Data Deduplication חלק 1 << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

Data Deduplication חלק 1

קורסים למנהלי רשת שלב 1 - טכנאי מחשבים - Help Desk שלב 2 - מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט שלב 3 -מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו שלב 4 - מומחה לינוקס ו-DevOps התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בסייבר האקינג ואבטחת מידע קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות שלב 1 - יסודות התכנות שלב 2 - בניית אתרים צד שרת - Back End שלב 3 - בניית אתרים צד לקוח - Front End שלב 4 - פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
מה חדש בשרת 2012 ? מה נלמד בקורס שרתי 2012 התקנת שרת 2012 Server התקנת שרת גם בתצורת CORE וגם GUI כלי ניהול בשרת Server Manager 2012 Network Teaming הקמת דומיין - DCPromo בשרת 2012 Data Deduplication חלק 1 Data Deduplication חלק 2 הוספת ממשק גרפי לשרת CORE 2012

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

מידע בנושא תקשורת מחשבים

תחום תקשורת מחשבים תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות מכיוון שיותר ויותר אנשים וחברות מתקשרות דרך מכשירים וירטואליים ופחות מעבירות מידע ומסמכים במגע פיזי. אם אתם רוצים לעסוק בתחום עליכם ללמוד קורס תקשורת מחשבים. אז איך עוברים את הלימודים בהצלחה? ואיך בוחרים קורס בצורה נבונה?

טיפים  בנושא  תקשורת  מחשבים

רצון להצליח- חשוב שתבואו עם רצון להצליח בלימודים ולעבוד בתחום ולהתפתח בו טרם התחילו. רצון יעזור לכם להבין את החומר יותר טוב, להצליח במבחנים, וכמובן יעזור לתקופה לעבור בקלילות יותר, לכן חשוב שיהיה לכם את הרצון והרעב להצלחה על מנת שישרת אתכם עכשיו ובעתיד.

השוואת בין מוסדות הלימוד השוני- על מנת לבחור מקום לימוד שמעביר קורס תקשורת מחשבים בצורה הטובה ביותר עליכם לערוך השוואת בין מוסדות הלימודים השונים תוך כדי אסיפת מידע רלוונטי לגבי כל אחד ואחד מהם, והשוואת מחירים. בצורה כזו תעברו את התהליך בצורה מקצועית יותר ותבחרו מוסד לימוד בצורה טובה יותר.

בקשו טיפים מאנשים בתחום- על מנת לעבור את כל תקופת הלימודים בצורה טובה ויעילה יותר בקשו טיפים מאנשים שנמצאים כבר בתחום, או אנשים שלמדו בעבר תקשורת מחשבים. בצורה כזו ללא כל ספק כל התהליך יעבור בצורה מקצועית יותר מכוון שתרכשו ידע מאנשים בעלי ניסיון.

הצלחות מוכחות- על מנת לעבור את התהליך בצורה טובה יותר בקשו הצלחות מוכחות של אנשים שלמדו בעבר במוסד הלימודים שמעביר לימודי מחשבים. חשוב שתעשו זאת על מנת להתרשם ממידת ההערכה של אנשים לגבי אותו מקום בו הם למדו.

מיקום- חשוב שתבחרו מוסר לימודים שקרוב לביתכם, וזאת על מנת שכל תקופת הלימודים תעבור בקלילות. מקום קרוב יחסוך לכם זמן, ותקטין את הסיכויים שלכם לאחר לשיעור או לפספס אותו. מה שבטוח, הוא שלא קורסים של תקשורת מחשבים.

לסיכום- על מנת לעבור את התהליך בהצלחה רצוי לבוא בעלי מוטיבציה להצלחה ולבחור מקום טוב ואמין כל מנת להיות בטוחים שאת רוכשים את הידע לו אתם זקוקים בצורה הכי טובה, במקום הכי טובה.האם קורס mvc מתאים לך?

