עבודת גמר - קורס טכנאים << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

עבודת גמר - קורס טכנאים

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס system center

קורס system center מיועד עבור אוכלוסייה מקצועית ומנוסה עם רקע קודם. מנהלי רשתות מנוסים, בעלי ידע בסיסי ב-System Center Configuration Manager 2007. מטרת הקורס היא העשרה והתמקצעות של הסטודנטים בMicrosoft system center -. הקורס מעניק לסטודנטים ידע ומיומנויות בתחומים שונים שעיקרם פריסה וניהול באמצעות ה- System Center Configuration Manage 2012.

כמו כן מציג הקורס את השינויים בארכיטקטורת פתרונות, חושף את הסטודנטים אל הפיתוחים החדשים, מציג ממשקים להפצת תוכנה, עדכונים ומערכות הפעלה. ה- 2012 System Center Configuration Manage מחזיק ביכולות לאיסוף מצאי, חלוקת הרשאות עבור מנהלים, ניהול שרתים, ניהול תחנות קצה, ניהול משתמשים ומכשירים ניידים ובנוסף מעניק הקורס למשתתפים את היכולת למעבר מ- SCCM 2007 בארגונים שכבר מוטמעת בהם המערכת ל- SCCM 2012.

מה כוללים הלימודים ?

הלימודים במהלך קורס system center מתקיימים במכללות השונות באופן פרונטאלי עם הרצאות (לרוב עם מורים מנוסים משוק העבודה), הדגמות אישיות וקבוצתיות, סימולציות בסביבה מדמת עבודה, ותרגולים אישיים בלווי ספרות מקצועית והנחיה של אנשי סגל. במהלך הקורס ידרשו המשתתפים להגיש מטלות חובה, תרגילים ומבחנים פנימיים של המכללה בה הם לומדים. היקף קורס מסוג זה הוא כארבעים שעות לימוד אקדמאיות בפריסה שמשתנה ממוסד לימודים אחד למשנהו. בחלק מהמכללות הקורס מתפרש על פני חמישה ימים מרוכזים ובאחרות לימודי ערב חד שבועיים.

במהלך הקורס ילמדו המשתתפים נושאים שונים ומגוונים, בין היתר על תכנון, פריסה וניהול של ה- System Center Configuration Manage 2012 עבור סביבת הארגון. תכנון ופריסה של לקוחות, תכנון ופריסה למבנה של אתר יחיד, Asset Intelligence ונתוני שאילתות ודוחות.

כמו כן ילמדו הסטודנטים על הפצת תוכנה ופרישת יישומים וירטואליים באמצעות ה- System Center Configuration Manage, ניהול עדכוני התכנה, מערוכת ההפעלה, הטמעת System Center 2012 Endpoint Protection, קביעה וניהול תצורה (Wake on LAN), בקרת התוכנה, ניהול לקוחות מבוסס אינטרנט, ניהול צריכה של חשמל והגדרת היררכיה כפולה לאתר.

תעודת סיום הלימודים

בסיום הקורס יהיו זכאים הסטודנטים לקבלת תעודת סיום לימודים מטעם המכללה בה נערך הקורס וכן יהיו זכאים לגשת לבחינת ההסמכה הבינלאומית של Microsoft.

קורס WCF

אפליקציות מבוזרות הן אפליקציות שמצד אחד ישנו לקוח ומצד שני קיים שרת, כאשר התקשורת ביניהם יכולה להתבצע בכמה דרכים מגוונות. אחד מהדרכים השימושיות ביותר הינה כמובן WebService אולם קיימות עוד המון אפשרויות נוספות בנושא כמו למשל Remoting. לכל צורת התקשרות כזו חשוב לבחור פרוטוקול מתאים וכל אחת מהן כוללת יתרונות וחסרונות. משמעות המונח WCF הינה Windows Communication Foundation וחשוב לציין שכתיבת אפליקציות מבוזרת הייתה אפשרית עוד הרבה לפני בואו של ה- WCF לעולם המחשבים.

