הכרת המחשב << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

הכרת המחשב

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס NetApp

על מנת לעבור מסביבת עבודה אחת לכזו הכוללת בתוכה את כל היתרונות של וירטואליזציה לרבות יעילות, זמינות טובה יותר וחיסכון בעלויות יש להתמקד בוירטואליזציה של כל השכבות בתשתית הנוכחית הכוללות בין השאר תוכנות, שרתים, רשתות ומערכות אחסון.

ארכיטקטורה גמישה ומתקדמת

על מנת ליצור פיתרון מקיף וכולל לוירטואליזציה של יישומי מייקרוסופט הצטרפה NetApp ל- Cisco ו- VMware. הארכיטקטורה הזו היא שילוב של כמה מהיתרונות הטמונים בתשתית הווירטואלית של VMware® vSphere 4, של המארג המאוחד של Cisco Nexus ורכיבי החומרה והתוכנה המאוחדים של ®NetApp למטרות אחסון. מדובר בארכיטקטורה גמישה לביצוע וירטואליזציה של עומסים מעורבים מסביבת היישומים של מייקרוסופט על מנת לתת את כל היתרונות של וירטואליזציית השרת, מערכות האחסון והרשת.

שדרוג יישומים

כדי לשדרג את יישומי השרת ליישומים חדשים יותר של מייקרוסופט מבלי וירטואליזציה יש צורך ברכיבי חומרה נוספים של השרת לתמיכה ביישום, שהפעלתו בלאו הכי כרוכה בלא מעט הוצאות כלכליות. וירטואליזציה באמצעות VMware מאפשרת ניצול מרבי של עוצמת רכיבי החומרה הנוכחיים על ידי הפעלת עומסים רבים במערכת כולה. ניצול משופר משמעו הפחתה ניכרת ברכיבי חומרה ובהוצאות הכלליות על ניהול ורכישות.

מה לומדים בקורס?

במסגרת קורס NetApp נלמד כיצד אפשר לפרוס את  Microsoft Exchange, ,SQL Server ואת  SharePointבמערכות האחסון של NetApp על גבי פרוטוקול אחסון לרבות FC, iSCSI, NFS. מערכי האחסון של     NetApp FAS ו V-Series- קיבלו אישור לשימוש בסביבות VMware מבוססות FC ו-IP לאחר שנבדקו בצורה מלאה וכוללת. דרך שימוש במערכות האחסון האפקטיביות וביכולות האחסון המתקדם בזיכרון המטמן של NetApp, ישנה אפשרות ליהנות מחיסכון רב בעלויות האחסון.

תצורות אחסון מתקדמות

קורס NetApp מתמקד בין השאר באופן בו NetApp עורכת וירטואליזציה של האחסון באמצעות אגירה של IOPS זמינים ויכולת לעבודה בהתאם לדרישה דרך יישומים רבים בצורה המזכירה את האופן שבו VMware מבצע וירטואליזציה עבור משאבי שרת. תצורות האחסון active-active של NetApp מאפשרות יכולות דומות לאלו של VMware ברמת האחסון, כלומר מספקות לכל מחשב וירטואלי עמידות לבעיות חומרת השרת ורמה גבוהה יותר של זמינות.

קורס טכנאי מחשבים לא קשור בכלל לחומרה של המחשב

טעות נפוצה לחשוב שבקורס טכנאי מחשבים רוב הזמן מפרקים ומרכיבים מחשבים עושים הלחמות ומחליפים חלקים בלוח אם. זה היה פעם לפני שנות האלפיים כאשר מחשבים היו יקרים ולא היו קפיצות טכנולוגיות כל שלוש שנים (אין טעם לתקן משהו שגם ככה זורקים עוד מעט).

היום כל שלוש שנים מחליפים מחשב, לא בכלל שהוא לא עובד אלא בגלל התוכנות החדשות שיצאו לשוק ודורשות מחשב חזק יותר. הרי על מחשב DUAL CORE שהיה לפני עשר שנים אתה לא יכול להתקין משחק חדש עם גרפיקה מדהימה.

אם מי שלא משחק במשחקי מחשב עדיין רוצה וונדוס חדש 8.1 כמו שיש לחבר שלו וכמובן שוונדוס חדש עם חלונות שקופים דורש חומרה חזקה ומחשבים מלפני 10 שנים לא חזקים מספיק (ברובם).

