קורס לינוקס - Linux - אונליין חינם !!!
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

קורס לינוקס - Linux - מוסמך RHCA / RHCE

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
לחץ כאן להורדת הורדת קבצי Script של לינוקס שהיו בסרטים

מבנה ושמות דיסקים ומחיצות בלינוקס:


(Sda (disk0): זה הדיסק הפיזי הראשון (SATA DISK)

(Sda1,Sda2 (Partitions in disk): אלו הן המחיצות בתוך הדיסק הפיזי הראשון.

(Sdb (disk1): זה הדיסק הפיזי השני כמו בוינדוס Disk1

(Sdb1,Sdb2 (Partitions in disk): אלו הן המחיצות בתוך הדיסק הפיזי השני.

מחיצת השורש הראשונה:

וינדוס: C

לינוקס: /

מחיצות נוספות:

וינדוס: D: / E:

לינוקס: /data /example כמו תיקיות.

הערה: בתהליך ההתקנה יוצרים מחיצה נוספת לזיכרון הווירטואלי שנקראת SWAP

מטרת צירוף לינוקס לדומיין הינה לאימות משתמשים מתוך Active Directory בלבד ואין GPO  ללינוקס דרך AD.


הוכן ע"י התלמיד המצטיין: אברהים אבו שיכה
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
מבוא ל-DevOps מה זה אוטומטיזציה ברשת הסבר על AGILE הדגמה של סקריפט אמיתי טכנולוגיות DevOps הרצאת מבוא ל-AWS יסודות התקשורת - מתחילים מבוא לקורס DevOps - Ansible מה זה ענן ? שירותי בסיס בענן - CORE SERVICES מה זה Ansible ולמה צריך אותו הכרות עם המעבדה שלנו פתיחת חשבון חדש ב-AWS הכרות עם ממשק CONSOLE של-AWS התקנה של Ansible HOST INVENTORY FILE AWS REGIONS & ZONES התקנת מכונה וירטואלית ב-AWS - חלק 1 PLAYBOOK AND MODULES FIRST YML SCRIPT התקנת מכונה וירטואלית ב-AWS - חלק 2 התקנת מכונה וירטואלית ב-AWS - חלק 3 הרצה ראשונה של הסקריפט COPY MODULE התקנת מכונה וירטואלית ב-AWS - חלק 4 Security Groups - חלק 1 הגדרה של OWNER PING CHECK Security Groups - חלק 2 Security Groups - חלק 3 סיכום פקודות ב-ANSIBLE פקודות ישירות בלי סקריפט - AD HOC - חלק 1 פקודות ישירות בלי סקריפט - AD HOC - חלק 2 COPY MODULE WITH ITEMS הערות בקובץ YML USER MODULE HOSTS GROUPS חשיבות הרווחים ב-Ansible תרגיל ביניים YUM MODULE - Install Packages YUM MODULE - Remove Packages YUM MODULE - Update Packages Service Module סיכום החומר SHELL MODULE הדגמה של Shell Module שליחת email ENVIRONMENT VARIABLES Ansible on Windows הסבר על Chef ועל Puppet

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס לינוקס, מה זה ייתן לי?

קורס לינוקס הוא אחד הקורסים המבוקשים בתחום המחשבים. שכן לינוקס זו תוכנת הפעלה עוצמתית וטובה שיש לה שימוש רב. בקרב מפעלי הייטק וכן במפעלי תעשייה וחברות שונות נעשה שימוש בלינוקס. אמנם לא כל אחד יכול לקחת את הקורס וללמוד את המקצוע. שכן היותו דורש ידע מעולה באנגלית טכנית והתמצאות קודמת במערכות הפעלה. גורם לכך שלא כל מי שמעוניין אכן יצליח בלמידה. לכן יש תנאי קבלה במוסדות הלימוד השונים שמסננים את הרוצים ללמוד את הקורס ולא מכניסים אל בין שורותיהם מי שאין לו סיכוי טוב להצליח בתחום.

האם זה מתאים לי?