דרך יעילה ופשוטה ליצירת תקשורת בין מחשבים

ה- WCF היא לא דרך חדשה ומהפכנית לצרכי יצירת תקשורת בין מחשבים, אין זו המצאה חדשה אלא אפשרות שהגיחה לאוויר העולם מתוך הניסיון לעשות סדר בבלגן ולהעניק למפתחים דרך אחת באמצעותה ניתן ליצור באופן פשוט מאד תקשורת בין מחשבים על ידי הגדרות בקופינג. באמצעות WCF אפשר להחליט את צורת ההתקשרות הרצויה לרבות הפרוטוקול והתכונות שימצאו בתקשורת. קובץ הקונפיג עשוי להיות מאד מסובך עבור מי שאיננו מכיר בפועל את ה- WCF  ועל כן מומלץ ראשית ללמוד את הנושא במסגרת קורס WCF.

מהו Service?

בשורות הבאות נציג הסבר מקוצר אודות כמה נושאים מרכזיים הנלמדים לרוב בכל קורס WCF. נתחיל עם ביאור המונח- Service ונעבור לאחר מכן להסברים אודות ה- Contract. כתיבת שירות כזה שלקוחות יוכלו להפעיל אותו ולפנות אליו מחייב ראשית כתיבה של שירות זה. ה- Service משמש אותנו כמחלקה למימוש מתודות בהתאם למימושיו של השירות כפי שנקבעו מראש. כתיבת מחלקות היא משימה שגרתית שנעשית באופן תדיר ומערבת פונקציונאליות כלשהי. לא כל מחלקה כזו הינה Service.

הגדרות

על מנת לאפשר למחלקה מסוימת להיות מוכרת כשירות המאפשר גישה והפעלה על ידי הלקוחות, עליה לממש Contract. מדובר למעשה במילה נרדפת ל- Interface אותו עלינו להגדיר ראשית במטרה להחצין את המתודות הנ"ל ולאפשר להן להיות מופעלות מרחוק. גם כאן לא כל Interface יהיה מוכר כ- Contract המסוגל לייצר שירותים. הוספת Attribute של ServiceContract למשל, מעל ה- Interface הינה פעולה נדרשת להגדרת ה- Interface כ- WCF Contract.

יסודות התכנות

לא מעט אנשים כיום מחליטים, ובצדק רב, להירשם ללימודי תכנות. באמצעות התכנות ניתן לבצע מגוון פעילויות לרבות כתיבת תוכנות, הקמה של אתרים דינאמיים באינטרנט, פיתוח משחקים וכדומה. כיום כל מי שמעוניין ללמוד כיצד לתכנת יכול לעשות זאת בצורה עצמאית מבלי להשקיע משאבים כלכליים או לקנות תוכנות למידה מיוחדות. המון פעמים עולה השאלה מהי השפה שהכי כדאי להתחיל איתה במסגרת לימודי תכנות, אולם על מנת להשיב עליה חשוב ראשית להכיר את יסודות התכנות.

מהי השפה איתה הכי כדאי להתחיל את לימודי התכנות?

המענה שיתקבל לשאלה הנ"ל, במידה ותציגו אותה לכלל הגולשים ברשת, קרוב לוודאי יכלול מספר תשובות סותרות. חלק מהגולשים יטענו לטובת ASM בזכות היותה השפה הטובה ביותר להבנה מעמיקה של המחשב, בעוד שגולשים אחרים יאמרו בפה מלא ששפת C או #C הן השפות האידיאליות לרכישת בסיס חזק  במסגרת יסודות התכנות, ובמיוחד אם מדובר באנשים מתחילים. על אף שניתן למצוא אמת בכל אחת מהתשובות הנ"ל בכל זאת ישנו קושי רב לחרוץ באופן חד משמעי לגבי התשובה הנכונה ביותר והשפה המתאימה לצרכיכם.

ללמוד לתכנת בראש ובראשונה

מה שחשוב מאד להביא בחשבון נעוץ במשפט הבא: "תלמדו לתכנת טרם ללמידת שפת תכנות". באמצעות למידה מעמיקה של יסודות התכנות ניתן יהיה ללמוד על שפת תכנות שהיא בצורה מהירה יחסית וברורה כך שהתוכנות שתכתבו לבסוף יהיו טובות ומספקות די הצורך. יחד עם זאת על מנת להתחיל בלמידת עקרונות אלו, יש ראשית לבחור שפת תכנות מתאימה להליך הלמידה הנ"ל. שפת התכנות באמצעותה אנו כותבים, איננה יכולה להיות מובנת למחשב, זה מסוגל להבין שפת מכונה בלבד.