אין ספק שהיום עבודה בהיי טק היא עבודה מבוקשת ביותר ורבים פונים אל תחום זה על מנת להשתקע בו. תחום ההיי טק הוא רחב ומתפרש על גבי תחומים רבים ושונים ועוסקים בו אנשים רבים ברחבי הארץ והעולם. עקב התקדמות הטכנולוגיה בשנים האחרונות ישנם אנשים רבים הפונים לתחומי המחשבים השונים ומתמחים בהם. אנשים רבים מצאו כי תחום ההיי טק מדבר אליהם ומוצאים בו עניין רב. חברות רבות וארגונים רבים כיום זקוקים לאנשי היי טק רבים המתמחים בנושאים שונים בתחומי הטכנולוגיה והמחשב השונים.

 

קורס mvc  עוסק בתבנית של עיצוב במקצוע הנדסת תוכנה. אם אתם מתעניינים בתחום, אולי קורס שכזה יכול לעניין אותך. ניתן לדעת אם הקורס מתאים לך על פי בדיקה אישית שלך מול הדברים ובחינה של המצב. קודם כל, עליכם לבדוק כי התחום הזה מעניין אתכם ואתם רואים את עצמכם עובדים בו במשך זמן מסויים. מקצוע חייב להיות דבר שמספק אתכם ומהנה אתכם.

 

למרות שישנם אנשים רבים הבוחרים מקצוע על פי הכסף שמרויחים, אך חשוב מאוד לדעת שלא ניתן לעבוד בכיף ובטח שלא לזמן רב אם בוחרים במקצוע לא מתאים לך. חשוב לערוך עם עצמך החלטה מושכלת וברורה להבנה מהו המקצוע שמתאים לך ומהו התחום הספציפי שהיית רוצה לעסוק בו בתוך מגווני הנושאים הקיימים.

 

קורס mvc ניתן ללמוד במספר מקומות ברחבי הארץ וניתן לעבור אותו במתכונות שונות על פי המוסדות השונים המאפשרים את הלימודים האלו. זמן הלימוד משתנה ממוסד למוסד ועליכם לבדוק כי זמן הלימוד מתאים לכם ותואם את ציפיותכם. כדאי לדבר עם אנשים שעברו את הקורס במקום בו אתם חושבים ללמוד ולבדוק האם הם היו מרוצים מהקורס, האם הרגישו שקיבלו את התמורה לכספם ואת החומר בצורה מקצועית ומובנת. במידה ובדקתם את כל הדברים האלו, תוכלו להרשם לקורס בהתאם לתנאי הקבלה המתאימים.

 

אז אם אתם שוקלים ללמוד בקורס שכזה, בידקו את הדברים לעומק ובמידה ותחליטו כי הנושא מתאים לכם, תוכלו להנות מרכישת הידע הזה ולעסוק בו בעתיד.

 

קורס it

מערכות IT הן מערכות המנהלות ומעבדות את המידע הקיים בארגון כלשהו. הן מכילות את כל רכיבי התוכנה והחומרה והתקשורת שבעזרתם אמורה החברה להתנהל באופן תקין. עם המערכות הללו נמנות מערכת CRM לניהול קשרי הלקוחות, ECM לניהול התוכן של הארגון ועוד. על מנת לתפעל מערכות אלה יש צורך במומחיות בתחום שאותה מקבלים לאחר לימוד של קורס IT.
תפקידה של יחידת ה- IT


יחידת ה- IT ובראשה המנמ"ר (מנהל מערכות מידע) אחראית על תמיכה בפעילות העסקית של החברה.מערכת המידע הן חלק חיוני ביותר לתפקוד עסקי תקין. אם בעבר אחסון מידע היה נעשה במקומות שונים, היום הכל נשמר ברשת המחשבים של החברה. מעבר לכך, היום חלק מהמידע שברשת המחשבים של החברה גלוי גם לציבור הרחב כמו בבנקים למשל, בהם לקוחות הבנק יכולים לבצע פעולות בצורה מקוונת. בנקים הם גם דוגמה למוסד אשר מתנהלת בו מערכת מקוונת המבוססת על טכנולוגיה מתקדמת במיוחד שצריכה לעבוד באופן חלק ושוטף וכל תקלה בה היא משמעותית. יחידת ה- IT דואגת לכך שכל המידע המאוחסן ברשת המחשבים יזרום באופן חלק כך שפעילות המוסד או החברה לא ישתבשו.
קורסים בתחום