לסיכום קצב הפיתוח הטכנולוגי כל כך גבוהה, כל שלוש שנים קוראת מהפכה טכנולוגית שמכפילה את יכולות המחשוב או הגרפיקה או האחסון או התקשורת ומאפשרת למפתחי התוכנות החדשות לעשות אותן יפות יותר, חכמות יותר, מהירות יותר והמחשבים הישנים פשוט לא חזקים מספיק ולכן מחליפים אותם במקום לתקן פיזית.

כמובן, שגם המחיר משחק תפקיד. היום מחשב חדש עולה סביב 500 דולר וזמן טכנאי עולה 100 דולר ועוד החלקים והסיכוי שזה לא יעבוד ובסוף תשלם 200 דולר ותקבל מחשב ישן שלא מצליח להריץ תוכנות חדשות וגם עוד שנה תהיה חייב להחליף אותו. ממש לא כדאי.

בגלל זה בשוק המחשבים כמעט ולא עושים תיקונים אלא פשוט מחליפים חלק בשלמותו ולרוב אפילו את המחשב כולו. בקורס טכנאי מחשבים נעשתה התאמה לנעשה בשוק וכבר לא מלמדים על הלחמות, קבלים וחלקים אחרים.

בקורס חלק קטן יחסית של הזמן לומדים על חלקי מחשב ואז מדברים על איך להחליף אותם בשלמותם וזהו.

בוגרי קורס טכנאי מחשבים, הם לא בוגרי קורס אלקטרוניקה ואין להם בפועל שום צורך  בכך.

טכנאי מחשבים עוסקים בעיקר בתיקון בעיות תוכנה, וונדוס, תקשורת, אבטחת מידע. הם עוסקים בבעיות תוכנה ולא בבעיות חומרה. שעת טכנאי מומחה (מנהל רשת) עולה בין 50 דולר לבין 100 דולר וזה מה שהוא מוכר.

פעם זה לא היה כך, פעם טכנאי מחשבים היה כמו טכנאי מכונות כביסה – מחליף חלקים. היום רוב הזמן הטכנאי נדרש לפתור בעיות תקשורת או בעיות תוכנה אחרות. זאת המציאות שלנו בקורס טכנאי מחשבים.

כיצד מערכות מידע מסייעות להצלחה של חברות?

באמצעות מערכות מידע ממוקדות לצד מערכת דוחות דינאמיים יכולה כל חברה להעפיל למקומות מובילים במישור התפעולי. מיקוד הפעילות העסקית סביב שאלות מסוימות הרלוונטיות לכל לקוח מסוים, הינה פועל יוצא בין השאר של מערכת באמצעותה ניתן לקבל מידע מקיף וממוקד בזמנים קצרים מאד אודות הלקוחות. מערכת זו מעניקה ללקוח אפשרות לקבל אישור מיידי בכל הנוגע למצבו, לבצע מעקב אחר הפעילות של בחברה, להציע לו מגוון תוכניות רלוונטיות ואטרקטיביות עבור צרכיו.

כיצד באה לידי ביטוי התרומה ללקוח?

באמצעות כל אלו יכול הלקוח ליהנות מתחושה של מקצועיות גבוהה ורלוונטיות. בצורה זו ניתנת ההזדמנות לבצע ניהול יעיל של מאגר המידע הכולל עשרות אלפי לקוחות מבלי שהדבר היה כרוך באבדן היחס האישי. מערכות מיידע ממוקדות ומקיפות מסייעת לחברות להפוך לקוחות ארעיים לקבועים ועל ידי כך להרחיב בצורה משמעותית את הכנסות החברה. באמצעות דוחות דינאמיים ניתנת האפשרות למקד את חיפוש האוכלוסייה הרלוונטית עבור מבצעי מכירה חדשים.

מיקוד המידע

על ידי מיקוד המידע ניתן להעניק טיפול בצורה הרבה יותר מדויקת לתהליכים פנימיים דרך צמצום טעויות ואי דיוקים עקב ניהול משאבים מרובים. חברות שנוהגות להתנהל מול כמות מרובה של ספקים חיצוניים ונדרשות להעניק דיווח למכלול רחב של גורמים, נזקקות ליכולת גמישות הדוחות ולמיקוד מידע המהווים שניהם גורם מכריע ומשמעותי עבור הצלחתה של החברה. מערכות מידע מסייעות ליצירת דינאמיות בתחום של הדיווח והעברת המידע לגורמים פנימיים וחיצוניים, מה שמצמצם בצורה ניכרת את העבודה הכרוכה בריכוז והכנת מידע חיוני, ותורם בנוסף לרמת דיוק גבוהה.