להתחיל עם אסמבלי

ישנו קושי לא מבוטל לקרוא ולכתוב בשפת מכונה בקרב בני אדם, על כן אסמבלי (Assembly) נחשבת ליעילה במובן הזה כתוצאה מכך שמאפשרת לכתוב את הפקודות בצורה בהירה יותר שלאחר מכן תתורגם לשפת מכונה. באמצעות השפה הנ"ל ישנו צורך בכמות מרובה של פקודות, אפילו על מנת לכתוב תכנית פשוטה בעיקרה. שפת אסמבלי מכונה גם בשם שפת סף, ואילו יתר השפות הבאות מכונות שפות עיליות, כאשר הפקודות שלהן מזכירות מאד את השפה האנגלית.

קורס SCCM

מעוניינים לבצע הסבה מקצועית לעולם ה- IT? להתקדם לתפקידים בכירים יותר במקום העבודה? אולי קורס SCCM הוא הפיתרון הטוב ביותר עבורכם. קהלי היעד של קורס זה הינם בוגרי מסלולי הלימוד של MCSA   /MCITP בעלי וותק של שנתיים לפחות בתחום. מתכונת הלימודים בקורס היא ברמת מתקדמים ועוסקת בהיבטים טכנולוגיים ובפרט בתחום של תשתיות תקשורת. הקורס הוא קורס היי טק מתקדם כאמור ויכול להתאים לכל מי שמעוניין לצמוח ולהתפתח באחד מהענפים הנחשקים ביותר בארץ ובעולם כולו.

מה לומדים בקורס?

קורס SCCM מעניק לבוגריו שליטה מלאה ומיומנות בתפעול של systems center 2012, רמת בקיאות גבוהה והיכרות מעמיקה ב- monitoring and operating a private cloud with system center 2012 , system center configuration manager  2012  ובנוסף-- system center virtual machine manager 2012. במהלך הקורס יועברו הרצאות פרונטאליות לצד תרגול מעשי ואישי דרך עבודה במעבדות וביצוע סימולציות. הקורס כולל בנוסף תכני לימוד עיוניים המבוססים על ספרות מקצועית.

מטרות הקורס ותנאי קבלה

קורס SCCM נועד להכשיר את בוגריו לעבודה מקצועית בתחום של ניהול תשתיות בעידן טכנולוגיות ענן פרטית או ציבורית. הקורס הוא קורס היי טק כאמור ובנוי בצורה כזו שתאפשר לבוגרים לרכוש ידע פרקטי מקצועי ועל כן הוא משלב בתוכו לא רק תכנים תיאורטיים עיוניים אלא גם תרגולים מעשיים בשטח שיאפשרו לבוגרים להתקדם בקריירה עם תום הלימודים בקורס. תנאי הקבלה של הקורס כפי שצוין לעיל מחייבים השתתפות בקורסים קודמים במסלול MCSE/MCITP וניסיון עבודה של שנתיים בתחום.

מועמדים מתאימים לקורס

מועמדים מתאימים לקורס SCMM חייבים בנוסף להפגין שליטה גבוהה בשפה האנגלית, ברמה כזו שתאפשר להם לקרוא ספרות מקצועית בנושאים שונים. חלק מהמכללות המציעות מסלול לימודים זה מחייבות גם את המועמדים לעבור ראיון אישי טרם קבלתם. אז  אם גם אתם צברתם ידע ורקע קודם בתחום, עבדתם ורכשתם ניסיון מעשי של כמה שנים כנראה שתוכלו להגיש מועמדות לקורס, המעודד אנשי מקצוע מעולם ה- IT לעבור השתלמויות מקצועיות להעשרת הידע בתחום עבודתם ובמגוון נוסף של טכנולוגיות רבות. 

הנדסת מערכות מידע - לימודים לתואר ראשון

מערכת מידע ניהולית כוללת שלוש שכבות לכל הפחות כדלהלן: מצע לוגי לניתוח ממצאים, בסיס נתונים לצרכי אחסון מידע וממשק משתמש. קיימות כמה מערכות מידע מוכרות ושימושיות מאד וביניהן ניתן למנות את טכנולוגיית הניווט והמיפוי- GPS, תוכנות לניהול פיננסי- SAP ומערכות ניהול תיקי לקוחות CRM. הן במדינת ישראל של היום והן ביתר מדינות העולם נעשה שימוש במערכות מידע מסועפות ומורכבות במסגרת שירותי הבריאות המאפשרות שליפה של מידע בריאותי לגבי כל לקוח החבר בכל מרפאה שהיא בתוך המדינה.

