תקשורת - הלכה למעשה << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

תקשורת - הלכה למעשה

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס Exchange

שרת Exchange הינו למעשה תוכנת שרת לרשת הדואר של חברת מייקרוסופט העולמית. יכולותיו של שרת זה הינן מגוונות וכוללות בין השאר אספקה שוטפת של שירותי דואר, משימות ואלפונים, לוחות שנה ועוד.. באמצעות רשת האינטרנט וטלפונים סלולאריים שרת ה- Exchange מסוגל לספק תמיכה בגישה למידע ולאחסון המידע בארגון או בחברה. כיום המקום של הדואר האלקטרוני בסביבה העסקית איננו מבוטל כלל בעודו נחשב לאמצעי תקשורת מרכזי בין קהל הלקוחות של הארגון לארגון ובין המנהלים והעובדים בארגון.

מה תפקידיו של שרת ה- Exchange בארגון?

במידה ומתעוררת בעיה בשרת, מה שעשוי לקרות לא מעט פעמים בכל ארגון וחברה, הדואר לא יוכל לתפקד כראוי במסגרת הארגון. נתונים אלו מהווים למעשה את הסיבות בגינן כיום ישנו צורך לדאוג לאחזקה שוטפת של שרת הדואר באמצעות מנהל הרשת שעובד בארגון. קורס Exchange מכשיר את בוגריו לבצע מגוון פעולות דרך הקנייה של ידע מקיף ומעמיק בנושא של הקמת שרת דואר חדש, דרכי ניהול תיבות קיימות, אפשרויות שונות להגביל את גודלן של תיבות הדואר למשתמשים ועוד פעולות רבות ונוספות.

במה עוסק הקורס?

קורס Exchange בנוסף מתמקד באמצעים האפשריים להקמה של רשימות תפוצה, במכלול הדרכים באמצעותן ניתן להילחם בדואר זבל- Spam, לגבות ולשחזר את השרת. מתכונת הלימודים של הקורס הנידון נועדה להעניק לכל אחד מהמשתתפים ידע רחב ומקיף במגוון ההיבטים השונים בתחום של ניהול דואר אלקטרוני עד להכשרה מלאה של כלל המשתתפים בקורס במטרה להשתלב בצורה המהירה ביותר בשוק העבודה בתור מנהלי שרתי דואר מומחים.

קהלי יעד ומטרות הקורס

קהל היעד של קורס Exchange כולל בוגרי קורס מהנדסי רשתות- MCSE/M או קורס מנהלי רשתות- MCITP Server Administrator. דרישות הקדם של הלימודים במסגרת הקורס הינן רקע מוקדם בתחום המחשבים ואנגלית ברמה של הבנת הנקרא. המטרה המרכזית של הקורס היא להעניק למשתתפים ידע מעמיק ומקצועי לרבות אמצעים שימושיים בנושא של שרתי דואר במסגרת ההכנה למבחני ההסמכה של חברת מייקרוסופט העולמית-  Microsoft Certified Technology Specialist

יסודות התכנות- אופרטורים

לימודי יסודות התכנות יעסקו בהיכרות עם כלי העבודה הבסיסיים להבנת דרכי הפעולה של הדברים ולבנייה של תוכניות מאד בסיסיות. בתחילה נתמקד בהכרת המשתנים לפיתוח אלגוריתם, לאחר מכן נעסוק בהתניות, לולאות ועוד מגוון נושאים מתקדמים דוגמת object oriented  הנחשבים לנושאים שמאפיינים כל שפת תכנות. חשוב לציין שהלימודים עצמם אינם מוגבלים לפלטפורמה אחת בלבד, אלא ניתן באמצעותם ולאחר מכן להרחיב אופקים ולהתחיל בחקירתן של סביבות חדשות ונוספות.

מהו אופרטור?

במסגרת לימודי יסודות התכנות נלמד מהו אופרטור מהם סוגי האופרטורים השונים ומהן התכונות המאפיינות כל אחד מהם. אופרטור אם כן הוא פעולה מסוג מסוים אותה מפעילים על משתנים כאלו ואחרים כגון מספרים מילים. בעגה המקצועית הם מכונים בשם אופרנדים. 3+6 הינו דוגמא לאופרטור כאשר הפעולה שנעשתה במסגרתו הינה פעולת החיבור שנעשתה על שני האופרנדים: 3 ו- 6. ישנן שש תכונות המאפיינות כל אופרטור ובאמצעותן למעשה מוגדר השוני בין כל אופרטור כזה לאחר.

