חומרה של מחשבים ושרתים << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

חומרה של מחשבים ושרתים

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

ללמוד מקצועות נדרשים- מנהל רשת

בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים כיום ישנו תפקיד מאד מרכזי לרשתות מחשבים כלומר למחשבים מחוברים ברשת. בין אם מדובר במוסדות לימוד שונים או מקומות ציבוריים ובין אם מדובר במפעלים תעשייתיים, קופות חולים, רשויות מקומיות או רשת מלונות, בכל אחד מהם רשת מחשבים מהווה נדבך לוגיסטי עיקרי העומד בבסיס הפעילות התקינה של כל אחד מהמוסדות שצוינו לעיל. ניהול רשתות הוא תחום רחב שהולך וצובר תאוצה בשנם האחרונות לצד עלייה ניכרת בדרישה לשירותיו המקצועיים של מנהל רשת.

על המקצוע של ניהול רשתות

בוגרי קורס לניהול רשתות נדרשים בצורה הכרחית כמעט לכל המוסדות כיום במטרה לדאוג לתמיכה ברשת המחשבים בכל אזור ובכל רגע נתון. מנהל רשת, מלבד היותו אחראי על כל הנושא של תמיכה במחשבים, נדרש בנוסף לדאוג להעברת מידע בצורה בטוחה ויעילה בין גורמים שונים בארגון או במוסד המדובר, ולבצע מעקב שוטף אחר מגוון העדכונים וההתפתחויות הטכנולוגיות בעולם המחשבים. ניהול רשתות הינו מקצוע הטומן בחובו לא מעט תפקידים כמו למשל עדכון מידע שזורם בצורה תדירה אספקת ציוד חילופי לפי הנדרש.

מה לומדים בקורס לניהול רשתות?

מכיוון שמדובר בנושא כה מורכב, הצורך בהסמכה מקצועית במסגרת לימודי ניהול רשתות הינו חיוני ואף הכרחי. בכל מוסד או חברה כאמור ישנה פעילות המבוססת על מערכות רשת מחשבים המחייבת טיפול וידע רלוונטי בנושא על ידי מנהל רשת מוסמך. כדי להבטיח ניהול תקין בצורה שוטפת ויעילה במסגרת המערך הלוגיסטי של המוסד, נדרשת מומחיות רבה בנושא של תמיכה במחשבים.

מדוע חשוב להירשם לקרוסים בתחום?

לימודי ניהול רשתות מכשירים את הבוגרים למגוון פעולות כגון הפעלת יישומים מורכבים, הבטחת מידע רגיש, תפעול מערכת אזעקה, פקס וטלפון, טיפול בשרתי מחשבים, שימוש ברשתות אינטרנט ועוד.. כדי לשמש בתור מנהל רשת מקצועי בכל מוסד שהוא ישנו צורך ראשית להירשם לאחד מהקורסים בתחום אשר מוצעים כיום על ידי מכללות רבות ברחבי הארץ כולה. עם תום הקורס, יקבלו הבוגרים את ההסמכה הנדרשת בתחום לצד ידע רחב ומקצועי וניסיון אשר נרכש במהלך הלימודים דרך תרגולים מעשיים. 

לינוקס או חלונות לצרכי אחסון אתרים

חברות העוסקות בתחום של אחסון אתרים בדרך כלל מציעות שרתים מבוססי חלונות או לינוקס. רבים מבעלי האתרים כיום אינם יודעים איזו מן האפשרויות הנ"ל עדיפה יותר. ברוב המקרים ההחלטה הסופית כרוכה בידע ובניסיון שצבר מפתח האתר, יחד עם זאת מי מביניכם המעוניין לרדת לשורש העניין במהלך קבלת ההחלטה, וודאי ימצא עניין רב בנושאים שידונו במאמר הנוכחי. מתוך נתונים שנאספו על ידי חברת NetCraft נראה כי 75 מיליון אתרים מתוך 188 מיליון אתרים רשומים ברחבי העולם, הינם פעילים.