יתרונות לחברות

עובדה זו נכונה הן לגבי דוחות ההנהלה שמסוגלות להשפיע על האסטרטגיה לטווח ארוך וקצר, והן לגבי ההתנהלות התקינה מול גופים חיצוניים לרבות משווקים, ספקים, לקוחות וביקורת. מערכות מידע נושאות בחשיבות עליונה מעצם היותן מרכזות את מכלול הנתונים הכספיים והניהוליים להפיכתן של משימות הדיווח לפשוטות, נוחות ומהירות הרבה יותר. ישנם יתרונות רבים במיקוד המידע בתוך מערכת מרכזית אחת כמה מהם באים לידי ביטוי ביכולתה של החברה לפתח ממשקי משתמש באזור מסוים ולחסוך על ידי כך את הזמן הכרוך במעבר ממערכת אחת לשנייה. 

קורס Checkpoint- קורס אבטחת מידע

 

CheckPoint הינה חברה, אחת המובילות והגדולות ביותר בעולם בתחום של ה- Firewall לארגונים. מרבית החברות הגדולות בשוק עושות שימוש בשרתי ה- Firewall של החברה אשר נחשבים כיום לאבן יסוד ברוב מערכות האבטחה של ארגונים. קורס Checkpoint כולל כמה נושאים מרכזיים דוגמת: VPN, Encryption, Upgrading VPN-1 and Upgrading Licenses, SmartUpdate וכיוצא באלו. הקרס עצמו נמשך כמספר חודשים בדרך כלל ומוצע כיום על ידי מבחר מאד גדול של מכללות ומוסדות לימוד הפזורים ברחבי הארץ כולה.

שרתי FireWall  של חברת CheckPoint

כאמור שרתי ה- FireWall של חברת CheckPoint נחשבים כיום לתשתית יסודית ובסיסית מאד בקרב ארגונים וחברות גדולות. החיבור של החברה לעולם החיצון כלומר לרשת האינטרנט, נעשה באמצעות אותם השרתים. החוקים לגבי הגורמים הרשאים להיכנס למידע הנאגר בשרתים הפנימיים של החברה, נכתבים בתוך השרתים עצמם. בנוסף, בשרתי החברה נערכות בדיקות לגבי זהות המתחברים מה שהופך אותם למעין חומה אותה האקרים ורובוטים מנסים לפרוץ על ידי סריקת הרשת.

מבחני הסמכה מטעם CheckPoint

כדי לנהל את שרתי ה- FireWall של החברה ישנו צורך בידע מעמיק באבטחת מידע, בתקשורת, בתפעול התוכנה ובהבנה יסודית ומקיפה של הלוגים המתקבלים. המורכבות הכרוכה בניהול שרתי החברה, הובילה אותה להקמה של קורס Checkpoint בסופו התלמידים נדרשים לעבור מבחני הסמכה במסגרתם נבחנת רמת ידיעותיו של התלמיד. כל מי שעובר בהצלחה את הבחינה רשאי לקבל תעודה בינלאומית של חברת CheckPoint. שם ההסמכה הוא CCSA: Check Point Security Administration.

הסמכה יוקרתית ונחשבת

הסמכת CCSA נחשבת ליוקרתית מאד בעולם אבטחת המידע. קורס Checkpoint עוסק במגוון נושאים כמו למשל: יצירת חוקים, אימות משתמשים לרבות LDAP מול Active Directory, VPN, NAT ועוד נושאי לימוד רבים ונוספים. מועמדים מתאימים לקורס הינם כאלו שצברו ידע בסיסי בתקשורת ברמה של קורס CCNA או CISCO. חברת CheckPoint מחזיקה כיום למעלה ממיליארד דולר במזומן, ויש לציין שגם בעתות של משבר בכלכלה העולמית, החברה לא פיטרה עובדים.

המוניטין הגבוה של החברה לרבות המוצרים שפיתחה והפטנטים אשר רשומים על שמה, מציב אותה במקום הראשון בתחום של Firewall. כתוצאה ההסמכה של CheckPoint הי