סימון האופרטור וכמות האופרנטים הנדרשת

התכונה הראשונה היא הסימן של האופרטור. השנייה נקבעת על פי הכמות של האופרנדים להם נדרש כל אופרטור. בתכונה השנייה כלולים שני אופרטורים הראשון נקרא אופרטור אונארי כלומר כזה אשר נדרש לאופרנד אחד בלבד. כך למשל סימן קריאה- ! הינו אופרטור אשר בודק ערך שונה מזה אשר מיוצג על ידי האופרנד. האופרטור השני נקרא אופרטור בינארי והוא נדרש לשני אופרנדים, לדוגמא אופרטור %,*,+,/ המהווים כולם אופרטורים הנדרשים לשני משתנים על מנת לבצע את הפעולה שמאפיינת אותם.

תכונות מאפיינות נוספות

האופרטור השלישי הינו אופרטור טרינרי הנדרש לשלושה ואף ארבעה אופרנדים. התכונה השלישית שמאפיינת אופרטורים נקבעת על פי סוג האופרנד או על פי הסוג אותו צריך האופרטור. כך למשל אופרטור בצורה של + נדרש לאופרנד מהסוג של מספר. המטרה של כל האופרטורים היא לצמצם את האופרנדים לאחד בלבד. התכונה המשותפת לכל האופרטורים הינה אסוציאטיבית ובאה לידי ביטוי בכך שהם קוראים את הכתוב.

אופרטור בינארי כלומר אופרטור הנדרש לשני אופרנדים מסוגל לקרוא את הכתוב מצד ימין לשמאל ואילו אופרטור טרינרי ואונארי קוראים משמאל לימין את הכתוב.

טכנאי מחשבים לצרכי הקמת רשת תקשורתית

האתגר הכרוך בהקמת רשת תקשורת משרדית בקרב בתי עסק קטנים של בעלי מקצועות חופשיים בדרך כלל שמור לאנשי מקצוע בתחום כלומר טכנאי מחשבים אשר ברוב המקרים נבחרים בצורה רנדומאלית לחלוטין. במידה והבחירה באותם אנשי מקצוע תערב תכנון מוקדם והיערכות מראש סביר להניח שהתוצאות הסופיות יהיו שונות בתכלית. הקמה של משרד קטן בין אם מדובר במשרד של עורכי דין או של אנשי נדל"ן מחייבת ראשית בירור יסודי לגבי כל הנושא של הקמת רשת תקשורת מחשבים פנימית בבית העסק האמור.

הקמת רשת התקשורת הפנימית במשרדים קטנים

בירורים אלו יבואו לידי ביטוי בדרך כלל בהתלבטות לגבי הדרך העדיפה ביותר לבניית רשת התקשורת הפנימית במשרד. במרבית הארגונים ישנו בעל מקצוע אם לא מחלקה שלמה אשר אמונה ואחראית על התחום הנ"ל, אולם בבתי עסק קטנים הכוללים בדרך כלל עשרה עובדים מקסימום ישנה נטייה לפנות אל טכנאי מחשבים בצורה אקראית לחלוטין או לכל הפחות כזה המעניק שירותים בסביבה. הסתמכות אל הטכנאי "השכונתי" נובעת מהצורך של משרדים קטנים להשיג כמה שיותר מהר החזר על ההשקעה במחשוב המשרדי.

מדוע פונים משרדים קטנים לטכנאים מקומיים?

אולם מעבר לצורך האמור, ישנן עוד כמה סיבות לפנייה אל טכנאי מחשבים מקומי על ידי משרדים קטנים. סיבה נוספת בגינה משרדים שנחשבים לקטנים עד בינוניים, כלומר משרדים שהינם למעשה האות S בתוך המונח SMB, פונים לטכנאי מקומי לצרכי טיפול מורכבים, תחזוקה והקמת תקשורת מחשבים קשורה ליחס האישי שמעניקים טכנאים אלו. טכנאים מקומיים מעניקים שירותים בעיקר ללקוחות פרטיים בסדר גודל מצומצם יחסית, אלו מהווים את מקור פרנסתם העיקרי, ועל כן מנוסים היטב במתן יחס ושירות ברמה אישית.