עובדות מעניינות

52% מתוך 188 מיליון דומיינים רשומים נמצאו ככאלו הממוקמים על שרתי אינטרנט המריצים לינוקס, בעוד שרק 34% מהסך הכולל של האתרים ממוקמים על שרתים אשר מריצים את מערכת ההפעלה חלונות. אולם חשוב לציין שבדיקות אלו כללו גם דומיינים לא פעילים, ולפיכך ישנו קושי לחרוץ באופן חד משמעי עובדות בנוגע לסביבת האתר. זאת נובע בעיקר מהעובדה שכיום המון אתרים שאינם פעילים ונמצאים בחנייה או בהפניה בדרך כלל נמצאים על שרתי  Linux / Apache.

אלו שרתים טובים יותר?

מתוך בדיקות שנעשו על ידי חברות אחסון אתרים ומומחים בתחום, נמצא כי שרתי לינוקס מסוגלים להריץ כמות גדולה יותר של תהליכים. נתון זה בא לידי ביטוי בפועל בכך שניתן לאחסן כמות רחבה יותר של אתרי Linux על אותו שרת פיזי. אם נבחן את העניינים מנקודת מבט אחרת, נמצא כי הביצועים של אתרים בשרתי Linux יהיו הרבה יותר מוצלחים ביחס לאותו שרת המבוסס על חלונות ומריץ כמות זהה של אתרים. לא רק לפי הדעה הרווחת אלא גם לפי חברות מובילות בתחום של אחסון אתרים, שרתי Linux יציבים יותר מחלונות.

האם הפער עדיין תהומי בין שני סוגי השרתים?

עד לא מזמן יש לציין שהפער בין שרתי לינוקס לשרתי חלונות היה תהומי כאשר אלו הראשונים העפילו על אלו האחרונים בהפרשים משמעותיים. בשנים האחרונות אולם, חברת מייקרוסופט החלה להשקיע לא מעט מאמצים ומשאבים על מנת לצמצם את הפער, והיא עשתה זאת די בהצלחה. על אף ששרתי חלונות נחשבים ליציבים הרבה יותר כיום, בכל זאת ישנם מקרים רבים בהם יהיה צורך ב- Boot  כדי לפתור תקלות.

קורס טכנאי מחשבים ניידים

בשל הנוחיות וגודלו הקומפקטי של המחשב הנייד, רבים מעדיפים את השימוש בו ולא רק כאשר הם נמצאים בנסיעות בין פגישת עסקים אחת לאחרת. המחשב הנייד שונה במבנהו מן המחשב הנייח. אם במחשב נייח ישנם מרכיבים הנקנים מיצרנים שונים, במחשב הנייד כל החומרה היא מאותו יצרן ולכן טכנאי מחשבים ניידים צריך להכיר את הדגמים והיצרנים של מחשבים הניידים לעומק.

 

למי מיועד הקורס?

קורס טכנאי מחשבים ניידים מיועד קודם כל לטכנאי מחשבים נייחים על מנת שיוכלו להרחיב את הידע ואת תחום ההתמחות שלהם. עם זאת, גם חסרי ניסיון מקצועי בתחום המחשבים יכולים לעשות את הקורס ולהתחיל לעבוד בתחום. כמובן שמומלצת גישה טכנית ורקע כללי במחשבים בכדי להשתלב בתחום באופן מיידי.

 

תוכן הקורס:

במהלך קורס טכנאי מחשבים ניידים תרכשו מיומנויות וידע הנדרשים לעבודה בתחום. במהלך הקורס תיחשפו למחשבים ניידים מדגמים שונים על מנת להכיר את החומרה הייחודית של כל אחד ואחד מהם. עם נושאי הקורס נמנים בין היתר: מבנה המחשב הנייד, מרכיביו של המחשב הנייד, יסודות באלקטרוניקה ומעגלים מודפסים, פירוק והרכבה של מחשב נייד, תקלות נפוצות וההתמודדות איתן ועוד. הקורס נערך כאשר לרשות התלמידים ישנן עמדות מחשב נייד וערכה לתיקונם. חלק מהקורס מועבר במעבדת מחשבים על מנת לחשוף את התלמיד מלכתחילה לסביבת עבודה אמיתית.

 

משך הקורס:

אורכו של קורס טכנאי מחשבים ניידים משתנה ממוסד לימוד אחד לאחר אך מדובר על קורס שנמשך לרוב מספר חודשים- תלוי מהי המתכונת בה הוא מועבר ומכיל 50-100 שעות אקדמיות. הקורס מתקיים במוסדות לימוד שונים העוסקים במחשבים.