קורס IT הוא שם כולל לקורסים אשר עוסקים בתחום מערכת ה- IT. עם קורסים אלה נמנים לדוגמה קורס מנמ"ר או קורס ניהול רשתות. בקורס מנמ"ר שמים את הדגש על שינויים טכנולוגים עימם יש להתמודד במחלקת מערכות המידע בחברות השונות. השינויים הטכנולוגים הקשורים באחסון מידע, לדוגמה, הם רבים ומהירים והמנמ"ר צריך להיות בקיא בכל השינויים הללו ולדעת לקראת מה להוביל את החברה. גם בקורס ניהול רשתות נלמדות מערכות ההפעלה החדישות ביותר הקשורות בניהול רשת המחשבים.
כמה זמן נמשך קורס IT


קורס IT כאמור הוא שם כולל לקורסים שונים הנוגעים בתחום זה. קורס ניהול רשתות לדוגמה אורך בממוצע כשמונה חודשים. כך גם קורס מנמ"ר.. הקורסים כוללים התנסות מעשית רבה ונלמדים בקבוצות לא גדולות כך שכל סטודנט יצא בסופו של דבר עם הכלים הנדרשים בתחום.
אפשרויות התעסוקה


לאחר כל אחד מן הקורסים הללו ניתן לעבוד בתחום ניהול הרשתות וניהול מערכות מידע בכל חברה. בחברות בינוניות וגדולות ישנה מחלקה העוסקת בתחום זה ואפשר להשתלב בה. ישנם קורסים המועברים מטעם חברות מרכזיות בתחום כמו מיקרוסופט או סיסקו וניתנת בסיומם תעודה בינלאומית מטעם החברה.

לימודי מחשבים
אנו עדים בתקופה האחרונה למיתון מתמשך התוקף לא רק את ארצנו אלא את העולם כולו. ענפים שלמים של תעשייה שעד לא מזמן פרחו נמצאים כיום במאבק על מקומם המסורתי. תעשיית הרכב נמצאת במשבר עמוק, ענף הביטוח וכן ענף הבנקאות נמצאים בקשיים ונעזרים בממשלות העולם כדי לשרוד ובמקרים מסוימים מדינות שלמות כגון ספרד, יוון ועוד נמצאות באבטלה קשה ומיתון חריף ביותר. מסיבה זו חשוב מאוד לרכוש מקצוע חזק ויציב ככל שניתן. מקצוע אשר סכנת הקריסה בו לא חזקה כמו במקצועות מסורתיים. אחד המקצועות שעונה לדרישה זו הוא מחשבים. מחשבים עשו דרך מאוד ארוכה בזמן מאוד קצר וכיום קשה לדמיין עסק, מוסד ציבורי או אפילו בית מגורים שאין בו לפחות מחשב אחד בתפקיד מרכזי בתפקוד השוטף. מסיבה זו אנשים רבים שוקלים לימודי מחשבים כאפיק השקעה בקריירה. היתרונות של לימודי מחשבים על פני אפיקים אחרים הינם רבים ומגוונים מעבר להיותם של מחשבים במרכז העניינים לעכשיו ולעתיד. הנה כמה מהם:

  1. יריעה רחבה – לימודי מחשבים הינם בעלי יריעה רחבה מאוד וכוללים בתוכם תתי תחומים רבים ושונים זה מזה כך שכל אדם עם זיקה מזערית למחשבים ולתחום אחר ימצא את המקום שבו הוא יכול לשלב בין השניים. הדבר מתאפשר משום שמחשבים גם ככה נוגעים לכל תחום של חיינו אך אין הדבר אומר שאין מקום לחדשנות ולרעיונות חדשים.