רשת האינטרנט כמערכת  מידע עצומה

רשת האינטרנט נחשבת למערכת מידע ענקית באמצעותה ניתן ליצור שיתוף בין אנשים אנשים מכל קצוות תבל, לאחסן על גבי שרתים וירטואליים ולבצע ניתוחים על ידי שימוש בתוכנות חישוב סטטיסטיות מתקדמות. דמיונם של אנשים רבים כיום מופעל על ידי תחום זה ומניע מחשבה לקראת עתיד מהפכני בו הנגישות למידע תהייה בלתי מוגבלת תתאפיין היכולת חיפוש מהירה וקלה,ובניצול מינימאלי של המרחב הפיזי לצרכי איסוף מידע ושימוש בו לאחר מכן.

חשיבותן של מערכות המידע בימינו אנו

מי שעוסק בענף מערכות מידע בתוך ארגונים בדרך כלל משתייך למחלקת  ה- IT (Information Technologies) באמצעותה ניתן לרכז בחברה או בארגון את תחום מערכות המידע. כיום התפוצה של מערכות המידע בשוק הינה רחבה במיוחד וכתוצאה הדרישה למומחי הנדסת מערכות מידע ולשירותיהם המקצועיים בקרב ארגונים וחברות עלתה לאין ערוך. הצורך המערכות מידע חכמות ואיכותיות הינו בגדר הכרח כיום לאור התחרותיות הגבוהה שמאפיינת את העולם הגלובאלי המבוסס כולו על תעשיית המחשבים ועולם המידע.

מקצוע יוקרתי ומבוקש בשוק

פיתוח והקמה של מערכות מידע דרך התאמתם ליכולות של העובדים והמנהלים בארגון ולצרכי הארגון, היא משימה מאד מורכבת. אנשי מקצוע בתחום הנדסת מערכות מידע מחזיקים בכישורים גבוהים לפיתוח, התאמה, ניהול ופיקוח אחר מערכות מידע, החל משלבי הקמתם דרך ההטמעה שלהן בארגון וכלה בתפעולן השוטף. מעבר לכך הצורך במערכות מידע מתקדמות ומתוחכמות בארגונים בכל היקף וסדר גודל שהוא, הובילה את המקצוע הנדסת מערכות מידע לאחד מהמקצועות המבוקשים והיוקרתיים בשוק.

דואר Exchange

התוכנה האחראית על הצד של השרת כלומר על הצד אשר מבצע שליחת וקבלת נתונים בפועל הינה שרת Exchange. הנתונים המועברים והנשלחים מכתובת מייל אחת לשנייה הם פרטי הדואר השונים. השרת הנ"ל מתרכז בעיקר במגוון המוצרים הבאים: יומנים, אלפונים, תזכורות, שליחה וקבלה של דואר ודומה.. ניתן לגשת לשרת גם באמצעות טלפונים סלולאריים, אפליקציות מובייל שונות, כמו כן השרת מספק גישה דרך האינטרנט לפאנל הניהול ולא בהכרח על ידי תוכנה מסוימת המותקנת במחשב.

גישה נוחה לניהול העסק הפרטי

שרתי Exchange למעשה מאפשרים גישה נוחה מכל אזור שהוא בעולם ובכל רגע נתון למטרות ניהול העסק הפרטי בצורה שוטפת ויעילה. בשנת 1996 שוחררה התשתית של מייקרוסופט לשרת : Server 4.0 אשר מהווה כיום את הגרסא המקורית. המוצרים של מייקרוסופט משמשים כיום לא מעט ארגונים וחברות שנהנים ממענה הולם דרך חברת מייקרוסופט העולמית, לצרכים שרק הולכים ומתרחבים עם השנים. הגדרת השרת הנ"ל איננה משימה פשוטה בכלל ועל כן ישנו צורך במיומנות גבוהה להגדרת המערכת ברמה המקסימאלית.

שרתים פופולאריים

הגדרת שרתי Exchange חייבת להתבצע בהתאם לצרכים של הארגון. שרתים אלו נחשבים כיום לידועים ולנפוצים ביותר על אף שמרבית האנשים אשר עושים בהם שימוש אינם מודעים לסוג המוצר שמשמש אותם בכלל. לאחר ה- GMAIL של ענקית החיפוש גוגל, השרתים הנ"ל מזוהים עם הפופולאריים ביותר בשוק. בשנים האחרונות ניכרת התחרות בין חברת מיי