 

לאן מתקדמים מכאן?

לאחר מעבר הקורס תוכלו באופן מיידי לעבוד כטכנאי מחשבים ניידים באופן עצמאי ולהציע את שרותיכם בסביבתכם הקרובה ומכאן להרחיב את מעגל הלקוחות. כדאי להרחיב את תחום ההתמחות גם לטכנאות של מחשבים נייחים אם טרם למדתם אותו- ההתמחות בשני סוגי המחשבים תגדיל את האפשרויות שלכם. בתור טכנאי מחשבים ניידיים העבודה היא בעיקר כעצמאים. אם תוסיפו התמחות במחשבים נייחים תוכלו להיות מועסקים כשכירים בחברות גדולות בהן יש צורך בתיקוני מחשבים על בסיס קבוע.

 

קורס טכנאי PC- לבנות קריירה בצורה בטוחה

אם אתם מעוניינים להתקדם בעולם המחשבים צעד אחר צעד, אין זה הכרח ללכת מיד על לימודי מחשבים באקדמיה, לימודים שידרשו מכם השקעה רבה של זמן וכסף. ניתן להתקדם בתחום גם תוך טיפוס ופילוס הדרך בהדרגה. קורס טכנאי PC הוא צעד ראשון והכרחי עבור כל מי שמעוניין להתחיל את דרכו בעולם המחשבים.
האם ישנם תנאי קבלה לקורס?


תנאי הקבלה לקורס הם בסיסיים ביותר מתוך כוונה לתת הזדמנות לכל מי שמעוניין בכך. ברוב מוסדות הלימוד התנאים הם שתים עשרה שנות לימוד ואנגלית טכנית בסיסית. ישנם מקומות בהם נדרשים המועמדים לעבור גם מבחן קבלה.
מהו אורך הקורס?


קורס טכנאי PC נמשך מספר חודשים עד שנה, תלוי במוסד הלימוד ובמתכונת הקורס. מדובר לרוב על כ- 60 מפגשים. הזמן הלא ארוך שנמשך הקורס מאפשר לסטודנטים להתחיל את דרכם בעולם העבודה לאחר זמן קצר יחסית ללא צורך להשקיע זמן רב מדי בהכשרתם.
מהו תוכן הקורס?


הקורס כולל שיעורים תיאורטיים בהם נלמדים נושאים בסיסיים כמו אלגברה, סטטיסטיקה, בסיסי נתונים, יסודות החשמל והאלקטרוניקה ולאחר מכן נושאים ממוקדים יותר כמו מבנה המחשב, סוגי זיכרונות, פרוטוקולים וסוגי זיכרונות, גרפיקה ממוחשבת, JAVA, HTML, אמצעי אחסון, ציוד היקפי, מודמים, מערכות הפעלה, התקנת תוכנות ונושאים נוספים בהם מתנסה התלמיד גם בפועל בעבודה מעשית המהווה חלק ניכר מן הקורס.
האפשרויות עם תום הקורס


לאחר סיום קורס טכנאי PC יכול בוגר הקורס להחליט האם ברצונו לפנות לדרך עצמאית ולעבוד כעצמאי או האם לעבוד כשכיר. בכל חברה גדולה ישנו צורך בטכנאי PC אשר יתנו מענה לעובדי החברה בכל בעיה טכנית שנוצרת.. בכל חברה היום העבודה מושתתת על עבודה ממוחשבת ואיתור ותיקון בעיות נדרש ללא הרף. ניתן לעבוד גם בחנות מחשבים ולתת שירות ללקוחות החנות הבאים במטרה לפתור תקלות במחשב שרכשו בחנות. כעצמאי יכול הטכנאי לעבוד מול לקוחות פרטיים ועסקיים ולהגיע לבתי הלקוחות לבצע תיקונים..קורס טכנאי PC הוא רק צעד ראשון בעולם המחשבים ממנו יכול בוגר הקורס להתקדם ולהיות אחראי על תחומים נרחבים יותר וגם לבחור האם ברצונו להתמקד בחומרה או בתוכנה ולהתמקצע יותר ויותר.