בשביל לדעת האם המקצוע הזה אכן מתאים לך, בשביל להיות בטוח שאתה עושה צעד נבון שיקדם אותך וישפר את הסיכויים שלך לקבל עבודה טובה בסביבת לינוקס תוכל לעבור מבחן התאמה. מבחנים כאלו נערכים בחלק מהמוסדות הלימוד אבל גם אצל חברות תעסוקה המעמידות שרות ייעוץ תעסוקתי. מבחן כזה יוכל לסייע לכם לקבל החלטה נבונה בדבר קורס לינוקס. יש לדעת כי מדובר בקורס ממושך שכולל שעות לימוד רבות. וכאשר הלמידה היא מעמיקה יותר למי שעוסק בפועל בתחום הלימוד מתארך אף יותר.

איפה לומדים לינוקס?

בשביל ללמוד את המקצוע בצורה הטובה היותר, כזו שכן תיתן לכם בידיים אפשרויות תעסוקה מצוינות. ויפתחו בפניכם את שערי עולם התעסוקה. עליכם לבחור מקום לימודים מעולה. כזה שיש לו שם טוב בקרב המעסיקים השונים. שכן בהיותכם בוגרים של מקום לימודים מעולה יש לכם סיכויים טובים יותר להשתלב כעובדים בקרב החברות המובילות בשוק. בחרו מקום לימודים בעל מוניטין ובעל שם טוב בתחום ותהיו בוגרים בעלי תעודת הסמכה מוכרת ושווה.

כמה זה עולה?

בשביל לדעת מה המחיר שתשלמו על קורס כזה עליכם לברר אצל מוסדות הלימוד השונים על הקורס. שימו לב להתייחס להיקף הקורס ולמשך הזמן שלו. כמו כן חובה לברר לגבי תרגול. שכן התרגול הוא חלק נכבד מהלמידה. לאחר הבירור תוכלו למצוא את המקום המוצלח שיקנה לכם את הכלים המקצועיים לעסוק בתחום לינוקס בהצלחה.

מדוע חשוב לרבים לעבור קורס לינוקס

אם בעבר תוכנת ההפעלה הכמעט יחידה שהכרנו הייתה ווינדוס של חברת מיקרוסופט, הרי שהיום התמונה שונה לחלוטין בשוק תוכנות ההפעלה בעולם. יפה לראות כיצד בעבר מעט מאוד אנשים העזו לחשוב על שימוש בתוכנת הפעלה שונה מווינדוס למחשב שלהם והקפידו לעבוד רק עם מה שהתקין כמעט כל טכנאי מחשבים.

 

היום אנו כבר רואים כיצד לינוקס היא מערכת הפעלה שמוכרת להרבה יותר אנשים בכל רחבי העולם. זו היא מערכת בקוד פתוח שיכולה להשתפר כל הזמן בזכות שינויים חיוביים שמכניסים בה מפתחים שונים מכל קצוות הגלובוס. זאת להבדיל ממערכת ההפעלה ווינדוס שנשארת קבועה וזוכה לעדכון רק כשמיקרוסופט רוצה בכך.

 

כבר לא מדובר על מערכת שולית

חשוב להבין עד כמה מערכת ההפעלה לינוקס נחשבה לשולית מאוד ולכזו שהרתיעה כל אדם שלא היה לו ניסיון בתחום המחשבים. היו בעלי מחשבים שבעבר חשבו כי צריך להיות מתכנת מקצועי אם רוצים לעבוד עם לינוקס, אך היום אנו רואים עד כמה רבים עושים בה שימוש, והדבר מביא לצורך של לימוד מקצועי שלה.

 

עבור לא מעט אנשים, הרי שהם רוצים לקחת חלק במסגרת איכותית של קורס לינוקס על מנת להכיר לעומק את כל רזיה של מערכת הפעלה זו. כך הם גם יוכלו להיות חלק מאותם מפתחים שעושים שימוש חכם בקוד הפתוח ומכניסים שינויים שיכולים להפוך את לינוקס למערכת הפעלה אהודה יותר ומפורסמת יותר.