  2. מגוון של אפשרויות לימוד – קורסי מחשבים מוצעים היום במכלול של אפשרויות שונות ומותאמים לכל רמות הלימוד הקיימות החל האנשים ללא רקע בכלל וכלה באנשים מתקדמים מאוד. הדבר משאיר מקום לכל אחד שמעוניין ללמוד בעצם למצוא את המסלול המתאים לו.

  3. מעצמת היי טק – ישראל נחשבת בעולם למעצמה בתחום ההיי טק ולכן לימודי מחשבים יכולים להיות הפתח לקריירה מפוארת ואף בינלאומית למתאימים לכך.

  4. אפשרויות התקדמות – מכיוון שמדובר בתחום רחב ביותר המתפתח כל הזמן בקצב מאוד מהיר תמיד יש בו לאן להתקדם. גם אנשים מאוד ותיקים בתחום ובעלי מוניטין רחב ביותר תמיד שואפים ללמוד דברים חדשים על מנת להישאר רלוונטיים.

קורס מחשבים מקצועי מאפשר להשתלב בשוק העבודה בקלות
רוב הצעירים בישראל מעוניינים להשתלב בענף ההיי טק בו ניתן להרוויח היטב וליהנות מתנאי עבודה משתלמים הכוללים לעתים רכב צמוד, טלפון סלולרי וביטוח מנהלים. גם מבוגרים מחפשים דרך חדשה בחיים ולכן הם פונים למקצועות המחשב ורוכשים מקצוע חדש ורווחי יותר. בארץ פועלות מכללות רבות וכן מוסדות אקדמיים המציעים קורסים רבים בנושאי מחשבים. ההיצע הרחב של הקורסים גורם לעתים לבלבול בקרב המעוניינים לרכוש מקצוע ולכן חשוב לפנות לייעוץ מקצועי במכללה או מוסד לימודים אמין ומוכר. מכללת פרקטיקיו הינה מרכז בחינות והסמכה מאושר של חברת מיקרוסופט ותלמידי המכללה נהנים ממגוון רחב של קורסים מקצועיים כמו ניהול רשתות, תכנות ועוד. קורס מחשבים מתאים לרבים אך כדאי לקרוא אודות הקורס לפני הרישום ולקבל ייעוץ והדרכה אשר עוזרת להבין כיצד ניתן להשתלב עם סיום הקורס בענף ההיי טק או בענף התעשייה המתקדמת.

איך לבחור קורס מחשבים?


מומלץ ליצור קשר עם מכללת פרקטיקיו (Pracicu) ולקבל ייעוץ והכוונה בנוגע לאופן בחירת קורס מחשבים. ישנם מסלולי לימודים רבים ויש הבדל בין קורס קצר הנועד להרחבת הידע לבין מסלול לימודים ארוך ומקצועי כמו קורס מנהלי רשת או קורס תכנות. חשוב לקרוא אודות הקורסים ולבחון את הדרישה בענף המחשבים לבוגרי מסלול לימודים זה. מכללת פרקטיקיו מציעה קורסים רבים המתאימים לדרישות המשתנות של חברות ההייטק והתעשייה בישראל. הטכנולוגיה מתפתחת ללא הרף ולכן חשוב לוודא כי לומדים קורס מחשבים המתאים לדרישות השוק.

