגר? מסתבר שתחום ההשתכרות הינו תחום המניב יתרון נוסף.

שאלה: איזו תעודה ניתן לקבל בסיום הלימודים?

בסיום הלימודים תוכלו לקבל תעודה של טכנאי תמיכה או הנדסי תקשורת. בתעודה תופענה קטגוריות של מנתחי מערכות תקשורת בין היתר.

שאלה: מהם תנאי הקבלה?

תנאי הקבלה של הקורס הינם ידע בסיסי בתחום המחשבים. הקורס מיועד לאנשים שכבר עוסקים בתחום או בענף המחשבים ומחפשים לגדול ולהגדיל הבנה בהתאם.

שאלה: כמה זמן נמשך הקורס?

הקורס נמשך כמה חודשים. יש מכללות שהלימודים שם יהיו ארוכים יותר .הכול בהתאם לעלויות וכמה שתבחרו לשלם בפועל. התכנים יהיו עיוניים ומעשיים בו זמנית. התרגול יסייע לכל דורש ובפרט ללומדי הקורס להשתלב בקלות בשוק העבודה. חלק מהקורסים דורשים עבודות גמר ביום הקורס וחלק יסתפקו במבחן הסמכה.

שאלה: כיצד ניתן לאתר קורס או מכללה מתאימה?

מומלץ לערוך סקר שווקים. כך גם לגבי השוואות מחירים מותאמות מראש. שנייה לפני שתבחרו מוסד לימודים כזה או אחר, יהיה עליכם לערוך את הסקר הראוי, זאת על מנת שלא להתבדות בבחירה לקויה.

שאלה: מה ההבדל בין MCSE  לבין MCITP ?

קורס MCITP הינו קורס מבית מייקרוסופט וזה המשותף לשני הקורסים. כאן למעשה יצטרך הלומד ללמוד את סביבת האינטרנט והתמצאות מרובה. כך גם הבנה של מאפייני רשת לבין האינטרנט, שיתוף קבצים והתקנת רשתות ביתיות.

זקוקים למידע נוסף? היכנסו עוד היום לאתר , צרו קשר עם המומחים ואחד מהם יסייע לכם לבחור את הטוב ביותר.
קורס Exchange - הדרך לרכישת מקצוע מבוקש ורווחי
קורס Exchange מספק הכשרה מקיפה לניהול שרתי דואר. במהלך הקורס לומדים כיצד להקים שרת דואר חדש, איך לנהל תיבות קיימות, להגביל גודל של תיבת דואר לכל משתמש, איך לעשות רשימות תפוצה, איך להילחם בדואר זבל (SPAM) ואיך לגבות ולשחזר את השרת. כמו כן לומדים איך ניתן להגדיר את הדואר האלקטרוני בפלאפון ועוד נושאים רבים אחרים.

פרטי הקורס:

לרוב נדרש עבור קבלה לקורס ידע קודם בתחום, קורס מנהלי/מהנדסי רשתות  MCSE / MCITP או הכשרה דומה. מספר שעות הלימוד הנדרשות למעבר על כל החומר הינו 70 שעות אקדמיות, כאשר לרוב הקורס נמשך כחודשיים. מי שמסיים את הקורס זכאי לגשת בסופו למבחן  Exchange מטעם חברת מיקרוסופט. מי שעובר את  המבחן המקצועי יוכר במומחה בתחום מטעם חברת מייקרוסופט. התעודה מוכרת בעולם כולו, ופותחת אפשרויות תעסוקה רבות למחזיקים בה.

האם באמת צריך לעשות הכשרה נפרדת בניהול שרת דואר?

רבים שואלים מדוע אנשים בעלי הסמכה כמנהלי רשתות צריכים לבצע הסמכה נפרדת כמנהלי שרתי דואר אלקטרוני. ובכן, שרת Exchange אינו עובד עצמאית אלא משתלב בחבילת Active Directory שלמה של מיקרוסופט, דבר שהופך את ההתקנה של השרת למורכבת הרבה יותר מכל תוכנה אחרת. מוסמך בניהול שרתי דואר ידע לתת מענה למורכבות הזו ולהכין את המערכת לתרחישי התקנה שונים, אשר בסופם תתבצע התקנה מדויקת ונטולת תקלות.

שליטה מלאה בתכונות Exchange

קורס ניהול שרתי דואר מכין את בוגריו לעבודה החשובה של ניהול מאגרי המיילים של עסקים גדולים בהם לכל עובד יש תיבת מיילים נפרדת, כיצד לשלוט בכל פונקציה בשרת, בגדלי המיילים של כל משתמש ועוד.

אבטחה ואחזקה שוטפת

מעבר להתקנה נקייה ומקצועית, נדרש מנהל שרתי דואר לבצע עבודות אבטחה ואחזקה בשרת ללא הפסקה. קורס Exchange מלמד אבטחת מיילים והגנה מפני דואר זבל (SPAM), שמירה על תיבות מייל מפני מחיקה, גיבויים שונים למידע המועלה לשרת והתמודדות עם תקלות שונות.

ניהול שרת דואר הינו עבודה הדורשת אחריות עצומה. רק הכשרה מקיפה ומקצועית בתחום מספקת את הידע הנדרש לביצוע התפקיד כראוי ובכפוף לתקנים של חברת מיקרוסופט.