קבלת ייעוץ מקצועי החל משלבי התכנון המוקדמים

כתוצאה מכל האמור לעיל, מומלץ מאד החל משלבי התכנון הפיזיים של המשרד וכלה בשלבים מאוחרים  המחייבים קבלת החלטות לגבי מיקומה של המנהלת, הפקידה הראשית, מנהל החשבונות וכדומה, לקבל ייעוץ מקצועי מטעם טכנאי מחשבים עימו בחרתם לעבוד במסגרת הקמת רשת התקשורת הפנימית והחיצונית לעולם המרושת הגדול. 

הסמכות תקשורת ניהול רשתות
אין ספק שרכישת מקצוע איכותי ויעיל אינה עניין של מה בכך, בייחוד בימינו ובייחוד במציאות הישראלית התוססת. המצב הפוליטי והמצב החברתי המשפיע מדי יום על המתרחש משתקף באופן ברור במציאות הכלכלית. אולם גם בעידן בו לא ברור מה יהא על המצב הכלכלי, ישנם תחומים הנשארים יציבים ובעלי הכנסה בטוחה. אין ספק כי הכנסה כלכלית יציבה ובטוחה הינה אלמנט בסיסי ביצירת חיים רגועים ושלווים ולכן לא בכדי רבים מתלבטים רבות בנוגע לתחום העיסוק המתאים להם ביותר.

בין התחומים השונים המוצעים כיום ניתן בהחלט למצוא כאלה היציבים יותר ואחרים היציבים פחות. על מנת למצוא מקצוע מתגמל מבחינה כלכלית ורווחה נפשית נדרשת השקעה של זמן וסבלנות ומציאת התשובות לשאלות העולות אצל כולנו. החברות הגדולות ביותר לומדות להכין את עצמן באופן המקצועי ביותר לקראת השינויים בשוק ועדיין  - חשוב כי המקצוע שתבחרו יהיו מתגמל ומתאים לצרכיכם.

ניתן לראות כיום מגמה משמעותית במסגרתה עוברים רבים ללמוד במכללות. עם ירידת ערכה של האקדמיה רבים מעדיפים לרכוש את השכלתם במכללות ובמכינות פרטיות או ציבוריות המעניקות את מרב הכלים להתמודדות עם שוק העבודה. אין ספק ששוק העבודה כיום הינו אחד התזזיתיים יותר שקיימים ולכן המכינות מהוות כלי ייעודי ושימוש המכין את הסטודנטים לקראת התמודדות מעשית בשטח.

ישנו מגוון עצום של מכללות ומכינות שונות המציעות את שירותיהן לקהל הרחב ולכן חשוב ביותר לסקור את ההצעות בסבלנות מבלי להחפז. אם גם אתם חלמתם לרכוש מקצוע מבוקש שיספק לכם הכנסה משמעותית למשך זמן רב ושנים בטוחות אבל לא ראיתם את עצמכם לומדים שלוש או ארבע שנים לקראת תואר שלא יבטיח הכנסה, הרי שלימודים במכללה הם הפתרון האולטימטיבי עבורכם.

אצלנו תוכלו למצוא מגוון עצום של קורסים כגון הסמכות תקשורת ניהול רשתות ברמה הגבוהה ביותר וכל זאת מבלי לצאת מהבית. המרצים שלנו הם מהשורה הראשונה בתחום ומציעים לתלמידים הוראה מלווה באופן אישי בשימוש בכלים החשובים ביותר לכניסה לשוק העבודה. כל אחד מהתלמידים שלנו מקבל את היחס הטוב ביותר ולכן אין זה פלא שתלמידים מוצאים עצמם מגיעים אלינו שנה אחר שנה.
מה שרציתם לדעת על קורס טכנאי מחשבים
תחום המחשבים הינו תחום דינמי ביותר אשר חיינו אינם יכולים להתנהל עוד בלעדיו. במיוח