להשתלב בענף ההיטק


רבים חולמים על תנאי ההעסקה המפתים של חברות ההייטק הכוללים לעתים רכב צמוד, משכורת בת חמש ספרות ותנאים נוספים משתלמים וכדאיים. כדי להשתלב בענף ההייטק חשוב לבחור במוסד לימודים מקצועי, מתקדם ואיכותי. מכללת פרקטיקיו מעסיקה מרצים בכירים והיא מציעה תעודה מקצועית מטעמה ואפשרות לעבור מבחני הסמכה של מיקרוסופט. תעודה מקצועית ולימודים איכותיים מבטיחים לבוגרי הלימודים יתרון במציאת עבודה ודרך להשתלב במגוון משרות נחשקות בענף המחשבים. מכללת פרקטיקיו מציעה שני מסלולי לימוד עיקריים: שיטת לימוד עצמית באמצעות סרטונים מקצועיים או לימודים פרונטליים בכתת מחשבים.
כל האמת על הלימודים

זה בכלל לא חשוב איפה למדת, מבחני הסמכה של מיקרוסופט זהים לכולם.


מה שבאמת חשוב - זה הידע שלך, כי המבחן האמיתי - ראיון עבודה מול מישהו שבאמת מבין.
כל המעסיקים יודעים שלמבחני הסמכה של מיקרוסופט כולם לומדים שאלות בעל-פה מראש וכך

עוברים.
דוגמא לאתר עם כל השאלות והתשובות למבחן

www.examcollection.com
זה סוד שכולם יודעים, במיוחד מעסיקים, שרואים כל יום מועמדים עם תעודות, אבל בראיון אישי לא עונים על אף

שאלה. מה שבאמת חשוב – מה אתה יודע, כי המבחן האמיתי שלך – ראיון עבודה מול מישהו שבאמת מבין.


בלימוד פרונטלי עם מדריך בכיתה:

- יש לחץ של זמן

- חומר דחוס, כי זמן מדריך וזמן כיתה זה המון כסף, אלפי שקלים לשיעור.


- אין אפשרות לחזור על שיעור קודם

- אין אפשרות להפסיק ללמוד באמצע הקורס ולהפסיק לשלם על הקורס

- אין אפשרות לבחור מדריך. בפועל, רוב המדריכים אינם בעלי ניסיון מעשי בשטח אלא רק בהדרכה תאורטית (קריאה מספר לימוד). יתרה מזאת, פעמים רבות מתחלפים מדריכים במהלך הקורס.
לימוד בסרטונים:

- לימוד בקצב שלך, אין לחץ של זמן.

- מדריך מקצועי עם ניסיון מעשי בשטח.

- ניתן להעריך את איכות ההדרכה באמצעות צפיה בחינם ב-15 דקות ראשונות של כל הרצאה.

- נוחות של לימוד מהבית, על מחשב אישי של המכללה, המיועד לצפיה בסרטונים.

- ליווי אישי של מדריך הקורס. לכל תלמיד ישנו מספר טלפון אישי של המדריך למתן תשובות והבהרות לחומר הלימוד.לסיכום - ההרצאות בסרטונים הן יותר נוחות, יותר איכותיות ויותר זולות.
לימודי מחשבים - בשיטת הסרטונים מהבית - 350 שח לחודש, ללא התחייבות, זה נוח, זול

ואיכותי


בסיום כל קורס מבחני הסמכה בינלאומיים של מיקרוסופט.

ניתן לגשת למבחנים במרכזי בחינות מורשים, הנקראים Prometric ונמצאים בכל הארץ וגם אצלנו במכללה.

מחיר בחינה של מיקרוסופט - 80$. יש מכללות שלוקחות יותר כסף, כדי להרוויח גם על הבחינות.


לבסוף תזכרו כי שיחות שיווק מטרתם למכור, לקחת אלפי ועשרות אלפי שקלים מראש ובסוף המציאות בכיתה יכולה להיות שונה. תפעילו שיקול דעת ותזכרו שמולכם איש

שיווק שמטרתו למכור ולקבל עמלה.
לעיתים קרובות איש שיווק בעצמו לא למד את הקורס ולא באמת יודע מה הולך בכיתה, הרי הוא איש שיווק ולא איש מקצוע. בקיצור לא להיות תמימים לא להאמין להבטחות עבודה ובכלל צריך לקחת בערבון מוגבל

דבריו של איש שיווק, המנסה להביא אתכם לפגישה, לשטח שלו, ללחוץ עליכם להרשם ולבסוף להוציא ממכם אלפי שקלים מראש על הלימודים.