 

השימוש הנרחב במערכת הפעלה פרקטית

מי שמתחיל להכיר בצורה מעמיקה את מערכת ההפעלה הזו רואה כיצד לינוקס יכולה לספק מענה הולם גם למכשירי כף יד. כך גם חברות שעוסקות בפיתוח של מוצרים סלולאריים ושל התקנים חכמים אחרים, מרגישות שהן יכולות להסתמך על מערכת הפעלה זו בזכות הפלטפורמה המצוינת והמתקדמת שהיא מציעה.

 

גם חברות שעוסקות בתחום של פיתוח מערכות משובצות מחשב כבר רואות עד כמה לינוקס משמשת מקום מצוין ליישם על המערכת את מגוון הפרויקטים שלהן. כך, קורס לינוקס הופך להיות משהו חשוב מאוד שיכול לקדם מאוד את כל מי שמכיר היטב את המערכת הזאת ויודע כיצד להתקינה ולשנות בה אלמנטים.

 

 

קצת על קורס לינוקס

עד לפני כמה שנים, מי שהיה מסיים צבא ואת הטיול הגדול, היה מתחיל לחשוב על לימודים, והיה ברור לו שהוא הולך ללמוד לימודים אקדמאיים. תואר ראשון או שני הוא חלומה של כל אמא יהודייה, והצורך בתואר כזה היה כמעט בכל מקום עבודה שמכבד את עצמו. ללא תואר ראשון או שני היה קשה מאוד להתקבל לחברות מכובדות ולתפקידים שנחשבו טובים, והמשכורת הייתה בהתאם. היום בעידן המחשבים והאינטרנט כבר לא חייבים תואר ראשון, מספיק לעשות קורס מחשבים מסוים וללכת לעבוד. קורס לינוקס הוא אחד מהקורסים שקיימים שכדאי לשקול.

מה היא לינוקס?

לינוקס היא מערכת הפעלה פופולארית מאוד. אומנם רובינו מכירים את מערכת ההפעלה "חלונות" של חברת מייקרוסופט, ורובינו עושים בה שימוש, אך מי שנמצא עמוק בתחום המחשבים מכיר גם את מערכת ההפעלה הזו. המערכת מסוגלת לתמוך במגוון יישומים ותוכנות, והיא מותקנת בעיקר על שרתים גדולים, והייחודיות שלה היא רמת אבטחת המידע שלה מה שהיום יכול להיות מאוד קריטי. אם אתם חושבים על קורס כלשהוא בתחום המחשבים כדאי לכם ללמוד יותר על קורס לינוקס ולשקול לעשות אותו בשביל עבוד אחר כך בתחום זה.

מה לומדים בקורס?

קורס לינוקס הוא קורס משתנה מבחינת ההיקף שלו, וכל אחד יחליט עד כמה הוא רוצה להעמיק וללמוד ולכן יש לבחון מכללות שונות ומה שהן מציעות. יש נושאים רבים בקורס זה ומהם: ניהול של קבוצות ושל משתמשים, שליטה בהתקנים של המערכת, תקנים בין לאומיים של חומרות, טיפול בתקלות אפשריות במערכת, שירותי אינטרנט שונים, הגדרות שונות של המערכת, ארכיטקטורת רשת, תקשורת ערוצים ועוד נושאים רבים מגוונים, שוב, בהתאם להיקף אותו רוצים ללמוד.

אם אתם חושבים על הכיוון הזה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להחליט עם עצמכם עד כמה אתם רוצים ללמוד את זה ובאיזו רמה. לאחר מכן אתם צריכים לבחון את המכללות השונות ומה הן מציעות, ורק אחר כך לקבל את ההחלטה. בסופו של דבר הידע שלכם יהיה שווה לאפשרויות שלכם, לכן עדיף כמובן ללכת על מפרט כמה שיותר רחב של נושאים.

 

 

 

קורס לינוקס

לא מעט תהליכים טכנולוגיים יוצאים את גבולות מייקרוסופט אל עבר מערכות הפעלה דמויות יוניקס – מערכות המסוגלות להריץ ריבוי משימות בצורה יעילה ממייקרוסופט ואף לשרת מגוון משתמשים על אותה תחנה. משפחת מערכות ההפעלה המפורסמת ביותר בתחום היוניקס היא משפחת הלינוקס מטעם GNOME. הן השפה והן התכנות בפלטפורמות של לינקס נעשות בקוד פתוח.