תמיד תשאלו לפני ההרשמה לקורס - האם לאחר חודש ימים שהייתי בקורס עצמו (לא מכינה, לא מיונים אלא הקורס עצמו) והבנתי שזה לא מתאים לי, האם יש דרך לבטל ולקבל את הכסף בחזרה. אני בטוח שהתשובות של אנשי שיווק

יפתיעו אתכם.


קורס מחשבים - הכרת המחשב

בס"ד


שלום כולם, היום אני אספר לכם על קורס מחשבים של הכרת המחשב. זה נכון שהרבה אנשים לא מתייחסים ברצינות ל-קורס מחשבים שכזה, או לכל קורס מחשבים מסוג זה, קרי קורס מחשבים למתחילים. אבל יש ל-קורס מחשבים שכזה דווקא פוטנציאל מצויין לזינוק קדימה. בואו ניתן ל-קורס מחשבים הזה את הכבוד המגיע לו ונכתוב עליו קצת.


אז ככה - קורס מחשבים של הכרת המחשב מאפשר לציבור שפחות נחשף לכל הפנים של המחשב סוף סוף להכיר אותו. לא מדובר רק במבוגרים, אלא גם בחבר'ה צעירים שזקוקים ל-קורס מחשבים הזה על מנת להסתדר עם המחשב. מי שאף פעם לא אהב להתקרב למכונה הזו, או אפילו חשש ממנה יגלה ב-קורס מחשבים הזה שהמחשב הוא דווקא ידידותי מאוד!


העלות של קורס מחשבים להכרת המחשב הוא מאוד זעום וגם לא מדובר במספר פגישות רב. ה-קורס מחשבים הזה אמנם לא ממש נותן אפשרויות תעסוקה (אולי למעט עבודת פקידות), אבל הוא בהחלט מאפשר למסיימי ה-קורס מחשבים לשחות בתוך עולם שלם של טכנולוגיה דרך ההכרה הבסיסית של המחשב.


יש צורך לבדוק באיזו מכללה ניתן למצוא קורס מחשבים שכזה ולעשות סקר עלויות, כמו גם בדיקת איכות בפורומים וכד'. מכיוון שהתלמידים ב-קורס מחשבים הנ"ל עוד לא יודעים לעבוד עם מחשב כמו שצריך כדאי שמישהו אחר יבדוק יחד אתם את כל הפרמטרים שהזכרנו כדי לבחור היכן ומתי ללמוד את ה-קורס מחשבים הנ"ל.


אני מאחל לכולכם הצלחה ב-קורס מחשבים להכרת המחשב!

לימודי מחשבים למי שלא יודע מתימטיקה

בס"ד


שאלה שאני נתקל בה פעמים רבות היא האם מי שלא יודע טוב מתימטיקה יכול להצליח ב-לימודי מחשבים. לפעמים הדבר הזה כל כך מפחיד את הסטודנט שהוא יכול להחליט שלא ללכת על ה-לימודי מחשבים רק בגלל הפחד ממתימטיקה! ובכן, אני אשמח במאמר הזה להבהיר פעם אחת ולתמיד מהו הקשר שבין לימודי מחשבים לבין חכמת המספרים העתיקה.


תראו חברים, להגיד שלא צריך חשבון בשביל לימודי מחשבים זה שקר, השאלה היא באיזה רמה צריך לדעת חשבון. שימו לב שלא סתם כתבתי חשבון ולא מתימטיקה, כי באמת הרמה הנדרשת ל-לימודי מחשבים לא עולה על הרמה של כיתה ב'! צריך לדעת חיבור וחיסור וכפל וחילוק ובונוס גדול אם אתם יודעים חזקות קצת. וזהו. מאוד קשה נכון?


לעתים ב-לימודי מחשבים של תכנות תזדקקו בעבור פרוייקט ספציפי אולי ידע מתימטי גדול יותר, אבל במקרים כאלה החברות מחזיקות אנשי מקצוע שיעשו את כל החישובים הללו. חבר'ה בקורס לימודי מחשבים לא נזקקים לרמות גבוהות של מתימטיקה בכל מקרה!


בקיצור חברים, אני מבין את הטראומה ממספרים, אבל אין לזה קשר ל-לימודי מחשבים, אתם יכולים ללמוד לימודי מחשבים של מייקרוסופט או לימודי מחשבים של סיסקו או לימודי מחשבים של תכנות או איזה לימודי מחשבים שתבחרו ללא חשש מהדבר הזה. צאו לדרך ותיהנו.


נ.ב. שימו לב שכל הנאמר במאמר זה מדבר על לימודי מחשבים לתעודה ולא על לימודי מחשבים לתואר. ב-לימודי מחשבים לתואר דווקא יש חובה לדעת מתימטיקה גבוהה. קראו את המאמר שכתבתי כאן על "לימודי מחשבים - תעודה או תואר ראשון".


בהצלחה!


לימודי מחשבים - בשיעור הראשון

בס"ד


שלום כולם, היום הייתי בשיעור הראשון של לימודי מחשבים. אני חייב להגיד לכם, לימודי מחשבים זה משהו משהו. לא חשבתי שאני אהנה ככה מה-לימודי מחשבים ובאמת שזה הפתיע אותי! לא שחשבתי שאני אסבול, הרי מראש זה אני שרציתי ללמוד לימודי מחשבים, אבל באמת שלא ציפיתי שאני אהנה ככה. זה באמת היה מיוחד!


ממה כל כך נהניתי ב-לימודי מחשבים? אני אגיד לכם. קודם כל, המרצה היה מדהים. כנראה שאת המרצים ל-לימודי מחשבים בוחרים אחד אחד, לא נותנים למישהו שהוא לא תותח על ללמד לימודי מחשבים. זה כנראה חלק מהתקנון או משהו. שנית כל, הכיתות היו מוכנות כמו שצריך בשביל לימודי מחשבים. בלי תקלות מיותרות או מחשבים שלא עבדו. רואים שמישהו השקיע כאן עבודה חבל על הזמן. שלישית, החבר'ה בכיתה היו מדהימים. חשבתי תמיד שב-לימודי מחשבים לומדים רק חנונים, אז זהו שממש לא! האנשים מקסימים ומאוד חברותיים ומאוד נהניתי איתם!


אבל את הטוב שמרתי לסוף, הדבר שהכי הדהים אותי בשיעור היה.. נכון, השיעור עצמו! הידע שאנחנו מקבלים ב-לימודי מחשבים הוא לא רק שימושי ויעיל מאוד, הוא גם מרתק ממש! אם כבר השיעור הראשון היה כל כך מעניין, אני מחכה לראות עד כמה מעניין יהיו שאר השיעורים.


חברים יקרים, אני מסיים בזה את הדיווח שלי, אני אשתדל לבוא לכאן בהמשך ה-לימודי מחשבים ולספר לכם איך היה ולשתף אתכם בחוויות שלי. אני ממליץ לכולם ללכת על לימודי מחשבים, אתם לא תצטערו על זה.


בהצלחה!

לימודי מחשבים

כאשר אנו ניגשים אל לימודי מחשבים עלינו לזכור כי המושג "לימודי מחשבים" הוא מושג כללי למדי והוא טומן בחובו תתי נושאים רבים.


האבחנה הראשונה בלימודי מחשבים היא האם ברצוננו לגשת לעולם התוכנה או בכלל לעולם החומרה, תתי תחומים בעולם התוכנה – תכנות, רשתות, אבטחה, הטמעת מערכות, וכו . תתי תחומים בעולם החומרה – מהנדס/הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי, אבטחת איכות וכו .


לימודי מחשבים נחלקים גם למקצועות המצריכים השכלה אוניברסיטאית ברמה של תואר ראשון/שני לבין מקצועות המצריכים קורסים ולימודי תעודה בלבד.