מטרות הלינוקס בתעשייה

במעט מאד מקומות תעשייתיים נראית מערכת ההפעלה מותקנת בעמדת עבודה. לרוב, הייעוד של מחשב להיות מחשב לינוקס הוא לצורך היותו מחשב שרת באותו ארגון. כיום בשוק – מעטים מאד הם האנשים שיודעים להתנהל בלינוקס, להבין את מבנה מערכת הקבצים בה, וכמובן – לבצע מניפולציות ופקודות תכנות במסגרת פלטפורמה זו.

בוגר קורס לינוקס מוכשר לבצע את המשימות הבאות

להחזיק מחשב-שרת בו מותקנת לינוקס. לבצע מניפולציות באותו מחשב לטובת תחזוקה תקינה של השרת. קורס לינוקס מכשיר את תלמידיו גם להבין לעומק לינוקס מבחינת שגרה, לקרוא מערכות של קבצים, להבין היכן הם ממוקמים, וכד'. אלה נושאים שנשמעים פשוטים כשזה נוגע למייקרוסופט אבל הם מסובכים פי כמה כשזה מגיע ללינוקס.

המעבר ממייקרוסופט ללינוקס אינו פשוט

גם מתכנתים ובעלי חוש טכני מפותח במייקרוסופט התקשרו לעבור ללינוקס כשלמדו זאת לבד. התקשות זו תוקעת תהליכים רבים בתעשייה, משום שכאשר התעשייה הופכת להיות כבדה והמחשב עמוס במידע, נדרש להקל לפחות על השרת של אותה רשת מחשבים במערכת ההפעלה, ובממוצע – לינוקס או יוניקס דורשים פחות משאבי מערכת מאשר מייקרוסופט. לכן, יעדיף מנהל ה- IT בחברת ההייטק שתהיה לו בשרת מערכת לינוקס ולא חלונות. יחד עם זאת, השליטה בלינוקס מצריכה סיוע מבוגר קורס לינוקס משום שלימוד הנושא לבד נחשב לטובעני בשל השוני הרב כל כך ממייקרוסופט.

השגת פלטפורמת לינוקס

ניתן להשיגה באמצעות הורדה חינמית, אשר גם במסגרת קורס לינוקס יסבירו לכם בדיוק כיצד ליישם אותה. על כן, בשונה מקורסי תוכנה אחרים – כאן אין עלות תוכנה. הקורס ילמד הן נושאים הקשורים לאחזקת שרת באמצעות לינוקס על מחשבו המרכזי והן נושאים הקשורים להתנהלות עם התוכנה בתור משתמש פרטי (תופעה שהיא לכשעצמה לא שכיחה כל כך, לרוב תידרשו לפגוש לינוקס בעבודתכם רק במחשבי השרתים). 

קורס לינוקס

מערכת ההפעלה "חלונות" מוכרת לרוב רובו של הציבור, אולם אנשים שעוסקים ועובדים בתחום המחשבים מכירים היטב את מערכת ההפעלה LINUX. מערכת זו היא אחת מבין החשובות ביותר בעולם ונחשבת לחזקה מאד. היא פרצה אל תודעת הציבור בעשר השנים האחרונות תודות ליכולותיה המצוינות לתמוך בשורה ארוכה של יישומים ותוכנות ובזכות רמת אבטחת המידע הגבוהה שהיא מספקת. מערכת לינוקס מותקנת כיום על שרתים כבדים וגדולים בחברות היי טק ובמוסדות לימוד רבים.

אודות מערכת LINUX

יכולותיה הגבוהות כאמור והעוצמות של מערכת ההפעלה לינוקס הפכו אותה לאחת מבין המערכות הפופולאריות ביותר לשרתים גדולים. אולם המערכת מסוגלת בנוסף לשרת בהצלחה יתרה מערכות יותר קטנות דוגמת מחשבים ביתיים וטלפונים סלולאריים. כדי להתמחות במערכת זו, רצוי להירשם אל קורס לינוקס המקנה למשתתפים בו ידע רחב במגוון נושאים כמו התקנת מערכות, ניהול משאבים והגדרותיהם, תפעול רשתות התקשורת השונות וטיפול בתקלות שיכולות להופיע.

תכנית הלימודים

משך הלימודים בקורס תכנות זה משתנה ומושפע גם מסוג הקורס. בעקבות המורכבות הגבוהה של נושא, מרבית הקורסים נמשכים כמה חודשים לכל הפחות, כמאה שעות לימוד ולעיתים גם יותר. ישנו מגוון רחב של קורסים והכול תלוי למעשה במוסד הלימוד בו החלטתם ללמוד. חלק מהקורסים יותר ארוכים ומתאימים לכל מי שעושה שימוש במערכת לינוקס בצורה שוטפת במסגרת עבודתו. במסגרת קורס לינוקס הסטודנטים נדרשים להגיש תרגילים מעשיים ובהם עליהם לתכנן ולבנות רשת אמתית הכוללת בניית שרתים, תכנון מערכת אבטחה ועוד.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד שמועברים במסגרת קורס לינוקס נמנים עם כמה מהבאים: מודל השכבות OSI, תקשורת ערוצים, טופולוגיות, ניהול משאבים, ארכיטקטורות רשת, התקנת לקוח, שליטה בהתקני המערכת, העברת אותות, טיפול בתקלות, ניהול קבוצות ומשתמשים, שירותי אינטרנט, רשתות תקשורת מחשבים, תקנים בינלאומיים לחומרה, חיבור למערכת חלונות, הגדרות המערכת וכן הלאה. תנאי הקבלה לקורס משתנים על פי מוסד הלימודים הנבחר. בחלק מהקורסים ישנה דרישה לידע וניסיון קודם בענפי רשתות התקשורת, הסיסטם וניהול מערכות בלינוקס. בקורסים אחרים מספיקה היכרות בסיסית בלבד עם סביבת מחשבים ועם מערכת ההפעלה חלונות. 

 

 

יתרונות קורס לינוקס

כיום מגוון מערכות ארגוניות עושות שימוש נרחב בפריסת מערכות לינוקס. מדובר על תחנות קצה, על מרכזיות תקשורת ואפילו על שרתי בסיסי נתונים של מגוון מוצרים ארגונים ומבחר אפליקציות. עוד יש לציין שגם יש מגוון גופי מחקר שמוצאים לנכון להיעזר במערך זה על מנת לעצב פלטפורמה נוחה ומסודרת עבור בדיקות ופיתוח- כך שללא ספק מדובר על מערכת שלמה ורבת חשיבות עבור מגוון יישומים.

יישום רב

כיום כאשר מגוון מכשירי כף היד רק ממשיכים לצבור תאוצה, מעניין לציין שמערכת לינוקס מעניקה גם עבורם מענה פרקטי במיוחד ועל כן מבחר חברות שמפתחות מגוון מכשירים סלולריים בוחרים בלינוקס כפלטפורמה אידאלית, ולא רק הם, אלא גם חברות רבות שמשלבות בין מחשוב ומערכות מידע מוצאות שתוכנת לינוקס מהווה כר אידאלי ליישום מגוון פרויקטים.

פלטפורמה מבוקשת

לאחר שהבנו את חשיבות התוכנה, נציין שלינוקס מושתתת על עקרונות הקוד הפתוח ועל כן ניתן למצוא אותה מופצת ללא עלות  ברשתות האינטרנטיות. אחד המאפיינים העיקריים של התוכנה נוגע ליכולת התאמתה האישית, ועל כן בין היתר היא מוכרת גם בתחום אבטחת המידע. עד כה הבנו מדוע מדובר על פלטפורמה כה מבוקשת ועל כן כעת נעבור לדון כיצד ניתן לשלוט בה- שאלה שמובילה אל קורס Linux.

קהל יעד

קורס לינוקס מיועד עבור כל מי שעובד בסביבת מיקורסופט והוא מעוניין ל