לכן כשאתה מעונין ללכת לכיוון לימודי מחשבים עליך לשאול את עצמך קודם כל איזה תחום מלימודי מחשבים הוא המתאים ביותר לאופי שלך ובאיזה תחום מלימודי מחשבים תוכל להתפתח לפי כישוריך. לשיקולים כגון: יוקרה, שכר, מעמד, וכדו עדיף לתת עדיפות אחרונה משום שאם לימודי מחשבים אליהם תיגש לא יתאימו לאופייך או לכישוריך בסופו של דבר היוקרה או המשכורת לא יספקו מספיק מוטיבציה בשבילך להישאר בתחום להתקדם או להתפתח בו.


חשוב לציין כי לימודי מחשבים שבסופם אתה מקבל תעודת הסמכה בלבד אינם בהכרח בעלי מעמד נמוך יותר בשוק העבודה מאלו המקנים תארים למיניהם. לימודי מחשבים המקנים תארים כגון מדעי המחשב וכדו הינם בד"כ לימודי מחשבים כלליים יותר ויהיה צורך בנוסף עליהם גם לעבור מעין קורס קטן המכשיר את העובד לתפקיד הספציפי בחברה אליה התקבל בשונה מאדם המגיע מלימודי מחשבים עם תעודת הסמכה שהיא עצמה ההכשרה הספציפית לתפקיד בו הוא הולך לעבוד ואם הוא מוכשר בתחום ובעל אופי שאפתני ביכולתו להתקדם עם השנים הן מבחינת השכר והן מבחינת מעמדו בחברה לרמה של עמיתו מלימודי מחשבים אקדמאים.


אם כבר עברת את שלבי הבדיקה והגעת למסקנה כי לימודי מחשבים מרובי שנים אינם בשבילך והחלטת ללכת על לימודי מחשבים המתמקדים בתחום מסוים והדורשים קורס קצר יחסית וכעת אתה מחפש את המקום הטוב ביותר ללימודי מחשבים מהסוג הזה כדאי לבדוק תחילה האם הידע המועבר בקורס עולה בקנה אחד עם הדרישות הרלוונטיות בשוק העבודה והאם המוסד שבחרת מספק לך ניסיון מעשי מלבד לימודי מחשבים תיאורטיים.


השלב הבא המומלץ בלימודי מחשבים הוא לשלב עבודה מעשית תוך כדי תקופת ההכשרה, ניסיון זה מקנה יתרון רב משני סיבות – הסיבה הראשונה היא שניסיון תעסוקתי ולו הפשוט ביותר יהווה מעין חזרה על לימודי מחשבים בקורס ובנוסף לכך יעזור להפנים לימודי מחשבים בצורה מעשית. הסיבה השנייה לחשיבות הניסיון התעסוקתי בתקופת קורס לימודי מחשבים היא דרישת המעסיקים הפוטנציאליים בתחום - שלעובד יהיה ניסיון תעסוקתי מעבר לידע תיאורטי שרכש בלימודי מחשבים. הניסיון מראה כי תלמידים שהשקיעו בלימודי מחשבים ובנוסף התעסקו בתחום בצורה מעשית הצליחו להבין את החומר הנלמד וליישמו ברמה גבוהה יותר.


ועוד נקודה אחת לסיום – כשאתה בוחר את המקום הטוב ביותר עבורך ללימודי מחשבים, מלבד השוואת המחירים, כדאי מאוד לעשות סקר שוק גם בתחום שביעות הרצון מאיכות המרצים, ולא להסתמך רק על המוניטין של המוסד המסוים וזה מפני שלימודי מחשבים הם מאוד דינמיים וחשוב שהמרצים יהיו כאלו אשר חולקים את משרת ההוראה שלהם עם התחום אותו הם מלמדים ויודעים לשים דגש על הנושאים הרלוונטיים ביותר בשוק העבודה.